Czerwiec 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Czerwiec 2018 rok

2.06. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasik 
Sala Widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury
3.06. PREMIERA 
Moskwa – Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa 
5-7.06.
Moskwa – Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa 
6-8.06. 
Rut… za zasłoną Anna Zubrzycki 
Sala Teatru Laboratorium Instytut Grotowskiego, Wrocław
7.06. 
Obrona Sokratera Witold Kopeć 
Amfiteatr Na Poczekajce, Lublin
8.06. PREMIERA 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
8.06.
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Scena Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
9.06. PREMIERA 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuk Teatr, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
9.06. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz 
24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych, Katowice
9.06. 
Witajcie. Welcome Aurora Lubos 
24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych, Katowice
9.06. 
Maraton/Tren Paweł Palcat 
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica
9.06. 
Wielbłądy z Barbieny Luigi D’Elia 
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
9.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz Kozzi Film Festiwal, Żory
9-11.06. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
10.06. 
Piaf Patrycja Zywert-Szypka 
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
10.06. 
Manifest Ziuta Zającówna 
Festiwal Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów
10.06. 
Słodka Marta Pohrebny
Festiwal Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów
10.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz Kozzi Film Festiwal, Zielona Góra
10.06. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11.06. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
Kozi Film Festival Dom Kultury, Szprotawa
12.06. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11-12.06.
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuk Teatr, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
16.06. 
Patryk K. Krzysztof Grabowski 
Teatr BOTO, Sopot
17.06. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr Warsawy, Warszawa
17.06. 
Lifting Jolanta Zółkowska 
Centrum Kultury, Lublin
17.06. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Muzeum Witolda Gombrowicza, Wsoła
18.06. 
Rut… za zasłoną Anna Zubrzycki 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
19.06. 
Camille Kamila Klamut 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
23.06. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Klub Pod Kolumnami, Wrocław
23.06. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2018, Rzeszów
23.06. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
Państwowa Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej
26.06. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn 
Letnia Scena Domu Literatury, Łódź
30.06. 
Kalamarapaksa Caryl Swift 
MONOTEATR „Mikrokosmos Miedziewskiego” Teatr W Oknie, Gdańsk
30.06. 
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tajkowski 
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk
30.06. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Dom Kultury, Przysucha
30.06. 
Shirley Valentine Małgorzata Gadecka 
Teatr Żelazny, Katowice

Czerwiec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Czerwiec 2019 rok
1.06. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Teatr Kombinat i Policealne Studium Animatorów Kultury „SKIBA” we Wrocławiu
1.06. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
1.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Centrala Artystyczna, Koszalin
1-3.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
2.06. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Stowarzyszenie Siatka, Sopot
2.06. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
2-3.06 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
3.06. 
Nie lubię Pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
3.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Gminny Óśrodek Kultury w Zwierzynie
4.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
4.06. 
Raport Panika Arti Grabowski
Instytut Grotowskiego, Wrocław
5-6.06. 
Szekspir Forever Andrzej Seweryn
Teatr Polski, Warszawa
6.06. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
6.06. 
The doubts and reflections of Eve Marta Kosieradzka (teatr tańca)
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
6.06. 
Marzenie Nataszy Anna Dudziak (spektakl odwołany)
Staszowski Ośrodek Kultury 
06.06. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
6.06. 
Być jak Charlie Chaplin  Mateusz Deskiewicz 
Żuławski Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Gdański 
07.06. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice 
7.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Szkoła Podstawowa w Ruszczy (woj. świętokrzyskie)
7.06. PREMIERA
Shirley Valentine Iwona Pieniążek 
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom
7-8.06. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
8.06. 
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa
8.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
8.06. 
Supermenka Jowita Budnik (spektakl odwołany)
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
8-9.06. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek 
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom
8-9.06. 
Trociny Davit Baroyan  
Instytut Grotowskiego, Wrocław
8-9.06. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
09.06. 
Bar pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski 
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław 
09.06. 
Raport Panika Arti Grabowski 
4. Festiwal Teatralny Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów 
09.06. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
(spektakl muzyczny) Wolskie Centrum Kultury, Warszawa
09.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Była Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich
10.06. 
Camille Kamila Klamut 
Teatr Polski, Bydgoszcz
11.06. 
Raport Panika (Festiwal A PART) Arti Grabowski 
Teatr Korez, Katowice 
11.06. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 
11-12.06. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
13.06. PREMIERA  
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A PART 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Katowice 
13.06. 
Gra czasu David Zuazola
32 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Teatr Lalki i Aktora w Łomży
13.06. 
W Zawieszeniu Monika Wachowicz
Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark
13.06. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin
13.06. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (monodram/stand up)
Ogródek Czerwonego Fortepianu, Kielce
13-14.06. 
W progu Marian Opania
Teatr Atreneum, Warszawa 
13-14.06. 
Camille Kamila Klamut
Instytut Grotowskiego, Wrocław 
14.06. PREMIERA  
Studium (Przypadku) Strachu S.(P.)S.Magdalena Widłak (choreomonodam)
Teatr Rozrywki, Chorzów
14.06. 
Psychoteatr. Las Angelika Pytel 
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław
14.06. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Księgarnia Skład Główny, Koluszki
14.06.
Podróż do Buenos AiresGabriela Muskała 
Kozzi Film Festiwal 5. Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski, Żary
14.06. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
14.06. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka (spektakl odwołany)
Teatr PAPA, Poznań 
14-16.06. 
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
14-16.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
15.06. 
Donna Kamelia Jacek Zienkiewicz 
Dom Kultury, Żory
15.06. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice
15.06. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
15-16.06. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Mały, Szczecin
16.06. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja. Martyna Kliszewska 
Śląskie Centrum Kultury, Swiętochłowice
16.06. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
16.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
16.06. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
16.06. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński (spektakl odwołany)
Teatr Rondo, Słupsk 
18.06. 
Cudzołożnice Adrian Tatrocki 
Zamojski Dom Kultury
19.06. 
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki 
Teatr Korez, Katowice
19-20.06. PREMIERA 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
20.06. 
Słodka Marta Pohrebny 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
21.06. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Malta Festiwal, Barak Kultury, Poznań
21.06. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
eatr Korez, Katowice
21.06. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
21.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
21.06. 
Lullaby for the Restless Aleksandra Krajewska (taniec)
Akademia Tańca Zawirowania, Warszawa
21-22.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
21-22.06. 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
22.06. 
This Is the Real Thing Anna Nowicka
Malta Festiwal, Galeria na Dziedzińcu Sztuk, Poznań
22.06. 
NOE Adam Walny 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
22.06. 
Baczyński Andrzej Czernik 
Teatr Ekostudio, Opole
22.06. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
22.06. PRAPREMIERA
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
22-23.06. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
23.06. 
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
23.06. 
multitude Wojciech Marek Kozak 
XIII Mandala Performance Festival 2019, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wroclaw 
24.06. 
Kalina Jagoda Rall
Miejski Dom Kultury, Mikołów
24.06. 
Kalifornia Nieśmiertelni Maciej Litkowski
Malta Festiwal, Plac Wolności, Poznań
25.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
26.06. 
Geniale Frau Zapolska Nina Repetowska 
Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Klub „Niedźwiadek”, Przemyśl/a> 
26.06. 
Pan Tadeusz Irena Jun 
Dom Kultury Węglin, Lublin
26.06. 
Kiedy będę duży Hacen Sahraoui 
Malta Festiwal, Barak Kultury, Poznań
26.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.GigNástio Mosquito 
Malta Festiwal, Dragon, Poznań
26-27.06. 
It’s going to get worse and worse and worse, my friend Lisbeth Gruwez 
Malta Festiwal, Centrum Kultury Zamek, Poznań
27.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.GigNástio Mosquito 
Malta Festiwal, Scena pod Minogą, Poznań
27.06. 
Ziemia Aurora Lubos (spektakl/performance) 
Galeria WL-4, Gdańsk
28.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.GigNástio Mosquito 
Malta Festiwal, Centrum Kultury Zamek, Poznań
28.06. 
Gentle Unicorn Chiara Bersani (taniec) 
Malta Festiwal, Stary Browar, Słodownia +3 M, Poznań
28.06. 
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
28.06. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
29.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Miejski Ośrodek Kultury w Rzepinie
29.06. 
Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska 
Oranżeria, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
30.06. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
30.06. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów 

Grudzień 2017

Grudzień 2017 roku.

1.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Teatr Szwalnia, Łódź

1.12. 
Cesarz – Redivivus Jolanta Olszewska 
Teatr D.O.M. Łódź

1.12. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr szekspirowski, Tydzień Węgierski, Gdańsk

1.12. 
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
Miejskim Centrum Kultury, Skarżysko-Kamienna

1-2.12. 
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski 
Teatr Polonia, Warszawa

1-2.12.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

1-2.12. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebodzkim, Wrocław

1-3.12.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa

2.12.
Z Beniowskiego Krystyna Maksymowicz 
Teatr Rondo, Słupsk

2.12. 
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa

2.12. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków

2.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumantalnego Jan Peszek
3. Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Sala Widowiskowa Domu Kultury, Rawicz

2.12. 
Potok Wojciech Jaworski 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

2.12. 
Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich Anna Skubik 
Babskie Spotkania Kulturalne, Dom Kultury, Wieluń

2-3.12. 
Papieżyca Teresa Budzisz-Krzyżanowska 
Teatr Ateneum, Warszawa

2-3.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Współczesny, Szczecin

2-3.12. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Scena Miniatura Teatr im. Julisza Słowackiego, Kraków

2-5.12. 
Tancerka Barbara Lach 
Teatr Lalki i Aktora, Opole

3.12. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Centrum Promocji Kultury, Warszawa

3.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz

3.12. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Centrum Promocji Kultury, Warszawa-Grochów

3.12. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

3.12. 
MELT Helena Ganjalyan
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

3.12 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Gdynia (gościnnie)

3.12. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Dział Sztuki Cerkiewnej Muzeum-Zamku, Łańcut

3.12. 
Pamiętnik liryczny Magda Zawadzka 
Reguły Wielkie, Warszawa (recital)

3-4.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Mały, Szczecin

4.12. 
Kalifornia. Nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Festiwal 15. Fanaberie Teatralne, Teatr Dramatyczny, Wałbrzych

4.12. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice

4-5.12. 
Wychodząc od działania Maria Stokłosa 
Pracownia Duży Pokój, Warszawa

5-6.12. 
10 przykazań dla Kaliny Monika Bolly 
Scena Kameralna Teatru Polskiego, Wrocław

5-6.12. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź

6.12. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białystok

6.12. 
Diva Show Kamil Maćkowiak 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

7.12. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa

7.12. 
Tancerka Barbara Lach 
Teatr Lalki i Aktora, Opole

7.12. 
Przyj dziewczyno, przyj… Wioletta Komar 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów

7.12. 
Maraton/Tren Paweł Palcat 
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica

7.12. 
Różewiczogranie Wiesław Komasa 
14. Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA, MOK, Suwałki

8.12. PREMIERA 
Jumpcore Paweł Sakowicz 
Maat Festival Ciało Norodowe 2017, Sala Widowiskowa Centrum Kultury, Lublin (solo dance performance)

8.12.
parasite now#1: biedny pokoik polskiej wyobraźni Anita Wach
Maat Festival Ciało Norodowe 2017, Sala Widowiskowa Centrum Kultury, Lublin (performance)

8.12. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr D.O.M., Łódź

8.12.
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Scena Supernova, Kraków

8.12.
Po tamtej stronie Joanna Nadrowska 
Teatr na Plaży, Sopot (teatr tańca)

8.12.
Jak uprawiać, żeby wyszło Kalina Porazińska
Teatr na Plaży, Sopot (teatr tańca)

8.12. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa

8.12. 
Zbliżenia Magdalena Reiter 
Dada Fest, Sala Suwnicowa Klubu Żak, Gdańsk (teatr tańca)

8.12.  
Europa, Europa Małgorzata Sokołowska 
Teatr Rondo, Słupsk (gościnnie)

8-9.12. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Scena Kameralna Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź

8-9.12. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

8-10.12. 
Mariacka 5 Elżbieta Okupska 
Teatr Rozrywki, Chorzów

9.12. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Sala Kina Osiedlowego, Trzcianka

9.12. 
Bon voyage Łukasz Sejnaj 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

9.12. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och-Cafe, Warszawa

9.12. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Akademickie Centrum Kultury Od Nowa, Toruń

9.12. 
Supermenka Jowita Budnik 
14. Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”, Sala im. A. Wajdy, Ośrodek Kultury, Suwałki

9.12.
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
Maat Festival Ciało Narodowe 2017, Centrum Kultury, Lublin

9-10.12. 
Rachatłukum Marcin Bosak 
Teatr Strudio, Warszawa

9-10. 12. 
Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wroclaw

9-10.12. 
Tańczący z myślami Rafał Rutkowski 
Teatr WARSawy (gościnnie)

10.12. 
Madonny polskie Krystyna Wolańska 
Klub Aktora SPATiF, Warszawa

10.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa

10.12. 
Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa

11.12. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Teatr Akt, Warszawa 
(pokaz przedpremierowy)

11.12. 
Ameryka przyjechała Veronika Korvin 
Teatr Studio, Warszawa

12.12. 
Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wrocław

13.12. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa

13.12. 
Rachela Jowita Budnik 
Teatr Studio, Warszawa

13.12. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Scena na Dole Teatru Ateneum, Warszawa

13.12. 
Szał time Aleksandra Kowalczyk 
Scena „Wasza”, Warszawa

13-14.12.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa

14.12. 
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Fafał Rutkowski 
Teatr WARSawy, Warszawa (gościnnie)

14.12. 
Szał time Aleksandra Kowalczyk 
Dzika Strona Wisły, Warszawa

14.12. 
Kołysanka dla Ofelii Elżbieta Lewak 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów

14-15.12. 
W progu Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa

15.12. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Scena na Dole Teatru Ateneum, Warszawa

14-15.12. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebodzkim, Wrocław

15.12. PREMIERA 
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
(teatr tańca) Teatr Nowy, Warszawa

15-17.12. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

15-17.12. 
Kalifornia. Nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Współczesny, Szczecin

15-17.12. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok

16.12. 
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
(teatr tańca) Teatr Nowy, Warszawa

16.12. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Scena na Piętre, Poznań

16.12. 
Supermenka Jowita Budnik
Teatr Kamienica, Warszawa

16.12.
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Forum Kultury, Kraków

16.12. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice

16.12. 
You Have Your Voice Izabela Chlewińska 
Teatr Szwalnia, Łódź

16.12. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak 
Teatr Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin

16-17.12. 
One mąż show Szymon Majewski 
Och-Cafe, Warszawa

17.12. 
Potok Wojciech Jaworski
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

17.12. 
Listonosz Marek Gierat 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

17.12. 
Synek Marcin Gaweł 
Teatr na Poziomie Kopalni Guido, Zabrze

18.12. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice

18.12. 
Mefisto Marcin Bortkiewicz 
Teatr WARSawy, Warszawa (czytanie performatywne)

18.12. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa

19.12. PREMIERA 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Klub Dzika Strona Wisły, Warszawa

19.12.
Chopin – Chip, Chop, Chipette Natalia Rzeźniak-Pospieszalska 
Teatr WARSawy, Warszawa (gościnnie)

19.12. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebodzkim, Wrocław

Listopad 2017

Listopad 2017 roku

13.11. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków

16.11. PREMIERA 
mmultitude Marek Wojciech Kozak  
(solo taneczne) Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca, Bytom

25.11.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
5. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
;
Sala pod Amfiteatremw Olsztynie
25.11. Jarosław Ocalony „nikt” Teatr
r Poświęcony 5. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
 Sala pod Amfiteatrem
w Olsztynie
25.11. Mamusiu, co to za ptaszek?
Iga Jambor-Skupniewicz 5. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
 Sala pod Amfiteatrem
w Olsztynie

Wrzesień 2017

wrzesień 2017

1.09. 
Manifest Ziuta Zającówna 
Teatr Rondo, Słupsk

1.09. 
One mąż show Szymon Majewski 
4. Festiwal Krystyny Jandy Uzdrowisko Szczawno – Jedliny, Szczawno – Zdrój

2.09. PREMIERA 
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab 
Teatr Zamiast, Łódź

3.09. 
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab 
Teatr Zamiast, Łódź

2.09. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
4. Festiwal Krystyny Jandy Uzdrowisko Szczawno – Jedliny, Szczawno – Zdrój

2.09. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Walerś 
Biblioteka Raczyńskich, Poznań 

2.09.  
Terreno en Venta Georgia Teatral 
15. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Pro Contra, Akademia Sztuki, Szczecin 

3.09. 
Ginczanka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska 
Scena Kameralna im. Szymona Szurmieja, Teatru Żydowskiego, Warszawa 
(pokaz przedpremierowy)

3.09. 
Kamica 79 Marta Grygier 
15. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Pro Contra, Scena Malarnia Teatru Współczesnego, Szczecin

3.09. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
4. Festiwal Krystyny Jandy Uzdrowisko Szczawno – Jedliny, Szczawno – Zdrój

3-4.09. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk 
Teatr Boto, Sopot

5.09. 
Ginczanka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska 
Scena Kameralna im. Szymona Szurmieja, Teatru Żydowskiego, Warszawa 
(pokaz przedpremierowy)

6.09. 
O Kazuo Ohno Takao Kawaguchi 
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków 
(spektakl butoh)

7.09. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Lubuski, Zielona Góra

7.09. 
Ego te absolvo Hubert Kułacz 
Teatr Zamiast, Łódź

8.09. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Capital Park Wilanów, Warszawa

8.09. 
Hamlet Adam Walny 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

8-10.09. 
Ikebana Matylda Baczyńska 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

8-10.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok

9.09.
Koniec Bartosz Mazurkiewicz 
9. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Sala Cechu Rzemiosł Różnych, Krosno

9.09. 
Obrona Sokratesa Witold Kopeć 
Teatr Mały w Manufakturze, Łódź 
(pokaz przedpremierowy)

9-10.09. 
Ojciec Bóg Marcin Perchuć 
Teatr Polonia, Warszawa

10.09.
Las Angelika Pytel
9. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Pod Cieniami, Krosno

10.09. 
Gould Wariacje Adam Walny 
12. Festiwal Goldbergowski Kościół Św. Trójcy, Gdańsk

10.09. 
Wienia Łukasz Dąbrowski 
Sala Teatralna ODS „Malwa”, Ostrowiec

11.09. 
Jutro będzie za późno Aleksandra Lis 
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

12.09. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Festiwal „Muzyka na sczytach” Scena Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Zakopane 

13.09. 
Tam i z powrotem Patryk Pawelec 
Dom Kultury, Zamość

13.09. 
Potok Wojciech Jaworski 
Teatr w Oknie, Gdańsk

13-14.09. 
Las Angelika Pytel 
Scena na Świebockim, Wrocław

15.09. 
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś 
Teatr Druga Strefa, Warszawa

15.09. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice

15.09. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz 
Teatr A Part Galerii Sztuki Współczesnej BWA, Katowice

15.09. 
Witajcie/Welcome Aurora Lubos 
BWA Galeria Awangarda, Wrocław

15-17.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop 
Scena Kameralna teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom

16.09. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice

16.09. PREMIERA 
Obrona Sokratesa Witold Kopeć 
Fundacja „Prawda, Dobro, Piękno”, Lublin

16.09. 
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska 
Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław

16.09. 
W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
Teatr Kamienica, Warszawa

16.09.
Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa

16.09. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa

16.09. 
Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki Helena Ganjalyan 
Teatr Tozrywki RZT Szymaszkowa, Zakopane

16.09. 
Śmieszny staruszek Krzysztof Gordon 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

16.09. 
Ego te absolvo Hubert Kułacz 
Teatr Zamiast, Łódź

16-17.09. 
Cień Kamila Sammler 
Mała Scena Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź

16-17.09. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Mała Scena im. Z. Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Przemyśl

17.09. 
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan 
Scena SPATiF, Warszawa

17.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok

17-18.09.
Obrona Sokratesa Witold Kopeć 
Fundacja „Prawda, Dobro, Piękno”, Lublin

17-18.09. 
Sensualista Alisa Makarenko 
Studio Aktorskie STA, Poznań 
(spektakl taneczny)

18.09. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skuponiewicz 
Grand Hotel Stamary, Zakopane

18.09. 
Kalamarapaksa Caryl Swift 
Dzień św. Witkacego, Dom Kultury 13 Muz, Szczecin

18.09. 
Dziecko wie Weronika Krystek 
Teatr Kątem,  Ośrodek Kultury, Dzierżoniów

19.09.
Rachela Jowita Budnik
(premiera telewizyjna), TVP Kultura, Warszawa

19.09. 
Jest jak jest Agnieszka Różańska 
Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

19.09. 
Międzi mną a Tobą Laura Łącz 
Salonik Literacko-Artystyczny Biblioteki im. Jana Kasprowicza, Inowrocław

20-21.09. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

21.09. 
Więzy Marlena Niestrój 
Teatr A Part, Katowice

22.09. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Polski Bielsko-Biała

22.09. 
Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf Elżbieta Okupska
Teatr Tańca i Tuchu Rozbark, Bytom

22.09. 
Feygele Tobias Herzberg 
Scena Malarnia Teatru Polskiego, Poznań

22.09. 
Z domu niewoli Elżbieta Lewak 
Festiwal „Herbertiada”  Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta, Kołobrzeg

22-24.09. 
W progu Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa

22-24.09. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań

23.09. 
Ciao Ciao Bambina Nicola Palladini 
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Ruda Śląska

23.09. 
Duspasterz hipsterów Andrzej Konopka 
21. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Tali, Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

23.09. 
Wiera Gran Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa

23.09. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa

23.09. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

23.09. 
Woman Power, czyli Święta Hildegarda z Bingen Anna Rakowska 
Akademicki Ośrodek Incjatyw Artystycznych, Wrocław

23-24.09.
Mariacka 5 Elżbieta Okupska 
Teatr Roizrywki, Chorzów

24.09. 
Spagetti Poloneze Monoika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa

24.09. 
Ciao Ciao Bambina Nicola Palladini 
Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska

24.09. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
Dom Kultury SM „Janowo”, Rumia

24.09. 
Żmija Dorota Stalińska 
Festiwal Łódź Miasto Kobiet, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

24.09. 
MOMO Ewa Kubiak
Poranek Teatralny, Park Tradycji, Siemianowice Śląskie

25.09. 
Jest jak jest Agnieszka Różańska 
Urząd Dzielnicy Bielany, Warzszawa

26.09. 
16 róż Katarzyna Anzorge
Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych)
Hotel Herman, Płock

26.09. 
Rachela Jowita Budnik 
Teatr Studio, Warszawa

26-27.09. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Studio Teatru Narodowego, Warszawa

27.09. 
5 rzeczy albo kilka twierdzeń o choreografii Marta Ziółek 
Awangarda BWA, Wrocław 
(performance)

27-28.09. 
Bar Pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebockim, Wrocław

27-30.09. 
Koncert życzeń Danuta Stenka 
TR, Warszawa

28.09. 
ORFEO’70: monoperformance Kamil Adamus 
Scena Kontrast Centrum Kultury, Sochaczew

29.09. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Old Timers Garage, Katowice

29.09. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Samorządowy Ośrodek Kultury, Miękinia

29.09. 
ORFEO’70: monoperformance Kamil Adamus 
Tetar Przedmieście, Rzeszów

29-30.09. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Mała Scena im. Z. Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Przemyśl

29-30.09. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

29-30.09.
Mariacka 5 Elżbieta Okupska 
Teatr Roizrywki, Chorzów

30.09. PREMIERA 
Dance, pilgrim dance (I see America dancing) Kasia Wolińska 
Solo Projekt Plus … Studio Słodownia +3 Poznań 
(spektakl taneczny) 

30.09. PREMIERA 
Pharmakon (it radiates) Przemek Kamiński 
Solo Projekt Plus … Studio Słodownia +3 Poznań 
(spektakl taneczny)

30.09. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski

30.09. 
Być jak młody W. James Malcolm 
Teatr Lubuski, Zielona Góra

30.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Klub 105, Koszalin

30.09. 
Novecento Dominik Nowak 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

30.09. 
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

30.09. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
8. Metropolitalna Noc Teatrów, Teatr Korez, Katowice

30.09. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Hotel Narvil, Serock

Styczeń 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Styczeń 2018 rok

7.01. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr Boto, Sopot
12.01. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
12-14.01. 
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
Teatr Miejski, Leszno
17.01. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
18.01. 
Moskwa-Pietuszki Józef Adamczyk 

Klub Wilkowyje 
18.01. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
18.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Praga Warszawa
18.01. 
Kamień na kamieniu Andrzej Róg 
Stajnia Artystyczna Marcinków 
20-23.01. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Taetr Studio, Warszawa
23.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Praga Warszawa
23.01. 
Kamica 79 Marta Grygier
Teatr Kana, Szczecin
23-24,27. 01. 
Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wrocław
26.01.
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz
Teatr Apart, Katowice
27.01. PREMIERA 
6 sekund Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków
27.01. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Teatr Szekspirowski, Gdańsk 

Luty 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Luty 2018 rok>

2.02. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Forum Kultury, Kraków
3.02. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, Warszawa
6-7.02.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Taetr Studio, Warszawa
8-9.02. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
8-9.02. 
Salome Anna Rakowska 
Teatr Odwrócony, Kraków
10.02.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
9-10.02.
Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa
11.02. 
Sam Przemysław Wasilkowski 
Teatr BoTo, Sopot
13-14.02. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa
16.02. 
Frida Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Centrum Kultury PROM Warszawa
16-18.02. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
17-18.02. 
Rachatłukum Marcin Bosak 
Teatr Studio, Warszawa
20.02. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
Ośrodk Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie 
20.02. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
Ośrodk Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie 
20-21.02. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider
Klub Dzika Strona Wisły, Warszawa
23.02. PREMIERA 
Podnieść kurtynę nieba Artur Kocięcki 
Sala Widowiskowa Domu Kultury LSM, Lublin
24.02. 
W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
Teatr Kamienica, Warszawa 
25.02. 
Mój boski rozwód Małgorza Skoczylas 
Teatr Nowy, Łódź
27-28.02. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Teatr Ateneum, Warszawa
28.02. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 

Marzec 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Marzec 2018 rok

3.03. 
Nos Mieczysław Giedrojć 
Teatr Szczęście, Kraków
14.03.
Chwila w której umarłam. Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Festiwal Monodramu MotyF Teatr Mały, Tychy 
14-15.03.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
14-15.03. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa
15.03. 
Szał Time Aleksandra Kowalczyk 
Klub Dzika Strona Wisły, Warszawa
(spektakl odwołany)
15.03. PREMIERA 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski, Warszawa
15.03. 
Calineczka Anna Kramarczyk
Festiwal Monodramu MotyF
Klub Wilkowyje, Tychy
15-16.03.
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Teatr Ateneum, Warszawa
16.03.
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski, Warszawa
17.03. 
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Joanna Stanecka
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.03.
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.03. 
Moja Droga B. Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
18.03. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Festiwal Monodramu MotyF
Teatr Mały, Tychy
18.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Scena MARGINES Teatru im. Stefana Jaracza ,Olsztyn
18.03.
Kołysanka dla Ofelii Elżbieta Lewak 
MOK, Marki
18.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Scena MARGINES Teatru im. Stefana Jaracza ,Olsztyn
21.03. 
Jutro będzie za późno Aleksandra Lis 
Teatru im. Stefana Jaracza, Olsztyn
22.03. 
Ćma. Marylin Monroe Magdalena Płaneta 
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Trzcianka
22.03. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
16. Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Stefana Jaracza
23.03.
Kalamarapaksa Caryl Swift
Kawiarnia Artystyczna Antrakt, Słupsk
23.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Villa Aromat, Włoszczowa 
23.03.
Kalamarapaksa Caryl Swift
Kawiarnia Artystyczna Antrakt, Słupsk
23.03. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Villa Aromat, Włoszczowa 
23.03. 
(nie) Pokój Piłata Michał Dudziński 
Centrum Pastoralne, Zamość
23-25.04.
Dalidamore, czyli kochaj, całuj i płacz Ewa Kasprzyk
Teatr KwadratWarszawa
24.03. 
Aktor Ryszard Jaśniewicz 
Antrakt Kawiarnia Artystyczna, Słupsk
24-25.03. 
Pobudka Natalia Sakowicz 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej, Białystok
24-25.03. 
One mąż show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
25.03. 
Jestem swoją własną żoną Adam Pater
Witolda Gombrowicza we Wsoli
26.03.
Toż-samość Michał Zdeb 
Stowarzyszenie Teatralne JUVENKRACJA Teatr Polski
Bydgoszcz
27.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
28.03. 
Gdzie jest mój Chomel? Tadeusz Kwinta
WpółDrogi Festival Synagoga w Kazimierzu Dolnym
29-31.03.2018
Brak repertuaru.

Kwiecień 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Kwiecień 2018 rok

6.04. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Kawiarnia Kmicic, Zakopane
6.04. 
Piaf Patrycja Zywert-Szypka 
Dom Kultury Praga, Warszawa
06.04. 
Moskwa-Pietuszki Józef Adamczyk 
Piwnica w Czerwiońce 
6.04. PREMIERA 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
Appendix Studio, Wrocław
6-8.04.
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin
7.04. 
Zwierzenia bezrobotnego aktora Marcin Zarzeczny
Sala Kameralna Centrum Kultury, Wadowice
7-8.04.
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Teatr Ateneum, Warszawa
7-8.04. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
8.04. PREMIERA 
Dalidamore, czyli kochaj, całuj i płacz Ewa Kasprzyk
Teatr KwadratWarszawa
08.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam. Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
8.04. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polski, Bydgoszcz
9.04. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
10.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam. Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
10-11.04. 
Spowiedź Chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Teatr Stu, Kraków
10-12.04. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa
10-12.04. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
12.04.
Spowiedź Chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Teatr Polonia, Warszawa
12-13.04. 
Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda Jerzy Trela 
Teatr Stu, Kraków
13.04. 
Nigdy za mną nie płaczcie Larysa Kadyrowa 
Pałac Kultury, Łuck
13-14.04. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
13-15.04. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Teatr Mały, Szczecin
14.04.
Kiedy będę dużyHacena Sahraoui
Republika Sztuki Tłusta Langusta,Poznań
14-15.04. 
St. Nicolas Symon Kuśmider 
Dzika Strona Wisły, Warszawa
15.04. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
15.04. 
Czterdzieści i Cztery Andrzej Talkowski 
Teatr Szczęście, Kraków
15.04. 
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym
4ART Teatr Nowej Sztuki, Gliwice
17.04. 
In the Artist`s Head Magdalena Chowaniec
Austryjackie Forum Kultury, Warszawa
(performance)

17.04. 
Rachela Jowita Budnik 
Teatr Telewizji, Warszawa
17.04. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Dom Kultury, Piaseczno
18.04.
Wanda Wasilewska Kamila Banasik 
Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno 
19.04.
Ocalona. Historia prawdziwaJoanna Mogilnitskiy
Teatr Dom, Łódź
19-20.04.
Czekam na telefon Kamila Salwerowicz
Mała Sala Teatru Nowego, Łódź
20.04. PREMIERA 
9xJohn L. Anna Magalska
Scena Propozycji Aktorskich Teatru im. W.Horzycy, Toruń
20.04.
Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie Andrzej Jurczyński
Biblioteka Główna, Ostrów Wielkopolski
22.04. 
Siedmiu Blaznów Piotr Kondrat 
VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie,
Ostrowiec Świętokrzyski
21-24.04. 
9xJohn L. Anna Magalska
Scena Propozycji Aktorskich Teatru im. W.Horzycy, Toruń
22.04. PREMIERA
Ja
 Paweł Bielski 

Scena TfP, Częstochowa
22.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam. Ewa Błaszczyk
19. Festiwal Ewidentnych Talentów Aktorskich.
Centrum Kultury Agora, Wrocław

25.04. 
Koncert życzeń Danuta Stenka 
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
25.04. 
Nie ja. Kołysanka Irena Jun 
Dom Kultury Węglin, Lublin
25.04. 
Solo. Partia Solowa Peter Čižmár
Dom Kultury Węglin, Lublin
25.04. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
26.04. Koba/Stalin 
Stanislovas Rubinovas
Dom Kultury Węglin, Lublin
26.04.
Anioły Dostojewskiego Birutė Mar
Dom Kultury Węglin, Lublin
28.04. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
WpółDrogi Festival, Kazimierz Dolny
28-29.04. 
One mąż show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
29.04. 
Masza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Narodowy, Warszawa