Listopad 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2022
20.11. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Ksenia Witek
Lim8, Jakub Przebindowski i Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
25.11. 
Woda w usta Ksenia Witek
Teatralna Scena Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków
26.11.
Te sprawy Sara Lech (spektakl przeniesiony na 26 listopada)
W ramach programu Teatr Polska, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
26.11. 
INTRUDER | INTRUZ Remi Rachuba
Teatr Druga Strefa, Warszawa

Październik 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2022
1.10. PREMIERA (drag muzykał)
BallaDina Dina
Teatr Nieduży w Teatrze Atelier w Sopocie
1.10. 
Raport panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
1.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Jesień Teatralna 2022, Centrum Kultury „Muza” w Lubinie
1-2.10. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
2.10. (drag muzykał)
BallaDina Dina
Teatr Nieduży w Teatrze Atelier w Sopocie
2.10. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10 w Krakowie
3.10. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Centrum Kultury „Muza” w Lubinie
4.10.
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Kłodzki Ośrodek Kultury
5.10.
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Kameralna BTD, Koszalin
5.10.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Koszalin
6.10.
Te sprawy Sara Lech
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Klubu 105, Zwycięstwa 105, Koszalin
6.10.
Jordan Zuzanna Bernat
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
7.10.
Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Kameralna BTD, Plac Teatralny 1, Koszalin,
7.10.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
7.10.
Wiera Agnieszka Babicz
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
8.10.
Pop porn Magdalena Kolska
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
8.10.
Mamałyga Sabina Drąg
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Klubu 105, Zwycięstwa 105, Koszalin
8.10.
Biała bluzka Krystyna Janda
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków
8.10.
Hamer Karolina Hamer
Białostocki Ośrodek Kultury
8.10.
Błogo Ramona Nagabczyńska
Muzeum Narodowe w Warszawie
8.10. (koncert)
Ballady Lech Dyblik
w ramach Zakrzewo Palace Festival, Pałac w Zakrzewie
8.10. (taniec)
Art Weekend: Misspiece Dominika Wiak
Białostocki Ośrodek Kultury, Uniwersyteckie Centrum Kultury
8-9.10.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
9.10.
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska
W ramach Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
9.10.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod RatuszemTeatru Ludowego, Kraków
9.10. (recital)
Zol zajn pieśni żydowskie Beata Czernecka
Beata Czernecka Art, Piwnica pod Baranami, Kraków
9.10.
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
10.10. (spektakl Akademii Teatralnej)
Stand up Aleksandra Gosławska
TEATR W BLOKOWISKU: Gdański Archipelag Kultury i GAK Plama
13.10. (koncert/spektakl)
Tu płynie Jazz Anna Maria Jopek
Koniński Dom Kultury
14.10.
Bomba wybuchnie w barze 13:20 Irena Jun
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
14.10.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod RatuszemTeatru Ludowego, Kraków
15.10.
Adam Mickiewicz w oczy zagląda wam i głośno gada Bogusław Kierc
MONOTEATR: Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
15.10.
MOMO Ewa Kubiak (Spektakl Teatru Rawa z Katowic i Evine Divadlo z Ostrawy)
Teatr Druga Strefa, Warszawa
15.10.
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Centrum Kultury, Teatr Maska, Jelenia Góra
16.10.
Romans Natalia Sakowicz
XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, Teatr Baj Pomorski, Toruń
16.10.
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski
MONOTEATR: Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
17.10.
Byk Robert Talarczyk (Spektakl Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza z Warszawy)
Konfrontacje Teatralne, Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie
19.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
20.10.
Tesprawy Sara Lech
XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, Teatr Baj Pomorski, Toruń
21.10. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Scena Kameralna im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
21.10.  (z muzyką Sławomira Wierzcholskiego)
Profesjonalistka Lidia Stanisławska
Dwór Artusa w Toruniu
21.10. 
Normalka Jan Mierzyński
Miejski Ośrodek Kultury w Rzepinie
21.10. 
Byk Robert Talarczyk
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
26.10.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
28-29.10. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa

Sierpień 2022

Monodram w Polsce
Sierpień 2022
3.08. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Centrum Kultury i Centrum Fala 1, Mielno
3-4.08. 
Obca Solomiia Mardarovych
Poland Rock Festival 2022, Namiot w Wiosce Różnorodności, Czaplinek
5.08. 
Simona K. Wołająca w puszczy Agnieszka Przepiórska
13. Festiwal Królewskie Arkady Sztuk, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego, Warszawa
5.08. 
Scenariusz dla nie istniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki, Kino Na Zamku, Kazimierz Dolny
6.08. 
Mamałyga Sabina Drąg
Off Festival 2022, Katowice
6.08. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Fundacja Pałac, Gorzanów
6.08. 
Słoń Dariusz Siastacz
Karkonoski Przegląd Monodramów i Małych Form Teatralnych, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
7.08. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
21.Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA, Dom Kultury, Rawicz
7.08.  (monodram cyrkowy)
Mamałyga Sabina Drąg (fot. Bartosz Piotrowski)
W ramach Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego, Sztygarka
7.08.  (solo)
Części ciała Ramona Nagabczyńska
Krakowski Festiwal Tańca 2022, Scena NCK, Kraków
7.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk (Teatr Malowany Piosenkami)
Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką, Park Dom Kultury, Żary
8-9.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
12.08. 
Camille Kamila Klamut
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor”, Instytut im. Jerzego Grotowskiego /Teatr Przedmieście/, Wrocław
12.08.  (recital)
Pozytywka Agnieszka Różańska
Wioska Artystyczna, Janowo
13-14.08. 
The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy John Malkovich
Sala Główna Narodowego Forum Muzyki, Wrocław
13.08.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
13.08.
Adama Mickiewicz próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Na scenie w podwórku Impartu, Wrocław
14.08. PREMIERA
Zrozumieć Annę… Agnieszka Przepiórska
S6 – Dok Kultury, (róg ulicy Odlewników i Krótkiej), Stocznia Cesarska, Gdańsk
14.08.
Życiorys Wojciech Wysocki
Muzeum Wsi Radomskiej
16.08.
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyńsk
Karkonoski Przegląd Monodramów i Małych Form Teatralnych, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
17.08.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Horyniec-Zdrój Art Festiwal 2022, Gminny Ośrodek Kultury
18-19.08.
Biała Bluzka Krystyna Janda
Duża Scena Och-Teatru, Warszawa
19.08.
Głodomór Kamil Suszczyk
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
19.08.
Kamień na kamieniu Andrzej Róg
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni
20.08.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
20.08.
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
20.08.
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Stowarzyszenie KAMERA, Szczecin
21.08.
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Retroperspektywy, Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21.08.
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
21.08.
Boży Lew Michał Kosela
Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju
25.08.
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
25.08.
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
25.08. (recital)
Kobieta do zjedzenia Magda Smalara
Kalinowe Serce, Warszawa
26.08. 
Pamiętnik Wariata Stelian Radev
Teatr im. Wandy Siemaszkowej/ Mała Scena im. Z. Kozienia, Rzeszów
27.08. 
Wiedźma Anna Lenczewska
Ogród Muzeum Archeologicznego w Krakowie
27.08. 
Ryszard po Ryszardzie Lidia Danylczuk
19. Urodziny Instytutu Teatralnego. Solidarnie z Ukrainą i Białorusią, Warszawa
27.08. 
3xTak Rudnicki Wojtek Kowalski
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, Ziębickie Centrum Kultury i Fundacja Studio 27, Teatr Stajnia Metamorficzna, Nowina
27.08. 
Mięso Tamara Yelchaninova
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, Ziębickie Centrum Kultury i Fundacja Studio 27, Teatr Stajnia Metamorficzna, Nowina
27.08. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok
Dziedziniec Różany CK Zamek, Poznań
27.08. 
WATER CHILD | performance | live art Anna Paszek
Teatr Druga Strefa, Warszawa
27-28.08.  (spektakle odwołane)
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
29.08. 
Hamlet Adam Walny
II Festiwal Teatrów Podwórkowych, Dziedziniec Różany CK Zamek, Poznań
29.08. 
WOOW! Bianka Kęstowicz
W ramach obchodów 30-lecia Teatru Porywacze Ciał, Teatr Ósmego Dnia, Poznań
30.08. PRAPREMIERA
WERTER.pl Konrad Pruszyński (Teatr MostóW)
XX Międzynarodowy Festiwal Pro Contra w Szczecinie
30.08. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
XX Międzynarodowy Festiwal Pro Contra w Szczecinie
31.08.  (projekcja filmu)
Very Maciej Adamczyk
Kino Nocne z Porywaczami, 30-lecia Teatru Porywacze Ciał, Teatr Ósmego Dnia, Poznań

Wrzesień 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2022
1.09. PREMIERA (spektakl performatywny, taneczny i multimedialny)
Buntownik, czyli rzecz o narodzie Marek Szajnar
Lubuski Teatr, Zielona Góra
2.09. (spektakl performatywny, taneczny i multimedialny)
Buntownik, czyli rzecz o narodzie Marek Szajnar
Lubuski Teatr, Zielona Góra
2.09. (koncert)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Obiecana Cafe, Łódź
2.09.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński (Teatr Rondo)
Jarosławski Przegląd Teatralny „Na Dziedzińcu”, Na dziedzińcu kamienicy Rynek 6 w Jarosławiu
3.09.
Pan Tadeusz Irena Jun
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
3.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Siedlisko Kultury Solniki 44
4.09. PREMIERA (performans)
Błogo Ramona Nagabczyńska
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
3.09.
Następna do Raju/Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie Justyna Król
Dziedziniec Biblioteki Uniwersyteckiej, Poznań
4.09.
Romans Natalia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, Teatr w stodole w Teremiskach
4.09. PREMIERA (performance)
Błogo Ramona Nagabczyńska
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
6.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Aula Artis w Poznaniu
7.09. 
ECHA. Spotkanie w pieśni Prowadząca grupę: Daria Fedde
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
8.09. 
Inka Justyna Piechota
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
9.09. PREMIERA
Werter.pl Konrad Pruszyński
Teatr Mostów, Gorzów Wielkopolski
9.09.
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu
9.09.
Historia Ksiecia H. – Białostocki Teatr Lalek Błażej Piotrowski
Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
9.09.
Odbicia – Fundacja Orbis Tertius, Trzeci Teatr Lecha Raczaka z Poznania Paweł Stachowczyk
Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
9.09. (koncert)
Żydowska ulica/Jewish street Izabela Szafrańska
Na deskach przy Domu Zdrojowym, Tężnia Busko-Zdrój
9-10.09.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
9-10.09.
O czym myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa
10.09.
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
IX Wodzisławska Noc Teatrów, Plac za pałacem Dietrichsteinów, Wodzisław Śląski
10.09. (spektakl przeniesiony na 26 listopada 2022)
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
10.09.
Dziadek Adam Walny
W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Przedmiotu „RZECZY ISTNOŚĆ 2022”, Kartuzy Rynek, Kartuzy
10.09.
Pasterz Tomasz Kujawski
W ramach Festiwalu Słowa, Sala Kominkowa Starego Ratusza, Gniezno
10.09.
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska
Festiwal Krzemienia Pasiastego, Hotel Sarmata, Sandomierz
10-13.09.
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
11.09.
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
11.09. (spektakl przeniesiony na 26 listipada 2022)
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Dom Kultury Stare Babice
11.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
11.09. 
Kobiety Karamazow Jolanta Juszkiewicz
W ramach jubileuszu 25 lat działania, Teatr Kropka Theatre, ul. Dembińskiego 2, Marymont, Warszawa
12.09.
Wielkanoc Dawid Żłobiński
Dom Środowisk Twórczych – Pałacyk Zielińskiego w Kielcach
13.09.
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
14.09.
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Park Przed Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
14.09.
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
15.09. 
Pop porn Magdalena Kolska
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu i Układ Formalny, Wrocław
15-16.09. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Scena Kameralna im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
16.09. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Mono w Instytucie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
16.09. 
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
16.09. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
Ogólnopolski Festiwal „Brodnicka Uczta Teatralna”, Dom Kultury, Brodnica
16.09.  (spektakl przedpremierowy)
Matecznik Krzysztof Zemło
Instytut Teatru Przedmiotu w Policznej (Policzna 48, Kleszczele)
16-19.09. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
16.09. 
Życiorys Wojciech Wysocki
Monoteatr: Mistrzowie Słowa, Teatr w Oknie, Gdńsk
17.09. 
Różewiczogranie Wiesław Komasa
Monoteatr: Mistrzowie Słowa, Teatr w Oknie, Gdńsk
17.09. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
17.09. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
17.09.  (recital)
Pieśni duszy Beata Czernecka
Synagoga w Orli
17.09. 
Viva la Diva Drag Show Zicola Zicola Drag Queen
Pub Poza Space, Olsztyn
17.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Edward Kiejzik (Polski Teatr Studio z Wilna)
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk
18.09. PREMIERA
Matecznik Krzysztof Zemło
Teatr Łątek w Supraślu
18.09.  (Warszawska premiera)
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Żydowski Instytut Historyczny, Warszawa
18.09. 
Matka Jolanta Juszkiewicz
W ramach projektu „MONOTEATR: Mistrzowie słowa”/ TwO Windows Theatre, Gdańsk (autor fotografii – Alen Mukhamejanov)
19.09. 
Kobieta przebiegła Malwina Tkaczyk
Teatr W Blokowisku GAK Plama, Gdańsk
20.09. 
Powrót Norwida Marek Probosz
eatr Marka Pobosza w Hotelu Złoty Groń Resort & Spa., Istebna
21.09.
Rap Magister ft. Tomasz Kot Olek Talkowski
13.KKM „m-teatr” 2022, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
21.09. (seans teatralny)
SZEOL / שאול Monika Wachowicz
Teatr St. I. Witkiewicza, Scena Atanazego Bazakbala – Kawiarnia Witkacy, Zakopane
22.09. PREMIERA
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
22.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
22.09.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
TEATR XL – Kawiarnia Tu Mi Wolno, Warszawa
22.09.
Cień Kamila Sammler
Akcelerator Kultury, Kalisz
22.09.
Mów za siebie – Heart break hotel Dariusz Skibiński
Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka, Centrum Kultury, Racibórz
22-23.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
23.09. PREMIERA
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
23.09. (koncert plenerowy)
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Stanisława Celińska
Mono w Instytucie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.09.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Gala artNoble 2022, 14. Festiwal Sztuk, Centrum Kultury, Żyrardów
23.09.
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab
Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka, Centrum Kultury, Racibórz
23.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Chełmski Dom Kultury
23.09. 
Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
„m-teatr” 2022, Maął Scena Na Zapleczu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
23.09. 
Sonata Księżycowa Irena Jun
Muzeum Śląskie, Katowice
23.09.  (impreza zamknięta)
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
23.09.
Latarnia morska Łukasz Przetocki
TEATR NA LEWĄ, Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Pieszycach
24-26.09.
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
24.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Mazowiecki
24.09.  (monodram nowocyrkowy)
Geometria Propagandy JTomasz Piotrowski
W ramach Mokotowskiego Trójdzionka Teatralnego, Teatr Druga Strefa, Warszawa
24-25.09. 
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
25.09. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10 w Krakowie
25.09. 
Nawiskao: Sophie Scholl Alexandra Kienitz (Teatr im. Gerharda Hauptmanna z Zittau)
Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, Scena Kawiarniana Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
25.09. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
26.09. 
Jordan Zuzanna Bernat
Scena Młodzieżowego Domu Kultury Łazienkowska 7, Warszawa
27.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27-28.09. 
Byk Robert Talaczyk
Teatr Studio, Warszawa
29-30.09. 
Diva show Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, Łódź
30.09. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
30.09. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kino za Rogiem Cafe, Rzeszów

Lipiec 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Lipiec 2022
1.07.  (wyspiarski performans ekofeministyczny)
Moja Siostra Wyspa / Sister Islander Alicja Korek
Muzeum Narodowe w Szczecinie
2.07. 
Za-Tem-Oceanem Mirosław Wasiewicz
Apetyt na Gombrowicza, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli
3.07. 
taniec o końcu świata Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Scena Wspólna, Poznań
5.07. 
My hrabiny nie płaczmy Magda Adamska
Wakacyjne Miasto Kobiet, Główny Namiot Festiwalu, Świnoujście
6-7.07. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
7.07. 
Nie dać sie sprowokować Krzysztof Daukszewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
9.07. 
Ginczanka. Sposób na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
10. Festiwal Media i Sztuka, Sala Kina Bajka, Darłowo
12.07. 
Pan Ząbek Marcin Połoniewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
12.07. 
Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
13.07. 
Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
14.07. 
O co biega kobietom Angelika Olszewska
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
15-16.07. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski
TEATR Wojtka Kowalskiego, Częstochowa
16.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Festiwalu „Śladami Singera”, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku
16.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Sala konferencyjna Urzędu Miasta w Lubartowie
16.07. 
Rajcula warzy Joanna Wawrzyńska-Gorzała
W ramach „Barbórka w środku lata 2022”, Muzeum w Tarnowskich Górach (Rynek 1)
17.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Sala konferencyjna Urzędu Miasta w Lubartowie
18.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach
19.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
19.07. 
Zapiki z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
20.07. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
20.07. 
Stara Panna z Kotem Malwina Tkaczyk
Mobilny Dom Kultury – Orunia Święty Wojciech – Lipce, Gdańsk
20.07. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Kalinowe Serce, Warszawa
20.07. 
Zrobię sobie lato Malwina Tkaczyk
GAK Stacja Orunia i Archipelag Kultury, Gdańsk
21.07. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
21.07. 
Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubryk Katarzyna Chlebny
Scena Monopolis, Łódź
22.07. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica Przy Krypcie, Zamek Ksiażąt Pomorskich, Szczecin
22.07.  (zapis spektaklu)
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.07. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
XII Miniatury Teatralne, Scena NCK, Kraków
23.07. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
23.07. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
24.07. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
24.07. 
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
24.07.  (taniec)
El Nino Joanna Janus
Węgajty. Wioska Teatralna 2022 – Symbioza, Węgajty
24.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
Biłgorajskie Centrum Kultury
24-25.07. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr w Chmurach w Olivia Star, Gdańsk
26.07.  (koncert)
Usłysz nasz głos! Willa Weber
Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
27.07. 
Heart Break Hotel Dariusz Skibiński
Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP, Hajnówka Centralna
28.07.  (etiuda pantomimiczna))
Trzeci wiersz – mim między słowem, a obrazem Mieczysław Giedroić
Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5), Bydgoszcz
29.07. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica Przy Krypcie, Zamek Ksiażąt Pomorskich, Szczecin
29.07.  (koncert)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
29.07. 
WATER CHILD | performance | live art Anna Paszek
Teatr Druga Strefa, Warszawa
31.07. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
31.07. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki, Kino na Zamku, Kazimierz Dolny
31.07. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków

Czerwiec 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Czerwiec 2022
1-2.06. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
2-3.06. 
Matka Makryna Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
2-3.06. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia Teatru Studio, Warszawa
3.06. PREMIERA
Kontrabasista Niko Niakas
Scena w Piwnicy Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu
3.06.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
3-4.06.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
4.06.
Kontrabasista Niko Niakas
Scena w Piwnicy Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu
4.06. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Och-Teatr, Warszawa
5.06. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
5.06. 
Convict Women (Zesłane) Jolanta Juszkiewicz
Kropka Theatre & Jolanta Juszkiewicz, ul. Gdańska 6A, Warszawa Marymont
6.06. 
Zemsta Czerwonych Bucików Janusz Stolarski
Akcelerator Kultury, Kalisz
7-8.06.
Szeol | שאול Monika Wachowicz
28. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Miasto Ogrodów, Sala Koncertowa, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
9.06.
Biała Bluzka Krystyna Janda
Duża Scena Och-Teatru, Wrszawa
10.06.  (taniec)
Tens Marta Wołowiec
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
10.06.  (taniec)
The Vessel Karolina Kraczkowska
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
10.06. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
10.06. 
Takie tam Magdalena Bochan-Jachimek
Konsulat Kultury, Gdyńskie Centrum Kultury
10.06.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
10-11.06.
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
11-12.06. 
Matka Makryna Irena Jun
„Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
10-12.06.
Ikebana Matylda Baczyńska
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
11-12.06. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia Teatru Studio, Warszawa
12.06. 
Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
12.06. 
Stryjeńska. Let’s dance Zofia Dorota Landowska
„Dwa Teatry” Konkurs spektakli Teatru Telewizji, Ratusz Miejski, Sala Consolatus, Rynek Miejski 13 , Zamość
13.06. 
Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
14-15.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
15.06. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
14-16.06. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia Teatru Studio, Warszawa
16.06. 
Księga ziół, czyli jak uleczyć dusze i ciało… Anna Seniuk
Wieczór Mistrzowski, „Sam na Scenie”, Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
17.06. 
Wyznania Grzegorz Piekarski
Wieczór Mistrzowski, „Sam na Scenie”, Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
17.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Mrągowskie Centrum Kultury
17.06.  (solo)
This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing Michał Przybyła
Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”​, Akademickie Centrum Kultury – Klub Politechnik, Częstochowa
18.06.  (taniec)(odwołany)
illusions of shameless abundance Katarzyna Leszek
W ramach cyklu TANIEC Z BLISKA, Miejska Strefa Kultury w Łodzi Filia Ośrodek Sztuk
18.06.  (taniec)(odwołany)
Electronic mermaid Marta Kosieradzka
W ramach cyklu TANIEC Z BLISKA, Miejska Strefa Kultury w Łodzi Filia Ośrodek Sztuk
18.06. 
Dziadek Adam Walny
„Sam na Bulwarach”, Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Scena Plenerowa na Bulwarach pod Basztą Czarownic, Słupsk
18-19.05. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im. Juliusza Słowackiego (Scenowidownia – Duża Scena), Kraków
19.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
MDK Mińsk Mazowiecki
19.06. 
TWOJA MAĆ! One Woman Show Karolina Piechota
Teatr BOTO, Sopot
20.06. 
Mi Estas Lidia Paula Czarnecka
X Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, Akademia Teatralna, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Białystok
20.06. 
Utopia Monika Wachowicz
Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, Wrocław
21.06. 
Murem za kobietą Katarzyna Chlebny
ArtKombinat, Scena Monopolis, Łódź
21.06. 
Romans Natalia Sakowicz
X Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, Akademia Teatralna, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Białystok
22.06. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
23.06. 
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Stanisława Celińska
W ramach cyklu „Mono w Instytucie”, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.06. 
Opowieści z szafy/Teatr Malowany Piosenkami Marta Andrzejczyk
Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
24.06. 
Tancerka Barbara Lech
Noc Kultury, Scena na Piętrze, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
24.06. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
25.06. 
Sekret panny Kazimiery Beata Malczewska
CAFE Camelot, Kraków
25.06. 
Café Müller Dominik Więcek
Zakład Kulturalny i Stowarzyszenie Córy Kultury, Gdańsk
25.06. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
26.06. PREMIERA Pantomina Show
Retro Circus Tetiana Voroniuk (z udziałem Rose de Noir)
Schizofrenia Cafe Garden, Teatr VIS a VIS, Ogródek Teatralny, Kraków
26.06. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Na Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
26.06. 
Obca Solomija Mardarovych
W ramach „Układu Otwartego”, Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
27.06. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Białostocki Ośrodek Kultury
27.06.  (taniec)
There was no room for food Seo Jeong-bin
Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa
28-29.06. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
29.06. 
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Sanisława Celińska
W ramach Cyklu „T1A” (Teatr Jednego Aktora), Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
29.06. 
…syn Natalia Krystowska
Scena przy stoliku, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym

Maj 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Maj 2022
1.05. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
6.05. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze
6.05. 
Geometria ROPAGANDY monodram nowocyrkowy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
6-7.05. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10, Kraków
6-8.05. 
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
7-8.05. 
O czym myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
7.05. 
Odbicia Paweł Stachowczyk
Fundacja Orbis Tertius, Trzeci Teatr Lecha Raczaka, Scena Robocza, Poznań
7-8.05. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
7-8.05. 
Gorzko, gorzko Marika Kornacka
Studio Aktorskie STA, Poznań
7-8.05. 
Obca Solomija Mardarovych
Fundacji Banina, Centrum Kultury w Zwierzyńcu
8.05. PREMIERA
Dialog Śmierci Jolanta Juszkiewicz
W ramach programu 25 lat Teatru Kropka Theatre ‘2022, Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, Warszawa
8.05.  (monodram z piosenkami)
Profesjonalistka Lidia Sanisławska
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa
9.05.  (projekcja teatru TV)
Nadludzka medycyna Maja Komorowska
Z cyklu „MONO w Instytucie”, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
11-13.05. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
Scena Mała Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
11-13.05. 
Byk Robert Talarczyk
Teatr Korez. Katowice
12.05. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr KTO, Kraków
13.05. 
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Otwarcie Festiwalu, Teatr Baj Pomorski
13.05. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
13.05. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
13.05. 
Pewniak Sebastian Cybulski
X Edycja „Wiosny Muz”, Dworek w Wolinie
13.05. 
Calineczka Anna Kramarczyk
XXVI Dziecięcy Festiwal Teatralny, Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach
13.05. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze
13-14.05. 
Diva Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
13-15.05. 
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Scdna Nowa Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
13-15.05. 
Balkon Goldy? Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
14.05. 
Sex, prochy i rock’n’roll Hubert Jarczak
Nie Teatr, Białystok
14.05. 
Nawrócenie Karol Wnuk
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Nienawidzę Peter Čižmár
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
X Edycja „Wiosny Muz”, Dworek w Wolinie
14.05. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez. Katowice
14-15.05. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
Studio Korczak Głogowska 36/15a, Poznań
15.05. PREMIERA
Dzień świra Michał Wielewicki
Nie Teatr, Białystok
15.05. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Mała Scena Teatru im. Wilama Horzycy
15.05. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
15.05. 
Dwa dni z synem Zdzisław Kuźniar
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
15.05. 
Supermenka Jowita Budnik
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
15.05. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez. Katowice
16.05. 
Jordan Zuzanna Bernat
Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
17.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
17-19.05. 
Marlene Dietrich. Błękitny Anioł Mariola Łabno-Flaumenhaft
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Hotelu Bristol – Scena Bristol, Rzeszów
19.05. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Kętrzyńskie Centrum Kultury, Sala Kina GWIAZDA
19-20.05. 
Promieniowanie Ewa Wencel
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
19-22.05. 
Te sprawy Sara Lech
Mała Scena Teatru Kameralnego w Bydgoszczy
20.05. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Sala Widowiskowa CKiS, Tczew
20-22.05. 
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. W. Siemaszkowej – Mała Scena, Rzeszów
21.05. 
Więcej grzechów nie pamiętam Martyna Strychalska
Studencka Wiosna Teatralna, Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Lublin
21.05. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
21.05. 
Jak to było naprawdę Sławomir Holland
Dzielnicowy Dom Kultury „Ursynów”, Warszawa
21.05. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
21.05. 
Słoń Dariusz Siastacz
Teatr BOTO, Sopot
21.05.  (monodram muzyczny)
Wiera G. Agnieszka Babicz
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
21.05.  (recital)
Nie tylko o miłości Zbigniew Zamachowski (oraz Roman Hudaszek – piano)
Duża Scena Teatru Polonia w Warszawie
21-22.05. 
Nieostrożność widzenia Ewa Ziętek
Scena im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
22.05. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska
Teatr Polonia, Warszawa
22.05. 
Co modna pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek
Gminny Ośrodek Kultury, Otwock
23.05. 
Romans Natalia Sakowicz
XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
24.05. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
24.05. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
W ramach Dni Sztuki Współczesnej, Białostocki Ośrodek Kultury w Teatrze Szkolnym Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza – Filia w Białymstoku
24.05. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
24.05. 
Hrabalu Ty mój Wojtek Kowalski
Czeski Film Restauracja & Pub, Częstochowa
25.05. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
W Auli Artis Collegium Da Vinci w Poznaniu
26.05. 
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
Nie Teatr, Białystok
26.05. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków
27.05. PRAPREMIERA
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
27.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27-29.05. 
Porno Edyta Łukaszewska
Trzecia Scena Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
26-27.05. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
28.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
Teatr BOTO, Sopot
28.05. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
28-29.05. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
28-29.04. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
28-29.05. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
28-29.05. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
28-29.05. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
29.05. PREMIERA
Mensch Czesław Skwarek
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.05.  (recital)
Piosenki o miłości Justyna Szafran
Kino LOT, Jelenia Góra
30.05. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa

Kwiecień 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Kwiecień 2022
1.04. 
Kobietostan: Chłopaki. Prawo głosu Agnieszka Bresler
Impart, Strefa Kultury i Kolektyw Kobietostan, Wrocław
1.04.  (one-man show)
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski
Teatr KTO, Kraków
1.04. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
1-3.04. 
Koncet życzeń Danuta Stenka
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
1-3.04. 
Porno Edyta Łukaszewska
Trzecia Scena Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
2.04. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
W ramach Ofensywy Teatralnej VIII: Chimera, Gościnnie w Teatrze 8 Dnia, Poznań
2.04. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Krakówy
2.04. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Teatr IMKA, Warszawa
2.04. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
2-3.04. 
Mi estas Lidia Paula Czarnecka
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego
2-3.04. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórskak
Zcyklu pt. „Mono w Instytucie”, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
2-3.04. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia w STUDIO teatrgalerii w Warszawie
2-3.04. 
Tyran w pełni Aleks Joński
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego
3.04. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)Gadka
3.04.  (koncert)
Szafran o miłości Justyna Szafran
Z cyklu „Gwiazdy pod Regałem” Kawiarnia Literatka, Wrocław
3.04. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa
3.04. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
4.04. 
Akompaniator Aleksander Różanek
Willa Lentza, Szczecin
4.04. 
Romans Natalia Sakowicz
Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA 2022, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Toruń
4.04. 
Czy mnie lubisz Doktorze? Michał Przybyszewski
Dom Kultury „Klub Skolwin”, Szczecin
5.04. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
7-8.04. 
Siódemka Paweł Pabisiak (z udziałem Przemysława Gregera – gitara elektryczna).
Dom Literatury, Warszawa
7-10.04. 
Te sprawy Sara Lech
Mała Scena Teatru Kameralnego w Bydgoszczy
8.04. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny
Dom Kultury, Wadowice
8.04.  (monodram muzyczny)
Nim wsta­nie dzień Michał Kosela
Centrum św. Jana, Gdańsk
8.04. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Festiwal OFF-Północna, Scena Główna Teatru Muzycznego w Łodzi
8.04. 
Hrabalu Ty Mój Wojciech Kowalski
Muzyczna Meta
8.04. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
8-9.04. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska
Teatr Polonia, Warszawa
8-9.04. 
Hamer Karolina Hamer
(gościnnie) Łaźni Ńowa, Kraków
9.04. PREMIERA
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Scena Kmeralna Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
9.04.  (monodram muzyczny)
Nim wsta­nie dzień Michał Kosela
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew
9.04. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Wiosna Teatralna Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
9-10.04. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
12.04. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Animacji w Poznaniu
13.04.  Warszawska PREMIERA (monodram muzyczny)
Struna Światła Natalia Sikora (wraz z zespółem proMODERN)
Duża Scena Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana, Warszawa
13-15.04. 
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Scena Na Senaorskiej Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie
18.04. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
18.04. 
#HEN Rafał Paśko
Sala Teatralna Pałacyku „Sokół”, Skawina
19.04. PREMIERA
Mama zawsze wraca Aleksandra Popławska
KLK Artystyczna Agencja Aktorska, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
19.04. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
20-24.04. 
Mi estas Lidia Paula Czarnecka
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego
20-21.04. 
Mama zawsze wraca Aleksandra Popławska
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
21.04. Olsztyńska PREMIERA
Stopklatka Michał Felczak
Pierwsza „IZBA na Saturnie”, Fundację SaturninArt, Galeria Sowa w Olsztynie
21.04.  (monodram muzyczny)
Wiera G. Agnieszka Babicz
W ramach cyklu „Rok z Monodramem”, Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
21-22.04. 
Promieniowanie Ewa Wencel
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
22.04. PRAPREMIERA
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
22.04. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz
Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
22.04. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
22-23.04.  (projekcja nagrania spektaklu)
Części ciała Ramona Nagabczyńska
Nowa choreografia. Kierunki i praktyki, Katedra Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków
22-24.04.  (Krakowska premiera)
Byk Robert Talarczyk
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
23.04. 
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
23.04. 
WATT Aleksandra Kugacz-Semerci
Sala Kameralna Raciborskiego Centrum Kultury
23.04. 
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
23.04. 
Mój boski rozwód Cecylia Caban
Teatr Miejski w Lesznie
23-24.04. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
23-24.04. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
24.04. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
24.04. 
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Dzień Kultury Żydowskiej, Ośrodek Kultury, Góra Kalwaria
24.04. 
O Mamo! Awokado Kamila Pietrzak-Polakiewicz
Teatr Kotłownia, Drezdenko
24.04. 
Jak to było naprawdę Sławomir Holland
Centrum Promocji Kultury, Warszawa
25.04. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Malarnia – Scena Teatru Współczesnego | KONTRAteksty, Szczecin
25.04. 
Akompaniator Aleksander Różanek
Willa Lentza, Szczecin
25.04. 
Jordan Zuzanna Bernat
Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
25.04. 
Odmęt Michał Ferenc
Teatr w Blokowisku, GAK Plama i Gdański Archipelag Kultury
26.04. 
Supermenka Jowita Budnik
Teatr IMKA, Warszawa
26.04. 
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
26.04. 
Nim wstanie dzień Michał Kosela (z udziałem Adama Kawończyka – trąbka)
Bał­tyc­ki Teatr Dra­ma­tycz­ny im. Juliu­sza Sło­wac­kiego w Kosza­li­nie
26-27.04. 
Camille Kamila Klamut
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
27.04. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
W Hali Kultury na Starym Rynku, Łomża
27.04. 
Stand-up Ewa Błachnio
Restauracja Atena, Kędzierzyn-Koźle
27-28.04. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Stary, Lublin
28.04. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
28.04. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
28-29.04. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
28-30.04. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura) w Krakowie
30.04. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
29.04. PREMIERA (taneczne solo)
MISSPIECE Dominika Wiak
Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
29.04. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2022, JCK MUFLON Jelenia Góra-Sobieszów
29.04. 
Romans Natalia Sakowicz
Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2022, Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
29.04. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska
Teatr Polonia, Warszawa
29-30.04. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
29-30.04. 
ORFI Irena Sierakowska
Duża Scena Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
30.04.  (monodram muzyczny)
Nim wsta­nie dzień Michał Kosela
Sala Widoaiskowa „Luna” Żarskiego Domu Kultury
30.04. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny
Centrum Kultury i Edukacji, Szkoła Łacińska na Starym Mieście, Malbork
30.04. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Teatr BOTO, Sopot

Marzec 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Marzec 2022
3.03. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
4.03. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
TEATR WARSawy, GRAMY w Teatrze SOHO, Warszawa
4.03.  (performance)
Witajcie/Welcome Aurora Lubos
W ramach cyklu „Szczeliny”, Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
4.03. 
Sekretarka Barbara Misiun
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
4-5.03. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
5.03. PREMIERA
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10, Kraków
5-6.03. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
5.03.  (performance)
Łzy nimfy Justyna Górowska (WetMeWild)
W ramach cyklu „Szczeliny”, Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
5.03.  (monodram nowocyrkowy)
Geometria Propagandy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek
W ramach Dnia Kobiet pn.”Być Kobietą” w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce
5.03. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościele Chrześcijan Baptystów, Malbork
5-6.03. 
O czym myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
5-6.03. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Perspektywa, Kraków
5-6.03. 
Co myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa
6.03. 
Dzika Magdalena Płaneta
Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk
6.03. 
Kalina Jędrusik Patrycja Zywert-Szypka
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie
6-7.03.  (pokazy premierowe)
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10, Kraków
7.03. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
8.03. 
Kobietostan: Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
IMPART Strefa Kultury, Wrocław
8.03. 
Matka Żona Kochanka Aneta Todorczuk
Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie
8-9.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
9.03. 
Siódemka Paweł Pabisiak
W ramach cyklu „Teatr KTO otwarty na świat”, Kraków
11.03.  (pokaz przedpremierowy)
Akompaniator Aleksander Różanek
Willa Lentza, Szczecin
11.03.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Praga Centrum, Warszawa
11-12.03. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
12.03. PREMIERA
Akompaniator Aleksander Różanek
Willa Lentza, Szczecin
12.03. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
Teatr BOTO, Sopot
12.03.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Aula Artis, Poznań
12.03. 
Pewniak Sebastian Cybulski
Nie Teatr, Warszawa
12-13.03. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
12-13.03. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna w Nowym Browarze Teatru Polskiego w Szczecinie
13.03. 
Novecento Mateusz Olszewski
Dom Kultury Włochy, Warszawa
13.03. 
TWOJA MAĆ! – One Woman Show Karolina Piechota
Nie Teatr, Warszawa
13.03.  (spektakl odwołany)
Odcinek Grzegorz Cinkowski
Miejski Ośrodek Kultury, Głogów
13-14.03.  (pokaz premierowy)
Akompaniator Aleksander Różanek
Willa Lentza, Szczecin
16.03. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
17.03. 
Matka Makryna Irena Jun
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
17-19.03. 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
18.03. 
Mięso Tamara Yelchaninova
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
18.03. 
Marzyciel Milena Piejko
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
18.03. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
18.03. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
18-20.03. 
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
19.03. PREMIERA
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia w STUDIO teatrgalerii w Warszawie
19.03. 
Pieśń Humbaka Marcin Fortuna
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
19.03. 
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
19.03. 
Popiół Filip Lipiecki
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
19.03. 
Odważyłam się zdjąć buty Karolina Słonka
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
19.03. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Wiosna Teatralna Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
19.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Słupski Ośrodek Kultury, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
19.03. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
19.03. 
Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk Mirosław Bieliński
Teatr TeTaTeT, Centrum Kultury, Kielce
19.03. 
Nadbagaż Karolina Miłkowskia-Prorok
Centrum Kultury Wilanów, Warszawa
20.03. 
Stryjeńska. Let’s Dance Zofia Dorota Landowska
XIV Tyski Festiwal Monodramu MOTYF, Teatr Mały, Tychy
20.03. 
Szukam przyjaciela Patryk Ołdziejewski
Salonik w Kinie Astra, Oborniki Śląskie
20-24.03. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia w STUDIO teatrgalerii w Warszawie
21-22.03. 
Pacjent 0 Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
22.03. PREMIERA
Take Five i Ja Katarzyna Figura
Teatr Pod Chmurami w Olivia Star, Gdańsk
22.03. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Estrada – Scena na Piętrze, Poznań
22.03.  (recital)
Nie tylko o miłości Zbigniew Zamachowski (oraz Roman Hudaszek – piano)
Duża Scena Teatru Polonia w Warszawie
23.03. 
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
Inauguracja cyklu pt. „Mono w Instytucie”, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.03. 
Take Five i Ja Katarzyna Figura
Teatr Pod Chmurami w Olivia Star, Gdańsk
23.03. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
XVII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki „PAMIĘTAJCIE O OGRODACH, Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
24.03. 
Andżej Śniegu/ monodram łobuzerski wzniosły Andrzej Franczyk
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
25.03. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Krakówy
25.03. 
Szekspir – r e i n k a r n a c j a Rafał Pietrzak
Sala Formalna Centrum na Przedmieściu, Wrocław
25-26.03.  (seans teatralny)
Szeol | שאול Monika Wachowicz
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
25-26.03. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
25-26.03. 
Fizyka kwantowa Julia Wyszyńska
Teatr Komuna Warszawa
25-26.03. 
My Way, My Dream, My Life Papina McQueen
Teatr Nowy Proxima, Kraków
26.03. 
Teatr BARNABY – Baśń o rycerzu bez konia Marcin Marzec
IX Noc Teatru, Sali Teatralna Chrzanowskiego Domu Kultury
26.03. 
Rajcula warzy Joanna Gorzała
IX Noc Teatru, Sali Teatralna Chrzanowskiego Domu Kultury
26.03. 
PustoStan Rafał Pietrzak
Sala Formalna Centrum na Przedmieściu, Wrocław
26.03. 
Co mona pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek
Gminny Ośrodek Kultury, Sierakowice
26.03. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Wiosna Teatralna Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
26.03. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
26.03. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Reminiscencje Horynieckie, Centrum Kulturalne w Przemyślu
26.03. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
26.03. 
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. W. Siemaszkowej – Mała Scena, Rzeszów
26.03. 
Ostatnie tango z Herbertem Przemysław Tajkowski
Teatr w Dobrej, Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Dobrej
27.03. 
Bomba wybuchnie w barze 13:20 Irena Jun
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów,Warszawa
27.03. 
Następna do raju Justyna Król
Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
27.03. 
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Dom Kultury „ZACISZE”, Warszawa
27.03. 
Słoń Dariusz Siastacz
Amfiteatr Centrum Kultury w Ostródzie
27.03. 
Gałą Baba Joanna Szczepkowska
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
27.03.  (monodram muzyczny)
Madaleine Magdalena Kumorek
ATElier Kultury, Jaworzno
27.03. 
Słodka Marta Pohrebny
Sala Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
27.03. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Scena na Piętrze, Poznań
27.03. 
Kontrabasista Krzyztof Rogacewicz
Międzynarodowy Dzień Teatru, Biblioteka Kultury w Iłowej
27.03. 
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
Międzynarodowy Dzień Teatru, Ziębickie Centrum Kultury
27.03.  (off-teatr)
Chora na świat Dominika Rodzoś
Międzynarodowy Dzień Teatru, Mała Scena Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”
27.03. 
Fryderyk Chopin – homo artifex Dariusz Jakubowski
Oranżeria Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
27.03. 
Słoń Dariusz Siastacz
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie
27.03. 
Następna do raju Justyna Król
Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
27.03. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27.03. 
Co mądra pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek
„Marzec w szpilkach”, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Świetlica w Rakowcu
29.03. PREMIERA
Matka odchodzi Magdalena Kuta
Teatr Telewizji TVP Kultura, Warszawa
29.03. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Scena Witraż Teatru Animacji w Poznaniu
29.03. 
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
29-30.03. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
29-30.03. 
Orfi Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
30.03. 
Czarny to mój szczęśliwy kolor Michał Przybyła
Pokaz w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
30.03. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Sala nr 210, Budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Luty 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Luty 2022
2.02. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Karnawał Komedii, Scena Teatru Korez, Katowice
2-3.02. 
Droga Pani Kalino Małgorzata Iwańska
Scena Kameralna w Nowym Browarze Teatru Polskiego w Szczecinie
4.02. PREMIERA
Fizyka kwantowa Julia Wyszyńska
Komuna, Warszawa
4.02. 
OdCinek Grzegorz Cinkowski
Teatr Nowy w Zabrzu
4.02. 
Kim jest Wiera Gran Marta Andrzejczyk
W ramach Kierunku Gołdap Dom Kultury w Gołdapi
4-5.02. 
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
4-5.02. 
Tańcz mnie. Cohen Robert Żurek (z udziałem Mikołaja Babuli – piano)
Mała Scena Teatru im. W. Siemaszkowej, Rzeszów
4-6.02. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
5.02. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczcin
5.02. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy w Zabrzu
5.02. 
Fizyka kwantowa Julia Wyszyńska
Komuna, Warszawa
5.02.  (monodram nowocyrkowy)
Geometria Propagandy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5.02. 
Matka żona kochanka Aneta Todorczuk
100-lecia Kobiet i Nie Teatru, Białystok
5.02. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
5.02. 
Wyznanie Grzegorz Piekarski
Ośrodek Teatralny RONDO, Słupsk
5-6.02. 
Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubry Katarzyna Chlebny
Scena Berlin Teatru Nowego Proxima, Kraków
6.02.  (koncert/performance)
Cicho Marta Andrzejczyk
W ramach cyklu „Szczeliny”, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Piekarnia, Wrocław
6.02. 
Sekretarka Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
9-10.02. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
10.02.  (spktakl odwołany)
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
W ramach cyklu „Rok Monodramu”, Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
10-12.02. 
Expiria Agnieszka Kryst
Nowy Teatr w Warszawie
10-13.02. 
Te sprawy Sara Lech
Mała Scena Teatru Kameralnego w Bydgoszczy
11.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
11.02.  (performans)
Rezonans kontrastu Katarzyna Żeglicka
Galeria Miejska Arsenał Poznań
12.02. PREMIERA
Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej Katarzyna Faszczewska
NIE TEATR, Białystok
12.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
TEATR WARSawy w Tearze SOHO, Warszawa
12.02.  (sektakl odwołany)
Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz
Teatr Gdynia Główna
12.02. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Układ Formalny, Centrum na Przedmieściu, Wrocław
12.02. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Teatr Rondo, Słupsk
12-13.02. 
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
13.02. 
Adonis ma gościa Ula Gotowicka
CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce
13.02. 
JUDY Hanna Śleszyńska
GOKSiR, Przecław
13.02. 
O co biega kobietom! Angelika Olszewska
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
13.02. 
Takie tam. Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
13.02. 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz
Mała Scena im. Zdzisława Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
14.02.  (koncert walentynkowy)
Szafran o miłości Justyna Szaran
Kino Apollo Teatr, Poznań
16-18.02. 
Marlene Dietrich. Błękitny Anioł Mariola Łabno-Flaumenhaft
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Scena Holelu Bristol, Rzeszów
17.02. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Gminny Ośrodek Kultury, Horyniec-Zdrój
17-20.02. 
Następna do raju ustyna Król
Mała Scena Teatru im. W. Siemaszkowej, Rzeszów
18.02. 
Ostatnie 300 metrów Lidia Olszak
Kino Luna, Warszawa
18-20.02. 
Następna do raju Justyna Król
Mała Scena im. Zdzisława Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
18.02. 
Odważyłam się zdjąć buty Karolina Słonka
Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Gminny Ośrodek Kultury, Horyniec-Zdrój
19.02. 
Zakonnice odchodzą po cichu Aldona Karska
Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Gminny Ośrodek Kultury, Horyniec-Zdrój
19-20.02.  (spektakl taneczny)
O gniewie Sahra Huby
Teatr Łaźnia Nowa
19.02. 
Ostatnie 300 metrów Lidia Olszak
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa
19.02. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
19-20.02. 
Seks, prochy i rock & rol Hubert Jarczak
Teatr Miejski w Lesznie
20.02. 
Głos ludzki/Edith Piaf Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
20.02. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Scena Na Smolnej Domu Kultury Śródmieście, Warszawa
21.02. 
Stopklatka Michał Felczak
Akcelerator Kultury, Kalisz
23.02. 
Nadludzka medycyna Alina Świdowska
Teatr na Woli, Warszawa
23.02. 
Pogodzić sie ze światem Bartosz Bandura
Sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida,Zielona Góra
23.02. 
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
23-24.02.  (performans)
LARVA Marta Ziółek
Teatr Komuna Warszawa
23-25.02. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
25.02.  (stand up/koncert/szoł)
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska (z udziałem Kuby Fiszera – perkusja)
Scena CK Krzywy Gryf, Szczecin
25.02. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
25.02.  (recital)
Edith Piaf Małgorzata Pruchnik-Chołka
Kieleckie Centrum Kultury
25-26.02. 
Jak to było naprawdę Sławomir Holland
Prom Kultury Saska Kępa, WArszawa
26.02. PREMIERA
Jordan Zuzanna Bernat
Scena Foyer Teatru Scena Relax, Warszawa
26.02.  (spektakl odwołany)
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Supernova, Kraków
26.02. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
26-27.02. 
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Galeria Teatru Studio Warszawa
26-27.02.  (performans)
Części ciała Ramona Nagabczyńska
Teatr Komuna Warszawa
26-27.02. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zielona Góra
26-27.02. 
Takie tam. Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
27.02. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórskiej-Frankiewicz
Muzeum Gombrowicza we Wsoli
26-27.02. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska
Teatr Polonia, Warszawa
27.02. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli