Wrzesień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2019 rok
1.09.
Baczyński Apokalipsa Edyta Janusz – Ehrlich
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
1.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
1.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera, Poznań
2.09. 
Koncert na organy (taniec) Iwona Olszowska
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Ostatnie Solo K. Ryszard Kalinowski
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.09. 
Ida Kamińska  Joanna Szczepkowska
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
4-5.09. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
5.09. 
W zawieszeniu  Monika Wachowicz
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
5.09. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Dni Kultury Żydowskiej, Teatr Rondo, Słupsk
5.09. 
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Platforma Tańca 2019, Opera Bałtycka, Gdańsk 
6.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
6.09.
Schirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
6.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
6.09.
Okienko  Krzysztof Zemło (Teatr cieni)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6.09. PREMIERA
Pieśni Miłosne 
 Krzysztof Zemło (Figury planszowe)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6-7.09.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
7.09. 
Obca  Solomija Mardarovych
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
7.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
7.09.
Cyrk  Henryk Hryniewiecki
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Noe  Adam Walny (Figury instrumenty)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Trzy ćwierci do Śmierci  Karolina Martin (Figury mimiczne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
7.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
7.09. 
Ecce Homo  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Podcieniami w Krośnie
7.09. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Festiwal PRO CONTRA, Akademia Sztuki, Szczecin
7.09.
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Noc Kulturalna, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Czstochowa
8.09. PREMIERA
Madaleine  Magdalena Kumorek
Festiwal Łódź Czterech Kultur, Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
8.09.
Cudowni mężczyźni z korbką Adam Walny (Kino Manualne)  
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Scena w Przyczepie, Gdańsk
8.09.
Gould – Wariacje Adam Walny (Nadmarioneta klawiszowa)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk
8.09.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Mały, Tychy
9.09.
Normalka Jan Mierzyński
Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich
10.09. PREMIERA TV
Szekspir Forever!  Andrzej Seweryn
TVP Kultura, Warszawa
10.09. 
Rachela  Jowita Budnik
Studio Słodowni Starego Browaru, Poznań
11.09. PREMIERA
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr IMKA, Warszawa
12.09. 
Tymoteusz wśród ptaków  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
12.09. 
Więzy  Marlena Niestrój (taniec)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Ewangelicki w Brennej
13.09
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr IMKA, Warszawa
13.09. 
Czerwony Kapturek  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
13-14.09. 
Basia Oblesia (stand-up) Ewelina Gronowska
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
13-15.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
14.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratoriu, Wrocław
14.09. 
Zupa rybna w Odessie  Sebastian Ryś
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
K. jak Królowa  Katarzyna Miałkowska
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
Niekończąca się historia  Hubert Bronicki
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14-15.09. 
9 x John L.  Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
14-15.09. 
Aktor-reaktor  Cezary Żołyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkpolskim
15.09. PREMIERA
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
15.09. 
Tato nie wraca  Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
15.09. 
Pewniak  Sebastian Cebulski
Scena SPATiF, Warszawa
15.09.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
15.09.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
17.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Filmowa Cafe – Świt, Nowa Huta
18.09.
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
18.09.
Moniuszkowskie śpiewy Maciej Witkiewicz
22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Teatr Rondo, Słupsk
18.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku
18-19.09.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
19.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09.
Kolega Mela Gibsona  Jerzy Pal
Miejski Dom Kultury, Piekary Śląskie
19-21.09.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
20.09
To tylko sex Olga Bołądź
Scena Teatralna NOT, Gdańsk
20.09. PREMIERA
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.09. PREMIERA
Ciało, na głos  Alicja Czyczel (taniec)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
20.09.
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Muzeum Miasta Gdyni
20.09.
Tango z Herbertem  Przemysław Tajkowski
Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, Kołobrzeg
20-21.09. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
20-22.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
21.09. PREMIERA
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
21.09.
Maria S. Ewelina Ciszewska
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21.09.
Goła baba Joanna Szczepkowska (charytatywnie)
Kultura Trakcja, Luboń
21.09.
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret
Centrum Sztuki Tańca, Warszawa
21.09.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
21.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.09. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21-22.09.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski w Lesznie
21-22.09.
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
22.09
To tylko sex Olga Bołądź
Pałac Młodzieży. Katowice
22.09.
Kontrabasista  Krzysztof Rogacewicz
Jeleniogórskie Centrum Kultury
22.09.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
22.09.
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa
22.09.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22.09.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
22.09.
MaminSzymek  Szymon Majewski
KKM „m-teatr 2019”, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
24.09. PREMIERA
Pudstryžyny (Postrzyżyny) Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
24-25.09.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
25.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Czerwony Fortepian, Kielce
25.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
26.09.
Marzenie Nataszy Emilia Goryl
Staszowski Ośrodek Kultury
26.09.
Morfina 0,05 Marek Żerański
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
27.09.
Ja – nie Ja Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
27.09.
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Galeria Teatr Małgorzata Duda-Kozera, Off i Cyna, Warszawa
27.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Scena Supernova, Kraków
27.09.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Festiwal Sztuki Faktu, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Scena Teatru Lalek „Rabcio”, Rabka-Zdrój
27-28.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
28.09. PRAPREMIERA
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
28.09.
Twarzą w twarz Cieszka Cieślar-Żółtko
Kościół Zbawiciela w Gliwicach
28.09.
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Teatr Stary, Lublin
28.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
28.09.
Normalka Jan Mierzyński
MDK, Rzepin
28.09.
Taki jestem, teraz… Marc Brew (Wielka Brytania/Szkocja)
Duża Scena Teatru Śląskiego w Katowicach (spektakl bez słów)
28-29.09. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
28-29.09. 
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
28-30.09.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
VII Festiwal Kultury Bez Barier, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
29.09.
O Mamo – Awokado! Kamila Pietrzak-Polakiewicz
Teatr Kotłownia, Drezdenko
29.09.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
29.09.
Z domu niewoli Elżbieta Lewak
Polskie Radio, Rzeszów
29.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
29.09.
Manifest Ziuta Zającówna
Sala Teatralna 3P. Chorzowskiego Centrum Kultury
29.09.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Obornicki Ośrodek Kultury
30.09. 
Danuta W. Krystyna Janda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków
30.09. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
30.09. 
Kaprysy zaspokojone  (monodram muzyczny)
Festiwal “Kierunek Wschód III”, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *