Listopad 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2019 rok
3.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
8-9.11. 
Mariacka 5  Elżbieta Okupska
Maa Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
8-9.11. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
9-10.11. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
14.11. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
60-lecie Stowarzyszenia Teatr Propozycji „Dialog”, Koszalin
16.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
16.11. 
Dreams Die Hard (Marzenia nie umierają)  Rachel Karafistan (Niemcy)
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań
17.11. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
27-28.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
29.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
30.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Wrzesień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2019 rok
1.09.
Baczyński Apokalipsa Edyta Janusz – Ehrlich
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
1.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
01.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Wielki – Opera, Poznań
2.09. 
Koncert na organy (taniec) Iwona Olszowska
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Ostatnie Solo K. Ryszard Kalinowski
Scena Tańca Studio, Warszawa
3.09. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.09. 
Ida Kamińska  Joanna Szczepkowska
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
4-5.09. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
5.09. 
W zawieszeniu  Monika Wachowicz
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
5.09. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift
Dni Kultury Żydowskiej, Teatr Rondo, Słupsk
5.09. 
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
6.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
6.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
6.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
6.09.
Okienko  Krzysztof Zemło (Teatr cieni)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6.09. PREMIERA
Pieśni Miłosne 
 Krzysztof Zemło (Figury planszowe)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury
6-7.09.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
7.09. 
Obca  Solomija Mardarovych
XX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2019, Teatr Brama, Goleniów
7.09. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
7.09.
Cyrk  Henryk Hryniewiecki
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Noe  Adam Walny (Figury instrumenty)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk – Oliwa
7.09.
Trzy ćwierci do Śmierci  Karolina Martin (Figury mimiczne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
7.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
7.09. 
Ecce Homo  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Piwnica Podcieniami w Krośnie
7.09. 
Paloma  Aleksandra Grącka (performans)
Festiwal PRO CONTRA, Akademia Sztuki, Szczecin
7.09.
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Noc Kulturalna, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Czstochowa
8.09. PREMIERA
Madaleine  Magdalena Kumorek
Festiwal Łódź Czterech Kultur, Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
8.09.
Cudowni mężczyźni z korbką Adam Walny (Kino Manualne)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Scena w Przyczepie, Gdańsk
8.09.
Gould – Wariacje Adam Walny (Nadmarioneta klawiszowa)
II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu – Rzeczy Istność, Plac przed Muzeum, Gdańsk
8.09.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Mały, Tychy
9.09.
Normalka Jan Mierzyński
Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich
10.09. PREMIERA TV
Szekspir Forever!  Andrzej Seweryn
TVP Kultura, Warszawa
10.09. 
Rachela  Jowita Budnik
Studio Słodowni Starego Browaru, Poznań
12.09. 
Tymoteusz wśród ptaków  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
12.09. 
Więzy  Marlena Niestrój (taniec)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę  Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
13.09. 
Czerwony Kapturek  Marcin Marzec (lalki)
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
13.09. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
13-14.09. 
Basia Oblesia (stand-up) Ewelina Gronowska
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
13-15.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
14.09. 
Kolektyw Kobietostan / Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratoriu, Wrocław
14.09. 
Zupa rybna w Odessie  Sebastian Ryś
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
K. jak Królowa  Katarzyna Miałkowska
3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, Teatr Kombinat, Wrocław
14.09. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14.09. 
Kontrabas  Krzysztof Rogacewicz
Klub Lúč, Kino Hviezda, Trenczyn (Słowacja)
14.09. 
Niekończąca się historia  Hubert Bronicki
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Andromedon – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych, Gemini Park Tychy
14-15.09. 
9 x John L.  Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
15.09. 
Tato nie wraca  Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
15.09. 
Pewniak  Sebastian Cebulski
Scena SPATiF, Warszawa
15.09.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
15.09.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
17.09.
Miałem wielkie szczęście Wojtek Gałziński
Filmowa Cafe – Świt, Nowa Huta
18.09.
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
18.09.
Moniuszkowskie śpiewy Maciej Witkiewicz
22. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Teatr Rondo, Słupsk
18-19.09.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
19.09.
PustoStan Rafał Pietrzak
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09.
Kolega Mela Gibsona  Jerzy Pal
Miejski Dom Kultury, Piekary
19.09.
PustoStan  Rafał Pietrzak
Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
19-21.09.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
20.09. PREMIERA
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.09. PREMIERA
Ciało, na głos  Alicja Czyczel (taniec)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
20-22.09. 
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru im. Jana Kochanowskiego, Radom
21.09.
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
21.09. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.09. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
22.09.
MaminSzymek  Szymon Majewski
KKM „m-teatr 2019”, Mała Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
22.09.
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa
22.09.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
22.09.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
25.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Czerwony Fortepian, Kielce
25.09.
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli komedia na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Stara Rzeźnia, Szczecin
26.09.
Morfina 0,05 Marek Żerański
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
27.09.
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Festiwal Sztuki Faktu, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Scena Supernova, Kraków
27-28.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa
28.09.
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
28.09.
Normalka Jan Mierzyński
MDK, Rzepin
29.09.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
29.09.
Manifest Ziuta Zającówna
Sala Teatralna 3P. Chorzowskiego Centrum Kultury
29.09.
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Obornicki Ośrodek Kultury
30.09. 
Danuta W. Krystyna Janda
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Kraków

Październik 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2019 rok
4.10. 
Nie lubię pana,Panie Fellin Małgorzata Bogdańska
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki, Toruń
4.10. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (przedstawienie przedpremierowe)
5.10. PREMIERA
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
5.10. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
6.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
6.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
6.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
6.10. 
Smażone zielone pomidory  Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
7.10. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Wodzisławskie Centrum Kultury
9.10. 
FRIDA – życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Jesienny Festiwal Teatralny, Sala Kameralna MOK, Nowy Sącz
11.10. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
11.10. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejski Dom Kultury, Radomsko
11-13.10. 
Winny Stanisław Brejdygant (gościnnie)
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12.10. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
Różewicz Open Festiwal Radomsko 2019, Miejski Dom Kultury, Radomsko
12.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Filharmonia Koszalińska
12.10. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12-13.10. 
Ostatnie słowo Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
12-13.10. 
Orfeusz i Eurydyka  Janusz Stolarski
12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
12-13.10. 
KALINA® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
13.10. 
Amor Omnia Vincit wykonawca Rafał Domagała
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOT
13.10. 
Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego.  Marcin Zarzeczny
Teatr Druga Strefa, Warszawa
15.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
15-16.10. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
16-17.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
18-19.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
20.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
24.10. 
Trzy ćwierci do śmierci  Karolina Martin
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Środa Wielkopolska
24-25.10. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
25.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Centrum Kultury i Sztuki, Koło
25-26.10.
Moskwa-Pietuszki  Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
26.10.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
19.10. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
26-27.10.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr Żelazny, Katowice
27.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
28.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Miejski Dom Kultury, Mikołów
29.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, GOK „Hutnik”, Gostyń

Sierpień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Sierpień 2019 rok
1.08. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba  Caryl Swift 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
01.08. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
1-2.08. 
Hamletelia Caroline Pagani (Włochy) 
23. Festiwal SzekspirOFF, Teatr w Oknie, Gdańsk
1-3.08. 
Obca Solomija Mardarovych 
Wioska Wielu Kultur na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
1-4.08. 
Calineczka Marcin Marzec 
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, Gródek, Dobicze Cerkiewne, Kleszcze, Hajnówka
2.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
2.08. 
Siódemka  Paweł Pabisiak 
Teatr Ogrodowy, Sztygarka, Chorzów 
3.08. 
Hamlet  Adam Walny 
5. Festiwalu Teatrów Ulicznych, Dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego, Toruń
3.08. 
Złota Rybka przed 40-tką  Magdalena Bochan-Jachimek 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
3.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
3.08. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
4.08. 
Kaziuk Kirelejson  Jerzy Kałduś 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
4.08. 
HOMOSOVIETICUS czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki Wojtek Kowalski 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów „Wyżyna Teatralna”, Rudka 
5-6.08. 
Atrapa i utopia Iwona Konecka 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Rampa/Degustacja – VINTAGE &ART Club, Gdynia-Orłowo 
5-6.08. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
7.08. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka 
Kalinowe Serce, Warszawa 
7.08. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna 
9.08. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Festiwal Stu Sztuk, Stary Wylezin 
9-10.08. 
Król David – Live! Sambor Dudziński 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Zabytkowe kino/Polonia Skwer, Gdynia-Orłowo 
9-10.08. 
Raport Panika Arti Grabowski 
V Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019, Plac /Park Kolibki, Gdynia-Orłowo 
10.08. 
Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak  Joanna Gruszka
Lato w Dworze Kossakow, Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich
11.08. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Festiwal Pod Gwiazdami, Aula UMK, Toruń
12-13.08. 
Shirley Valentine  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
13.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
13.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Ornamental Farm, Mysłakowice Bukowiec
16.08. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Sierpień #NaWolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta, Poznań
17.08. 
Madame Pylinska i sekret Chopina  Eric-Emmanuel Schmitt (Francja)
Festiwal Literacki Hotel Sofitel Grand, Sopot
17.08. 
Kocham Bałtyk  Agnieszka Przepiórska
Bulwar[t] Sztuki 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
18.08. 
Mianujom mie Hanka  Grażyna Bułka
Teatr Ogrodowy, Chorzowskie Centrum Kultury
20.08. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora  Jan Peszek
Lato na Wolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania
21-23.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
23.08. 
Wienia Łukasz Dąbrowski
Festiwal „Fama 2019”, Miejski Dom Kultury, Świnoujście
24.08. 
Danuta W.  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
24.08. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn
Sierpień #NaWolnym, Dziedziniec Urzędu Miasta, Poznań
25.08. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra-Weber
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Teatr BOTO
26.08. 
Kończą mi się słowa Agafia Wieliczko (taniec – pokaz przedpremierowy)
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Teatr BOTO
28.08. 
Moskwin Tomasz Maśląkowski 
VIII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2019, Scena Kameralna
28.08. 
Melduję tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski 
Miejski Dom Kultury, Stalowa Wola
30-31.08. 
9X John L. Anna Magalska
Divadlo Kontra, Nowa Wieś Spiska (Słowacja)
31.08. PREMIERA
Schirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice

Lipiec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Lipiec 2019 rok
01.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
02.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr w Remizie, Hel
03.07. 
Zofia Małgorzata Pieńkowska 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
03.07. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
04.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr w Remizie, Hel
04.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 
06.07. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Teatr Rozrywkii, Chorzów
07.07. 
Homo Sovieticus  Wojtek Kowalski
15. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
07.07. 
Moja gra  Anastasiia Miedviedieva
15. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
07.07. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Rozrywkii, Chorzów
09.07. 
Własność znana jako Judy Hanna Śleszyńska 
Wakacyjne Miasto Kobiet, Teatralna Promenada, Świnoujście
9.07. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Teatr w Remizie, Hel
11.07. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa 
Teatr w Remizie, Hel
12. PRAPREMIERA 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 
12.07. 
Homo Sovieticus Wojtek Kowalski 
III Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”, Reszkowo
12.07. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, Nowogardzki Dom Kultury
13.07. PREMIERA
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-CurieWalentyna Sizonenko 
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
13.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan – Jachimek 
III Letnie Spotkania Teatralne „Kołowrotek”, Reszkowo
13.07. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Plac Klasztorny, Lubiąż
13-14.07. 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 
14.07.
W promieniach. Nieznane listy Marii Skłodowskiej-CurieWalentyna Sizonenko 
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa
16.07. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
Teatr w Remizie, Hel
17.07. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna 
17.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
18.07. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
Teatr w Remizie, Hel
19.07. 
Cesarz-Redivivus Jolanta Olszewska 
Festiwal Media i Sztuka „Darłowo 2019” Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda, Darłowo 
19-21.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Lato Teatralne, Teatr Atelier, Sopot 
20.07. 
Gombrowicz – Dzienniki Andrzej Seweryn
Muzeum Gomgrowicza we Wsoli
20.07. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Wioska Teatralna 2019, Węgajty
20.07. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (monodram/stand up)
Teatr BOTO, Sopot
20-22.07. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
21.07. PREMIERA
Czerń TO-EN Butoh Company 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk 
23.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr w Remizie, Hel
24.07. 
Początek końca Iza Kała 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
25.07. 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
Teatr w Remizie, Hel
25.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
X Krakowskie Miniatury Teatralne, Teatr Variété, Kraków
26.07. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam  Ewa Błaszczyk
Bulwar[t] Sztuki, Duża Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
26.07. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr Ogrodowy, Chorzowskie Centrum Kultury
27.07. PREMIERA
Do Wysokiego Rządu Polskiego… Iwona Lach 
Karkonoski Przegląd Monodramów „monoKARK’2019”, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra 
27.07. 
Król Dawid Live!  Sambor Dudziński 
Ruin Teatru Victoria, Gliwice
27.07. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
28.07. 
Moskwa – Pietuszki Marian Opania
X Krakowskie Miniatury Teatralne, Teatr Variété, Kraków
28-29.07. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
30.07. 
Obca Solomija Mardarovych (pokaz przedpremierowy)
Dom Kultury Kadr, Warszawa
30-31.07. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Dom Kultury Kadr, Warszawa
31.07. PREMIERA
Obca Solomija Mardarovych 
Wioska Wielu Kultur na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą
31.07. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, Dom Literatury, Łódź 
31.07. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży komediowej Wojciech Tremiszewski 
Centrum Fala 1, Łazy k/Mielna 

Maj 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Maj 2019 rok
01.05. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr Na Plaży, Sopot
02.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Krotoszyński Ośrodek Kultury
3.05. 
Monolog Oportunisty Grzegorz Nawrocki 
Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych, Galeria Szklana, Sandomierz 
3.05. 
Aleja narodowa Dariusz Maj 
Festiwal Pestka, Sala NOVA JCK, Teatr Polski w Podziemiu, Wrocław 
4-5.05. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
4-5.05. 
Patti S. Monika Markowska 
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok
4-5.05. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno
5.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
TeatrBOTO, Sopot 
7.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
7.05. 
Frida. Życie, Sztuka, Rewolucja Martyna Kliszewska 
Teatr Ziemi Rybnickiej
6-7.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu
7.05. 
Ziemia uderza o piłkę Redbad Klynstra-Komarnicki 
Scena Monodramu TVP Kultura, Warszawa
8.05. 
Z kajetu kelnera Maciej Jadowski 
Cafe Próżna, Warszawa
8.05. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
TEATR Wojtka Kowalskiego SCENA TfP, Częstochowa
9.05. 
W zawieszeniu Monika Wachowicz 
54. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie
9-10.05. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
10.04. PREMIERA
Miałem wielkie szczęście Wojciech Gałziński 
Piwnica Pod Baranami, Kraków 
10.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Przystań Lipowa 15, Gdynia
10.05. 
Roxxy 2 Hot Paweł Palcat 
Art Cafe Modjeska, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
10.05. 
Trociny – próba otwarta Davit Baroyan 
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
10.05. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
Podwórko pomiędzy ul. Strzelecką a Pocztową 3 MCK, Gorzów Wielkopolski
10.05. 
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard”, Tychy
10.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni
10.05. 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joana Gruszka 
Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Warszawa
10.05. 
Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
54. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Galeria Sztuki Współczesnej, Świnoujście
10.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra – Weber
MonoDuo – Spotkania Teatralne, „Plama” GAK Gdański Archipelag Kultury
10.05. 
Szał Time 2 / jak zostałam lesbijką Aleksandra Krawczyk
Teatr Nowe Przestrzenie i Scena Supernova, Kraków
10.05. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
10-11.05. 
Patrzę, patrzę, patrzę… Marta Walder 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
10-11.05.
Izolatka Konrada Agnieszka Kościelniak 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
10-11.05.
Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty Aleksandra Osowicz
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
11.05. 
Złota rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
MonoDuo – Spotkania Teatralne, „Plama” GAK Gdański Archipelag Kultury
11.05. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk
MonoDuo – Spotkania Teatralne, „Plama” GAK Gdański Archipelag Kultury
11.05. 
In-between Adina Bar-On (performance)
Instytut Kultury Ośrodek Nowej Awangardy, Warszawa
11.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Akademia Sztuki w Szczecinie
11.05. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
11.05. 
Hermenegilda Dorota Kaczor
Krakowskie Forum Kultury 
11.05. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Teatr PidGin i Dom Literatury w Łodzi
11.05. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor 
Scena Monodramu #KFK, Krakowskie Forum Kultury
11-12.05. 
KALINA® Anna Mierzwa 
54. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Świnoujście
12.05. 
Olga Boznańska. Sceny z życia artystkiMałgorzata Trybalska
Teatr Scena, Warszawa
12.05. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Sala ToTu BECEK, Bytom
12.05. 
One mąż show Szymon Majewski 
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12-13.05. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
12.05. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
Sala Teatralna Domu Kultury, Świnoujście
13.05. 
Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
59. Kaliskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
13.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Klub 13 Muz, Szczecin
13.05. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Klub Komediowy, Warszawa
14.05. 
FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Centrum Kultury, Kwidzyń
14.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Festiwal Between.Pomiędzy, Teatr BOTO, Sopot
16.05.
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś 
Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu
16.05.
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr P0olonia, Warszawa
16.05.
Rachela Jowita Budnik 
Żydowski Instytut Historyczny i Gmina Żydowska w Warszawie
16.05.
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
16.05.
Lusia! Lusieńka! Monika Jeneczek-Toporowska 
Miejski Ośrodek Kultury, Pelplin
16.05. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
16-18.05. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
17.05. 
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym 
Amfiteatr Buk, Katowice
17.05. 
Happy New Day Agnieszka Kołodyńska 
Dom Kultury Kadr, Warszawa
17.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
59. Kaliskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
17.05. 
Iwan Karamazow zwraca bilet  Michał Studziński 
XX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych Centrum Kultury, Ostrów Wielkopolski
17.05. 
Happy New Day Agnieszka Kołodyńska Iglesias 
Dom Kultury KADR, Warszawa
17.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.05. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
17.05. 
Być jak Charlie Chaplin  Mateusz Deskiewicz 
Teatr Rondo, Słupsk
18.05.
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Rypińska Wiosna Teatralna, Dom Kultury, Rypin
18.05.
Lusia! Lusieńka! Monika Jeneczek-Toporowska 
Miejski Ośrodek Kultury, Pelplin
18-19.05. 
Patti S. Monika Markowska 
Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
18.05. 
Jutro będzie za późno Aleksandra Lis 
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
19.05. 
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki 
Teatr Korez, Katowice
19.05. 
Przypadki Ambrożego Skarżyńskiego Robert Gonera 
Pałac w Gawłowie 
19.05. 
Calineczka Ania Polarusz (spektakl lalkowy) 
Scena SPATiF i Klub SPATiF, Warszawa 
19.05. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński 
Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra 
19.05. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
20.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych, Teatr Miejski, Gdynia
20.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Dom Kultury Kadr w Warszawie
21.05. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
21.05. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
21.05. 
Rozterki wewnętrzne kobietyMalwina Tkaczyk 
Akademicki Centrum Kultury UG, Gdańsk
22.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej
22.05. 
Kobieta. Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
23.05. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
23.05. 
Rachela Jowita Budnik 
Klub Wilkowyje MCK, Tychy
23.05. 
Moskwa-Pietuszki Jacek Zawadzki 
Instytut Grotowskiego, Wrocław (spektakl odwołany)
23.05. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
Teatr Polonia, Warszawa 
23.05. 
Grubaska Izabela Naszczyk
Sala Widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury 
23.05. 
Mamy Problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek
Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie 
24.05. PREMIERA 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
24.05. PREMIERA 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
24.05. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice 
24.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Pracownia Duży Pokój, Warszawa 
24.05. 
Lataj z Krystyną Aldona Jankowska 
Osiedlowy Dom Kultury Zasole, Oświęcim
25.05. 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie HiobaCaryl Swift 
Festiwal Poetycki „Furmanka 2019” Klub Kultury MCK Jedynka, Gorzów Wielkopolski 
25.05. 
Supermenka Jowita Budnik 
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, Suchy Las 
25.05. 
MaminSzymek Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 
25.05. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Krakowskie Forum Kultury
25.05. 
Parasol Oliwia Urbanowska 
Festiwal Kultury Żydowskiej „Kugel” Zamek Piastowski w Raciborzu
25-26.05. 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
25-26.05. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.05. 
Pod stopami niebo i nad głową niebo Barbara Kurzaj 
(słuchowisko) 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot 
26.05. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewab Błaszczyk
19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot 
26.05. 
Ziemia uderzyła o piłkę Redbad Klystra-Komarnicki
19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot 
26.05. 
Od serca Wojciech Trela
Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem
26.05. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
Kino Zamek, Szczecin 
26.05. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
26.05. 
Supermenka Jowita Budnik 
13. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola Negrii Inni”, Kino Nawojka, Lipno 
26.05. 
Mamy problem – Monodram macierzyńskiMagdaleny Bochan-Jachimek 
Sala Kina Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
26.05. 
Lifting Jolanta Żółkowska 
Dom Kultury, Sulejówek
26.05. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Impart, Wrocław
26.05. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
5. Festiwal Debiutantów – Pierwszy Kontakt, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.05. 
Jednocześnie Przemysław Stippa
19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot 
27.05. 
Jan Peszek. Podwójne Solo Jan Peszek 
Sala Widowiskowa JCK, Jelenia Góra
28-29.05. 
Ta cisza to ja Jacek Kawalec 
Scena Teatralna Miasta Siedlce
29.05. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska 
Scena Na Dole, Warszawa
29.05. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Jazz Cafe, Łomianki
29.05. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki (spektakl muzyczny)
5. Festiwal Debiutantów – Pierwszy Kontakt, Klub „Od Nowa”, Toruń
29.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
30.05. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska 
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
30.05. 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
30.05. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa
30.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku
30-31.05. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl  
Miejskie Gimnazjum w Darłowie
30-31.05. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
31.05. 
Supermenka  Jowita Budnik  
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
31.05. 
Listy z Moskwy  Dorota Salamon 
Collegium Nobilium. Centrum Kultury Wilanów, Warszawa
31.05. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Noc Kultury w Teatrze Ekostudio, Opole
31.05. PREMIERA
Michaś Piotr Nerlewski 
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań

Czerwiec 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Czerwiec 2018 rok

2.06. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasik 
Sala Widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury
3.06. PREMIERA 
Moskwa – Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa 
5-7.06.
Moskwa – Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa 
6-8.06. 
Rut… za zasłoną Anna Zubrzycki 
Sala Teatru Laboratorium Instytut Grotowskiego, Wrocław
7.06. 
Obrona Sokratera Witold Kopeć 
Amfiteatr Na Poczekajce, Lublin
8.06. PREMIERA 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
8.06.
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Scena Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
9.06. PREMIERA 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuk Teatr, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
9.06. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz 
24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych, Katowice
9.06. 
Witajcie. Welcome Aurora Lubos 
24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych, Katowice
9.06. 
Maraton/Tren Paweł Palcat 
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica
9.06. 
Wielbłądy z Barbieny Luigi D’Elia 
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
9.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz Kozzi Film Festiwal, Żory
9-11.06. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
10.06. 
Piaf Patrycja Zywert-Szypka 
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
10.06. 
Manifest Ziuta Zającówna 
Festiwal Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów
10.06. 
Słodka Marta Pohrebny
Festiwal Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów
10.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz Kozzi Film Festiwal, Zielona Góra
10.06. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11.06. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
Kozi Film Festival Dom Kultury, Szprotawa
12.06. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11-12.06.
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuk Teatr, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
16.06. 
Patryk K. Krzysztof Grabowski 
Teatr BOTO, Sopot
17.06. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr Warsawy, Warszawa
17.06. 
Lifting Jolanta Zółkowska 
Centrum Kultury, Lublin
17.06. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Muzeum Witolda Gombrowicza, Wsoła
18.06. 
Rut… za zasłoną Anna Zubrzycki 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
19.06. 
Camille Kamila Klamut 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
23.06. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Klub Pod Kolumnami, Wrocław
23.06. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2018, Rzeszów
23.06. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
Państwowa Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej
26.06. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn 
Letnia Scena Domu Literatury, Łódź
30.06. 
Kalamarapaksa Caryl Swift 
MONOTEATR „Mikrokosmos Miedziewskiego” Teatr W Oknie, Gdańsk
30.06. 
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tajkowski 
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk
30.06. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Dom Kultury, Przysucha
30.06. 
Shirley Valentine Małgorzata Gadecka 
Teatr Żelazny, Katowice

Czerwiec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Czerwiec 2019 rok
1.06. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Teatr Kombinat i Policealne Studium Animatorów Kultury „SKIBA” we Wrocławiu
1.06. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
1.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Centrala Artystyczna, Koszalin
1-3.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
2.06. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Stowarzyszenie Siatka, Sopot
2.06. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
2-3.06 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
3.06. 
Nie lubię Pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
3.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Gminny Óśrodek Kultury w Zwierzynie
4.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
4.06. 
Raport Panika Arti Grabowski
Instytut Grotowskiego, Wrocław
5-6.06. 
Szekspir Forever Andrzej Seweryn
Teatr Polski, Warszawa
6.06. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
6.06. 
The doubts and reflections of Eve Marta Kosieradzka (teatr tańca)
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
6.06. 
Marzenie Nataszy Anna Dudziak (spektakl odwołany)
Staszowski Ośrodek Kultury 
06.06. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
6.06. 
Być jak Charlie Chaplin  Mateusz Deskiewicz 
Żuławski Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Gdański 
07.06. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice 
7.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Szkoła Podstawowa w Ruszczy (woj. świętokrzyskie)
7.06. PREMIERA
Shirley Valentine Iwona Pieniążek 
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom
7-8.06. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
8.06. 
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa
8.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
8.06. 
Supermenka Jowita Budnik (spektakl odwołany)
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
8-9.06. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek 
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom
8-9.06. 
Trociny Davit Baroyan  
Instytut Grotowskiego, Wrocław
8-9.06. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
09.06. 
Bar pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski 
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław 
09.06. 
Raport Panika Arti Grabowski 
4. Festiwal Teatralny Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów 
09.06. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
(spektakl muzyczny) Wolskie Centrum Kultury, Warszawa
09.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Była Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich
10.06. 
Camille Kamila Klamut 
Teatr Polski, Bydgoszcz
11.06. 
Raport Panika (Festiwal A PART) Arti Grabowski 
Teatr Korez, Katowice 
11.06. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 
11-12.06. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
13.06. PREMIERA  
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A PART 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Katowice 
13.06. 
Gra czasu David Zuazola
32 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Teatr Lalki i Aktora w Łomży
13.06. 
W Zawieszeniu Monika Wachowicz
Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark
13.06. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin
13.06. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (monodram/stand up)
Ogródek Czerwonego Fortepianu, Kielce
13-14.06. 
W progu Marian Opania
Teatr Atreneum, Warszawa 
13-14.06. 
Camille Kamila Klamut
Instytut Grotowskiego, Wrocław 
14.06. PREMIERA  
Studium (Przypadku) Strachu S.(P.)S.Magdalena Widłak (choreomonodam)
Teatr Rozrywki, Chorzów
14.06. 
Psychoteatr. Las Angelika Pytel 
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław
14.06. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Księgarnia Skład Główny, Koluszki
14.06.
Podróż do Buenos AiresGabriela Muskała 
Kozzi Film Festiwal 5. Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski, Żary
14.06. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
14.06. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka (spektakl odwołany)
Teatr PAPA, Poznań 
14-16.06. 
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
14-16.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
15.06. 
Donna Kamelia Jacek Zienkiewicz 
Dom Kultury, Żory
15.06. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice
15.06. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
15-16.06. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Mały, Szczecin
16.06. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja. Martyna Kliszewska 
Śląskie Centrum Kultury, Swiętochłowice
16.06. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
16.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
16.06. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
16.06. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński (spektakl odwołany)
Teatr Rondo, Słupsk 
18.06. 
Cudzołożnice Adrian Tatrocki 
Zamojski Dom Kultury
19.06. 
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki 
Teatr Korez, Katowice
19-20.06. PREMIERA 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
20.06. 
Słodka Marta Pohrebny 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
21.06. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Malta Festiwal, Barak Kultury, Poznań
21.06. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
eatr Korez, Katowice
21.06. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
21.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
21.06. 
Lullaby for the Restless Aleksandra Krajewska (taniec)
Akademia Tańca Zawirowania, Warszawa
21-22.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
21-22.06. 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
22.06. 
This Is the Real Thing Anna Nowicka
Malta Festiwal, Galeria na Dziedzińcu Sztuk, Poznań
22.06. 
NOE Adam Walny 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
22.06. 
Baczyński Andrzej Czernik 
Teatr Ekostudio, Opole
22.06. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
22.06. PRAPREMIERA
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
22-23.06. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
23.06. 
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
23.06. 
multitude Wojciech Marek Kozak 
XIII Mandala Performance Festival 2019, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wroclaw 
24.06. 
Kalina Jagoda Rall
Miejski Dom Kultury, Mikołów
24.06. 
Kalifornia Nieśmiertelni Maciej Litkowski
Malta Festiwal, Plac Wolności, Poznań
25.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
26.06. 
Geniale Frau Zapolska Nina Repetowska 
Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Klub „Niedźwiadek”, Przemyśl/a> 
26.06. 
Pan Tadeusz Irena Jun 
Dom Kultury Węglin, Lublin
26.06. 
Kiedy będę duży Hacen Sahraoui 
Malta Festiwal, Barak Kultury, Poznań
26.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.GigNástio Mosquito 
Malta Festiwal, Dragon, Poznań
26-27.06. 
It’s going to get worse and worse and worse, my friend Lisbeth Gruwez 
Malta Festiwal, Centrum Kultury Zamek, Poznań
27.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.GigNástio Mosquito 
Malta Festiwal, Scena pod Minogą, Poznań
27.06. 
Ziemia Aurora Lubos (spektakl/performance) 
Galeria WL-4, Gdańsk
28.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.GigNástio Mosquito 
Malta Festiwal, Centrum Kultury Zamek, Poznań
28.06. 
Gentle Unicorn Chiara Bersani (taniec) 
Malta Festiwal, Stary Browar, Słodownia +3 M, Poznań
28.06. 
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
28.06. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
29.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Miejski Ośrodek Kultury w Rzepinie
29.06. 
Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska 
Oranżeria, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
30.06. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
30.06. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów 

Grudzień 2017

Grudzień 2017 roku.

1.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Teatr Szwalnia, Łódź

1.12. 
Cesarz – Redivivus Jolanta Olszewska 
Teatr D.O.M. Łódź

1.12. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr szekspirowski, Tydzień Węgierski, Gdańsk

1.12. 
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
Miejskim Centrum Kultury, Skarżysko-Kamienna

1-2.12. 
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski 
Teatr Polonia, Warszawa

1-2.12.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

1-2.12. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebodzkim, Wrocław

1-3.12.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa

2.12.
Z Beniowskiego Krystyna Maksymowicz 
Teatr Rondo, Słupsk

2.12. 
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa

2.12. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków

2.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumantalnego Jan Peszek
3. Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Sala Widowiskowa Domu Kultury, Rawicz

2.12. 
Potok Wojciech Jaworski 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

2.12. 
Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich Anna Skubik 
Babskie Spotkania Kulturalne, Dom Kultury, Wieluń

2-3.12. 
Papieżyca Teresa Budzisz-Krzyżanowska 
Teatr Ateneum, Warszawa

2-3.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Współczesny, Szczecin

2-3.12. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Scena Miniatura Teatr im. Julisza Słowackiego, Kraków

2-5.12. 
Tancerka Barbara Lach 
Teatr Lalki i Aktora, Opole

3.12. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Centrum Promocji Kultury, Warszawa

3.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz

3.12. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Centrum Promocji Kultury, Warszawa-Grochów

3.12. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

3.12. 
MELT Helena Ganjalyan
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

3.12 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Gdynia (gościnnie)

3.12. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Dział Sztuki Cerkiewnej Muzeum-Zamku, Łańcut

3.12. 
Pamiętnik liryczny Magda Zawadzka 
Reguły Wielkie, Warszawa (recital)

3-4.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Mały, Szczecin

4.12. 
Kalifornia. Nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Festiwal 15. Fanaberie Teatralne, Teatr Dramatyczny, Wałbrzych

4.12. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice

4-5.12. 
Wychodząc od działania Maria Stokłosa 
Pracownia Duży Pokój, Warszawa

5-6.12. 
10 przykazań dla Kaliny Monika Bolly 
Scena Kameralna Teatru Polskiego, Wrocław

5-6.12. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź

6.12. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białystok

6.12. 
Diva Show Kamil Maćkowiak 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

7.12. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa

7.12. 
Tancerka Barbara Lach 
Teatr Lalki i Aktora, Opole

7.12. 
Przyj dziewczyno, przyj… Wioletta Komar 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów

7.12. 
Maraton/Tren Paweł Palcat 
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica

7.12. 
Różewiczogranie Wiesław Komasa 
14. Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA, MOK, Suwałki

8.12. PREMIERA 
Jumpcore Paweł Sakowicz 
Maat Festival Ciało Norodowe 2017, Sala Widowiskowa Centrum Kultury, Lublin (solo dance performance)

8.12.
parasite now#1: biedny pokoik polskiej wyobraźni Anita Wach
Maat Festival Ciało Norodowe 2017, Sala Widowiskowa Centrum Kultury, Lublin (performance)

8.12. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr D.O.M., Łódź

8.12.
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Scena Supernova, Kraków

8.12.
Po tamtej stronie Joanna Nadrowska 
Teatr na Plaży, Sopot (teatr tańca)

8.12.
Jak uprawiać, żeby wyszło Kalina Porazińska
Teatr na Plaży, Sopot (teatr tańca)

8.12. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa

8.12. 
Zbliżenia Magdalena Reiter 
Dada Fest, Sala Suwnicowa Klubu Żak, Gdańsk (teatr tańca)

8.12.  
Europa, Europa Małgorzata Sokołowska 
Teatr Rondo, Słupsk (gościnnie)

8-9.12. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Scena Kameralna Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź

8-9.12. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

8-10.12. 
Mariacka 5 Elżbieta Okupska 
Teatr Rozrywki, Chorzów

9.12. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Sala Kina Osiedlowego, Trzcianka

9.12. 
Bon voyage Łukasz Sejnaj 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

9.12. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och-Cafe, Warszawa

9.12. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Akademickie Centrum Kultury Od Nowa, Toruń

9.12. 
Supermenka Jowita Budnik 
14. Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”, Sala im. A. Wajdy, Ośrodek Kultury, Suwałki

9.12.
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
Maat Festival Ciało Narodowe 2017, Centrum Kultury, Lublin

9-10.12. 
Rachatłukum Marcin Bosak 
Teatr Strudio, Warszawa

9-10. 12. 
Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wroclaw

9-10.12. 
Tańczący z myślami Rafał Rutkowski 
Teatr WARSawy (gościnnie)

10.12. 
Madonny polskie Krystyna Wolańska 
Klub Aktora SPATiF, Warszawa

10.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa

10.12. 
Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa

11.12. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Teatr Akt, Warszawa 
(pokaz przedpremierowy)

11.12. 
Ameryka przyjechała Veronika Korvin 
Teatr Studio, Warszawa

12.12. 
Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wrocław

13.12. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa

13.12. 
Rachela Jowita Budnik 
Teatr Studio, Warszawa

13.12. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Scena na Dole Teatru Ateneum, Warszawa

13.12. 
Szał time Aleksandra Kowalczyk 
Scena „Wasza”, Warszawa

13-14.12.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa

14.12. 
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Fafał Rutkowski 
Teatr WARSawy, Warszawa (gościnnie)

14.12. 
Szał time Aleksandra Kowalczyk 
Dzika Strona Wisły, Warszawa

14.12. 
Kołysanka dla Ofelii Elżbieta Lewak 
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów

14-15.12. 
W progu Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa

15.12. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
Scena na Dole Teatru Ateneum, Warszawa

14-15.12. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebodzkim, Wrocław

15.12. PREMIERA 
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
(teatr tańca) Teatr Nowy, Warszawa

15-17.12. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

15-17.12. 
Kalifornia. Nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Współczesny, Szczecin

15-17.12. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok

16.12. 
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
(teatr tańca) Teatr Nowy, Warszawa

16.12. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Scena na Piętre, Poznań

16.12. 
Supermenka Jowita Budnik
Teatr Kamienica, Warszawa

16.12.
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Forum Kultury, Kraków

16.12. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice

16.12. 
You Have Your Voice Izabela Chlewińska 
Teatr Szwalnia, Łódź

16.12. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak 
Teatr Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin

16-17.12. 
One mąż show Szymon Majewski 
Och-Cafe, Warszawa

17.12. 
Potok Wojciech Jaworski
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

17.12. 
Listonosz Marek Gierat 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

17.12. 
Synek Marcin Gaweł 
Teatr na Poziomie Kopalni Guido, Zabrze

18.12. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice

18.12. 
Mefisto Marcin Bortkiewicz 
Teatr WARSawy, Warszawa (czytanie performatywne)

18.12. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa

19.12. PREMIERA 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Klub Dzika Strona Wisły, Warszawa

19.12.
Chopin – Chip, Chop, Chipette Natalia Rzeźniak-Pospieszalska 
Teatr WARSawy, Warszawa (gościnnie)

19.12. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski 
Scena na Świebodzkim, Wrocław

Listopad 2017

Listopad 2017 roku

13.11. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków

16.11. PREMIERA 
mmultitude Marek Wojciech Kozak  
(solo taneczne) Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca, Bytom

25.11.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
5. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
;
Sala pod Amfiteatremw Olsztynie
25.11. Jarosław Ocalony „nikt” Teatr
r Poświęcony 5. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
 Sala pod Amfiteatrem
w Olsztynie
25.11. Mamusiu, co to za ptaszek?
Iga Jambor-Skupniewicz 5. Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
 Sala pod Amfiteatrem
w Olsztynie