Wrzesień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2019 rok
1.09.
Baczyński Apokalipsa Edyta Janusz – Ehrlich
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
1.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
01.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera, Poznań
2.09. 
Koncert na organy (taniec) Iwona Olszowska
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Ostatnie Solo K. Ryszard Kalinowski
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.09. 
Ida Kamińska  Joanna Szczepkowska
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
4-5.09. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
5.09. 
W zawieszeniu  Monika Wachowicz
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
5.09. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Dni Kultury Żydowskiej, Teatr Rondo, Słupsk
5.09. 
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
6.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
6.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
6.09.
Okienko  Krzysztof Zemło (Teatr cieni)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6.09. PREMIERA
Pieśni Miłosne 
 Krzysztof Zemło (Figury planszowe)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6-7.09.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
7.09. 
Obca  Solomija Mardarovych
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
7.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
7.09.
Cyrk  Henryk Hryniewiecki
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Noe  Adam Walny (Figury instrumenty)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Trzy ćwierci do Śmierci  Karolina Martin (Figury mimiczne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
7.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
7.09. 
Ecce Homo  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Podcieniami w Krośnie
7.09. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Festiwal PRO CONTRA, Akademia Sztuki, Szczecin
7.09.
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Noc Kulturalna, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Czstochowa
8.09. PREMIERA
Madaleine  Magdalena Kumorek
Festiwal Łódź Czterech Kultur, Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
8.09.
Cudowni mężczyźni z korbką Adam Walny (Kino Manualne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Scena w Przyczepie, Gdańsk
8.09.
Gould – Wariacje Adam Walny (Nadmarioneta klawiszowa)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk
8.09.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Mały, Tychy
9.09.
Normalka Jan Mierzyński
Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich
10.09. PREMIERA TV
Szekspir Forever!  Andrzej Seweryn
TVP Kultura, Warszawa
10.09. 
Rachela  Jowita Budnik
Studio Słodowni Starego Browaru, Poznań
12.09. 
Tymoteusz wśród ptaków  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
12.09. 
Więzy  Marlena Niestrój (taniec)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę  Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
13.09. 
Czerwony Kapturek  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
13-14.09. 
Basia Oblesia (stand-up) Ewelina Gronowska
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
13-15.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
14.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratoriu, Wrocław
14.09. 
Zupa rybna w Odessie  Sebastian Ryś
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
K. jak Królowa  Katarzyna Miałkowska
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14.09. 
Kontrabas  Krzysztof Rogacewicz
Klub Lúč, Kino Hviezda, Trenczyn (Słowacja)
14.09. 
Niekończąca się historia  Hubert Bronicki
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14-15.09. 
9 x John L.  Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
15.09. 
Tato nie wraca  Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
15.09. 
Pewniak  Sebastian Cebulski
Scena SPATiF, Warszawa
15.09.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
15.09.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
17.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Filmowa Cafe – Świt, Nowa Huta
18.09.
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
18.09.
Moniuszkowskie śpiewy Maciej Witkiewicz
22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Teatr Rondo, Słupsk
18-19.09.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
19.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09.
Kolega Mela Gibsona  Jerzy Pal
Miejski Dom Kultury, Piekary
19.09.
PustoStan  Rafał Pietrzak
Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
19-21.09.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
20.09. PREMIERA
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.09. PREMIERA
Ciało, na głos  Alicja Czyczel (taniec)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
20-22.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
21.09.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
21.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.09. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
22.09.
MaminSzymek  Szymon Majewski
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
22.09.
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa
22.09.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22.09.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
25.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Czerwony Fortepian, Kielce
25.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
26.09.
Morfina 0,05 Marek Żerański
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
27.09.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Festiwal Sztuki Faktu, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Scena Supernova, Kraków
27-28.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
28.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
28.09.
Normalka Jan Mierzyński
MDK, Rzepin
29.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
29.09.
Manifest Ziuta Zającówna
Sala Teatralna 3P. Chorzowskiego Centrum Kultury
29.09.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Obornicki Ośrodek Kultury
30.09. 
Danuta W. Krystyna Janda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków

Październik 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2019 rok
4.10. 
Nie lubię pana,Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki, Toruń
4.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (przedstawienie przedpremierowe)
5.10. PREMIERA
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
5.10. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
6.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
6.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
6.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
6.10. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
7.10. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wodzisławskie Centrum Kultury
9.10. 
FRIDA – życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Jesienny Festiwal Teatralny, Sala Kameralna MOK, Nowy Sącz
11.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
11.10. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejski Dom Kultury, Radomsko
11-13.10. 
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejski Dom Kultury, Radomsko
12.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Filharmonia Koszalińska
12.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12-13.10. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12-13.10. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
12-13.10. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
13.10. 
Amor Omnia Vincit wykonawca Rafał Domagała
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOT
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
15.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
15-16.10. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
16-17.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
18-19.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
20.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
24.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Środa Wielkopolska
24-25.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
25.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Centrum Kultury i Sztuki, Koło
25-26.10.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
26.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
26-27.10.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr Żelazny, Katowice
27.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
28.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Miejski Dom Kultury, Mikołów
29.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, GOK „Hutnik”, Gostyń

Sierpień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Sierpień 2019 rok
1.08. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
01.08. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
1-2.08. 
Hamletelia Caroline Pagani (Włochy) 
23. Festiwal SzekspirOFF, Teatr w Oknie, Gdańsk
1-3.08. 
Obca Solomija Mardarovych 
Wioska Wielu Kultur na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
1-4.08. 
Calineczka Marcin Marzec 
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, Gródek, Dobicze Cerkiewne, Kleszcze, Hajnówka
2.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
2.08. 
Siódemka  Paweł Pabisiak 
Teatr Ogrodowy, Sztygarka, Chorzów 
3.08. 
Hamlet  Adam Walny 
5. Festiwalu Teatrów Ulicznych, Dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego, Toruń
3.08. 
Złota Rybka przed 40-tką  Magdalena Bochan-Jachimek 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
3.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
3.08. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
4.08. 
Kaziuk Kirelejson  Jerzy Kałduś 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
4.08. 
HOMOSOVIETICUS czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki Wojtek Kowalski 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
5-6.08. 
Atrapa i utopia Iwona Konecka 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Rampa/Degustacja – VINTAGE &ART Club, Gdynia-Orłowo 
5-6.08. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
7.08. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka 
Kalinowe Serce, Warszawa 
7.08. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna 
9.08. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Festiwal Stu Sztuk, Stary Wylezin 
9-10.08. 
Król David – Live! Sambor Dudziński 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Zabytkowe kino/Polonia Skwer, Gdynia-Orłowo 
9-10.08. 
Raport Panika Arti Grabowski 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Plac /Park Kolibki, Gdynia-Orłowo 
10.08. 
Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak  Joanna Gruszka
Lato w Dworze Kossakow, Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich
11.08. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Festiwal Pod Gwiazdami, Aula UMK, Toruń
12-13.08. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
13.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
13.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Ornamental Farm, Mysłakowice Bukowiec
16.08. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Sierpień #NaWolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta, Poznań
17.08. 
Madame Pylinska i sekret Chopina  Eric-Emmanuel Schmitt (Francja)
Festiwal Literacki Hotel Sofitel Grand, Sopot
17.08. 
Kocham Bałtyk  Agnieszka Przepiórska
Bulwar[t] Sztuki 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
18.08. 
Mianujom mie Hanka  Grażyna Bułka
Teatr Ogrodowy, Chorzowskie Centrum Kultury
20.08. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora  Jan Peszek
Lato na Wolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania
21-23.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
23.08. 
Wienia Łukasz Dąbrowski
Festiwal „Fama 2019”, Miejski Dom Kultury, Świnoujście
24.08. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
24.08. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn
Sierpień #NaWolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta, Poznań
25.08. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra-Weber
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Teatr BOTO
26.08. 
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (taniec – pokaz przedpremierowy)
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Teatr BOTO
28.08. 
Moskwin Tomasz Maśląkowski 
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Scena Kameralna
28.08. 
Melduję tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski 
Miejski Dom Kultury, Stalowa Wola
30-31.08. 
9X John L. Anna Magalska
Divadlo Kontra, Nowa Wieś Spiska (Słowacja)
31.08. PREMIERA
Schirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice

Lipiec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Lipiec 2019 rok
01.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
02.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr w Remizie, Hel
03.07. 
Zofia Małgorzata Pieńkowska 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
03.07. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
04.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr w Remizie, Hel
04.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
06.07. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Rozrywkii, Chorzów
07.07. 
Homo Sovieticus  Wojtek Kowalski
15. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
07.07. 
Moja gra  Anastasiia Miedviedieva
15. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
07.07. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Rozrywkii, Chorzów
09.07. 
Własność znana jako Judy Hanna Śleszyńska 
Wakacyjne Miasto Kobiet, Teatralna Promenada, Świnoujście
9.07. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Teatr w Remizie, Hel
11.07. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Teatr w Remizie, Hel
12. PRAPREMIERA 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 
12.07. 
Homo Sovieticus Wojtek Kowalski 
III Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”, Reszkowo
12.07. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, Nowogardzki Dom Kultury
13.07. PREMIERA
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-CurieWalentyna Sizonenko 
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
13.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan – Jachimek 
III Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”, Reszkowo
13.07. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Plac Klasztorny, Lubiąż
13-14.07. 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 
14.07.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-CurieWalentyna Sizonenko 
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
16.07. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
Teatr w Remizie, Hel
17.07. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna 
17.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
18.07. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
Teatr w Remizie, Hel
19.07. 
Cesarz-Redivivus Jolanta Olszewska 
Festiwal Media i Sztuka „Darłowo 2019” Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda, Darłowo 
19-21.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Lato Teatralne, Teatr Atelier, Sopot 
20.07. 
Gombrowicz – Dzienniki Andrzej Seweryn
Muzeum Gomgrowicza we Wsoli
20.07. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Wioska Teatralna 2019, Węgajty
20.07. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (monodram/stand up)
Teatr BOTO, Sopot
20-22.07. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
21.07. PREMIERA
Czerń TO-EN Butoh Company 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk 
23.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr w Remizie, Hel
24.07. 
Początek końca Iza Kała 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
25.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr w Remizie, Hel
25.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
X Krakowskie Miniatury Teatralne, Teatr Variété, Kraków
26.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam  Ewa Błaszczyk
Bulwar[t] Sztuki, Duża Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
26.07. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr Ogrodowy, Chorzowskie Centrum Kultury
27.07. PREMIERA
Do Wysokiego Rządu Polskiego… Iwona Lach 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
27.07. 
Król Dawid Live!  Sambor Dudziński 
Ruin Teatru Victoria, Gliwice
27.07. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
28.07. 
Moskwa – Pietuszki Marian Opania
X Krakowskie Miniatury Teatralne, Teatr Variété, Kraków
28-29.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
30.07. 
Obca Solomija Mardarovych (pokaz przedpremierowy)
Dom Kultury Kadr, Warszawa
30-31.07. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Dom Kultury Kadr, Warszawa
31.07. PREMIERA
Obca Solomija Mardarovych 
Wioska Wielu Kultur na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
31.07. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
31.07. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży komediowej Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna