Marzec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Marzec 2019 rok
1.03. 
Ikebana Matylda Anna Baczyńska 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
1.03. 
Mistrzowie seksu Marek Bukowski 
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
1-2.03. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
1-2.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
2.03. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
2.03. 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień
Teatr Stary w Bolesławcu 
2.03. 
Pierwsza miłość Damian Kierek 
Ars Scaenica, Radom
2.03. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
(spektakl muzyczny) Teatr na Plaży, Sopot
2-3.03. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
3.03. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz 
Teatr Nowy, Zabrze
3.03.  
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski 
Teatr Polonia/TheMuBa, Warszawa
3.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli
4.03. 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
4.03. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej. i Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
4.03. 
Święto wiosny Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice (pokaz przedpremierowy)
4.03.
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
(spektakl odwołany) 
4.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
5.03. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
TVP Kultura, Warszawa
5.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr im. Adama Mickiewicza,Cieszyn
5.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Dom Kultury, Bartoszyce
5-6.03. 
Ginczanka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
6.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
6-7.03. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
7.03. 
Wychodząc od działania Maria Stokłosa 
(performance) Austriackim Forum Kultury, Warszawa
8.03. 
Mamy problem, monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Gdyńskie Centrum Kultury
8.03. 
Nieprzykładna mama One Woman Show Katarzyna Maria Zawadzka 
Scena Supernova, Kraków
8.03. 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień 
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzyn-Koźle
8.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku
8-10.03. 
To jest prawdziwa rzecz Anna Nowicka 
Nowy Teatr i Art Stations Foundation, Warszawa (teatr tańca)
9.03. 
Żmija Dorota Stalińska 
Teatr Miejski w Lesznie
9.03. 
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Forum Kultury, Kraków
9.03. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Dom Kultury, Ustka
9-10.03. 
Kalina® Anna Mierzwa 
Teatr Nowy, Poznań
9-10.03.
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź
9-10.03. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr BOTO, Sopot
9-10.03. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Transgraniczny Festiwal KobietTeatr Mały, Szczecin
9-10.03. 
HanaUmeda/SadaYakko SadoYakko 
Teatr Komuna/Warszawa 
10.03. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz-Semerci 
Teatr Studio Czyczkowy „Monodram x 2” Scena Hydro(za)gadka, Zielona Góra
10.03. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
„Monodram x 2” Scena Hydro(za)gadka, Zielona Góra
10.03. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
10.03. 
Calineczka Ania Polarusz 
Scena SPATiF, Warszawa
10.03. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
Przegląd spektakli offowych – „The Best OFF” Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
11.03.
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Klub Komediowy, Warszawa
11.03. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
Sala Kina Syrena, Wieluń
11.03. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
12.03. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa
12.03. 
Do Polski Sławomir Holland 
Teatr Kępa, Warszawa
12.03. 
Szkoła janczarów Stanisław Sparażyński 
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
13.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
13.03. 
Frida Martyna Kliszewska 
Samorządowe Centrum Kultury, Mielec
14.03. PREMIERA 
Zmierzch opuszczonych miast  Sylwia Hanff / Teatr Limen Butoh (teatr tańca)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
14-15.03. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
15.03. 
FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Cykl „Wolność 24/7” MOK Amfiteatr, Radom
15.03. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
15.03. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Sztuk w Jaworznie
15.03. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
XIX Festiwal Teatrów „Marcinek” Aula I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
15-16.03. 
Trzy Kobiety Magda Miklasz w PATRZĘ, PATRZĘ, PATRZĘ…, Renata Piotrowska-Auffret w WIEM, UWIELBIASZ ZWIĘDŁE KWIATY, Ewa Rucińska w IZOLATCE KONRADA
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
15-17.03. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
16.03. 
Siódemka Paweł Pabisiak 
Stowarzyszenie Teatralne, Badów Górny
16.03. 
Siódemka Paweł Pabisiak 
Stowarzyszenie Teatralne, Badów Górny
16.03. 
Z kajetu Kelnera Maciej Jadowski 
Harry’s ART & CAFE, Sopot
16.03. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Sztuk w Jaworznie 
16.03. 
Ćma – Marilyn Monroe jakiej nie znacie Magdalena Płaneta 
Ośrodek Kultury im. L. Tyrmanda, Darłowo 
16.03. 
Raw Light Anna Nowicka 
(teatr tańca) Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, Siedlce
16.03. 
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
16.03. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Centrum Promocji Kultur Praga-Południe, Warszawa
16-17.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 
16-17.03. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
16-17.03. 
Diva Show Kamil Maćkowiak 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
18.03. PREMIERA 
Kolega Mela Gibsona Łukasz Kamiński 
Vilniaus Kamerinis Teatras, Wilno (Litwa)
18.03. 
Opowieści małej Lupitiny González Dora Bouzková (Czech Republic)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 
19.03. 
Letnie małżeństwo Marta Adamczyk 
Młodzieżowy Dom Kultury Scena „i”, Kraków
19-20.03. PREMIERA 
Trociny Davit Baroyan 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
20.03. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Teatr im. St. I. Witkiewicza Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy, Zakopane
20.03. 
Moskwa Pietuszki Marian Opania 
XII Festiwal Monodramu MoTyF Teatr Mały, Tychy
(spektakl odwołany)
20-21.03. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
21.03. 
Jednocześnie Przemysław Stippa 
„Przebudzenie wiosny” Teatr Soho, Lublin
21.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance Zofia! Dorota Landowska 
„Przebudzenie wiosny” Teatr Soho, Lublin
21.03. 
Pierwsza miłość Damian Kierek 
XII Festiwal Monodramu MoTyF MCK, Tychy
21.03 
Słodka  Marty Pohrebny 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy
21.03 
Rozmaryn Marty Pohrebny 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy
21.03. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
21.03. 
Motyl, czyli publiczna egzekucja z muzyką na żywo Albert Pyśk 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
22.03. 
Slowstepper – On The Edge of Survival Hygin Delimat 
Scena Tańca Teatru Studio, Warszawa
22.03. 
Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli Monika Roguszczak 
Projektownia GAK, Gdańsk (pokaz przedpremierowy)
22.03.
Dobra Zwrotka Paweł Ziegler 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy MCK, Tychy
22.03.
Różewiczogranie Wiesław Komasa
(spektakl mistrzowski) XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, TychyMCK, Tychy
22.03. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków
22.03. 
Między mną a tobą Laura Łącz 
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa (spektakl muzyczny)
22.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Miejska Biblioteka Publiczna, Nowogard
23.03. 
Love Tomasz Pisarek 
Świetlica Krytyki Politycznej „Na granicy”, Cieszyn
23.03. 
Baśń o rycerzu bez konia Marcin Marzec 
Spotkania Teatrów Niezależnych Klub GAK, Gdańsk (teatr lalek)
23.03. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Kujawskie Centrum Kultury, Inowrocław
23.03. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
XII Festiwal Monodramu MCK, Tychy
23.03. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
XII Festiwal Monodramu MCK, Tychy
23.03.
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
23.03. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
23.03. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
23.03. 
The doubts and reflections of Eve Marta Kosieradzka 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu 2019 Dom Kultury, Nowa Sól
23-24.03. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
23-24.03. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
24.03. 
Usta Weroniki zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
Świetlica Krytyki Politycznej „Na granicy”, Cieszyn
24.03. 
Calineczka Marcin Marzec 
Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”
24.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podlaska 
Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” Ośrodek Kultury, Września
24.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
(spektakl mistrzowski) XII Festiwal Monodramu MoTyF Teatr Mały, Tychy
24.03. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Scena SPATiF, Warszawa
25.03. 
Obrona Sokratesa Edward Sosna 
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, Warszawa
25.03. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko
25.03. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
Teatr Rondo, Słupsk 
25.03. 
Toż-samość Michał Zdeb 
Teatr Polski, Bydgoszcz
26.03. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Klubokawiarnia Kultura, Świecie
27.03. PREMIERA 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba Caryl Swift 
Teatr Rondo, Słupsk
27.03. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Mazowieckiego Instytutu Kultury, Warszawa
27.03. 
Obsesje Anna Smołowik 
Teatrze WARSawy, Warszawa (muzyczny stand-up)
28.03. 
Atrapia i Utopia Iwona Konecka 
XVI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin
29.03. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
29.03. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
Sala Widowiskowa MOK, Jarosław
29.03. 
Don Lis Radosław Lis 
Performans x 2 Teatr Druga Strefa, Warszawa
29.03. 
Curko Moja Ogłoś To Magdalena Drab 
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań
29.03. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu, Choroszcz
29-30.03. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
GOK, Brzeźno
29-31.03. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala 
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
30.03. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk 
„VII Noc Teatru” Teatr Imaginarium i MOKSiR, Chrzanów
30.03. 
Płakać nie wolno Kamila Winkler 
„VII Noc Teatru” Teatr Imaginarium i MOKSiR, Chrzanów
30.03. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
XVI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin
30.03. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
30.03. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
30.03. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
30-31.03. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
31.03. 
Mistrzowie seksu Marek Bukowski 
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
31.03. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz 
Teatr Nowy, Zabrze
31.03. 
Morfina 0,05 Marek Żerański 
Scena Stara Rzeźnia, Szczecin
31.03. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
31.03. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
31.03. 
Untitled Alex Baczyński-Jenkins 
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (performans)

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Kwiecień 2019 rok
1.04. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
1.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko
1,8.04. 
Normalka Jan Mierzyński 
Ogrzewalnia (dawna SP 2), Strzelce Krajeńskie
2.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
2.04. 
Jednocześnie Przemysław Stippa 
TVP Kultura, Warszawa
2-3.04. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
3-4.04. 
Leserka Katy Baird 
Teatr Nowy, Warszawa
3-5.04. 
Moskwa Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa
4.04. 
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal 
Kino Zacisze MDK w Piekarach Śląskich
4.04. 
Morfina 0,05 Marek Żerański 
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Szczecin
4-5.04. 
Cienie. Eurydyka mówi Kamila Sammler 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
5.04. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Teatr KTO, Kraków
5-7.04. 
Koncert życzeń Danuta Stenka 
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
6.04. 
Anna Frank Monoka Majewska 
1 Brygada Pancerna Klub Kościuszkowca, Warszawa-Wesoła
6.04. 
Siedem Nieb Patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Biblioteka Miejska, Wyszków
6.04. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Kino Sokolnia, Kępno
6.04. 
Kolorowa. Czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Fundacja Banina Festiwal Klamra 2019, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Toruń
6.04. 
Domówka Sonia Bohosiewicz 
(spektakl muzyczny) Aula Słupskiego Inkubatora Technologicznego
6.04. 
6 sekund Beata Malczewska 
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
6.04. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala 
Teatr ZAR Warszawskie Spotkania Teatralne ATM Studio, Hala E
6.04. 
One mąż show Szymon Majewski 
Teatr Och-Cafe, Warszawa
7.04. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
Teatr WARSawy, Warszawa (spektakl muzyczny)
7.04. 
Domówka Sonia Bohosiewicz 
(one women show) XVI OFPA „Reflektor” Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
7.04. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
Festiwal FeTA Centrum Kultury Agora, Wrocław
7.04. 
Msza wędrującego Anna Chodakowska 
(monodram-recital) Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
8.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko
8.04. 
Ta cisza to ja… Jacek Kawalec 
Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna, Siedlce
08.04. 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk
10.04. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
XXVII Olsztyńskie Spotkania Teatralne Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn 
10-11.04. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11.04. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Fundacja Banina / Teatr Kana, Szczecin
11.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Zakład Karny w Wawrowie 
11.04. 
7 nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Bazylika Św. Krzyża w Warszawie
11.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Zakład Karny, Wawrów 
11.04.
Zapiski Oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
WOK, Wyszków
11.04. 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Parter – Whisky Vodka Cocktail Bar, Toruń
11-12.04. 
W zawieszeniu Monika Wachowicz 
Teatr Rozbark, Katowice
12.04.
Looking for Europe Bernard-Henri Lévy 
Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk
12.04.
Dziecinady
Justyna Kulczycka Teatr Wolandejski,Warszawa (spektakl odwołany)
12.04. 
Głodomór Kamil Suszczyk 
Miejski Dom Kultury w Radomsku
12.04. 
Frida – życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska 
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
12.04. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
XXVII Olsztyńskie Spotkania Teatralne Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
12.04. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
12.04. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
12.04. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
13.04. PREMIERA 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
13.04. PREMIERA 
MaminSzymek Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
13.04. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Fundacja Banina/Wolskie Centrum Kultury, Warszawa
13.04. 
Rozmowy z diabłem Jerzy Trela 
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
13.04. 
Ściana Damian Droszcz 
VII Kingdom of Art: Festiwal Teatralno-Muzyczny Piwnica Teatru  Kana, Szczecin
13.04. 
7 nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Bazylika Św. Krzyża w Warszawie
13.04. 
Kobieta – Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej Jagoda Siegień 
Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, KulturaKoźlice-Zgorzelec
13.04.
Parasites Sebastian Abarbanel 
11. Gdański Festiwal Tańca Klub Żak, Gdańsk (teatr tańca)
13-14.04. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
14.04. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Scena SPATiF, Warszawa
14.04. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
14.04. 
Rachela Jowita Budnik 
Synagoga im. Małżonków Nożyków, Warszawa
14.04. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Scena SPATiF, Warszawa
14.04. 
Byłam sekretarzem Marszałka Piłsudskiego Ewa Dałkowska 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
14.04. 
Saxofonista Wojciech Kowalski 
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
14.04 
MaminSzymek Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
14.04 
Zofia Małgorrzata Pieńkowska 
Gminny Ośrodek Kultury, Nieporęt 
14.04. 
Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Sławomir Holland 
Wolskie Centrum Kultury, Warszawa.
15.04. 
Kocham BałtykAgnieszka Przepiórska
Klub Komediowy, Warszawa
15.04. 
Normalka Jan Mierzyński 
Ogrzewalnia (dawna SP 2), Strzelce Krajeńskie
16.04 
MaminSzymek Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
18-19.04. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
Teatr STU, Kraków
22.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
22.04 
MaminSzymek Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
22-23.04. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
23.04. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński 
Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra 
24.04. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
24.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Gminny Ośrodek Kultury Jutrzenka w Zwierzynie
24.04. 
Lifting Jolanta Żółkowska 
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, Siedlce
24.04. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
25.04. PREMIERA 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
25.04. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz 
Teatr Nowy, Zabrze
26.04. PREMIERA 
Norwid. Ten, który widzi Zygmunt Józefczak
Polnische Akademie der Wissenschaften – Wien/Polska Akademia Nauk – Wiedeń 
26.04. 
Słoń Łukasz Staniszewski
Galeria Sztuki Synagoga w Barczewie 
26.04. 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka
Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” w Brennej 
26.04. 
Ryszard po Ryszardzie Lidia Danylczuk (ukraina)
VIII Spotkania Szekspirowskie Galeria Fotografii, MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim /a> 
26.04. 
Aleja narodowa Dariusz Maj 
Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
26.04. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.04. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
26.04. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka 
Teatr Klubokawiarnia Babel, Warszawa
26-28.04. 
Koncert życzeń  Danuta Stenka 
TR, Warszawa
29.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Myśliborski Ośrodek Kulturye
26-30.04. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
27.04. 
Mały Książę Tadeusz Kwinta 
WpółDrogi Festival, Dawna Synagoga w Kazimierzu Dolnym
27.04. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
27.04. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
Spotkania Teatrów Niezależnych GAK, Gdańsk
27.04. 
Baczyński Andrzej Czernik 
Teatr Ekostudio, Opole
27.04. 
Jan Peszek. Podwójne solo 
Teatr Polski, Bydgoszcz
27.04. 
Konopielka Leszek Benke 
Dom Kultury Sokolnia, Imielin
27-28.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
27-28.04. 
W progu Marian Opania
Teatr Atreneum, Warszawa 
28.04. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
28.04. 
Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Sławomir Holland 
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
28.04. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 
29.04. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
54. Festiwal Małych Form Teatralnych Kontrapunkt Teatr Współczesny, Szczecin
29.04. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
29.04. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Myśliborski Ośrodek Kultury

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Maj 2019 rok
01.05. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr Na Plaży, Sopot
02.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Krotoszyński Ośrodek Kultury
4-5.05. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
4-5.05. 
Patti S. Monika Markowska 
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok
7.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
6-7.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu
7.05. 
Ziemia uderza o piłkę Redbad Klynstra-Komarnicki 
Scena Monodramu TVP Kultura, Warszawa
8.05. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
TEATR Wojtka Kowalskiego SCENA TfP, Częstochowa
9.05. 
W zawieszeniu Monika Wachowicz 
54. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie
9-10.05. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
10.05. 
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard”, Tychy
10.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni
10.05. 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joana Gruszka 
Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Warszawa
10.05. 
Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii WnękMagdalena Drab 
54. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Galeria Sztuki Współczesnej, Świnoujście
10-11.05. 
Trzy Kobiety Magda Miklasz w PATRZĘ, PATRZĘ, PATRZĘ…, Renata Piotrowska-Auffret w WIEM, UWIELBIASZ ZWIĘDŁE KWIATY, Ewa Rucińska w IZOLATCE KONRADA
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
10-12.05. 
KALINA® Anna Mierzwa 
54. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Świnoujście
11.05. 
In-between Adina Bar-On (performance)
Instytut Kultury Ośrodek Nowej Awangardy, Warszawa
11.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Akademia Sztuki w Szczecinie
11.05. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
11.05. 
Hermenegilda Dorota Kaczor
Krakowskie Forum Kultury 
11.05. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Teatr PidGin i Dom Literatury w Łodzi
12.05. 
One mąż show Szymon Majewski 
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12-13.05. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
13.05. 
Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii WnękMagdalena Drab 
59. Kaliskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
13.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Klub 13 Muz, Szczecin
13.05. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Klub Komediowy, Warszawa
14.05. 
FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Centrum Kultury, Kwidzyń
16.05.
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
16-18.05. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
17.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
59. Kaliskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
17.05. 
Iwan Karamazow zwraca bilet  Michał Studziński 
XX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych Centrum Kultury, Ostrów Wielkopolski
17.05. 
Happy New Day Agnieszka Kołodyńska Iglesias 
Dom Kultury KADR, Warszawa
17.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.05. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
17.05. 
Być jak Charlie Chaplin  Mateusz Deskiewicz 
Teatr Rondo, Słupsk
18-19.05. 
Patti S. Monika Markowska 
Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
19.05. 
Calineczka Ania Polarusz (spektakl lalkowy) 
Scena SPATiF i Klub SPATiF, Warszawa 
19.05. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński 
Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra 
19.05. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
20.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Dom Kultury Kadr w Warszawie
20.05. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
21.05. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
22.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej
21.05. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
23.05. 
Moskwa-Pietuszki Jacek Zawadzki 
Instytut Grotowskiego, Wrocław 
24.05. PREMIERA 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
24.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Szkoła Podstawowa w Mielniku (woj. podlaskie)
24.05. 
Lataj z Krystyną Aldona Jankowska 
Osiedlowy Dom Kultury Zasole, Oświęcim
25.05. 
Supermenka Jowita Budnik 
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, Suchy Las 
25.05. 
MaminSzymek Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
25.05. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Krakowskie Forum Kultury
25-26.05. 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
25-26.05. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.05. 
Mamy problem – Monodram macierzyński Magdaleny Bochan-Jachimek 
Sala Kina Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
26.05. 
Lifting Jolanta Żółkowska 
Dom Kultury, Sulejówek
26.05. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Impart, Wrocław
26.05. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
5. Festiwal Debiutantów – Pierwszy Kontakt, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
29.05. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki (spektakl muzyczny)
5. Festiwal Debiutantów – Pierwszy Kontakt, Klub „Od Nowa”, Toruń
29.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
30.05. 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
30.05. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa
30.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku
30-31.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Miejskie Gimnazjum w Darłowie
30-31.05. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Czerwiec 2019 rok
1.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Centrala Artystyczna, Koszalin
1-3.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
06.06. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
6.06. 
Marzenie Nataszy Anna Dudziak 
Staszowski Ośrodek Kultury 
8.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
8-9.06. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
09.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
13-14.06. 
W progu Marian Opania
Teatr Atreneum, Warszawa 
14.06. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Księgarnia Skład Główny, Koluszki
14.06.
Podróż do Buenos AiresGabriela Muskała 
Kozzi Film Festiwal 5. Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski, Żary
14-16.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
16.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
19-20.06. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
21.06. 
Double Bill – wieczór łączony Aleksandra Krajewska (teatr tańca)
XV Festiwal Zawirowania, Ośrodek Zawirowania, Warszawa
21-22.06. 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
22.06. 
Supremacy Ride Laurie Sefton (teatr tańca)
XV Festiwal Zawirowania, Scena Teatru Tanca Zawirowania Belwederska, Warszawa

Monodram pl 2013-2019

15.05.2019
Kontrabasista 
Krzysztof Rogacewicz 
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Solo Plays Fest” 
Kijów (Ukraina)

26.04.2019
Norwid. Ten, który widzi 
Zygmunt Józefczak 
Polnische Akademie der Wissenschaften 
Wien (Austria)

26.04.2019
Oběť 
(Żertwa)
 
Mateusz Nowak 
33. přehlídka netradičních divadel
Katolický dům Kopřivnice 
Kopřivnice (Czechy)

22.03.2019
Tożsamość 
Michał Zdeb 
Międzynarodowe Dni Teatru
Izmir Kültür Sanat 
Izmir (Turcja)

17.03.2019
Aktorka prowincjonalna
Joanna Stanecka
ZEITMAULtheater 
Imbuschpl.11 (Zugang über Nordring , weiße Kapelle) 
Bochum (Niemcy)

16.03.2019
My Farm
Joanna Stanecka
Gdanska Theater 
Gutenbergstraße 8 
Hofeinfahrt Oberhausen (Niemcy)

23.02.2019
Aktorka prowincjonalna
Joanna Stanecka
ZEITMAULtheater 
Imbuschpl.11 (Zugang über Nordring , weiße Kapelle) 
Bochum (Niemcy)

14-15.12.2018
Więzy
Marlena Niestrój/ Marcin Herich 
Art House United Cowboys 
Kleine Berg 62 
Eindhoven (Holandia)

13-15.12.2018
MEDEAS. On getting across
(Medee. O przekraczaniu)

Simona Sala 
Reżyseria: Jarosław Fret 
Théâtre des Bouffes du Nord 
Paris (Francja)

30.11.2018
Autorretrato
(Portret samodzielny)

Socorro Anadón 
Reżyseria i inscenizacja: Jarosław Bielski 
Réplika Teatro 
C / Explanada 14 
Madryt (Hiszpania)

14.11.2018
Opfer
(Żertwa)

Mateusz Nowak 
11. Międzynarodowy Festiwal Monodramu „Thespis” 
Schauspielhaus Kiel 103 Holtenauer Straße 
Kilonia (Niemcy)

14.12.2018
Więzy
Marlena Niestrój/ Marcin Herich 
Art House United Cowboys 
Kleine Berg 62 
Eindhoven (Holandia)

13.11.2018
Stryjeńska. Let´s dance, Zofia!
Dorota Landowska 
Istituto Polacco di Roma 
Roma

11.11.2018
The Auschwitz Volunteer: Captan Witold Pilecki
Marek Probosz 
United Solo Theatre Festival,(Theatre Row – The Studio Theatre) 
New York

9.11.2018
„Der Krieg hat kein weibliches Gesicht”
Joanna Stanecka
Aula der Volkshochschule 
Gütersloh (Niemcy)

04.11.2018
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety
Joanna Stanecka 
ZEITMAULtheater 
Bochum (Niemcy)

31.10.2018
multitude
Wojciech Marek Kozak 
Międzynarodowy Festiwal „Lokoranga” 
Kolgata (Indie)

21.10.2018
Baczyński. Apokalipsa
Edyta Janusz-Ehrlich 
Teatr Kameralny 6. Międzynarodowy Festiwal MONOWschód 
Wilno (Litwa)

19.10.2018
Ego Te Apsolvo
Hubert Kułacz 
Teatr Kameralny 6. Międzynarodowy Festiwal MONOWschód 
Wilno (Litwa)

19.10.2018
Mamy problem. Monodram macierzyński”
Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr Kameralny 6. Międzynarodowy Festiwal MONOWschód 
Wilno (Litwa)

18.10.2018
Wieczny tułacz
Stanisław Górka 
Teatr na Pohulance 6. Międzynarodowy Festiwal MONOWschód 
Wilno (Litwa)

12.10.2018
The Visitor 
(Intruz)
 
Remi Rachuba 
King’s Head Theatre 
(monodram czytany) 
Londyn (Anglia)

12.10.2018
Być jak Charlie Chaplin
Mateusz Deskiewicz 
13. Tarptautinis monospektakliu festivalis „ATSPINDYS“ 
Visaginas (Litwa)

09.10.2018
Бути, як Чарлі Чаплін (Być jak Charlie Chaplin)
Mateusz Deskiewicz 
Міжнародний театральний фестиваль моновистав „Марія”
Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка Камерна сцена ім.СергіяДанченка 
Київ (Ukraina)

5-6.10.2018
Matka
Jolanta Juszkiewicz 
Mała Scena Teatru ARTiSZOK – Kunaeva 
Ałmaty (Kazachstan)

29.09.2018
Nameless
Justyna Cwojdzińska 
The Lime Tree Theatre 
Limerick (Irlandia)

28.09.2018
Signor Fellini Lei non mi piace
Małgorzata Bogdańska 
Il Mutamento Zona Castalia, Via San Pietro in Vincoli, 
Turyn (Italia)

22.09.2018
Żertwa
Mateusz Nowak 
Міжнародний театральний фестиваль «Монологи над Ужем»
Mała Scena Teatru Dramatycznego 
Ужгород (Ukraina)

28.06.2018
ПРОЗРАЧНОСТ ПРАЗНИНЕ 
(Przejrzystość pustki)
Monika Wachowicz
43. МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА МОНОДРАМЕ И ПАНТОМИМЕ 
Belgrad

10.06.2018
Żertwa
Mateusz Nowak 
20. Międzynarodowy Festiwal Monodramu „Widłunnia” 
Chmielnicki (Ukraina)

29.05.2018
Kontrabasista
Krzysztof Rogacewicz 
International Monodrama Festival „Albamono” 
Tirana

18.05.2018
Od przodu i od tyłu
Mateusz Nowak 
Polska Akademia Nauk Stacja Naukowa
Boerhaavegasse 25 ( 1030 Wien – Österreich )
Wiedeń

5.05.2018
My Farm
Joanna Stanecka 
ZEITMAULtheater
Imbuschpl.11 ( Zugang über Nordring , weiße Kapelle )
Bochum

7,8.04.2018
Nie lubię pana, Panie Fellini
Małgorzata Bogdańska 
Euroscoop
Olympiaplein 2, Tilburg, 5022, Netherlands
Euroscoop Schiedam 
Euroscoop Tilburg

24.02.2018
Wanda Wasilewska
Kamila Banasiak 
Polsko-austriackie Towarzystwo Kulturalne „takt”
Ingen-Housz-Gasse 2 1090 Wien
Wien

1,3.12.2017
MEDEAS. On getting across
(Medee. O przekraczaniu)

Simona Sala 
Centrum Kultury Matadero
Plaza de Legazpi 8
Madryt

18.11.2017
Cudzoziemka 
Joanna Stanecka
Polsko-austriackie Towarzystwo Kultury „takt”
Ingen-Housz-Gasse 2
Wiedeń

11.11.2017
From front and from behind 
(Od przodu i od tyłu) 
Mateusz Nowak
United Solo Theatre Festival 
Theatre Row: 410 West 42nd Street 
New York City

10.11.2017
Iwan Karamazow zwraca bilet 
Michał Studziński
????????? XXI ?????????????? ????????? ???????? ???????????? ????????????? ?.?. ????????????
???????????? ????????????? ????? ????? ????? ?.?. ????????????
Petersburg

31.10.2017
??????? ? ?????
(Od przodu i od tyłu)
 
Mateusz Nowak
Festiwalu Teatrów Małych Form „Teatronic”
Charków

28.10.2017
From front and from behind 
(Od przodu i od tyłu)
 
Mateusz Nowak
International Monodrama Festival 
Attikon Cinema 
Pafos

13.10.2017
Iš priekio ir iš nugaros 
(Od przodu i od tyłu)
 
Mateusz Nowak
12. Tarptautinis Monospektakliu Festivalis „ATSPINDYS“ 
VKC sale „Draugyste“ 
Visaginas

9.10.2017
The Karamazov Women
Kamila Kamińska
International Monodrama Festival „UB The Parade of Winners 2017”
Monodrama Center
Ulaanbaatar

5-8.10.2017
Mother Mejra and her Children
Caryl Swift
Theater aufm Kahn
Inselstraße
Berlin

6.10.2017
Kolorowa, czyli biało-czerwona 
Dominik Rybiałek
XXVII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „BEZ GRANIC”
Český Těšín

1.10.2017
Elisabeth Watson The Silent Unseen 
(Elizabeth Watson-Cichociemna)
Teresa Stępień-Nowicka
Arts Centre
Aberdeen


Link do Indeksu zagranicznych prezentacji monodramów pl 2013-2019


Przejdź do strony: Serwis „Monodram w Polsce”

Archiwa

Archiwa  Wybierz miesiąc   Styczeń 2018    Luty 2018    Marzec 2018    Kwiecień 2018    Maj 2018    Czerwiec 2018           Lipiec 2018           Sierpień 2018           Wrzesień 2018    Październik 2018    Listopad 2018    Grudzień 2018    Styczeń 2019    Luty 2019    Marzec 2019    Kwiecień 2019    Maj 2019    Czerwiec 2019      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *