Listopad 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2019 rok
1.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Malenowice (Czechy)
2.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Skoczów
2.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
3.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
3.11. 
Nikt nie czytał Joanna Sobocińska
XII Dni Romana Wilhelmiego, Scena Na Piętrze, Poznań
5-6.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
6.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
7.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Staszowski Ośrodek Kultury
8.11. PRAPREMIERA
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
8.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Bielsko-Biała
8.11. 
To tylko sex  Olga Bołądź
Bałtycki Teatr Dramatyczny im Juliusza Słowackiego, Koszalin
8.11. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Ksiąznica Pomorska, Szczecin
8.11. 
Sekret Panny Kazimiery  Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
8.11. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!  Dorota Landowska
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
8.11. 
Kredyt zaufania Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
8.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
8.11. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
8.11. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa
8-9.11. 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra  Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8-9.11. 
Mariacka 5  Elżbieta Okupska
Maa Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
9.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Cieszyn
9.11. 
Mięso Paweł Hajncel (performance)
Teatr Ósmego Dnia, Poznań
9.11. 
Novecento Mateusz Olszewski
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
9.11. 
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
9.11.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
9.11. 
Słodka  Marta Pohrebny
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
9.11.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9.11. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
9-10.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
9-10.11. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
9-10.11.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
10.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Ustroń
10.11
Melduję Tobie Polsko, Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Studio „Gram” Radia Kielce
10.11
MOMO Ewa Kubiak
Teatr Gry i Ludzie, Katowice
10.11. 
Przejrzystość pustki  Monika Wachowicz
Tyski Festiwal Performance, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
10.11
To tylko sex Olga Bołądź
Teatr Ludowy, Kraków
11.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
12.11. 
Solonowele Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
12.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
13.11. 
maria s. Ewelina Ciszewska
Teatr Rondo, Słupsk
13.11. 
Manifest Ziuta Zającówna
Festiwal Piotra Skrzyneckiego, MDK Mińsk Mazowiecki 
13.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.11. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
13.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Częstochowa
14.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce,Synagoga Poppera, Kraków
15.11. PREMIERA
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
15.11.
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Monodramu KFK, Forum Kultury, Kraków
15.11.
Normalka Jan Mierzyński
Gminny Ośrodek Kultury w Zwierzynie
15.11.
V Monika Wachowicz
Galeria SqArt Gallery, Bytom
15.11.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Teatr w Centrum Kultury w Witkowie
15.11.
Usta Weroniki. Zupełnie Nieznane Modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11.
Kalina Jagoda Rall
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15-17.11.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Wrocław
16.11. 
Kalina Jagoda Rall
Spotkania Teatralne „Na granicy …” Centrum Kultury, Cisna
16.11. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
16.11. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
16.11. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
60-lecie Stowarzyszenia Teatru Propozycji „Dialog”, Koszalin
16.11.
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
16.11. 
Exit. Fantazje Hamleta Figurentheater Wilde & Vogel (Niemcy)
Finał ANIMATUS, Kieleckie Centrum Kultury – Mała Scena
16.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
16.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
16.11. 
Dreams Die Hard (Marzenia nie umierają)  Rachel Karafistan (Niemcy)
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań
16.11. 
Aleja narodowa  Dariusz Maj
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
16-17.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
17.11. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
17.10.
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
18.11.
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
18.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Gliwice
18.11.
Dziadek Adam Walny
Masska. Przegląd Teatralny, Teatr na Plaży, Sopot
18.11.
Płakać nie wolno/ Tam Kamila Winkler
„Monodram x 2 – Autunalia 2019”, HYDRO(ZA)GADKA, Zielonogórski Ośrodek Kultury
18-19.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
19.11.
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
19.11.
Kalina®  Anna Mierzwa
TVP Kultura, Warszawa
22.11. PREMIERA
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Teatr Fabryka Porcelany, Katowice 
22.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
22.11. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk 
22.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila,w której umarłam Ewa Błaszczyk
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
22.11. 
Matka Makryna Irena Jun
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Pojedynek Bartosz Rułka
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Adolf Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Koba/Stalin Aleksander Rubinkowas (Litwa)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
HOMOSOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zaoszczenki Wojciech Kowalski
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Sprzedam  Małgorzata Szczerbowska
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
23.11. 
Raport panika  Arti Grabowski
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
23.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Dzięgielów
24.11. 
kamica79  Marta Grygier
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr BOTO, Sopot
24.11. 
Seks, drags i kredyty Rafał Rutkowski (stand up)
TEATR WARSawy, Warszawa
24.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
24.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
24.11. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Fal/Staff Krzysztof Gordon
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Grając Maggie Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
25.11. 
Atrapa i Utopia Iwona Konecka
Offensywa Teatralna i Instytut Grotowskiego, Wrocław
27-28.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
28.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
9. FESTIWAL KONTEKSTY / Z J A W I S K A, Teatr Animacji Scena Witraż, Poznań
28.11. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
29.11. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
29.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
29.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz
Teatr Gdynia Główna
30.11. PREMIERA
Wyspa Kaliny  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
30.11. PREMIERA
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
30.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
30.11. 
Audiencja II  Mikołaj Grabowski
Oświęcimskime Centrum Kultury
30.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
30.11. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30.11. 
Zgaga  Dorota Stalińska
Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła