Marzec 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Marzec 2020
1.03. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
7.03. 
Znikomość Konrad Michalak 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
7-8.03. 
Diva Show Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Scena Monopolis, Łódź
13-15.03. 
Winny Stanisław Brejdygant (spektakl Teatru Polonia z Warszawy)
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
15.03. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Kieleckie Centrum Kultury
21.03. 
Moja Nina Monika Mariotti (muzodram)
Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową, Teatr WARSawy, Warszawa
21-22.03. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
28.03. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
28-29.03. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Scena Monopolis, Łódź
29.03. 
Znikomość Konrad Michalak 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Luty 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Luty 2020
1.02. PREMIERA
Znikomość Konrad Michalak 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
1.02. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr BOTO, Sopot
1.02. 
Król David Live! Sambor Dudziński 
Teatr Gdynia Główna
01.02. 
LIKE A DIVA Małgorzata Pawłowska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
1-2.02. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa
2.02. 
Znikomość Konrad Michalak 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
2.02. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
3.02. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kinochłon, Augustów
8.02. PRAPREMIERA
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska 
Teatr Na Plaży, Sopot (w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa)
8.02. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
8.02. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
8-9.02. 
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
9.02. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska 
Teatr Na Plaży, Sopot (w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa)
9.02. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
9.02. 
Profesjonalistka Lidia Stanisławska (monodram muzyczny) 
Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
14-15.02.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
14-15.02. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
15.02.
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn 
Gdański Teatr Szekspirowski 
16.02. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.02. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Propozycji DIALOG, Koszalin
21.02. PREMIERA
Warunki zabudowy  Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
20-21.02. 
Odmęt Michał Ferenc (etiuda studencka)
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
22.02. 
Warunki zabudowy  Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
22.02. 
Kredyt zaufania  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
24.02. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie
28.02. 
Początek końca  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
28.02. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
29.02. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
29.02. 
Bóg jest kobietą o jednej piersi Anna Iwasiuta-Dudek
Centrum Kultury, Kielece 

Styczeń 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Styczeń 2020 rok
1-12.01. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
2-3.01. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
2-4.01.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
3-5.01.
This is The Real Thing Anna Nowicka (taniec)
Nowy Teatr, Warszawa
3-6.01.
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka
Centrum Zarządzania Światem w Warszawie
4.01.
Basia Oblesia  Ewelina Gronowska
teatr BOTO, Sopot
8.01.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska 
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
9.01.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
9-12.01.
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
10.01.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Spotkanie z OFFTeatrem, MCK, Gorzów Wielkopolski
10-11.01.
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska 
Kawiarnia Zmiana Klimatu w Ostrowcu
10-12.01.
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
11.01. PREMIERA
Swietłana Michał Surówka
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
11.01. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
11.01. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
11-12.01.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
11-12.01. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12.01. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Dom Kultury „Chemik”, Siemianowice Śląskie
12.01. 
Las Angelika Pytel
Wrocławska Offensywa Teatralna, Piekarnia, Wrocław
12.01.
Swietłana Michał Surówka
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
12.01.
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
14.01. 
Obca Solomija Mardarovych 
Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu
15.01. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Rydlówka / Muzeum Krakowa
15.01. 
Calineczka Marcin Marzec 
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie 
15.01. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Klub Studencki Fabryka Kultury Zgrzyt, Ciechanów 
17.01. 
Baczyński Andrzeja Czernik
Teatr Ekostudio, Opole
17.01. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
17.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu
17.01. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
17.01.
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
18.01. 
Strach ma wielkie oczy Ada Bednarek 
Teatr Terminus a Quo, Nowa Sól
18.01. 
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr Badów im. Piotra Bikonta, Badów Górny
18.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Miejski Ośrodek Kultury w Policach
18.01. 
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
18.01. 
Kaprysy zaspokojone Magdalena Warzecha (monodram muzyczny)
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie
18-19.01.
Singielka Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18-19.01.
TWOJA MAĆ! Karolina Piechota (one woman show) 
Teatr BOTO, Sopot
19.01. 
6 sekund Beata Malczewska 
Centrum Kultury, Izabelin
19.01. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia Dorota Landowska 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
19.01. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
21.01. 
Spaghetti PolonezeMonika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
21-22.01. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
22.01. 
Letnie Małżeństwo Martra Andrzejczyk
Sala Widowiskowa PCKSR-PMOS w Zduńskiej Woli
22.01. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kino Iluzjon, Warszawa
22-23.01. 
Oriana Fallacci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa 
22-23.01. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
23.01. 
Kredyt zaufania  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
23-24.01. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
24.01. 
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
24.01. 
Wienia Łukasz Dąbrowski 
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
24.01. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
24.01
To tylko sex Olga Bołądź 
Sala MCM, Filharmonia Zielonogórska
25.01. PREMIERA
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital)
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
25.01. 
Piaf! Patrycja Zywert-Szypka (recital/monodram) 
Klub Kalinowe Serce, Warszawa
25.01. 
Basia Oblesia  Ewelina Gronowska 
Klub Boho, Kielce
25.01. 
Święto wiosny  Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice
25.01. 
Początek końca  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
25.01
To tylko sex Olga Bołądź 
ATM Scena na Bielanach, Wrocław
25-26.01. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25-26.01. 
Nadbagaż  Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
26.01. 
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital)
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
26.01
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
27.01. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Klub Żak, Gdańsk
29.01. PREMIERA
IMAGO Nikola Mierzejewska 
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.01. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
29.01. 
Obca Solomija Mardarovych 
Biblioteka Miejska w Ustce
29.01. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
30.01. 
Diva Wioleta Komar 
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
31.01. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Szkoła Podstawowa nr. 350 w Warszawie
31.01. 
Obca Solomija Mardarovych 
Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Cieszynie
31.01. 
Król David Live! Sambor Dudziński 
Teatr Gdynia Główna
31.01. 
6 sekund Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków

Grudzień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Grudzień 2019 rok
1.12.
Sonata Księżycowa Irena Jun
Konferencja ARA ART, Chorzowskie Centrum Kultury
1.12.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polski, Bielsko-Biała
1.12.
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
1.12. 
Freedoomrun – ciałoopowieść Kuba Falk (performance)
Studium Teatralne S/T, Warszawa
1.12. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
1.12. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
1.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
1.12. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr Mazowiecki, Warszawa
1.12. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
1.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Muzeum Susch, Susch (Szwajcaria) 
1.12.
Wienia  Łukasz Dąbrowski
Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019, Teatr BOTO
1.12.
Wyspa Kalina  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
2.12. 
Moskwa-Pietuszki Jacek Zawadzki
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
2.12. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
O co biega kobietom? Angelika Olszewska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
Jaskółka Julia Wasilewska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
Miałem wielkie szczęście Wojciech Gałziński
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Scheindl. Historia zapomnianego miasteczka Rozalia Forest (Łotwa)
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania (gościnnie)
Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie 
3.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 
3.12. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław
3-5.12.
Wyspa Kalina  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
4.12. 
Nad Soplicowem słońce weszło Mirosław Wasiewicz
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
4.12. 
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
5.12. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Kawiarnia Artystyczna, Radom
5.12. 
Najkrótsza powieść Sławomir Kowalski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5-6.12. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Sala na dworcu PKP, Starogard Gdański
5-8.12. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Mały, Szczecin
6.12. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak 
Boska Komedia 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
6.12. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
6.12. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk (Ukraina)
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
6.12. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
7.12
Anna Frank Monika Majewska 
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa
7.12
Jumpcore Paweł Sakowicz (performans choreograficzny)
Teatr Szkolny Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku
7.12
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Kaplica KChB , Rasbka-Zdrój
7.12. 
Wienia Łukasz Dąbrowski
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
8.12. PREMIERA
Rozmowy Artaksesa i Ewandra Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8.12. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
8.12.
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
8.12.
Normalka Jan Mierzyński
Sala Widowiskowa GOK w Wojcieszycach
8.12.
Konopielka Leszek Benke
Kameralna Scena Teatralna w Domu Zdrojowym, Jastrzębie-Zdrój
8.12.
Pewniak Sebastian Cybulski
Scena SPATiF, Warszawa
8.12. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
9.12 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
9-10.12. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa
10.12.
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Dom Kultury, Piaseczno 
10.12.
Ostatnia taśma Krappa Mieczysław Filipczyk
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu 
10-11.12.
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Piwnice CK, Lublin 
10-12.12. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
11.12.
V Monika Wachowicz
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
11.12.
Kim jest Wiera Gran Marta Andrzejczyk
WertepEXPO 2019, Ośrodek Kultury w Sejnach
11.12.
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Stara Rzeźnia, Szczecin
11.12. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalnyJoanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
11.12. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Gminny Ośrodek Kultury Promyk, Bystra
11.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. St. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
12.12. PREMIERA
Simone Anna Godowska (taniec)
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 
12.12.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
12.12.
Stopklatka  Michał Felczak
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
12.12. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak 
Boska Komedia 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
12.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
12.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Teatr Muzyczny, Lublin
12.12. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12.12. 
Zgaga Dorota Stalińska (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.12. PREMIERA
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
13.12.
6 sekund Beata Malczewska 
Loch Camelot, Kraków
13.12.
Słoń  Łukasz Staniszewski 
Gminny Ośrodek Kultury, Gietrzwałd
13.12.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej  Wojciech Tremiszewski 
WertepEXPO 2019, Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
13.12.
Złota Rybka przed 40-tką  Magdalena Bochan-Jachimek 
WertepEXPO 2019, Hajnowski Dom Kultury
13.12. 
Jak to się łatwo mówi Monika Roguszczak 
Projektornia GAK, Gdańsk 
13.12. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Szkoła Podstawowa w Rzykach
13.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Bielsku-Białej
13.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń
14.12. PREMIERA
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
14.11. 
V Monika Wachowicz
Sala Widowiskowa, Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kraków
14.12.
Mamy problem. Monodram macierzyński  Magdalena Bochan-Jachimek 
WertepEXPO 2019, Akademia Teatralna, Białystok
14.12.
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski 
WertepEXPO 2019, Hajnowski Dom Kultury
14.12. 
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
14.12. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz
Wrocławska Offensywa Teatralna, Piekarnia, Wrocław
14.12. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Maria Zielińska-Jaworska
Zmianaklimatu, Ostrowiec Świętokrzyski
14.12
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
IV Zbór KChB Biblia i Misja, Krakow
14.12
To tylko sex Olga Bołądź 
KinoTeatr Adria, Bydgoszcz
14.12. 
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
14.12. 
Chamlet – Monolog parodysty Michał Zieliński
Teatr Och-Cafe, Warszawa
14.12. 
Monika Wachowicz
Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie
14.12. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
14.12. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź 
14-17.12. 
Miejsca #4 Proste momenty  Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
15.12. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, Wrocław
15.12. 
Kobieta, której nie ma Bartosz Bandura 
Teatr Kotłownia, Drezdenko
15.12. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
Teatr BOTO, Sopot
15.12. 
Raport Panika Arti Grabowski 
AST, Scena Klasyczna, Kraków
15.12. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
15.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
15-18.12. 
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
16.12. 
Monika Wachowicz (taniec)
Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kraków 
16-17.12.
Morfina 0,05  Marek Żerański
Stara Rzeźnia, Szczecin
17.12.
Nuż w słuhu  Paweł Siwiak (słuchowisko na żywo)
Wieża Ciśnień CKiS, Konin
17-18.11.
No właśnie co Krystyna Krotoska
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18.12.
Ewa Błachnio & Muzikanty Ewa Błachnio (Koncert na rzecz krakowskiego Hospicjum dla dzieci „Alma Spei”)
Teatr Zależny, Kraków 
18.12.
Simone Anna Godowska (taniec)
Krakowskie Centrum Choreograficzne 
18.12.
Listy z Moskwy Dorota Salomon 
Faktyczny Dom Kultury, Warszawa 
18-19.12.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
19.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Scena Na Łasztowni Teatru Polskiego, Szczecin
19-20.12. 
Ostatnia taśma  Alessandro Curti
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
20.12. PREMIERA
Koda (a tribute) Janusz Orlik (taniec)
Stary Browar / Studio Słodownia +3, Poznań 
20.12.
PustoStan  Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
20.12.
DIVA Show  Kamil Maćkowiak
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
20-21.12.
Singielka 2, czyli Matka Polka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
21-22.12. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21-22.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
23.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk24.12. 
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice 
26.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
28.12. PREMIERA
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
28.12. 
Ja, Mania Angelika Panas
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Dobra Zwrotka Paweł Ziegler
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Słodka Marta Pohrebny
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Kobiety Karamazow Kamila Kamińska 
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
28-29.12. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
28-29.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
28-29.12. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
29.12.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
29-30.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
31.12.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
31.12. 
Like a DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa

Listopad 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Listopad 2019 rok
1.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Malenowice (Czechy)
2.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Skoczów
2.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
3.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
3.11. 
Nikt nie czytał  Joanna Sobocińska
XII Dni Romana Wilhelmiego, Scena Na Piętrze, Poznań
5-6.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
6.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
7.11. 
Żertwa Mateusz Nowak
Klub Wilkowyje, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
7.11. 
Momo Ewa Kubiak
Klub Studencki „Bakałarz”, Kraków
7.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Staszowski Ośrodek Kultury
7-9.11. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Mały, Szczecin
8.11. PRAPREMIERA
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
8.11. 
To tylko sex  Olga Bołądź
Bałtycki Teatr Dramatyczny im Juliusza Słowackiego, Koszalin
8.11. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Ksiąznica Pomorska, Szczecin
8.11. 
Sekret Panny Kazimiery  Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
8.11. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!  Dorota Landowska
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
8.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
8.11. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa 
8.11. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
8.11. 
Kredyt zaufania Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
8.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Bielsko-Biała
8-9.11. 
Mariacka 5  Elżbieta Okupska
Maa Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
8-9.11. 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra  Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8-9.11. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
9.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Cieszyn
9.11. 
Mięso Paweł Hajncel (performance)
Teatr Ósmego Dnia, Poznań
9.11. 
Novecento Mateusz Olszewski
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
9.11. 
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
9.11. 
Like a DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
9.11. 
Słodka  Marta Pohrebny
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
9.11. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
9.11. 
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9-10.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
9-10.11. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.11. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
10.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Ustroń
10.11
Melduję Tobie Polsko, Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Studio „Gram” Radia Kielce
10.11
MOMO Ewa Kubiak 
Teatr Gry i Ludzie, Katowice
10.11
To tylko sex Olga Bołądź 
Teatr Ludowy, Kraków
10.11. 
Przejrzystość pustki  Monika Wachowicz
Tyski Festiwal Performance, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
11.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
12.11. 
Solonowele Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
12.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
13.11. 
maria s. Ewelina Ciszewska
Teatr Rondo, Słupsk
13.11. 
Manifest Ziuta Zającówna
Festiwal Piotra Skrzyneckiego, MDK Mińsk Mazowiecki 
13.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.11. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
13.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Częstochowa
14.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Synagoga Poppera, Kraków
15.11. PREMIERA
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
15.11. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Monodramu KFK, Forum Kultury, Kraków
15.11. 
Normalka Jan Mierzyński
Gminny Ośrodek Kultury w Zwierzynie
15.11. 
V Monika Wachowicz 
Galeria SqArt Gallery, Bytom
15.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Teatr w Centrum Kultury w Witkowie
15.11. 
Usta Weroniki. Zupełnie Nieznane Modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11. 
Kalina Jagoda Rall 
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztynyMikołaj Prynkiewicz
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
15.11. 
Dzisiaj wyjeżdżam Mateusz Paszkiewicz
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Scena Stara Apteka, Gdańsk
15.11. 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
15-17.11. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
16.11. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11. 
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolnościJoanna Pasternak 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11
Warunki zabudowy Arti Grabowski 
Scenia Robocza, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Wrocław
16.11. 
Kalina Jagoda Rall
Spotkania Teatralne „Na granicy …” Centrum Kultury, Cisna 
16.11. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
16.11. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
16.11. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
16.11. 
Exit. Fantazje Hamleta Figurentheater Wilde & Vogel (Niemcy)
Finał ANIMATUS, Kieleckie Centrum Kultury – Mała Scena
16.11. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
60-lecie Stowarzyszenia Teatru Propozycji „Dialog”, Koszalin
16.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
16.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
16.11. 
Dreams Die Hard (Marzenia nie umierają)  Rachel Karafistan (Niemcy)
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań
16.11. 
Aleja narodowa  Dariusz Maj
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
16-17.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Wrocław
17.11. 
Całe życie w dresach  Justyna Tomczak-Boczko
MDK w Kole
17.11. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
17.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok 
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
17.11. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
17-18.11.
No właśnie co Krystyna Krotoska
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18.11.
Seks, prochy i rock & roll Hubert Jarczak
Listopadowe Spotkania z Teatrem, Centrum Kultury w Giżycku
18.11.
Obietnica Nikola Mierzejewska
Tydzień Kultury Niebanalnej 2019, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu
18.11.
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
18.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Gliwice
18.11.
Dziadek Adam Walny
Masska. Przegląd Teatralny, Teatr na Plaży, Sopot
18.11.
Płakać nie wolno/ Tam Kamila Winkler
„Monodram x 2 – Autunalia 2019”, HYDRO(ZA)GADKA, Zielonogórski Ośrodek Kultury
18-19.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
19.11. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
19.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
TVP Kultura, Warszawa
19-20.11. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti (Włochy)
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
20-21.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
21.11. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wodzisławskie Centrum Kultury
21.11. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
XXV Festiwal Zderzenie Teatrów, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
XXV Festiwal Zderzenie Teatrów, Kłodzki Ośrodek Kultury
22.11. PREMIERA 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz 
2019-11-22 Wileński Teatr Kameralny (Vilniaus Kamerinis Teatras), Wilno (Litwa)/a> 
22.11. PREMIERA
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Teatr Fabryka Porcelany, Katowice 
22.11. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie
22.11. 
V Monika Wachowicz (taniec)
Spotkania z OFFTeatrem, Sala Widowiskowa MCK, Gorzów Wielkopolski 
22.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
22.11. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk 
22.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila,w której umarłam Ewa Błaszczyk
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
22.11. 
Matka Makryna Irena Jun
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Pojedynek Bartosz Rułka
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Adolf Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Koba/Stalin Aleksander Rubinkowas (Litwa)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
HOMOSOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zaoszczenki Wojciech Kowalski
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Żywoty świętych osiedlowych Agata Kucińska
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
23.11. 
Sprzedam  Małgorzata Szczerbowska
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
23.11. 
Raport panika  Arti Grabowski
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
23.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Dzięgielów
23-24.11. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin
24.11. PREMIERA
Równina wątłych mięśni Renata Piotrowska-Auffret (performans/taniec)
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
24.11. 
Pani Sand Joanna Sobocińska
Scena Supernova, Kraków
24.11. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
24.11. 
kamica79  Marta Grygier
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr BOTO, Sopot
24.11. 
Seks, drags i kredyty Rafał Rutkowski (stand up)
TEATR WARSawy, Warszawa
24.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
24.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
24.11. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Fal/Staff Krzysztof Gordon
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Grając Maggie Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
24.11. 
Kobieta Pierwotna Hanna Śleszyńska (gościnnie)
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
25.11. 
Performer Arti Grabowski
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
25.11. 
Normalka Jan Mierzyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
25.11. 
Bezimienna wyspa Atsushi Takenouchi (tancerz butoh)
Instytut Teatralny, Warszawa
25.11. 
Atrapa i Utopia Iwona Konecka 
Offensywa Teatralna i Instytut Grotowskiego, Wrocław
25.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Szkoła Podstawowa nr. 350 w Warszawie
26.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu
27.11.
Stara Kobieta wysiaduje Lidiya Danylchuk
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
27.11.
I zanim zapomnę, kocham cię, kocham cię Pip Utton
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
27.11. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
27-28.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
27-29.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie
28.11.
Nienawidzę Peter Čižmár
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
28.11.
Medea – Czerwona Pustka  Despina Sarafidou
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
28.11. 
ANTROPOCO? Kuba Falk (performance)
Klub Ziemia, Gdańsk
28.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak
20. Festiwal Teatralny – „Teatr pasja rodzinna”, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
28.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
IX Festiwal Teatralny Konteksty – Zjawiska, Teatr Animacji, Scena Witraż, Poznań
28.11. 
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Dom Środowisk Twórczych, Kielce 
28.11. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
29.11. PRAPREMIERA
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
29.11. PRAPREMIERA
Sybillewo Ewa Wycichowska (choreomonodram)
Scena Wspólna, Poznań
29.11. 
Do Polski  Sławomir Holland
Kino Kotłownia, Starachowice
29.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Centrum Kultury Agora, Wrocław
29.11. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Sala Widowiskowa Teatru Rondo, Słupski Ośrodek Kultury
29.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Teatr Propozycji DIALOG w Koszalinie
29.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz
Teatr Gdynia Główna
29.11. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
29.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
29.11. 
Witajcie. Welcome Aurora Lubos
Gdańska Galeria Miejska, Dom Chodowieckiego i Grassa
30.11. PREMIERA
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
30.11. PREMIERA
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
30.11. PREMIERA
Teach yourself to fly Victoria Kennett (taniec)
Krakowskie Centrum Choreograficzne
30.11. 
„Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań
30.11.
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
30.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
20. Festiwal Teatralny – „Teatr pasja rodzinna”, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
30.11. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
30.11. 
Trzy ćwierci do śmierciKarolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
30.11. 
Audiencja II  Mikołaj Grabowski
Oświęcimskime Centrum Kultury
30.11. 
NadbagażKarolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
30.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30.11. 
Zgaga  Dorota Stalińska
Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
30.11. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka 
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
30.11. 
Ćma – Marilyn Monroe jakiej nie znacieMagdalena Płaneta 
IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. R. Brandstaettera, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance
30.11. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Wrzesień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2019 rok
1.09.
Baczyński Apokalipsa Edyta Janusz – Ehrlich
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
1.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
1.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera, Poznań
2.09. 
Koncert na organy (taniec) Iwona Olszowska
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Ostatnie Solo K. Ryszard Kalinowski
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.09. 
Ida Kamińska  Joanna Szczepkowska
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
4-5.09. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
5.09. 
W zawieszeniu  Monika Wachowicz
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
5.09. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Dni Kultury Żydowskiej, Teatr Rondo, Słupsk
5.09. 
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Platforma Tańca 2019, Opera Bałtycka, Gdańsk 
6.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
6.09.
Schirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
6.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
6.09.
Okienko  Krzysztof Zemło (Teatr cieni)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6.09. PREMIERA
Pieśni Miłosne 
 Krzysztof Zemło (Figury planszowe)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6-7.09.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
7.09. 
Obca  Solomija Mardarovych
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
7.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
7.09.
Cyrk  Henryk Hryniewiecki
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Noe  Adam Walny (Figury instrumenty)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Trzy ćwierci do Śmierci  Karolina Martin (Figury mimiczne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
7.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
7.09. 
Ecce Homo  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Podcieniami w Krośnie
7.09. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Festiwal PRO CONTRA, Akademia Sztuki, Szczecin
7.09.
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Noc Kulturalna, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Czstochowa
8.09. PREMIERA
Madaleine  Magdalena Kumorek
Festiwal Łódź Czterech Kultur, Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
8.09.
Cudowni mężczyźni z korbką Adam Walny (Kino Manualne)  
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Scena w Przyczepie, Gdańsk
8.09.
Gould – Wariacje Adam Walny (Nadmarioneta klawiszowa)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk
8.09.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Mały, Tychy
9.09.
Normalka Jan Mierzyński
Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich
10.09. PREMIERA TV
Szekspir Forever!  Andrzej Seweryn
TVP Kultura, Warszawa
10.09. 
Rachela  Jowita Budnik
Studio Słodowni Starego Browaru, Poznań
11.09. PREMIERA
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr IMKA, Warszawa
12.09. 
Tymoteusz wśród ptaków  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
12.09. 
Więzy  Marlena Niestrój (taniec)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Ewangelicki w Brennej
13.09
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr IMKA, Warszawa
13.09. 
Czerwony Kapturek  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
13-14.09. 
Basia Oblesia (stand-up) Ewelina Gronowska
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
13-15.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
14.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratoriu, Wrocław
14.09. 
Zupa rybna w Odessie  Sebastian Ryś
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
K. jak Królowa  Katarzyna Miałkowska
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
Niekończąca się historia  Hubert Bronicki
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14-15.09. 
9 x John L.  Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
14-15.09. 
Aktor-reaktor  Cezary Żołyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkpolskim
15.09. PREMIERA
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
15.09. 
Tato nie wraca  Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
15.09. 
Pewniak  Sebastian Cebulski
Scena SPATiF, Warszawa
15.09.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
15.09.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
17.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Filmowa Cafe – Świt, Nowa Huta
18.09.
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
18.09.
Moniuszkowskie śpiewy Maciej Witkiewicz
22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Teatr Rondo, Słupsk
18.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku
18-19.09.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
19.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09.
Kolega Mela Gibsona  Jerzy Pal
Miejski Dom Kultury, Piekary Śląskie
19-21.09.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
20.09
To tylko sex Olga Bołądź
Scena Teatralna NOT, Gdańsk
20.09. PREMIERA
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.09. PREMIERA
Ciało, na głos  Alicja Czyczel (taniec)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
20.09.
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Muzeum Miasta Gdyni
20.09.
Tango z Herbertem  Przemysław Tajkowski
Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, Kołobrzeg
20-21.09. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
20-22.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
21.09. PREMIERA
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
21.09.
Maria S. Ewelina Ciszewska
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21.09.
Goła baba Joanna Szczepkowska (charytatywnie)
Kultura Trakcja, Luboń
21.09.
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret
Centrum Sztuki Tańca, Warszawa
21.09.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
21.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.09. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21-22.09.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski w Lesznie
21-22.09.
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
22.09
To tylko sex Olga Bołądź
Pałac Młodzieży. Katowice
22.09.
Kontrabasista  Krzysztof Rogacewicz
Jeleniogórskie Centrum Kultury
22.09.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
22.09.
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa
22.09.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22.09.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
22.09.
MaminSzymek  Szymon Majewski
KKM „m-teatr 2019”, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
24.09. PREMIERA
Pudstryžyny (Postrzyżyny) Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
24-25.09.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
25.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Czerwony Fortepian, Kielce
25.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
26.09.
Marzenie Nataszy Emilia Goryl
Staszowski Ośrodek Kultury
26.09.
Morfina 0,05 Marek Żerański
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
27.09.
Ja – nie Ja Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
27.09.
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Galeria Teatr Małgorzata Duda-Kozera, Off i Cyna, Warszawa
27.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Scena Supernova, Kraków
27.09.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Festiwal Sztuki Faktu, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Scena Teatru Lalek „Rabcio”, Rabka-Zdrój
27-28.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
28.09. PRAPREMIERA
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
28.09.
Twarzą w twarz Cieszka Cieślar-Żółtko
Kościół Zbawiciela w Gliwicach
28.09.
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Teatr Stary, Lublin
28.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
28.09.
Normalka Jan Mierzyński
MDK, Rzepin
28.09.
Taki jestem, teraz… Marc Brew (Wielka Brytania/Szkocja)
Duża Scena Teatru Śląskiego w Katowicach (spektakl bez słów)
28-29.09. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
28-29.09. 
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
28-30.09.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
VII Festiwal Kultury Bez Barier, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
29.09.
O Mamo – Awokado! Kamila Pietrzak-Polakiewicz
Teatr Kotłownia, Drezdenko
29.09.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
29.09.
Z domu niewoli Elżbieta Lewak
Polskie Radio, Rzeszów
29.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
29.09.
Manifest Ziuta Zającówna
Sala Teatralna 3P. Chorzowskiego Centrum Kultury
29.09.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Obornicki Ośrodek Kultury
30.09. 
Danuta W. Krystyna Janda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków
30.09. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
30.09. 
Kaprysy zaspokojone  (monodram muzyczny)
Festiwal “Kierunek Wschód III”, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Październik 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2019 rok
1.10. PREMIERA
Clarissima Aleksandra Justa
TVP Kultura, Warszawa
2.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Stara Huta-Nowe Sytuacje, Gliwice
2-3.10. 
Elżbieta Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka
Festiwal „Kierunek Wschód III”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierk, Białystok
3.10. PREMIERA
Profesjonalistka Lidia Stanisławska (monodram muzyczny)
Muzeum Karykatury w Warszawie
3.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
3.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Klub Klimat, Bielsko-Biała
3.10.
Katechizm białego człowieka Hubert Bronicki (gościnnie)
Festiwal Scena Wolności II, Teatr Nowy, Słupsk
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
Ć/DŹ teatr ciała i dźwięku/ Teatr BOTO (taniec), Sopot
4.10. PREMIERA
LADY Hanna Bondarewska (interaktywny spektakl-monodram)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.10.
Lady Hanna Bondarewska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.10.
ONNA Martyna Strychalska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Stryjeńska. Let’s danse, Zofia! Dorota Landowska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
4.10.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Nie lubię pana, Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
„Od Nowa”, Toruń
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
Ć/DŹ teatr ciała i dźwięku/ Teatr BOTO (taniec), Sopot
4.10. 
Nie lubię pana,Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki, Toruń
4.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (przedstawienie przedpremierowe)
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
4-5.10. 
le journal secret Iza Szostak (performance)
Festiwal Ciało/Umysł „Przekraczanie i Przyjemność”, Scena Modelatornia Teatru Studio, Warszawa
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
5.10. PREMIERA
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
5.10.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10.
Stopklatka Michał Felczak
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10. 
Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztynskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce Jarosław Gajewski
15-lecie Studia Rapsodycznego, Chojnickie Centrum Kultury
5.10. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
5.10. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5.10. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Festiwal Scena Wolności, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
5-6.10. 
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
Teatr Miejski, Leszno
5-6.10. 
To ja mama Janis Jolanta Litwin Sarzyńska
Teatr Syrena, Warszawa
6.10.
Tam i tu, tu i tam Agnieszka Janicka (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10. PREMIERA
J.A. Amanda Nabiałczyk (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10.
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan – Vajda
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
6.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
6.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
6.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
6.10. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
7.10. 
Supermenka Jowita Budnik
Sala w Ratuszu, MOK, Legionowo
7.10. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wodzisławskie Centrum Kultury
8.10. PREMIERA 
Chroma Alessandro Sciarroni (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
8-9.10. 
Jak tańczyć aż po (życia) kres Rafał Dziemidok (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
Dancer Of The Year Trajal Harrell (solo/taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
FRIDA – życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Jesienny Festiwal Teatralny, Sala Kameralna MOK, Nowy Sącz
9.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Służewski Dom Kultury, Warszawa
10.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Instytut Teatralny, Warszawa
10-11.10. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
11.10. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
11.10. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
11.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Scena Supernova, Kraków
11.10. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
11.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
11.10. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
11.10.
Winny Stanisław Brejdygant (premiera Łódzka, spektakl Teatru Polonia)
Teatr Nowy, Łódź
11-12.10.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
12.10. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
32. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich ŁÓPTA, Łódzki Dom Kultury
12.10.
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Centrum Dialogu im Marka Edelmana, Łódź
12.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora  Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal 2019, Sala Kameralna Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora  Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal 2019, Sala Kameralna Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
12.10.
Mój Molier Andrzej Seweryn
Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury, Świnoujście
12.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
12.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Filharmonia Koszalińska
12.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.10. 
La la la la la Magda Widłak (performance)
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
12-13.10.
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Teatr Nowy, Łódź
12-13.10. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12-13.10. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
12-13.10. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
12-13.10. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa
12-13.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
13.10. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Scena Tańca Studio, Studio Teatr Galeria, Warszawa 
13.10. 
7 mieszkań we wnętrzu duszy Izabela Drobotowicz-Orkisz
Muzeum Historycznye, Skierniewice
13.10. 
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Off i Cyna Galeria Teatr Małgorzaty Duda-Kozery, Warszawa
13.10. 
Dwie tony kamienia Paweł Burczyk
Dom Kultury Borki, Radom
13.10. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Metavera Art Festival, Katowice
13.10. 
Amor Omnia Vincit  Rafał Domagała
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOT
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
14.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
19. Festiwal Dramaturgii Współczesnej Teatr Nowy, Zabrze
15.10. 
STRYJEŃSKA. Let’s Dance, Zofia!  Dorota Landowska
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, Kielce
15.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
15.10. 
Życie Jadzi według mnie Slawomir Holland
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
15-16.10. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
16.10. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Plama – Gdański Archipelag Kultury, Gdańsk
16-17.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
17.10.
„In-between” (performans) Adina Bar-On
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
17.10.
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok
Polski Dom Narodowy, 10 Hendrick Ave.Glen Cove, NY 11542
18-19.10. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
18-19.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
19.10. PREMIERA
Najkrótsza powieść Sławomir Kowalski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
19.10.
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Nowy Sącz
19.10.
HOMOSOVIETIKUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki  Wojtek Kowalski
9. Nocnik Teatralny, Dom Kultury w Ozimku
19.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.10
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr Nowy, Łódź
20.10. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
20.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
20.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
21.10. 
Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja Martyna Kliszewska
Miejski Dom Kultury w Augustowie
21-22.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
8. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, OHKINO CH Arkady Wrocławskie
22.10.
FearLess Gosia Mielech (taniec)
PAWILON, Poznań
22.10.
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Trzyniec (Czechy)
22.10. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki
2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
23.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół św. Stanisława Kostki w Krakowie-Dębnikach
23-24.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
24.10. 
Homosovieticus  Wojciech Kowalski
Dom Środowisk Twórczych, Kielce
24.10. 
Król Dawid – Live!  Sambor Dudziński
Teatr w Stodole, Lubiąż
24.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
8. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, MOK, Oleśnica
24.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Środa Wielkopolska
24-25.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
24-25.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Stary, Lublin
24-25.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
25.10. PREMIERA
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25.10. PREMIERA
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
25.10. 
Onna Martyna Strychalska
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2019, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
25.10. 
Anna Frank Monika Majewska
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2019, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
25.10. 
6 sekund Beata Malczewska
Camelot Cafe, Kraków
25.10. 
Święci osiedlowi Kamil Katolik
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form „Karbidka 2019”, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
25.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Centrum Kultury i Sztuki, Koło
25.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
8. Festiwal Aktorstwa Filmowego, OK, Strzelin
25-26.10.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
26.10. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.10. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka
Teatr Kombinat i Ośrodek Kultury na Ołtaszynie, Wrocław
26.10. 
Anna Frank  Monika Majewska
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form „Karbidka 2019”, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
26.10. 
Ja, Mania  Angelika Panas
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form „Karbidka 2019”, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
26.10.
Piaf Patrycja Zywert-Szypka (recital-monodram)
Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa
26.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
Konstanciński Dom Kultury
26.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
26-27.10.
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
26-27.10.
Las Angelika Pytel
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław
26-27.10.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
27.10. PREMIERA
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
27.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Tychy
27.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Studzionka
27.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
27.10. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Sala Widowiskowa Centrum Kultury „Muza”, Lublin
27.10. 
Własność znana jako Judy Garland Hanna Śleszyńska
Gala 8. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, Teatr Polski, Wrocław
28.10. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Teatr Polski, Bielsko-Biała
28.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
28.10. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
ZOK, Zielona Góra
28.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Miejski Dom Kultury, Mikołów
29.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, GOK „Hutnik”, Gostyń
29-30.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
30.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Sucha (Czechy)
30.10. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider
Teatr Polski w Warszawie
31.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Trzyniec (Czechy)
31.10. 
Cudak Anna Waśniowska
Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury
31.10. 
Dziady Marcin Ciężki
Ośrodek Kultury, Sulęcin

Sierpień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Sierpień 2019 rok
1.08.
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka
1.08.
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
1-2.08.
Hamletelia Caroline Pagani (Włochy) 
23. Festiwal SzekspirOFF, Teatr w Oknie, Gdańsk
1-3.08.
Obca Solomija Mardarovych
Wioska Wielu Kultur na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
1-4.08.
Calineczka Marcin Marzec
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, Gródek, Dobicze Cerkiewne, Kleszcze, Hajnówka
2.08.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra
2.08.
Siódemka  Paweł Pabisiak 
Teatr Ogrodowy, Sztygarka, Chorzów
3.08.
Hamlet  Adam Walny 
5. Festiwalu Teatrów Ulicznych, Dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego, Toruń
3.08.
Złota Rybka przed 40-tką  Magdalena Bochan-Jachimek 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka
3.08.
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
3.08.
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra
4.08.
Kaziuk Kirelejson  Jerzy Kałduś 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka
4.08.
HOMOSOVIETICUS czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki Wojtek Kowalski 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka
5-6.08.
Atrapa i utopia Iwona Konecka 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Rampa/Degustacja – VINTAGE &ART Club, Gdynia-Orłowo
5-6.08. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
7.08.
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
Kalinowe Serce, Warszawa
7.08.
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna
9.08.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna
9-10.08.
Król David – Live! Sambor Dudziński 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Zabytkowe kino/Polonia Skwer, Gdynia-Orłowo
9-10.08.
Raport Panika Arti Grabowski 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Plac /Park Kolibki, Gdynia-Orłowo
10.08. 
Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak  Joanna Gruszka
Lato w Dworze Kossakow, Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich
11.08. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Festiwal Pod Gwiazdami, Aula UMK, Toruń
12-13.08. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
13.08.
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
13.08.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Ornamental Farm, Mysłakowice Bukowiec
16.08.
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Sierpień #NaWolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta, Poznań
17.08. 
Madame Pylinska i sekret Chopina  Eric-Emmanuel Schmitt (Francja)
Festiwal Literacki Hotel Sofitel Grand, Sopot
17.08. 
Kocham Bałtyk  Agnieszka Przepiórska
Bulwar[t] Sztuki 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
18.08. 
Mianujom mie Hanka  Grażyna Bułka
Teatr Ogrodowy, Chorzowskie Centrum Kultury
19.08. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Fama 2019, Hala w Basenie Północnym, Świnoujście
20.08. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora  Jan Peszek
Lato na Wolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania
21-23.08.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
23.08.
Wienia Łukasz Dąbrowski
Festiwal „Fama 2019”, Miejski Dom Kultury, Świnoujście
23.08.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
5. Festiwal Art Energy, Miejski Centrum Kultury, Zamek Gostyniński
24.08. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
24.08.
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn
Sierpień #NaWolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta, Poznań
25.08.
Akty  Aurora Lubos (performanse)
Festiwal Retroperspektywy, Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Łódź
25.08.
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra-Weber
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Teatr BOTO
26.08.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (taniec – pokaz przedpremierowy)
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Teatr BOTO
28.08.
Moskwin Tomasz Maśląkowski
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Scena Kameralna
28.08.
Melduję tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Miejski Dom Kultury, Stalowa Wola
30-31.08.
9X John L. Anna Magalska
Divadlo Kontra, Nowa Wieś Spiska (Słowacja)
31.08. PREMIERA
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2019 rok
1.09.
Baczyński Apokalipsa Edyta Janusz – Ehrlich
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
1.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
1.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera, Poznań
2.09. 
Koncert na organy (taniec) Iwona Olszowska
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Ostatnie Solo K. Ryszard Kalinowski
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.09. 
Ida Kamińska  Joanna Szczepkowska
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
4-5.09. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
5.09. 
W zawieszeniu  Monika Wachowicz
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
5.09. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Dni Kultury Żydowskiej, Teatr Rondo, Słupsk
5.09. 
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Platforma Tańca 2019, Opera Bałtycka, Gdańsk 
6.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
6.09.
Schirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
6.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
6.09.
Okienko  Krzysztof Zemło (Teatr cieni)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6.09. PREMIERA
Pieśni Miłosne 
 Krzysztof Zemło (Figury planszowe)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6-7.09.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
7.09. 
Obca  Solomija Mardarovych
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
7.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
7.09.
Cyrk  Henryk Hryniewiecki
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Noe  Adam Walny (Figury instrumenty)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Trzy ćwierci do Śmierci  Karolina Martin (Figury mimiczne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
7.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
7.09. 
Ecce Homo  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Podcieniami w Krośnie
7.09. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Festiwal PRO CONTRA, Akademia Sztuki, Szczecin
7.09.
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Noc Kulturalna, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Czstochowa
8.09. PREMIERA
Madaleine  Magdalena Kumorek
Festiwal Łódź Czterech Kultur, Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
8.09.
Cudowni mężczyźni z korbką Adam Walny (Kino Manualne)  
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Scena w Przyczepie, Gdańsk
8.09.
Gould – Wariacje Adam Walny (Nadmarioneta klawiszowa)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk
8.09.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Mały, Tychy
9.09.
Normalka Jan Mierzyński
Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich
10.09. PREMIERA TV
Szekspir Forever!  Andrzej Seweryn
TVP Kultura, Warszawa
10.09. 
Rachela  Jowita Budnik
Studio Słodowni Starego Browaru, Poznań
12.09. 
Tymoteusz wśród ptaków  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
12.09. 
Więzy  Marlena Niestrój (taniec)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Czerwony Kapturek  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
13-14.09. 
Basia Oblesia (stand-up) Ewelina Gronowska
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
13-15.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
14.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratoriu, Wrocław
14.09. 
Zupa rybna w Odessie  Sebastian Ryś
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
K. jak Królowa  Katarzyna Miałkowska
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
Niekończąca się historia  Hubert Bronicki
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14-15.09. 
9 x John L.  Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
14-15.09. 
Aktor-reaktor  Cezary Żołyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkpolskim
15.09. PREMIERA
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
15.09. 
Tato nie wraca  Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
15.09. 
Pewniak  Sebastian Cebulski
Scena SPATiF, Warszawa
15.09.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
15.09.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
17.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Filmowa Cafe – Świt, Nowa Huta
18.09.
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
18.09.
Moniuszkowskie śpiewy Maciej Witkiewicz
22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Teatr Rondo, Słupsk
18.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku
18-19.09.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
19.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09.
Kolega Mela Gibsona  Jerzy Pal
Miejski Dom Kultury, Piekary Śląskie
19-21.09.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
20.09. PREMIERA
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.09. PREMIERA
Ciało, na głos  Alicja Czyczel (taniec)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
20.09.
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Muzeum Miasta Gdyni
20.09.
Tango z Herbertem  Przemysław Tajkowski
Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, Kołobrzeg
20-21.09. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
20-22.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
21.09. PREMIERA
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
21.09.
Maria S. Ewelina Ciszewska
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21.09.
Goła baba Joanna Szczepkowska (charytatywnie)
Kultura Trakcja, Luboń
21.09.
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret
Centrum Sztuki Tańca, Warszawa
21.09.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
21.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.09. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21-22.09.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski w Lesznie
21-22.09.
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
22.09.
Kontrabasista  Krzysztof Rogacewicz
Jeleniogórskie Centrum Kultury
22.09.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
22.09.
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa
22.09.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22.09.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
22.09.
MaminSzymek  Szymon Majewski
KKM „m-teatr 2019”, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
24.09. PREMIERA
Pudstryžyny (Postrzyżyny) Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
24-25.09.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
25.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Czerwony Fortepian, Kielce
25.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
26.09.
Marzenie Nataszy Emilia Goryl
Staszowski Ośrodek Kultury
26.09.
Morfina 0,05 Marek Żerański
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
27.09.
Ja – nie Ja Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
27.09.
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Galeria Teatr Małgorzata Duda-Kozera, Off i Cyna, Warszawa
27.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Scena Supernova, Kraków
27.09.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Festiwal Sztuki Faktu, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Scena Teatru Lalek „Rabcio”, Rabka-Zdrój
27-28.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
28.09. PRAPREMIERA
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
28.09.
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Teatr Stary, Lublin
28.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
28.09.
Normalka Jan Mierzyński
MDK, Rzepin
28.09.
Taki jestem, teraz… Marc Brew (Wielka Brytania/Szkocja)
Duża Scena Teatru Śląskiego w Katowicach (spektakl bez słów)
28-29.09. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
28-29.09. 
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
28-30.09.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
VII Festiwal Kultury Bez Barier, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
29.09.
O Mamo – Awokado! Kamila Pietrzak-Polakiewicz
Teatr Kotłownia, Drezdenko
29.09.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
29.09.
Z domu niewoli Elżbieta Lewak
Polskie Radio, Rzeszów
29.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
29.09.
Manifest Ziuta Zającówna
Sala Teatralna 3P. Chorzowskiego Centrum Kultury
29.09.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Obornicki Ośrodek Kultury
30.09. 
Danuta W. Krystyna Janda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków
30.09. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2019 rok
1.10. PREMIERA
Clarissima Aleksandra Justa
TVP Kultura, Warszawa
2.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Stara Huta-Nowe Sytuacje, Gliwice
2-3.10. 
Elżbieta Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka
Festiwal „Kierunek Wschód III”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierk, Białystok
3.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
3.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Klub Klimat, Bielsko-Biała
3.10.
Katechizm białego człowieka Hubert Bronicki (gościnnie)
Festiwal Scena Wolności II, Teatr Nowy, Słupsk
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
Ć/DŹ teatr ciała i dźwięku/ Teatr BOTO (taniec), Sopot
4.10. PREMIERA
LADY Hanna Bondarewska (interaktywny spektakl-monodram)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.10.
ONNA Martyna Strychalska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Stryjeńska. Let’s danse, Zofia! Dorota Landowska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
4.10.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Nie lubię pana, Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
„Od Nowa”, Toruń
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
Ć/DŹ teatr ciała i dźwięku/ Teatr BOTO (taniec), Sopot
4.10. 
Nie lubię pana,Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki, Toruń
4.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (przedstawienie przedpremierowe)
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
4-5.10. 
le journal secret Iza Szostak (performance)
Festiwal Ciało/Umysł „Przekraczanie i Przyjemność”, Scena Modelatornia Teatru Studio, Warszawa
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
5.10. PREMIERA
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
5.10.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10.
Stopklatka Michał Felczak
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10. 
Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztynskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce Jarosław Gajewski
Chojnickie Centrum Kultury
5.10. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
5.10. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5.10. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Festiwal Scena Wolności, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
5-6.10. 
To ja mama Janis Jolanta Litwin Sarzyńska
Teatr Syrena, Warszawa
6.10.
Tam i tu, tu i tam Agnieszka Janicka (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10. PREMIERA
J.A. Amanda Nabiałczyk (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10.
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan – Vajda
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
6.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
6.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
6.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
6.10. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
7.10. 
Supermenka Jowita Budnik
Sala w Ratuszu, MOK, Legionowo
7.10. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wodzisławskie Centrum Kultury
8.10. PREMIERA 
Chroma Alessandro Sciarroni (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
8-9.10. 
Jak tańczyć aż po (życia) kres Rafał Dziemidok (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
Dancer Of The Year Trajal Harrell (solo/taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
FRIDA – życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Jesienny Festiwal Teatralny, Sala Kameralna MOK, Nowy Sącz
9.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Służewski Dom Kultury, Warszawa
10.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Instytut Teatralny, Warszawa
10-11.10. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
11.10. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
11.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Scena Supernova, Kraków
11.10. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
11.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
11.10. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
11.10.
Winny Stanisław Brejdygant (premiera Łódzka, spektakl Teatru Polonia)
Teatr Nowy, Łódź
11-12.10.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
12.10.
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Centrum Dialogu im Marka Edelmana, Łódź
12.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora  Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal 2019, Sala Kameralna Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora  Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal 2019, Sala Kameralna Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
12.10.
Mój Molier Andrzej Seweryn
Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury, Świnoujście
12.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
12.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Filharmonia Koszalińska
12.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.10. 
La la la la la Magda Widłak (performance)
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
12-13.10.
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Teatr Nowy, Łódź
12-13.10. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12-13.10. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
12-13.10. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
12-13.10. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa
12-13.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
13.10. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Scena Tańca Studio, Studio Teatr Galeria, Warszawa 
13.10. 
7 mieszkań we wnętrzu duszy Izabela Drobotowicz-Orkisz
Muzeum Historycznye, Skierniewice
13.10. 
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Off i Cyna Galeria Teatr Małgorzaty Duda-Kozery, Warszawa
13.10. 
Dwie tony kamienia Paweł Burczyk
Dom Kultury Borki, Radom
13.10. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Metavera Art Festival, Katowice
13.10. 
Amor Omnia Vincit  Rafał Domagała
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOT
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
14.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
19. Festiwal Dramaturgii Współczesnej Teatr Nowy, Zabrze
15.10. 
STRYJEŃSKA. Let’s Dance, Zofia!  Dorota Landowska
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, Kielce
15.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
15.10. 
Życie Jadzi według mnie Slawomir Holland
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
15-16.10. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
16-17.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
17.10.
„In-between” (performans) Adina Bar-On
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
18-19.10. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
18-19.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
19.10.
HOMOSOVIETIKUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki  Wojtek Kowalski
9. Nocnik Teatralny, Dom Kultury w Ozimku
19.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.10. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
20.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
20.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
21.10. 
Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja Martyna Kliszewska
Miejski Dom Kultury w Augustowie
23-24.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
24.10. 
Homosovieticus  Wojciech Kowalski
Dom Środowisk Twórczych, Kielce
24.10. 
Król Dawid – Live!  Sambor Dudziński
Teatr w Stodole, Lubiąż
24.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Środa Wielkopolska
24-25.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
25.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Centrum Kultury i Sztuki, Koło
25-26.10.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
26.10.
Piaf Patrycja Zywert-Szypka (recital-monodram)
Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa
26.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
26-27.10.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr Żelazny, Katowice
27.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
27.10. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Sala Widowiskowa Centrum Kultury „Muza”, Lublin
28.10. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
ZOK, Zielona Góra
28.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Miejski Dom Kultury, Mikołów
29.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, GOK „Hutnik”, Gostyń
29-30.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2019 rok
3.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
7.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Staszowski Ośrodek Kultury
8.11. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa
8.11. PREMIERA
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
8.11. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
8-9.11. 
Mariacka 5  Elżbieta Okupska
Maa Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
8-9.11. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
9.11.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9-10.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
9-10.11.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.11. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
11.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
13.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.11. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
14.11. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
60-lecie Stowarzyszenia Teatr Propozycji „Dialog”, Koszalin
15.11.
Normalka Jan Mierzyński
Gminny Ośrodek Kultury w Zwierzynie
15.11.
V Monika Wachowicz
Galeria SqArt Gallery, Bytom
15-17.11.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
16.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
16.11. 
Dreams Die Hard (Marzenia nie umierają)  Rachel Karafistan (Niemcy)
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań
16.11. 
Aleja narodowa  Dariusz Maj
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
17.11. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
18-19.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
22.11. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk 
27-28.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
29.11. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
29.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
30.11. PREMIERA
Wyspa Kaliny  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
30.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
30.11. 
Audiencja II  Mikołaj Grabowski
Oświęcimskime Centrum Kultury
30.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Grudzień 2019 rok
1.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Muzeum Susch, Susch (Szwajcaria) 
1.12.
Wienia  Łukasz Dąbrowski
Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019, Teatr BOTO
1.12.
Wyspa Kaliny  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
1.12. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
3.12. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania (gościnnie)
Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie 
3.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 
3-5.12.
Wyspa Kaliny  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
7.12. 
Wienia Łukasz Dąbrowski
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
12.12. 
Zgaga Dorota Stalińska (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
14.12. PREMIERA
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
14.12. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
15.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18-19.12.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
20.12.
DIVA Show  Kamil Maćkowiak
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
20-21.12.
Singielka 2, czyli Matka Polka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
21-22.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
28-29.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
31.12. 
Like a diva Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa


Warszawa. Monodramy w Teatrze Polskim
„Monodramy w Polskim” to nowa propozycja Teatru Polskiego
w Warszawie. W ramach cyklu prezentowane będą jednoosobowe sztuki wyprodukowane w ramach inicjatyw aktorskich. Cykl otwierają dwa spektakle.
23 i 24 stycznia – zrealizowany pod opieką artystyczną Zbigniewa Zapasiewicza – monodram Tomasza Błasiaka „Kwiaty dla Algernona” Daniela Keyesa, opowiadający o ociężałym umysłowo Charliem, który poddany eksperymentowi medycznemu, zmienia się w błyskotliwego erudytę. Przedstawienie miało premierę w 2006 roku. Od tamtej chwili było kilkukrotnie wznawiane i zdobyło kilka znaczących nagród – m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu i Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora.
26 i 27 stycznia Szymon Kuśmider w monodramie „St. Nicholas” Conora McPhersona. Przedstawienie opowiada o krytyku teatralnym, który nagle uświadamia sobie, że jego życie nie ma sensu. W teatrze nie dzieje się nic ciekawego, on sam pisze jałowe recenzje, jego życie prywatne to klęska. Aż pewnego wieczoru, podczas spektaklu, zakochuje się w młodej aktorce…
(link do źródła) „Monodramy w Polskim” – 23-27 stycznia, Scena Kameralna Teatru Polskiego w Warszawie.






„Ravensbrück. Miasto kobiet” w reżyserii Zbigniewa Brzozy to monodram Barbary Prokopowicz – świetnie zagrany, przejmujący, a jednocześnie pozbawiony emocjonalnego szantażu czy nadmiernie ideologizującej retoryki.
wyborcza.pl Stanisław Godlewski

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu 2019. 

Dzień dobry,
w marcu 2019 roku Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu otworzy wystawę retrospektywną Mariny Abramović „Do czysta / The Cleaner”. Będzie to jedyne takie wydarzenie w tej części Europy.
Jednym z ogromnych walorów wystawy będą reperformanse – najbardziej znane działania artystki odtwarzane na żywo przez wybranych performerów.
Dlatego już teraz zapraszamy do współpracy artystów związanych z teatrem, tańcem, performansem i szukamy chętnych osób, które wezmą udział w odtwarzaniu performansów Mariny Abramović.
Przesłuchania odbędą się w budynku Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w dniach 4–6 stycznia 2019 r. Uczestnicy wybrani do udziału w projekcie, przed otwarciem wystawy wezmą udział w 5 lub 6-dniowych warsztatach szkoleniowych (poza Toruniem) w lutym 2019 roku (dokładny termin zostanie ustalony wkrótce). Warsztaty poprowadzi współpracowniczka Mariny Abramović – Lynsey Peisinger.
Prosimy o przesłanie krótkiego listu motywacyjnego oraz CV na adres performer@csw.torun.pl, do 20 grudnia 2018 r. włącznie.

Przewidujemy honoraria dla wykonawców.
Pełną informację znajdą Państwo na naszej stronie:
http://csw.torun.pl/csw/marina-abramovic-czysta-the-cleaner-szukamy-performerow-27266/ – tutaj

Będziemy bardzo wdzięczni za przekazywanie tej informacji osobom, które mogą być zainteresowane, a także za udostępnianie jej na Państwa stronach, portalach, fanpejdżach.
Z przyjemnością odpowiem na dodatkowe pytania.
Pozdrawiam serdecznie —

Paulina Tchurzewska
Specjalistka ds. promocji i kontaktów z mediami
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”
tel. 666 871 624
(materiał nadesłany)
13-12-2018
Orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2018.

„Żyjemy w czasach, w których trudno jest widzieć klarownie” – napisał Simon McBurney w orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2018. „Oburzajmy się” – wzywa Maja Kleczewska w przesłaniu do polskiego środowiska teatralnego. Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca) obchodzimy w tym roku po raz 57.
Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI), by upamiętnić inaugurację Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny” (1957, Paryż). Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony co roku przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.
Międzynarodowemu Dniu Teatru towarzyszy zawsze orędzie przygotowywane przez wybitnego człowieka teatru, adresowane do całego „teatralnego świata”. Pierwsze takie przesłanie napisał w 1962 roku Jean Cocteau. W 2017 roku jego autorką była Isabelle Huppert. Teraz jego napisania podjął się Simon McBurney – pisarz, reżyser teatralny, współzałożyciel Théâtre de Complicité (Londyn).
Międzynarodowemu orędziu towarzyszą również lokalne przesłania [ZOB. LINK na tekście]. W 2017 roku orędzie do polskiego środowiska teatralnego napisał Leszek Mądzik, a w tym roku jego autorką jest Maja Kleczewska.

Łódź. Spektakl i warsztat z Izabelą Chlewińską w Teatrze Szwalnia.
W weekend 16-17 grudnia będzie można spotkać się z Izabelą Chlewińską – tancerką, choreografką, muzykiem i pedagogiem.
Okazje do spotkania będą aż dwie. 16 grudnia o godzinie 19.00 zaprezentowany zostanie spektakl „You Have Your Voice” będący efektem budowania i praktykowania własnej metody pracy z ciałem i głosem. Dopełnieniem spektaklu będzie możliwość wzięcia udziału w dwudniowych, weekendowych warsztatach prowadzonych autorską metodą pt. „Ciało.Głos.Intuicja”. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Teatrze Szwalnia.
Warsztat: 16-17.12.2017. Informacje i zgłoszenia pod adresem biuro@izabelachlewinska.pl
(Foto: Tomek Bergmann)
Materiał nadesłany: Link do źródła: Teatr Szwalnia
© Monodramus 2017-11-09
Wałbrzych. Monodram „Kalifornia. Nieśmiertelni” został zwycięzcą festiwalu XV Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne.
Komisja w składzie Grażyna Marciniak, Anna Głocka i Łukasz Zaleski po podliczeniu głosów w dniu 6 grudnia 2017 roku stwierdziła, że rozkład średnich temperatur spektakli ocenianych przez widzów XV Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych wskazuje, że: pierwsze miejsce ze średnią temperaturą 40,93 oraz statuetkę FANABERII PUBLICZNOŚCI otrzymuje monodram Macieja Litkowskiego…
(Foto: Dariusza Gdesza)
Link do źródła: e-Teatr /artykuły
© Monodramus 2017-12-08
Warszawa. Oriana Fallaci. Premiera w Teatrze Studio.
„- Wybraliśmy moment bardzo intymny, tuż przed śmiercią, wtedy przed oczami przesuwa się człowiekowi taśma z całego życia – mówi Ewa Błaszczyk, która zagra legendarną dziennikarkę w monodramie „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”. Premiera 24 listopada w Teatrze Studio…”
(Foto: Krzysztofa Bielińskiego)
Link do źródła: Izabela Szymańska, Co Jest Grane 24
© Monodramus 2017-11-24Kłodzko. 23. Festiwal „Zderzenie teatrów”. Nagroda dla twórców monodramu „Ja, Maria”.
„Nagrodę krytyka, wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie Grzegorza Janikowskiego otrzymał lubelski monodram „Ja, Maria” w wykonaniu aktorki Mirelli Rogozy-Biel i reżyserii Stanisława Miedziewskiego. Jest to opowieść o umierającej na chorobę popromienną Marii Skłodowskiej-Curie…”
Link do źródła: RMF Clasic
© Monodramus 2017-11-23Badów. „Siódemka” Ziemowita Szczerka na scenie. Premiera ostatniej sztuki Piotra Bikonta.
Aktorzy pożegnali swojego reżysera, który zginął w samochodowej katastrofie, sztuką o zakończonej śmiertelnym wypadkiem podróży przez Polskę. Co dalej ze Stowarzyszeniem Teatralnym Badów?
Link do źródła: Dominik Uhlig, wyborcza.pl
© Monodramus 2017-11-19
Opole. PREMIERA Tancerki w Teatrze Lalki i Aktora.
Spektakl „Tancerka” powstał z inspiracji opowiadania Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja i adaptacja – Artur Pałyga. Mariola Ordak-Świątkiewicz – reżyseria. Barbara Lach – odtwórczyni głównej roli.
(Foto: Grzegorza Gajosa)

Link do żródła: Teatr Lalki i Aktora, Opole
© Monodramus 2017-11-18
Szczecin. Biurowe zarękawki, spod których widać piżamę
„Tworki” – reż. Paweł Kamza – Teatr Polski w Szczecinie… (recenzja Agnieszki Moroz, Dziennik Teatralny. Foto: Włodzimierza Piątka)
Link do żródła: dziennikteatralny.pl
© Monodramus 2017-11-17Szczecin. Dla chcącego nic trudnego
„Rz: Czy każdy aktor Teatru Polskiego może przyjść do dyrektora Opatowicza, zaproponować mu monodram i mieć w biografii taką premierę jak …
Link do źródła: „Rzeczpospolita”
© Monodramus 2017-11-16Ciechanów. Monodram – Listy do Skręcipitki Zacharjasza Muszyńskiego
(ARTYSTYCZNA ŚRODA). Tytuł „Listy do Skręcipitki” pochodzi z jednego z listów, które są …
Link do źródła: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie
© Monodramus 2017-11-15




Obserwuj profil Teatr Jednego Aktora na Facebooku

One to lubią.     Monodram pl 2013-201916.11.2019
Aktorka prowincjonalna
Joanna Stanecka
Piwnica TAKT, Ingen-Hauszgase 2
Wien (Austria))
12.11.2019
Pure Gold Is Seeping Out of Me
Renata Piotrowska-Auffret
Festival Culturescapes
Dornach (Switzerland)
11.11.2019
Signor Fellini lei non mi piace
Małgorzata Bogdańska
Teatr Trastevere
Roma (Włochy)
9.11.2019
Czyste złoto wypływa ze mnie
Renata Piotrowska-Auffret
Festival NORMA
Ostrava (Czech Republic)
18.10.2019
ODPREDU AJ ODZADU (Od przodu i od tyłu)
Mateusz Nowak
Divadlo Kontra
Spišská Nová Ves (Słowacja)
12.10.2019
ЧУЖА (Obca)
Соломія Мардарович (Reżyseria: Bartek Miernik)
В РАМКАХ VII МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ДРАМАТУРГІЇ “АМПЛУА», Театр Соломія
Місто Коломия (Ukraina)
7.10.2019
Kontrabasista
Krzysztof rogacewicz
HIGHFEST Theatre Festival
Erywań (Armenia)
29.09.2019
Hamlet
Adam Walny
International Puppet Theatre for Adults Festival „PIERROT 2019”
Stara Zagora (Bułgaria)
29.09.2019
NEMÁM VÁS RADA, PÁN FELLINI
Małgorzata Bogdańska
Divadlo Kontra, Festival Adaptácie
Spišská Nová Ves (Słowacja)
25.09.2019
ПРОБУЖДЕНИЕ (Pobudka)
Natalia Sakowicz
6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Z wizytą u Arlekina”
Omsk (Rosja)
17.09.2019
Żółta twarz
Vira Hradyuk
Międzynarodowy Festiwal Monologów „Monologi nad Użem”, Kolegium Sztuki i Kultury
Użhorod (Ukraina)
15.09.2019
Więzy
Marlena Niestrój
Festival Opera Prima, Teatro Studio
Rovigo (Italia)
14.09.2019
Kontrabas
Krzysztof Rogacewicz
Klub Lúč, Kino Hviezda
Trenczyn (Słowacja)
9.09.2019
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia!
Dorota Landowska
Международный театральный фестиваль «Белая Вежа»
Brześć (Białoruś)
30.08.2019
9X John L.
Anna Magalska
Divadlo Kontra
Nowa Wieś Spiska (Słowacja)
27.07.2019
Od przodu i od tyłu
Mateusz Nowak
Muzeum – Dwór Niemcewiczów
Skoki (Biołoruś)
24.07.2019
Gombrowicz – Dzienniki
Andrzej Seweryn
Villa Alexandrine, Muzeum Gombrowicza
Vence (Francja)
29.06.2019
The doubts and reflections of Eve
Marta Kosieradzka
Solo Contemporary Dance Festival
Ankara (Turcja)
28.06.2019
Pobudka
Natalia Sakowicz
Międzynarodowy Festiwal KUK ART
Sankt Petersburg (Rosja)
27.06.2019
Kolorowa, czyli biało-czerwona
Hubert Dyl
Международный театральный фестиваль-форум ТЕАТРОН
Mikołów (Ukraina)
21-22.06.2019
4.48 Psychosis
Magdalena Cielecka
Centrum Kultury
Makau (Chiny)
06.06.2019
Poświęcać się
Mateusz Nowak
SoloAfrika Festival of MonoDrama 2019, Teatr Arena
Kapsztad (Południowa Afryka)
03.06.2019
Od przodu i od tyłu
Mateusz Nowak
SoloAfrika Festival of MonoDrama 2019, Teatr Arena
Kapsztad (Południowa Afryka)
14.05.2019
Różewicz czytany od końca
Marta Klubowicz
Sala Jana III Sobieskiego, Polska Akademia Nauk – Stacja Naukowa w Wiedniu
Wiedeń (Austria)
11.05.2019
Kontrabasista
Krzysztof Rogacewicz
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Solo Plays Fest”
Kijów (Ukraina)
3.05.2019
Mute
Janusz Orlik
TROIS C-L – Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois
Luxembourg (Luksemburg)
26.04.2019
Norwid. Ten, który widzi
Zygmunt Józefczak
Polnische Akademie der Wissenschaften
Wien (Austria)
26.04.2019
Oběť
(Żertwa)

Mateusz Nowak
33. přehlídka netradičních divadel
Katolický dům Kopřivnice
Kopřivnice (Czechy)
22.03.2019
Tożsamość
Michał Zdeb
Międzynarodowe Dni Teatru
Izmir Kültür Sanat
Izmir (Turcja)
17.03.2019
Aktorka prowincjonalna
Joanna Stanecka
ZEITMAULtheater
Imbuschpl.11 (Zugang über Nordring , weiße Kapelle)
Bochum (Niemcy)
16.03.2019
My Farm
Joanna Stanecka
Gdanska Theater
Gutenbergstraße 8
Hofeinfahrt Oberhausen (Niemcy)
23.02.2019
Aktorka prowincjonalna
Joanna Stanecka
ZEITMAULtheater
Imbuschpl.11 (Zugang über Nordring , weiße Kapelle)
Bochum (Niemcy)


Link do Indeksu zagranicznych prezentacji monodramów pl 2013-2019

Przejdź do strony: Serwis „Monodram w Polsce”

Archiwa

Archiwa  Wybierz miesiąc   Styczeń 2018    Luty 2018    Marzec 2018    Kwiecień 2018    Maj 2018    Czerwiec 2018           Lipiec 2018           Sierpień 2018           Wrzesień 2018    Październik 2018    Listopad 2018    Grudzień 2018    Styczeń 2019    Luty 2019    Marzec 2019    Kwiecień 2019    Maj 2019    Czerwiec 2019    Lipiec 2019′   Sierpień 2019′  Wrzesień 2019′   Październik 2019′          Listopad 2019′          Grudzień 2019′       

Lipiec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Lipiec 2019 rok
01.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
02.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr w Remizie, Hel
03.07. 
Zofia Małgorzata Pieńkowska 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
03.07. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
04.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr w Remizie, Hel
04.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
06.07. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Rozrywkii, Chorzów
07.07. 
Homo Sovieticus  Wojtek Kowalski
15. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
07.07. 
Moja gra  Anastasiia Miedviedieva
15. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
07.07. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Rozrywkii, Chorzów
09.07. 
Własność znana jako Judy Hanna Śleszyńska 
Wakacyjne Miasto Kobiet, Teatralna Promenada, Świnoujście
9.07. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Teatr w Remizie, Hel
11.07. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Teatr w Remizie, Hel
12. PRAPREMIERA 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 
12.07. 
Homo Sovieticus Wojtek Kowalski 
III Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”, Reszkowo
12.07. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, Nowogardzki Dom Kultury
13.07. PREMIERA
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-CurieWalentyna Sizonenko 
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
13.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan – Jachimek 
III Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”, Reszkowo
13.07. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Plac Klasztorny, Lubiąż
13-14.07. 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 
14.07.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-CurieWalentyna Sizonenko 
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
16.07. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
Teatr w Remizie, Hel
17.07. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna 
17.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
18.07. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
Teatr w Remizie, Hel
19.07. 
Cesarz-Redivivus Jolanta Olszewska 
Festiwal Media i Sztuka „Darłowo 2019” Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda, Darłowo 
19-21.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Lato Teatralne, Teatr Atelier, Sopot 
20.07. 
Gombrowicz – Dzienniki Andrzej Seweryn
Muzeum Gomgrowicza we Wsoli
20.07. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Wioska Teatralna 2019, Węgajty
20.07. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (monodram/stand up)
Teatr BOTO, Sopot
20-22.07. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
21.07. PREMIERA
Czerń TO-EN Butoh Company 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk 
23.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr w Remizie, Hel
24.07. 
Początek końca Iza Kała 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
25.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr w Remizie, Hel
25.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
X Krakowskie Miniatury Teatralne, Teatr Variété, Kraków
26.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam  Ewa Błaszczyk
Bulwar[t] Sztuki, Duża Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
26.07. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr Ogrodowy, Chorzowskie Centrum Kultury
27.07. PREMIERA
Do Wysokiego Rządu Polskiego… Iwona Lach 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
27.07. 
Król Dawid Live!  Sambor Dudziński 
Ruin Teatru Victoria, Gliwice
27.07. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
28.07. 
Moskwa – Pietuszki Marian Opania
X Krakowskie Miniatury Teatralne, Teatr Variété, Kraków
28-29.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
30.07. 
Obca Solomija Mardarovych (pokaz przedpremierowy)
Dom Kultury Kadr, Warszawa
30-31.07. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Dom Kultury Kadr, Warszawa
31.07. PREMIERA
Obca Solomija Mardarovych 
Wioska Wielu Kultur na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
31.07. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
31.07. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży komediowej Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna