Maj 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Maj 2020
3.05. (spektakl online)
Matka żona kochanka Aneta Todorczuk (koncert/spektakl/muzodrama)
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź
6.05. (PREMIERA online)
Baśń o rycerzu bez konia Marcin Marzec
OKSiBP, Pruszcz Gdański
9-10.05. (spektakl on-line)
Być jak młody W. James Malcolm
Lubuski Teatr, Zielona Góra
10.05. (spektakl on-line)
Plama Anna Kramarczyk
Wrocławski Teatr Lalek
11.05. (spektakl online)
Ta cisza to ja Jacek Kawalec
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź
11.05. (spektakl odwołany)
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Teatr Muzyczny w Poznaniu
12.05. (PREMIERA spektaklu on-line)
Morfeusz Sen Radosław Elis
Fanpage i YouTube Centrum Sztuki Dziecka, Poznań
13.05. (spektakl odwołany)
K jak Królowa Katarzyna Miałkowska
WrOT Gra w Piekarni, Wrocławska Offensywa Teatralna
15.05. (audycja)
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży
16.05. (spektakl odwołany)
One mąż show Szymon Majewski
Och Teatr, Warszawa
16.05. (spektakl on-line)
Morfeusz Sen Radosław Elis
Fanpage i YouTube Centrum Sztuki Dziecka, Poznań
18.05. (PREMIERA on-line)
Tryptyk rzymski Henryk Jóźwiak
Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
18.05. (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Aula Artis w Poznaniu
19.05. (spektakl online)
Zapiski Oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
PiArt Studio i ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź
21.05. PREMIERA(spektakl odwołany)
Szaman – spektakl reporterski Monika Mariotti
Społeczna Scena Debiutów w Teatrze WARSawy, Warszawa
22.05. (spektakl odwołany)
Szaman – spektakl reporterski Monika Mariotti
Społeczna Scena Debiutów w Teatrze WARSawy, Warszawa
22.05. 
Ginczenka: przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot
23.05. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska
Teatr Stary, Lublin
23.05. (spektakl online)
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Teatr Online, Scena Monopolis, Łódź
25.05. 
Czas kobiety Anna Maria Jopek (koncert)
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
28.05. (spektakl odwołany)
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
29.05. (spektakl odwołany)
Madaleine Magdalena Kumorek
Gdyńskie Centrum Kultury
31.05. (spektakl on-line)
Calineczka Marcin Marzec
Profil Facebook GAK Plama, Gdańsk

Kwiecień 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Kwiecień 2020
1.04. PREMIERA
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Teatr Kameralny, Szczecin
1-3.04. (spektakl online)
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot
2.04. 
Now O’Clock – Table of silence, Life Project Maya Dunsky (tancerka Butoh)
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
2-3.04.
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Teatr Kameralny, Szczecin
3.04. (spektakl online)
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Fanpage Teatru Rondo, Słupsk
3-5.04. (spektakl odwołany)
Co będzie ze mną Małgorzata Walenda (recital)
Teatr Nowy, Poznań
4.04.
Jednocześnie Przemysław Stippa
Teatr TVP, Warszawa
4.04.(spektakl odwołany)
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Stary w Lublinie
5.04. (spektakl online)
Historia Księcia H. Błażej Piotrowski
Białostocki Teatr Lalek, Białystok
5.04. (spektakl odwołany)
ONNA Martyna Strychalska
MDK, Turek
6.04. (spektakl odwołany)
Zawsze Szekspir, Andrzej Seweryn
Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
6.04. (spektakl odwołany)
Kolorowa. Czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA‘2020, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Toruń
7-8.04. (spektakl odwołany)
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital)
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
8.04. (spektakl odwołany)
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Wrocławska Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
9.04. (spektakl odwołany)
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa
13.04. (PREMIERA online)
Danuta W. Krystyna Janda
Facebook Live na fanpage’u Teatru Polonia, Warszawa
14-15.04. (spektakl odwołany)
Kalina Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
18.04. (spektakl online)
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn
TVP VoD, Internet
18.04. (spektakl online)
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Festiwwal Off-Północna, Internet
18.04. (spektakl odwołany)
Złota rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Muzyczny w Łodzi
19.04.(spektakl odwołany)
W czerni, czerwieni, błękicie Ewa Ziętek
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
19.04. (spektal odwołany)
Matka Makryna Irena Jun
Centrum Kultury Agora, Wrocław
20.04. (spektakl odwołany)
W czerni, czerwieni, błękicie Ewa Ziętek
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
21-22.04. (spektakl odwołany)
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz
Teatr Polski w Poznaniu
22.04. (spektakl odwołany)
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
24.04. (spektakl zamknięty)
Niejaki Piórko Piotr Boratyński
Teatrze im. A. Sewruka, Elbląg
24.04. (spektakl online!)
Porno Edyta Lukaszewska
www.youtube.com/TeatrNowyPoznan
24.04. (spektakl przeniesiony na 5.10.2020)
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Kinoteatr Adria w Bydgoszczy
25.04. (spektakl online!)
+1 Sebastian Świerszcz
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
25-26.04. (spektakl odwołany)
Niżyński Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Scena Monopolis, Łódź
26.04. (PREMIERA online)
Pioggia Marta Kosieradzka (taniec)
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
28.04. (spektakl odwołany)
W zawieszeniu Monika Wachowicz (goscinnie)
Teatr Rozrywki, Chorzów
29.04. (spektakl online!)
Żmija Dorota Stalińska
ArtKombinat Scena Monopolis w formule Live Studio, Łódź
29.04. (spektakl online)
Opowieści z pustyni: Blask kaganka Mandar Purandare (Indie)
Barak Kultury, Poznań
30.04. (spektakl odwołany)
Bóg jest kobietą o jednej piersi  Anna Iwasiuta-Dudek
Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury

Marzec 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Marzec 2020 rok
1.03.
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu
1.03.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
1.03.
Tańcz mnie. Cohen Robert Żurek
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
1.03.
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Scena im. H. Mikołajskiej, Teatru Dramatycznego w Warszawie
1.03.
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
1.03.
Electronic mermaid Marta Kosiracka (taniec)
Ośrodek Teatru, Tańca i Edukacji Zawirowania, Warszawa
1.03.
Madaleine Magdalena Kumorek
Usteckie Dni Kobiet, Dom Kultury w Ustce
1.03.
Pan trener Wojtek Tremiszewski
Stadion Energa Gdańsk
1.03.
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław
1.03. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
1.03. 
Melduje Tobie Polsko Przemysław Tejkowski
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dobromierzu
3-4.03.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
5.03. PREMIERA
Czy modna pani rodzić powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
5.03.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów”, Lublin
6.03. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Dom Kultury „502”, Łódź
6.03.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
6-7.03. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
6-8.03. 
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
7.03.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA, Poznań
7.03.
Ja, MariA Curie Mirella Rogoza-Biel
Teatr im. Hansa Christiana, Lublin
7.03.
Tańcz mnie. Cohen Robert Żurek
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
7.03. 
Złota rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Sala Kina Zamek, Szczecin
7.03. 
Więzy Marlena Niestrój
Teatr A Part, Katowice
7.03. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
The Rock, Wrocław
7.03. 
Miałem Wielkie Szczęście – Andrzej Wajda Wojtek Gałziński
Krakowskie Forum Kultyry
7.03. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polsko, Bielsko-Biała
7.03. 
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
7-8.03.
Czy modna pani rodzić powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
7-8.03. 
Diva Show Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Scena Monopolis, Łódź
8.03.
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel
Teatr Kwadrat, Warszawa
8.03.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Dzień Kobiet w Baraku Kultury, Poznań
8.03.
Frida Kahlo Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Strzegomskie Centrum Kultury
8.03.
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Gdański Teatr Szekspirowski
8.03.
Życie Jadzi według mnie Sławomir Holland
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
8.03.
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
8.03.
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś
Świdnicki Ośrodrk Kultury
8.03.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Sala Nova Jeleniogórskiego Centrum Kultury
8.03.
Lifting Jolanta Żółkowska
Brawo Bis (Sandomierska 13), Warszawa
8.03.
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital)
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
8.03.
TWOJA MAĆ! One Woman Show Karolina Piechota
Wolskie Centrum Kultury, Warszawa
9.03.
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Aula Artis, Poznań
9.03.
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Mała Scena Teatru Polskieo, Bielsko-Biała
10.03.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
10-11.03. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10.03.
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital)
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
10-11.03. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10-12.03. (spektakl odwołany)
Trociny Davit Baroyan
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
11.03. (spektakl odwołany)
SoloNowele  Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
11-13.03. (spektakl odwołany)
Mój boski rozwód  Anna Demczuk
Mała Scena im. Z. Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
13.03. (spektakl odwołany)
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (stand up-owy dramat jednej aktorki)
Loch Camelot, Kraków
13.03. (spektakl odwołany)
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
13-15.03. (spektakl odwołany)
Winny Stanisław Brejdygant (spektakl Teatru Polonia z Warszawy)
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
13-15.03.(spektakl odwołany)
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
14.03. (spektakl odwołany)
Normalka Jan Mierzyński
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
14.03. (spektakl odwołany)
Ja, MariA Curie Mirella Rogoza-Biel
Teatr im. Hansa Christiana, Lublin
14.03. (spektakl odwołany)
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
14-17.03. (spektakl odwołany)
Normalka Jan Mierzyńska
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
15.03. (spektakl odwołany)
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr BOTO, Sopot
15.03. (spektakl odwołany)
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Kieleckie Centrum Kultury
16.03. (spektakl odwołany)
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
17.03. PREMIERA(spektakl odwołany)
[Nie]Znana Justina Stankevič
Polskie Studio Teatralne w Wilnie, Teatr na Pohulance
19.03. (spektakl odwołany)
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim <
20.03. (spektakl odwołany)
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
20.03. (spektakl odwołany)
Ecce Homo Janusz Stolarski
Hydro(za)gadka, ZOK Zielona Góra
20.03. (spektakl odwołany)
Kamica79 Marta Grygier
Ośrodek Teatralny Kana, Szczecin
20-22.03. (spektakl odwołany)
Tańcz mnie. Cohen Robert Żurek
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
21.03. (spektakl odwołany)
Szkice o Ofelii Monika Wachowicz
Teatr A PART, Katowice
21.03. (spektakl odwołany)
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
21.03. (spektakl odwołany)
Moja Nina Monika Mariotti (muzodram)
Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową, Teatr WARSawy, Warszawa
21-22.03. (spektakl odwołany)
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
22.03. (spektakl przeniesiony na 18 maja 2020)
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera Poznań
22.03. (spektakl odwołany)
Calineczka Ania Polarusz (spektakl lalkowy)
Scena SPATiF, Warszawa
23.03. (spektakl odwołany)
Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie? Hanna Szczęsna-Kozik (spektakl grany po śląsku)
Teatr Rozrywki, Chorzów
23-24.03. (spektakl odwołany)
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Centrum Kultury w Lublinie
24-25.03. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok(spektakl odwołany)
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
25.03. (spektakl odwołany)
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Kieleckie Centrum Kultury
25.03. (spektakl odwołany)
Tancerka Barbara Lech (spektakl mistrzowski)
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, Teatr Mały, Tychy
26.03. PREMIERA(spektakl odwołany)
Szaman – spektakl reporterski Monika Mariotti
Centrum ŁOWICKA, Warszawa>
26.03. (spektakl odwołany)
Iwan Karamazow zwraca bilet  Robert Żurek
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
26.03. (spektakl odwołany)
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polsko, Bielsko-Biała
26.03. (spektakl odwołany)
Tancerka  Barbara Lech
XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Tetr Mały
27.03. (spektakl transmitowany online)
Iwan Karamazow zwraca bilet  Michał Studziński
Międzynarodowy Dzień Teatru, Teatr Rondo, Słupsk
27.03. (spektakl odwołany)
Chodź ze mną do łóżka  Sonia Bohosiewicz
XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Tetr Mały
27.03. (spektakl odwołany)
Audiencja II  Mikołaj Grabowski
XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Tetr Mały
27.03. (spektakl odwołany)
Biesiada u hrabiny Kotłubaj Irena Jun
Teatr Maska, Rzeszów
28.03.
Clarissima Aleksandra Justa
TVP Kultura
28-29.03. (spektakl odwołany)
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Scena im. H. Mikołajskiej, Teatru Dramatycznego w Warszawie
28-29.03. (spektakl odwołany)
Niżyński Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Scena Monopolis, Łódź
28-29.03.(spektakl odwołany)
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka
Teatr Polski, Bielsko-Biała
29.03. (spektakl online)
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot
29.03. (spektakl odwołany)
Lewa, wspomnienie prawej  Teresa Stępień – Nowicka
MoNoTEATR, Teatr w Oknie, Gdańk
29.03. (spektakl odwołany)
Moska-Pietuszki  Marian Opania
XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Tetr Mały
29-30.03. (spektakl odwołany)
Medee. O przekraczaniu Simona Sala
Instytut Grotowskiego, Piekarnia, Wrocław
29-30.03. (spektakl odwołany)
Normalka Jan Mierzyńska
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
29-30.03. (spektakl odwołany)
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel
Teatr Kwadrat, Warszawa
30.03. (spektakl odwołany)
Bóg jest kobietą o jednej piersi  Anna Iwasiuta-Dudek
Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury
30.03. (spektakl online)
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot
31.03. (spektakl online)
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot

Luty 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Luty 2020 rok
1.02. PREMIERA  
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
1.02. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
1.02. 
Król David Live! Sambor Dudziński
Teatr Gdynia Główna
01.02. 
LIKE A DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
1-2.02. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa
2.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków
2.02. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
2.02. 
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
3.02. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kino Iskra, Augustów
7.02. 
O co biega kobietom? Angelika Olszewska
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
8.02. PRAPREMIERA
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot (w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa)
8.02. 
Curko moja ogłoś to, rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magda Drab
Scena Na Strychu, Legnica
8.02. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
8.02. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
8-9.02. 
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
9.02. 
ProfesjonalistkaLidia Stanisławska
Miejski Dom Kultury, Wągrowiec
9.02. 
KlepsydraMonika Wachowicz
Teatr A Part, Katowice
9.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Stary w Lublinie
9.02.
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Koraz, Katowice
9.02.
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot
9.02. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
9.02. 
Profesjonalistka Lidia Stanisławska (monodram muzyczny)
Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
10.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Stary w Lublinie
13.02.
One & My  Stanisław Górka
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
14.02.
Zemsta Czerwonych Bucików/Próba otwarta  Janusz Stolarski
Teatr Ósmego Dnia, Poznań
14.02.
Goła baba  Joanna Szczepkowska
Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie
14.02.
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie  Ewa Wencel
Teatr Kwadrat, Warszawa
14.02.
Frida. Życie Sztuka Rewolucja  Martyna Kliszewska
Aula Artis w Poznaniu
14.02.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
14-15.02.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
14-15.02.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
15.02.
Frida. Życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Szczecin
15.02.
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury
15.02.
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki
Teatr Korez, Katowice
15.02.
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Gdański Teatr Szekspirowski
15-16.02.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
16.02. 
Pudstryžyny Dominika Puc
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
16.02. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
16.02. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN, Lublin
16.02. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
18.02. 
SoloNowele Wojciech Tremiszewski (spektakle improwizowane)
Teatr BOTO, Sopot
20.02.
CZY-JA-TO-JA-ŚNIĘ? Aleksandra Szkwarek
Dzierżoniowski Dom Kultury
20.02. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Dom Kultury LSM, Lublin
20.02. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Propozycji DIALOG, Koszalin
20-21.02. 
Odmęt Michał Ferenc (etiuda studencka)
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
20-21.02.
Sam Przemysław Wasilkowski
W ramach Karnawału Teatralnego w Centrum Kultury w Lublinie
20-23.02. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polsko, Bielsko-Biała
21.02. PREMIERA
Warunki zabudowy  Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
21.02. 
Nie ma mnie Karolina Warzecha
Forum Teatrów Niezależnych „Transformacje”, Świdnicki Ośrodek Kultury
21.02. 
Moja gra  Anastazja Miedviedieva
Wałeckie Centrum Kultury
21.02.
Nos Piotr Cejnóg (pokaz przedpremierowy)
Dom Literatury w Łodzi
21.02.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
22.02. PREMIERA
Tańcz mnie. Cohen Robert Żurek
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
22.02. 
Krystyna J. Znowu Premiera Rafał Korzeniewski
CYRKI, Kraków
22.02. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
22.02. 
Kredyt zaufania  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
22-23.02. 
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
22-23.02. 
Wycieka ze mnie samo złoto  Renata Piotrowska-Auffret
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
23.02.
Tańcz mnie. Cohen Robert Żurek
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
23.02. 
To tylko sex Olga Bołądź
Świdnicki Ośrodek Kultury
24.02. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie
26.02.
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka
Scena na Świebodzkim, Teatr Kombinat i Teatr Polski we Wrocławiu
26-27.02.
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
26-29.02.
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka
Teatr Polski, Bielsko-Biała
27.02.
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Koraz, Katowice
27.02.
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski
Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock
28.02. PREMIERA
ANGEKOK. Opowieść Arktyczna  Bartosz Socha
Teatr Rawa/Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice
28.02. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Karnawał Teatralny w Centrum Spotkania Kultur, Lublin
28.02. 
Początek końca  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
28.02. 
Tuwim Tańczący Małgorzata Duda-Kozera
Galeria TEATR DUDA Kozera, Warszawa
28.02. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
29.02.
ANGEKOK. Opowieść Arktyczna  Bartosza Sochy
Teatr Rawa/Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice
29.02. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
29.02.
Bóg jest kobietą o jednej piersi Anna Iwasiuta-Dudek
Centrum Kultury, Kielece
29.02.
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław
29.02.
Morfina 0,05 Marek Żerański
Scena Stara Rzeźnia, Szczecin
29.02.
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Scena im. H. Mikołajskiej, Teatru Dramatycznego w Warszawie
29.02.
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Nowe Życie, Knurów
29.02.
Da razy dwa-cztery Jerzy Łazewski
Wawerska Strefa Kultury

Styczeń 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Styczeń 2020
1-12.01. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
2-3.01. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
2-4.01.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
3.01.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
3-5.01.
This is The Real Thing Anna Nowicka (taniec)
Nowy Teatr, Warszawa
3-6.01.
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
4.01.
Basia Oblesia  Ewelina Gronowska
teatr BOTO, Sopot
8.01.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska 
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
9.01.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
9-12.01.
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
10.01.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Koraz, Katowice
10.01.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Spotkanie z OFFTeatrem, MCK, Gorzów Wielkopolski
10-11.01.
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska 
Kawiarnia Zmiana Klimatu w Ostrowcu
10-12.01.
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
10.01.
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki
Teatr Koraz, Katowice
11.01.
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Koraz, Katowice
11.01. PREMIERA
Swietłana Michał Surówka
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
11.01. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
11.01. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
11-12.01.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
11-12.01. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12.01. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Dom Kultury „Chemik”, Siemianowice Śląskie
12.01. 
Las Angelika Pytel
Wrocławska Offensywa Teatralna, Piekarnia, Wrocław
12.01.
Swietłana Michał Surówka
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
12.01. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12.01.
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
14.01. 
Obca Solomija Mardarovych 
Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu
15.01. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Rydlówka / Muzeum Krakowa
15.01. 
Calineczka Marcin Marzec 
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie 
15.01. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Klub Studencki Fabryka Kultury Zgrzyt, Ciechanów 
17.01. 
Baczyński Andrzeja Czernik
Teatr Ekostudio, Opole
17.01. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
17.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu
17.01. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
17.01.
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
18.01. 
Strach ma wielkie oczy Ada Bednarek 
Teatr Terminus a Quo, Nowa Sól
18.01. 
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr Badów im. Piotra Bikonta, Badów Górny
18.01. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Miejski Ośrodek Kultury w Policach
18.01. 
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
18.01. 
Kaprysy zaspokojone Magdalena Warzecha (monodram muzyczny)
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie
18-19.01.
Singielka Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18-19.01.
TWOJA MAĆ! Karolina Piechota (one woman show) 
Teatr BOTO, Sopot
19.01. 
6 sekund Beata Malczewska 
Centrum Kultury, Izabelin
19.01. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia Dorota Landowska 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
19.01. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
21.01. 
Spaghetti PolonezeMonika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
21-22.01. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
22.01. 
Letnie Małżeństwo Martra Andrzejczyk
Sala Widowiskowa PCKSR-PMOS w Zduńskiej Woli
22.01. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kino Iluzjon, Warszawa
22-23.01. 
Oriana Fallacci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa 
22-23.01. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
23.01. 
Kredyt zaufania  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
23-24.01. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
24.01. 
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
24.01. 
Wienia Łukasz Dąbrowski 
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
24.01. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
24.01
To tylko sex Olga Bołądź 
Sala MCM, Filharmonia Zielonogórska
25.01. PREMIERA
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital) 
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
25.01. 
Piaf! Patrycja Zywert-Szypka (recital/monodram) 
Klub Kalinowe Serce, Warszawa
25.01. 
Basia Oblesia  Ewelina Gronowska 
Klub Boho, Kielce
25.01. 
Święto wiosny  Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice
25.01. 
Początek końca  Iza Kała
Teatr KTO, AST Scena Klasyczna, Kraków
25.01
To tylko sex Olga Bołądź 
ATM Scena na Bielanach, Wrocław
25-26.01. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz
Scena Malarnia Teatru Współczesnego, Szczecin
25-26.01. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25-26.01. 
Nadbagaż  Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
26.01. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Piwnica Pod Baranami, Kraków
26.01. 
Niestety, to nie Ty Ewa Konstancja Bułhak (recital) 
Teatr Muzyczny Roma, Warszawa
26.01
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
26-27.01
Mur  Ewa Dąbrowska 
15. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
27.01. 
Nie lubię Pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Klub Żak, Gdańsk
27.01. 
O zgubnym wpływie palenia tytoniu Luka Kuzmanović (Chorwacja)
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Wrocław
28.01. 
13419 – Potrzeba powracania Roberto Attias
Włoski Instytut Kultury, Teatr Zależny, Kraków,
28.01. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Dwór Artusa, Toruń
29.01. PREMIERA
IMAGO Nikola Mierzejewska 
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.01
To tylko sex Olga Bołądź 
13. Katowicki Karnawał Komedii, Teatr Korez, Katowice
29.01. 
Obca Solomija Mardarovych 
Biblioteka Miejska w Ustce
29.01. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
29.01. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalnyJoanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
29.01. 
SoloNowele Wojciech Tremiszewski 
Teatr BOTO, Sopot
29.01. 
Słoń Dariusz Siastacz 
Siedziba TSKŻ Oddział Wrocław
30.01. 
Diva Wioleta Komar 
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
30-31.01. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski w Poznaniu
31.01. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Szkoła Podstawowa nr. 350 w Warszawie
31.01. 
Obca Solomija Mardarovych 
Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Cieszynie
31.01. 
Król David Live! Sambor Dudziński 
Teatr Gdynia Główna
31.01. 
6 sekund Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków
31.01. 
Miara za miarę Adam Poboży 
Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury
31.01. 
Kobieta, której nie ma Bartek Bandura 
Sala Widowiskowa BPiCAK, Międzychód

Grudzień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Grudzień 2019 rok
1.12.
Sonata Księżycowa Irena Jun
Konferencja ARA ART, Chorzowskie Centrum Kultury
1.12.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polski, Bielsko-Biała
1.12.
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
1.12. 
Freedoomrun – ciałoopowieść Kuba Falk (performance)
Studium Teatralne S/T, Warszawa
1.12. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
1.12. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
1.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
1.12. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr Mazowiecki, Warszawa
1.12. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
1.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Muzeum Susch, Susch (Szwajcaria) 
1.12.
Wienia  Łukasz Dąbrowski
Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019, Teatr BOTO
1.12.
Wyspa Kalina  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
2.12. 
Moskwa-Pietuszki Jacek Zawadzki
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
2.12. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
O co biega kobietom? Angelika Olszewska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
Jaskółka Julia Wasilewska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
Miałem wielkie szczęście Wojciech Gałziński
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Scheindl. Historia zapomnianego miasteczka Rozalia Forest (Łotwa)
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania (gościnnie)
Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie 
3.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 
3.12. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław
3-5.12.
Wyspa Kalina  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
4.12. 
Nad Soplicowem słońce weszło Mirosław Wasiewicz
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
4.12. 
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
5.12. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Kawiarnia Artystyczna, Radom
5.12. 
Najkrótsza powieść Sławomir Kowalski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5-6.12. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Sala na dworcu PKP, Starogard Gdański
5-8.12. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Mały, Szczecin
6.12. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak 
Boska Komedia 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
6.12. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
6.12. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk (Ukraina)
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
6.12. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
7.12
Anna Frank Monika Majewska 
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa
7.12
Jumpcore Paweł Sakowicz (performans choreograficzny)
Teatr Szkolny Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku
7.12
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Kaplica KChB , Rasbka-Zdrój
7.12. 
Wienia Łukasz Dąbrowski
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
8.12. PREMIERA
Rozmowy Artaksesa i Ewandra Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8.12. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
8.12.
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
8.12.
Normalka Jan Mierzyński
Sala Widowiskowa GOK w Wojcieszycach
8.12.
Konopielka Leszek Benke
Kameralna Scena Teatralna w Domu Zdrojowym, Jastrzębie-Zdrój
8.12.
Pewniak Sebastian Cybulski
Scena SPATiF, Warszawa
8.12. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
9.12 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
9-10.12. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa
10.12.
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Dom Kultury, Piaseczno 
10.12.
Ostatnia taśma Krappa Mieczysław Filipczyk
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu 
10-11.12.
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Piwnice CK, Lublin 
10-12.12. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
11.12.
V Monika Wachowicz
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
11.12.
Kim jest Wiera Gran Marta Andrzejczyk
WertepEXPO 2019, Ośrodek Kultury w Sejnach
11.12.
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Stara Rzeźnia, Szczecin
11.12. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalnyJoanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
11.12. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Gminny Ośrodek Kultury Promyk, Bystra
11.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. St. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
12.12. PREMIERA
Simone Anna Godowska (taniec)
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 
12.12.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
12.12.
Stopklatka  Michał Felczak
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
12.12. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak 
Boska Komedia 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
12.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
12.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Teatr Muzyczny, Lublin
12.12. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12.12. 
Zgaga Dorota Stalińska (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.12. PREMIERA
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
13.12.
6 sekund Beata Malczewska 
Loch Camelot, Kraków
13.12.
Słoń  Łukasz Staniszewski 
Gminny Ośrodek Kultury, Gietrzwałd
13.12.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej  Wojciech Tremiszewski 
WertepEXPO 2019, Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
13.12.
Złota Rybka przed 40-tką  Magdalena Bochan-Jachimek 
WertepEXPO 2019, Hajnowski Dom Kultury
13.12. 
Jak to się łatwo mówi Monika Roguszczak 
Projektornia GAK, Gdańsk 
13.12. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Szkoła Podstawowa w Rzykach
13.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Bielsku-Białej
13.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń
14.12. PREMIERA
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
14.11. 
V Monika Wachowicz
Sala Widowiskowa, Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kraków
14.12.
Mamy problem. Monodram macierzyński  Magdalena Bochan-Jachimek 
WertepEXPO 2019, Akademia Teatralna, Białystok
14.12.
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski 
WertepEXPO 2019, Hajnowski Dom Kultury
14.12. 
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
14.12. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz
Wrocławska Offensywa Teatralna, Piekarnia, Wrocław
14.12. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Maria Zielińska-Jaworska
Zmianaklimatu, Ostrowiec Świętokrzyski
14.12
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
IV Zbór KChB Biblia i Misja, Krakow
14.12
To tylko sex Olga Bołądź 
KinoTeatr Adria, Bydgoszcz
14.12. 
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
14.12. 
Chamlet – Monolog parodysty Michał Zieliński
Teatr Och-Cafe, Warszawa
14.12. 
Monika Wachowicz
Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie
14.12. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
14.12. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź 
14-17.12. 
Miejsca #4 Proste momenty  Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
15.12. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, Wrocław
15.12. 
Kobieta, której nie ma Bartosz Bandura 
Teatr Kotłownia, Drezdenko
15.12. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
Teatr BOTO, Sopot
15.12. 
Raport Panika Arti Grabowski 
AST, Scena Klasyczna, Kraków
15.12. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
15.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
15-18.12. 
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
16.12. 
Monika Wachowicz (taniec)
Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kraków 
16-17.12.
Morfina 0,05  Marek Żerański
Stara Rzeźnia, Szczecin
17.12.
Nuż w słuhu  Paweł Siwiak (słuchowisko na żywo)
Wieża Ciśnień CKiS, Konin
17-18.11.
No właśnie co Krystyna Krotoska
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18.12.
Ewa Błachnio & Muzikanty Ewa Błachnio (Koncert na rzecz krakowskiego Hospicjum dla dzieci „Alma Spei”)
Teatr Zależny, Kraków 
18.12.
Simone Anna Godowska (taniec)
Krakowskie Centrum Choreograficzne 
18.12.
Listy z Moskwy Dorota Salomon 
Faktyczny Dom Kultury, Warszawa 
18-19.12.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
19.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Scena Na Łasztowni Teatru Polskiego, Szczecin
19-20.12. 
Ostatnia taśma  Alessandro Curti
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
20.12. PREMIERA
Koda (a tribute) Janusz Orlik (taniec)
Stary Browar / Studio Słodownia +3, Poznań 
20.12.
PustoStan  Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
20.12.
DIVA Show  Kamil Maćkowiak
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
20-21.12.
Singielka 2, czyli Matka Polka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
21-22.12. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21-22.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
23.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk24.12. 
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice 
26.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
28.12. PREMIERA
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
28.12. 
Ja, Mania Angelika Panas
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Dobra Zwrotka Paweł Ziegler
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Słodka Marta Pohrebny
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Kobiety Karamazow Kamila Kamińska 
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
28-29.12. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
28-29.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
28-29.12. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
29.12.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
29-30.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
31.12.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
31.12. 
Like a DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa

Listopad 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Listopad 2019 rok
1.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Malenowice (Czechy)
2.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Skoczów
2.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
3.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
3.11. 
Nikt nie czytał  Joanna Sobocińska
XII Dni Romana Wilhelmiego, Scena Na Piętrze, Poznań
5-6.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
6.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
7.11. 
Żertwa Mateusz Nowak
Klub Wilkowyje, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
7.11. 
Momo Ewa Kubiak
Klub Studencki „Bakałarz”, Kraków
7.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Staszowski Ośrodek Kultury
7-9.11. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Mały, Szczecin
8.11. PRAPREMIERA
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
8.11. 
To tylko sex  Olga Bołądź
Bałtycki Teatr Dramatyczny im Juliusza Słowackiego, Koszalin
8.11. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Ksiąznica Pomorska, Szczecin
8.11. 
Sekret Panny Kazimiery  Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
8.11. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!  Dorota Landowska
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
8.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
8.11. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa 
8.11. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
8.11. 
Kredyt zaufania Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
8.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Bielsko-Biała
8-9.11. 
Mariacka 5  Elżbieta Okupska
Maa Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
8-9.11. 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra  Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8-9.11. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
9.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Cieszyn
9.11. 
Mięso Paweł Hajncel (performance)
Teatr Ósmego Dnia, Poznań
9.11. 
Novecento Mateusz Olszewski
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
9.11. 
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
9.11. 
Like a DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
9.11. 
Słodka  Marta Pohrebny
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
9.11. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
9.11. 
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9-10.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
9-10.11. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.11. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
10.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Ustroń
10.11
Melduję Tobie Polsko, Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Studio „Gram” Radia Kielce
10.11
MOMO Ewa Kubiak 
Teatr Gry i Ludzie, Katowice
10.11
To tylko sex Olga Bołądź 
Teatr Ludowy, Kraków
10.11. 
Przejrzystość pustki  Monika Wachowicz
Tyski Festiwal Performance, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
11.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
12.11. 
Solonowele Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
12.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
13.11. 
maria s. Ewelina Ciszewska
Teatr Rondo, Słupsk
13.11. 
Manifest Ziuta Zającówna
Festiwal Piotra Skrzyneckiego, MDK Mińsk Mazowiecki 
13.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.11. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
13.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Częstochowa
14.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Synagoga Poppera, Kraków
15.11. PREMIERA
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
15.11. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Monodramu KFK, Forum Kultury, Kraków
15.11. 
Normalka Jan Mierzyński
Gminny Ośrodek Kultury w Zwierzynie
15.11. 
V Monika Wachowicz 
Galeria SqArt Gallery, Bytom
15.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Teatr w Centrum Kultury w Witkowie
15.11. 
Usta Weroniki. Zupełnie Nieznane Modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11. 
Kalina Jagoda Rall 
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztynyMikołaj Prynkiewicz
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
15.11. 
Dzisiaj wyjeżdżam Mateusz Paszkiewicz
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Scena Stara Apteka, Gdańsk
15.11. 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
15-17.11. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
16.11. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11. 
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolnościJoanna Pasternak 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11
Warunki zabudowy Arti Grabowski 
Scenia Robocza, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Wrocław
16.11. 
Kalina Jagoda Rall
Spotkania Teatralne „Na granicy …” Centrum Kultury, Cisna 
16.11. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
16.11. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
16.11. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
16.11. 
Exit. Fantazje Hamleta Figurentheater Wilde & Vogel (Niemcy)
Finał ANIMATUS, Kieleckie Centrum Kultury – Mała Scena
16.11. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
60-lecie Stowarzyszenia Teatru Propozycji „Dialog”, Koszalin
16.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
16.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
16.11. 
Dreams Die Hard (Marzenia nie umierają)  Rachel Karafistan (Niemcy)
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań
16.11. 
Aleja narodowa  Dariusz Maj
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
16-17.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Wrocław
17.11. 
Całe życie w dresach  Justyna Tomczak-Boczko
MDK w Kole
17.11. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
17.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok 
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
17.11. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
17-18.11.
No właśnie co Krystyna Krotoska
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18.11.
Seks, prochy i rock & roll Hubert Jarczak
Listopadowe Spotkania z Teatrem, Centrum Kultury w Giżycku
18.11.
Obietnica Nikola Mierzejewska
Tydzień Kultury Niebanalnej 2019, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu
18.11.
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
18.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Gliwice
18.11.
Dziadek Adam Walny
Masska. Przegląd Teatralny, Teatr na Plaży, Sopot
18.11.
Płakać nie wolno/ Tam Kamila Winkler
„Monodram x 2 – Autunalia 2019”, HYDRO(ZA)GADKA, Zielonogórski Ośrodek Kultury
18-19.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
19.11. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
19.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
TVP Kultura, Warszawa
19-20.11. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti (Włochy)
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
20-21.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
21.11. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wodzisławskie Centrum Kultury
21.11. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
XXV Festiwal Zderzenie Teatrów, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
XXV Festiwal Zderzenie Teatrów, Kłodzki Ośrodek Kultury
22.11. PREMIERA 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz 
2019-11-22 Wileński Teatr Kameralny (Vilniaus Kamerinis Teatras), Wilno (Litwa)/a> 
22.11. PREMIERA
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Teatr Fabryka Porcelany, Katowice 
22.11. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie
22.11. 
V Monika Wachowicz (taniec)
Spotkania z OFFTeatrem, Sala Widowiskowa MCK, Gorzów Wielkopolski 
22.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
22.11. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk 
22.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila,w której umarłam Ewa Błaszczyk
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
22.11. 
Matka Makryna Irena Jun
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Pojedynek Bartosz Rułka
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Adolf Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Koba/Stalin Aleksander Rubinkowas (Litwa)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
HOMOSOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zaoszczenki Wojciech Kowalski
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Żywoty świętych osiedlowych Agata Kucińska
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
23.11. 
Sprzedam  Małgorzata Szczerbowska
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
23.11. 
Raport panika  Arti Grabowski
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
23.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Dzięgielów
23-24.11. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin
24.11. PREMIERA
Równina wątłych mięśni Renata Piotrowska-Auffret (performans/taniec)
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
24.11. 
Pani Sand Joanna Sobocińska
Scena Supernova, Kraków
24.11. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
24.11. 
kamica79  Marta Grygier
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr BOTO, Sopot
24.11. 
Seks, drags i kredyty Rafał Rutkowski (stand up)
TEATR WARSawy, Warszawa
24.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
24.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
24.11. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Fal/Staff Krzysztof Gordon
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Grając Maggie Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
24.11. 
Kobieta Pierwotna Hanna Śleszyńska (gościnnie)
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
25.11. 
Performer Arti Grabowski
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
25.11. 
Normalka Jan Mierzyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
25.11. 
Bezimienna wyspa Atsushi Takenouchi (tancerz butoh)
Instytut Teatralny, Warszawa
25.11. 
Atrapa i Utopia Iwona Konecka 
Offensywa Teatralna i Instytut Grotowskiego, Wrocław
25.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Szkoła Podstawowa nr. 350 w Warszawie
26.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu
27.11.
Stara Kobieta wysiaduje Lidiya Danylchuk
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
27.11.
I zanim zapomnę, kocham cię, kocham cię Pip Utton
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
27.11. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
27-28.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
27-29.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie
28.11.
Nienawidzę Peter Čižmár
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
28.11.
Medea – Czerwona Pustka  Despina Sarafidou
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
28.11. 
ANTROPOCO? Kuba Falk (performance)
Klub Ziemia, Gdańsk
28.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak
20. Festiwal Teatralny – „Teatr pasja rodzinna”, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
28.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
IX Festiwal Teatralny Konteksty – Zjawiska, Teatr Animacji, Scena Witraż, Poznań
28.11. 
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Dom Środowisk Twórczych, Kielce 
28.11. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
29.11. PRAPREMIERA
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
29.11. PRAPREMIERA
Sybillewo Ewa Wycichowska (choreomonodram)
Scena Wspólna, Poznań
29.11. 
Do Polski  Sławomir Holland
Kino Kotłownia, Starachowice
29.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Centrum Kultury Agora, Wrocław
29.11. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Sala Widowiskowa Teatru Rondo, Słupski Ośrodek Kultury
29.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Teatr Propozycji DIALOG w Koszalinie
29.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz
Teatr Gdynia Główna
29.11. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
29.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
29.11. 
Witajcie. Welcome Aurora Lubos
Gdańska Galeria Miejska, Dom Chodowieckiego i Grassa
30.11. PREMIERA
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
30.11. PREMIERA
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
30.11. PREMIERA
Teach yourself to fly Victoria Kennett (taniec)
Krakowskie Centrum Choreograficzne
30.11. 
„Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań
30.11.
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
30.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
20. Festiwal Teatralny – „Teatr pasja rodzinna”, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
30.11. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
30.11. 
Trzy ćwierci do śmierciKarolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
30.11. 
Audiencja II  Mikołaj Grabowski
Oświęcimskime Centrum Kultury
30.11. 
NadbagażKarolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
30.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30.11. 
Zgaga  Dorota Stalińska
Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
30.11. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka 
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
30.11. 
Ćma – Marilyn Monroe jakiej nie znacieMagdalena Płaneta 
IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. R. Brandstaettera, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance
30.11. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Wrzesień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2019 rok
1.09.
Baczyński Apokalipsa Edyta Janusz – Ehrlich
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
1.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
1.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera, Poznań
2.09. 
Koncert na organy (taniec) Iwona Olszowska
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Ostatnie Solo K. Ryszard Kalinowski
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.09. 
Ida Kamińska  Joanna Szczepkowska
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
4-5.09. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
5.09. 
W zawieszeniu  Monika Wachowicz
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
5.09. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Dni Kultury Żydowskiej, Teatr Rondo, Słupsk
5.09. 
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Platforma Tańca 2019, Opera Bałtycka, Gdańsk 
6.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
6.09.
Schirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
6.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
6.09.
Okienko  Krzysztof Zemło (Teatr cieni)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6.09. PREMIERA
Pieśni Miłosne 
 Krzysztof Zemło (Figury planszowe)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6-7.09.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
7.09. 
Obca  Solomija Mardarovych
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
7.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
7.09.
Cyrk  Henryk Hryniewiecki
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Noe  Adam Walny (Figury instrumenty)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Trzy ćwierci do Śmierci  Karolina Martin (Figury mimiczne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
7.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
7.09. 
Ecce Homo  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Podcieniami w Krośnie
7.09. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Festiwal PRO CONTRA, Akademia Sztuki, Szczecin
7.09.
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Noc Kulturalna, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Czstochowa
8.09. PREMIERA
Madaleine  Magdalena Kumorek
Festiwal Łódź Czterech Kultur, Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
8.09.
Cudowni mężczyźni z korbką Adam Walny (Kino Manualne)  
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Scena w Przyczepie, Gdańsk
8.09.
Gould – Wariacje Adam Walny (Nadmarioneta klawiszowa)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk
8.09.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Mały, Tychy
9.09.
Normalka Jan Mierzyński
Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich
10.09. PREMIERA TV
Szekspir Forever!  Andrzej Seweryn
TVP Kultura, Warszawa
10.09. 
Rachela  Jowita Budnik
Studio Słodowni Starego Browaru, Poznań
11.09. PREMIERA
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr IMKA, Warszawa
12.09. 
Tymoteusz wśród ptaków  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
12.09. 
Więzy  Marlena Niestrój (taniec)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Ewangelicki w Brennej
13.09
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr IMKA, Warszawa
13.09. 
Czerwony Kapturek  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
13-14.09. 
Basia Oblesia (stand-up) Ewelina Gronowska
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
13-15.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
14.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratoriu, Wrocław
14.09. 
Zupa rybna w Odessie  Sebastian Ryś
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
K. jak Królowa  Katarzyna Miałkowska
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
Niekończąca się historia  Hubert Bronicki
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14-15.09. 
9 x John L.  Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
14-15.09. 
Aktor-reaktor  Cezary Żołyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkpolskim
15.09. PREMIERA
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
15.09. 
Tato nie wraca  Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
15.09. 
Pewniak  Sebastian Cebulski
Scena SPATiF, Warszawa
15.09.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
15.09.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
17.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Filmowa Cafe – Świt, Nowa Huta
18.09.
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
18.09.
Moniuszkowskie śpiewy Maciej Witkiewicz
22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Teatr Rondo, Słupsk
18.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku
18-19.09.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
19.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09.
Kolega Mela Gibsona  Jerzy Pal
Miejski Dom Kultury, Piekary Śląskie
19-21.09.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
20.09
To tylko sex Olga Bołądź
Scena Teatralna NOT, Gdańsk
20.09. PREMIERA
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.09. PREMIERA
Ciało, na głos  Alicja Czyczel (taniec)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
20.09.
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Muzeum Miasta Gdyni
20.09.
Tango z Herbertem  Przemysław Tajkowski
Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, Kołobrzeg
20-21.09. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
20-22.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
21.09. PREMIERA
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
21.09.
Maria S. Ewelina Ciszewska
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21.09.
Goła baba Joanna Szczepkowska (charytatywnie)
Kultura Trakcja, Luboń
21.09.
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret
Centrum Sztuki Tańca, Warszawa
21.09.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
21.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.09. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
21.09.
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
21-22.09.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski w Lesznie
21-22.09.
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
22.09
To tylko sex Olga Bołądź
Pałac Młodzieży. Katowice
22.09.
Kontrabasista  Krzysztof Rogacewicz
Jeleniogórskie Centrum Kultury
22.09.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności   Joanna Pasternak
Teatr BOTO, Sopot
22.09.
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa
22.09.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22.09.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
22.09.
MaminSzymek  Szymon Majewski
KKM „m-teatr 2019”, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
24.09. PREMIERA
Pudstryžyny (Postrzyżyny) Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
24-25.09.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
25.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Czerwony Fortepian, Kielce
25.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
26.09.
Marzenie Nataszy Emilia Goryl
Staszowski Ośrodek Kultury
26.09.
Morfina 0,05 Marek Żerański
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
27.09.
Ja – nie Ja Dominika Puc
„Kierunek Wschód III” 6. Festiwal Teatralny „Ode”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Białymstoku
27.09.
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Galeria Teatr Małgorzata Duda-Kozera, Off i Cyna, Warszawa
27.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Scena Supernova, Kraków
27.09.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Festiwal Sztuki Faktu, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Scena Teatru Lalek „Rabcio”, Rabka-Zdrój
27-28.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
28.09. PRAPREMIERA
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
28.09.
Twarzą w twarz Cieszka Cieślar-Żółtko
Kościół Zbawiciela w Gliwicach
28.09.
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Teatr Stary, Lublin
28.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
28.09.
Normalka Jan Mierzyński
MDK, Rzepin
28.09.
Taki jestem, teraz… Marc Brew (Wielka Brytania/Szkocja)
Duża Scena Teatru Śląskiego w Katowicach (spektakl bez słów)
28-29.09. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
28-29.09. 
O co biega kobietom  Angelika Olszewska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
28-30.09.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
VII Festiwal Kultury Bez Barier, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
29.09.
O Mamo – Awokado! Kamila Pietrzak-Polakiewicz
Teatr Kotłownia, Drezdenko
29.09.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
29.09.
Z domu niewoli Elżbieta Lewak
Polskie Radio, Rzeszów
29.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
29.09.
Manifest Ziuta Zającówna
Sala Teatralna 3P. Chorzowskiego Centrum Kultury
29.09.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Obornicki Ośrodek Kultury
30.09. 
Danuta W. Krystyna Janda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków
30.09. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
30.09. 
Kaprysy zaspokojone  (monodram muzyczny)
Festiwal “Kierunek Wschód III”, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Październik 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2019 rok
1.10. PREMIERA
Clarissima Aleksandra Justa
TVP Kultura, Warszawa
2.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Stara Huta-Nowe Sytuacje, Gliwice
2-3.10. 
Elżbieta Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka
Festiwal „Kierunek Wschód III”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierk, Białystok
3.10. PREMIERA
Profesjonalistka Lidia Stanisławska (monodram muzyczny)
Muzeum Karykatury w Warszawie
3.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
3.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Klub Klimat, Bielsko-Biała
3.10.
Katechizm białego człowieka Hubert Bronicki (gościnnie)
Festiwal Scena Wolności II, Teatr Nowy, Słupsk
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
Ć/DŹ teatr ciała i dźwięku/ Teatr BOTO (taniec), Sopot
4.10. PREMIERA
LADY Hanna Bondarewska (interaktywny spektakl-monodram)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.10.
Lady Hanna Bondarewska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.10.
ONNA Martyna Strychalska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Stryjeńska. Let’s danse, Zofia! Dorota Landowska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
4.10.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
4.10.
Nie lubię pana, Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
„Od Nowa”, Toruń
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko
Ć/DŹ teatr ciała i dźwięku/ Teatr BOTO (taniec), Sopot
4.10. 
Nie lubię pana,Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki, Toruń
4.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (przedstawienie przedpremierowe)
4.10. PREMIERA
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
4-5.10. 
le journal secret Iza Szostak (performance)
Festiwal Ciało/Umysł „Przekraczanie i Przyjemność”, Scena Modelatornia Teatru Studio, Warszawa
5.10.
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (performance/taniec)
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
5.10. PREMIERA
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
5.10.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10.
Stopklatka Michał Felczak
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10. 
Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztynskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce Jarosław Gajewski
15-lecie Studia Rapsodycznego, Chojnickie Centrum Kultury
5.10. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
5.10. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5.10. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Festiwal Scena Wolności, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
5-6.10. 
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
Teatr Miejski, Leszno
5-6.10. 
To ja mama Janis Jolanta Litwin Sarzyńska
Teatr Syrena, Warszawa
6.10.
Tam i tu, tu i tam Agnieszka Janicka (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10. PREMIERA
J.A. Amanda Nabiałczyk (choreomonodram)
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Sala Muzyczna CK 105, Koszalin
6.10.
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan – Vajda
7. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”, Teatr Dialog, Koszalin
6.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
6.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
6.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
6.10. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
7.10. 
Supermenka Jowita Budnik
Sala w Ratuszu, MOK, Legionowo
7.10. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wodzisławskie Centrum Kultury
8.10. PREMIERA 
Chroma Alessandro Sciarroni (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
8-9.10. 
Jak tańczyć aż po (życia) kres Rafał Dziemidok (taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
Dancer Of The Year Trajal Harrell (solo/taniec)
Festiwal Ciało/Umysł 2019, Teatr Nowy, Warszawa
9.10. 
FRIDA – życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Jesienny Festiwal Teatralny, Sala Kameralna MOK, Nowy Sącz
9.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Służewski Dom Kultury, Warszawa
10.10. 
Opowieści małej Lupitiny González (Příběhy malé Lupitiny González) Dora Bouzkova
Lalka też Człowiek – Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych, Instytut Teatralny, Warszawa
10-11.10. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
11.10. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
11.10. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
11.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Scena Supernova, Kraków
11.10. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
11.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
11.10. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
11.10.
Winny Stanisław Brejdygant (premiera Łódzka, spektakl Teatru Polonia)
Teatr Nowy, Łódź
11-12.10.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
12.10. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
32. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich ŁÓPTA, Łódzki Dom Kultury
12.10.
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Centrum Dialogu im Marka Edelmana, Łódź
12.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora  Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal 2019, Sala Kameralna Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora  Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal 2019, Sala Kameralna Miejskiego Domu Kultury, Radomsko
12.10.
Mój Molier Andrzej Seweryn
Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury, Świnoujście
12.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny, Szczecin
12.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Filharmonia Koszalińska
12.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.10. 
La la la la la Magda Widłak (performance)
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
12-13.10.
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Teatr Nowy, Łódź
12-13.10. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12-13.10. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
12-13.10. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
12-13.10. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa
12-13.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
13.10. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Scena Tańca Studio, Studio Teatr Galeria, Warszawa 
13.10. 
7 mieszkań we wnętrzu duszy Izabela Drobotowicz-Orkisz
Muzeum Historycznye, Skierniewice
13.10. 
Marzycielka Małgorzata Duda-Kozera
Off i Cyna Galeria Teatr Małgorzaty Duda-Kozery, Warszawa
13.10. 
Dwie tony kamienia Paweł Burczyk
Dom Kultury Borki, Radom
13.10. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Metavera Art Festival, Katowice
13.10. 
Amor Omnia Vincit  Rafał Domagała
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOT
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
14.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
19. Festiwal Dramaturgii Współczesnej Teatr Nowy, Zabrze
15.10. 
STRYJEŃSKA. Let’s Dance, Zofia!  Dorota Landowska
Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, Kielce
15.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
15.10. 
Życie Jadzi według mnie Slawomir Holland
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
15-16.10. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
16.10. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Plama – Gdański Archipelag Kultury, Gdańsk
16-17.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
17.10.
„In-between” (performans) Adina Bar-On
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
17.10.
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok
Polski Dom Narodowy, 10 Hendrick Ave.Glen Cove, NY 11542
18-19.10. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska/Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
18-19.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
19.10. PREMIERA
Najkrótsza powieść Sławomir Kowalski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
19.10.
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Nowy Sącz
19.10.
HOMOSOVIETIKUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki  Wojtek Kowalski
9. Nocnik Teatralny, Dom Kultury w Ozimku
19.10.
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności  Joanna Pasternak
3. Festiwal Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.10
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr Nowy, Łódź
20.10. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
20.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
20.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
21.10. 
Frida. Życie. Twórczość. Rewolucja Martyna Kliszewska
Miejski Dom Kultury w Augustowie
21-22.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
8. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, OHKINO CH Arkady Wrocławskie
22.10.
FearLess Gosia Mielech (taniec)
PAWILON, Poznań
22.10.
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Trzyniec (Czechy)
22.10. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki
2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
23.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół św. Stanisława Kostki w Krakowie-Dębnikach
23-24.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
24.10. 
Homosovieticus  Wojciech Kowalski
Dom Środowisk Twórczych, Kielce
24.10. 
Król Dawid – Live!  Sambor Dudziński
Teatr w Stodole, Lubiąż
24.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
8. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, MOK, Oleśnica
24.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Środa Wielkopolska
24-25.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
24-25.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Stary, Lublin
24-25.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
25.10. PREMIERA
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
25.10. PREMIERA
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
25.10. 
Onna Martyna Strychalska
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2019, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
25.10. 
Anna Frank Monika Majewska
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2019, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
25.10. 
6 sekund Beata Malczewska
Camelot Cafe, Kraków
25.10. 
Święci osiedlowi Kamil Katolik
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form „Karbidka 2019”, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
25.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Centrum Kultury i Sztuki, Koło
25.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
8. Festiwal Aktorstwa Filmowego, OK, Strzelin
25-26.10.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
26.10. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.10. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka
Teatr Kombinat i Ośrodek Kultury na Ołtaszynie, Wrocław
26.10. 
Anna Frank  Monika Majewska
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form „Karbidka 2019”, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
26.10. 
Ja, Mania  Angelika Panas
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form „Karbidka 2019”, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
26.10.
Piaf Patrycja Zywert-Szypka (recital-monodram)
Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa
26.10. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
Konstanciński Dom Kultury
26.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
26-27.10.
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
26-27.10.
Las Angelika Pytel
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław
26-27.10.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
27.10. PREMIERA
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
27.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Tychy
27.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Studzionka
27.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
27.10. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Sala Widowiskowa Centrum Kultury „Muza”, Lublin
27.10. 
Własność znana jako Judy Garland Hanna Śleszyńska
Gala 8. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, Teatr Polski, Wrocław
28.10. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Teatr Polski, Bielsko-Biała
28.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
28.10. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
ZOK, Zielona Góra
28.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Miejski Dom Kultury, Mikołów
29.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, GOK „Hutnik”, Gostyń
29-30.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
30.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Sucha (Czechy)
30.10. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider
Teatr Polski w Warszawie
31.10
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Trzyniec (Czechy)
31.10. 
Cudak Anna Waśniowska
Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury
31.10. 
Dziady Marcin Ciężki
Ośrodek Kultury, Sulęcin