Październik 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2019 rok
1.10. PREMIERA
Clarissima Aleksandra Justa
TVP Kultura, Warszawa
2-3.10. 
Elżbieta Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka
Festiwal „Kierunek Wschód III”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierk, Białystok
2.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Stara Huta-Nowe Sytuacje, Gliwice
3.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
3.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Klub Klimat, Bielsko-Biała
3.10.
Katechizm białego człowieka Hubert Bronicki (gościnnie)
Festiwal Scena Wolności II, Teatr Nowy, Słupsk
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
4.10. PREMIERA
LADY Hanna Bondarewska (interaktywny spektakl-monodram)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.10.
ONNA Martyna Strychalska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Stryjeńska. Let’s danse, Zofia! Dorota Landowska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
4.10.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Nie lubię pana, Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
„Od Nowa”, Toruń
4.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (przedstawienie przedpremierowe)
4-5.10. 
le journal secret Iza Szostak (performance)
Festiwalu Ciało/Umysł „Przekraczanie i Przyjemność”, Scena Modelatornia Teatru Studio, Warszawa
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
5.10. PREMIERA
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
5.10.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10.
Stopklatka Michał Felczak
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10. 
Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztynskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce Jarosław Gajewski
Chojnickie Centrum Kultury
5.10. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
5.10. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5.10. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Festiwal Scena Wolności, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
5-6.10. 
To ja mama Janis Jolanta Litwin Sarzyńska
Teatr Syrena, Warszawa
6.10.
Tam i tu, tu i tam Agnieszka Janicka (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10. PREMIERA
J.A. Amanda Nabiałczyk (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10.
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan – Vajda
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
6.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
6.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
6.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
6.10. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
7.10. 
Supermenka Jowita Budnik
Sala w Ratuszu, MOK, Legionowo
7.10. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wodzisławskie Centrum Kultury
8.10. PREMIERA 
Chroma Alessandro Sciarroni (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
8-9.10. 
Jak tańczyć aż po (życia) kres Rafał Dziemidok (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
Dancer Of The Year Trajal Harrell (solo/taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
FRIDA – życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Jesienny Festiwal Teatralny, Sala Kameralna MOK, Nowy Sącz
9.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Służewski Dom Kultury, Warszawa
10.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Instytut Teatralny, Warszawa
10.10. 
Nie lubię pana,Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki, Toruń
10-11.10. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
11.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Scena Supernova, Kraków
11.10. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
11.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
11.10. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejski Dom Kultury, Radomsko
11-12.10.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
11-13.10. 
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12.10.
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Centrum Dialogu im Marka Edelmana, Łódź
12.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
12.10.
Mój Molier Andrzej Seweryn
Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury, Świnoujście
12.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejski Dom Kultury, Radomsko
12.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Filharmonia Koszalińska
12.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.10. 
La la la la la Magda Widłak (performance)
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
12-13.10.
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Teatr Nowy, Łódź
12-13.10. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12-13.10. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
12-13.10. 
KALINA® Anna Mierzwa
TEATR WARSawy, Warszawa
12-13.10. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr Nowy, Poznań
12-13.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
13.10. 
7 mieszkań we wnętrzu duszy Izabela Drobotowicz-Orkisz
Muzeum Historycznye, Skierniewice
13.10. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Scena Tańca Studio, Studio Teatr Galeria, Warszawa 
13.10. 
Dwie tony kamienia Paweł Burczyk
Dom Kultury Borki, Radom
13.10. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Metavera Art Festival, Katowice
13.10. 
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Off i Cyna Galeria Teatr Małgorzaty Duda-Kozery, Warszawa
13.10. 
Amor Omnia Vincit  Rafał Domagała
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOT
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
14.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
19. Festiwal Dramaturgii Współczesnej Teatr Nowy, Zabrze
15.10. 
STRYJEŃSKA. Let’s Dance, Zofia!  Dorota Landowska
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, Kielce
15.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
15.10. 
Życie Jadzi według mnie Slawomir Holland
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
15-16.10. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
16-17.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
18-19.10. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
18-19.10.
w progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
19.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
20.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
20.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
21.10. 
Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja Martyna Kliszewska
Miejski Dom Kultury w Augustowie
23-24.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
24.10. 
Król Dawid – Live!  Sambor Dudziński
Teatr w Stodole, Lubiąż
24.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, środa Wielkopolska Środa Wielkopolska
24-25.10.
w progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
24-25.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
25.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Centrum Kultury i Sztuki, Koło
25-26.10.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
26.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
26-27.10.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr Żelazny, Katowice
27.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
27.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
28.10. 

Goła Baba Joanna Szczepkowska
Miejski Dom Kultury, Mikołów
29.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, GOK „Hutnik”, Gostyń
29-30.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Jedna myśl na temat “Październik 2019”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *