Marzec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Marzec 2021
4-5.03. 
Biała bluzka Krystyna Janda
OCH-Teatr, Warszawa
6-7.03. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
8.03. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Studyjne Kino SFINKS, Kraków
12.03. PREMIERA (performance)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Teatr Korez, Katowice
16.03. 
Życiorys Wojciech Wysocki
Dom Kultury, Piaseczno
20-21.03. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
21.03. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
25.03. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Nejnert
Teatr Korez, Katowice
25.03. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
26-28.03. 
Mój boski rozwód Cecylia Caban
Teatr Miejski, Leszno

Luty 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Luty 2021
02.02.  (wydarzenie online)
Początek końca Iza Kała
14. Katowicki Karnawał Komedii
04.02.  (wydarzenie online)
MaminSzymek Szymon Majewski
14. Katowicki Karnawał Komedii
5-7.02.  (wydarzenie online)
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
5-6.02. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
7.02.  (wydarzenie online)
Pewniak Sebastian Cybulski
You Tube Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa
8.02.  (wydarzenie online)
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
You Tube Promu Kultury, Warszawa
12.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
12.02. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
13.02. PREMIERA (wydarzenie online)
Expiria Agnieszka Kryst
vod.nowyteatr.org, Warszawa
13.02.
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
14.02. (wydarzenie online)
Expiria Agnieszka Kryst
vod.nowyteatr.org, Warszawa
14.02. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
14-15.02.  (spektakl online)
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Teatr Muzyczny, Toruń
15.02. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
16-17.02. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polski, Bielsko-Bała
18.02. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
19.02. 
Europa, Europa Małgorzata Sokołowska
Teatr Rondo, Słupsk
19-20.02.
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
19-21.02. 
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (Mała Scena)
19-21.02. 
Aganemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura)
20-21.02. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
20-21.02. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Sala Kina Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
21.02. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Scena Poczekalnia, Kościański Ośrodek Kultury
23.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
26.02. PREMIERA 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
26.02. 
Diva Show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
26.02.  (monodram baletowy)
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
26.02. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Sala Widowiskowa Domu Kultury, Łęczyca
26-28.02. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (Mała Scena)
27.02. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
w Teatrze „Za Dalekim” w Domu Sztuki, Warszawa
27-28.02. 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa

Styczeń 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Styczeń 2021
1.01.  (wydarzenie online)
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal
YouTube, Małopolskie Centrum Kultury Sokół, Nowy Sącz
6.01.  (wydarzenie online)
Matka Makryna Irena Jun
VOD/Teatr Studio, Warszawa
13.01.  (monodram czytany)
Radio Kultura Ernest Nita
WiMBP im. C. Norwida i Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”, Zielona Góra
17.01.  (wydarzenie online)
Kulminacja Mateusz Flis
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
22.01. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich (słuchowisko)
Fundacja Pomysłodalnia i Radio Gdańsk
22-24.01. 
Testament Szekspira Maria Gładkowska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
24.01.  (stream on-line)
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
26.01.  (monodram muzyczny)
Kalina Anna Mierzwa
Teatr TVP, Transmisja z Teatru Nowego w Poznaniu
27.01.  (stream on-line)
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska (ze specjalnym udziałem Aleksandra Kalety)
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.01.  (wydarzenie online)
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal
Małopolskie Centrum Kultury, Nowy Sącz
29-31.01.  (wydarzenie online)
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz
w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
29-31.01. 
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Teatr Nowy, Poznań
31.01.  (wydarzenie online)
Seks, drags i kredyty Rafał Rutkowski
14. Katowicki Karnawał Komedii

Grudzień 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Grudzień 2020
3.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich (słuchowisko)
Radio Gdańsk, Fundacja Pomysłodalnia
4.12
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
5.12
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
6.12 (transmisja online)
Diva Wioleta Komar
Synagoga w Jeszywas Chachmej, Lublin
7.12 PREMIERA (choreomonodram on-line)
Agon Dominika Knapik
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
9.12. (wydarzenie online)
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
10 lat Fundacji Teatru BOTO, Sopot
10.12. (wydarzenie online)
Czytanie Poezji Marek Żerański
Salon Poezji, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
12-13.12
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
13.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Wenus z Osieka Aleksandra Bożek-Muszyńska
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
13.12 (transmisja online)
Hamlet Bartosz Budny
YouTube Domu Kultury „Włochy”, Warszawa
14.12. (wydarzenie online)
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
Online w Facebook Live/Teatr BOTO, Sopot
14.12. (wydarzenie online)
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
YouTube/DKŚ, Dom Kultury Świt, Warszawa
16.12. (wydarzenie online)
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda (recital)
Regionalne Centrum Kultury w Pile
17.12. (wydarzenie online)
Uwolnić słowo – Miłość Wojtek Kowalski
Bramat – Cyfrowe Spotkania Teatralne, Goleniów
18.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
18.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Transmisja LIVE Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
18.12. (wydarzenie online)
FearLess Gosia Mielech
Polska Sieć Tańca, Teatr Rozrywki, Chorzów
18-19.12 (spektakl odwołany)
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
19.12. (wydarzenie online)
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
20.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Opowieści z pustyni : Blask kaganka Mandar Purandare (hindi)
Na kanale YouTube Baraku Kultury, Poznań
22.12. (wydarzenie online)
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Miłośników Braniewa
27-29.12. (wydarzenie online)
Ewa i ja Ewa Kaczmarek (Laura Leish)
Republika Tłusta Langusta, Poznań
29.12. PREMIERA (pokaz Work in Progress, wydarzenie online)
Garaż Maciej Cempura
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Fillia w Białymstoku
30.12. (wydarzenie online)
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
Teatr Kotłownia, Drezdenko
30.12. (wydarzenie online)
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN, Lublin

Listopad 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2020
2-3.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
3.11.  (spektakl także on-line)
Do Polski Sławomir Holland
Centrum Kultury w Piasecznie i Dom Kultury CK
5.11. 
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Cykl Inicjatywy Aktorskie Studio, Warszawa
5.11. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agniszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
5.11. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
5.11. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
5-6. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Teatr Polski, Bielsko-Biała
6.11. PREMIERA
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
6.11.
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
6.11.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
6.11. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Mała Scena Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
7-8.11. PREMIERA  (spektakl odwołany)
Głos Ludzki Joanna Woś, Dorota Wójcik (operowy monodram)
Sala Kameralna Teatru Wielkiego, Łódź
7-8.11. (spektakl odwołany)
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
8.11.  (spektakl odwołany)
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Cykl Inicjatywy Aktorskie Studio, Warszawa
7-8.11.  (spektakl odwołany)
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polski, Bielsko-Biała
8.11. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Festiwal MONOWschód, Teatr Kameralny, Wilno
8.11.  (spektakl odwołany)
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
TEATR WARSawy, Warszawa
8.11. 
MIT Viktoria Szopińska (spktakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
10.11. 
Pokuć Szymon Majchrzak (spektakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
10.11. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz (spektakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
11.11.  (spektakl odwołany)
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
12.11.  (spektakl odwołany)
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.11. 
Wojna Agnieszka Przepiórska (spektakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
12-13.11.  (spektakl odwołany)
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
13.11.  (spektakl on-line przeniesiony na 5 grudnia 2020)
Olga. Eine charmante Frau Monika Dąbrowska-Jarosz
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
13.11.  (spektakl odwołany)
Życiorys Wojciech Wysocki
Sala Kinowa ZOK, Złocieniec
13.11.  (spektakl taneczny on-line)
2 BROWN TO BE POLISH Magdalena Wójcik
Wieczór Małych Form CTiT, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
13.11.  (spektakl taneczny on-line)
Czerwone i czarne Amanda Nabiałczykk
Wieczór Małych Form CTiT, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
14.11.  (spektakl on-line)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Erlich
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
14.11.  (spektakl on-line)
Koba Aleksander Rubinovas
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
15.11.  (spektakl on-line)
Żertwa Mateusz Nowak
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
15.11.  (spekyakl on-line przeniesionyn na 5 grudnia 2020)
Zofia Małgorzata Pieńkowska
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
18.11.  (spektakl on-line)
Dziennik 1954 Piotr Fronczewski
XV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, Muzeum Powstania
18.11.  (spektakl odwołany)
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Teatr Mały, Tychy
20.11. PREMIERA (transmisja spektaklu na żywo)
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
The Dance of Earth&Human&Universe Aleksandra Borys
Borys, Wydrowska, Wójcicki / Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
Sztuczne ciało Łukasz Wójcicki
Borys, Wydrowska, Wójcicki / Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
I am going to use this body to become you Bożna Wydrowska
Borys, Wydrowska, Wójcicki / Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
20.11. (performance on-line)
Rozbiórka Monika Błaszczak (z muzyką na żywo Mateusza Rosińskiego)
Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski
20-22.11. (spektakl odwołany)
Shirley Valentine Iwona Pieniążk
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
3 x TAK RUDNICKI Wojtek Kowalski
Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA, Teatr Edward Gramonta Terminus A Quo, Nowa Sól
20.11. (performance on-line)
Rozbiórka Monika Błaszczak (z muzyką na żywo Mateusza Rosińskiego)
Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski
20.11. (na żywo i on-line)
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
20-22.11. (spektakl odwołany)
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
21.11. PREMIERA (spektakl odwołany)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Galeria Teatru Korez w Katowicach
21.11.  (performance on-line))
Krew i księżyc Marta Ziółek
Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE
21.11. (transmisja spektaklu na żywo)
Ecce Homo Janusz Stolarski
Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA, Teatr Edward Gramonta Terminus A Quo, Nowa Sól
21.11. (transmisja spektaklu na żywo)
Słodka Marta Pohrebny
Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA, Teatr Edward Gramonta Terminus A Quo, Nowa Sól
21.11. PREMIERA (spektakl odwołany)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Galeria Teatru Korez w Katowicach
21.11. (spektakl odwołany)
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
21.11. (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
21-22.11.  (spektakl odwołany)
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
22.11. (na żywo i on-line)
ANGEKOK. Opowieść arktyczna Bartosz Socha
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
22.11. (tryptyk video tańca on-line)
Szklana menażeria Marta Kosieradzka i in…
PREMIERA: na kanale Youtube, Scena Tańca AOIA i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
24.11.  (spektakl odwołny)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Galeria Teatru Korez w Katowicach
25.11. PREMIERA (spektakl on-line)
Beton Wojciech Stachura
Teatr Miniatura w Gdańsku
25.11. 
FearLess Gosia Mielech
ONLINE/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Instytut Muzyki i Tańca, Polska Sieć Tańca, Warszawa
28.11.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
28.11. (na żywo i on-line)
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozywkowej Wojciech Tremiszewski
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
28.11. (spektakl on-line)
Coz mi haw zostanie Krystyna Kachel
Klub Aktora SPATiF, Kraków
28-29.11. (spektakl on-line)
Historia księcia H. Błażej Piotrowski
Białostocki Teatr Lalek
29.11.
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Biblioteka Sopocka
30.11. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Artkombinat Scena, Łódź

Październik 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2020
1.10. 
Dwie lub trzy rzeczy, które o niej wiem. Sonet prozą o Susan S. (monodram online) Jolanta Olszewska
Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
1-2.10. 
Porno Edyta Łukaszwska
Teatr Nowy, Poznań
1-3.10. 
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Druga Strefa, Warszawa
3.10. PREMIERA
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
3.10.
Hyperspace James Batchelor
Festiwal Zawirowania 2020, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
3.10.
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Współczesny – Teatr Mały, Szczecin
3.10.
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
4.10.. PREMIERA
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Centrum Innowacji Literackich Big Book Cafe na Starym Mokotowie w Warszawie
4.10.
Pan Tadeusz Irena Jun
Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN, Lublin
4.10.
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
6.10.
Zawsze Szekspir Andrzej Seweryn
Piekarnia, Wrocław
7.10. 
Forever Szekspir! Andrzej Seweryn
Sala im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida, Zielona Góra
7.10. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
9.10. PREMIERA
Monstera Marta Ziółek
Teatr Studio, Warszawa
9.10. PREMIERA
Halo? Dominika Dębiec
Teatr NieMa w Strefie Kultury Studenckiej US, Szczecin
9.10.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
9.10.
Don Lis Radosław Lis (perfrmance/taniec)
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Centrum Kultury CK 105, Koszalin
9.10.
Witkacy 1939 Michał Breitenwald
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Domek Kata, Koszalin
9.10.
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
ANIMO Festival, Kwidzyń
9.10.
Więcej grzechów nie pamiętam… Marta Strychalska
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA, MCK Gorzow
9.10.
Letnie Małżeństwo Marta Andrzejczyk
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA, MCK Gorzow
10.10.
Chiński Maharadża Peter Cizmar
Centrum Wspinaczkowe Kotłownia, Lublin
10.10.
Zwykła historia Paulina Grys
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Domek Kata, Koszalin
10.10.
Ja i Beatrix Lech Mackiewicz (projekcja filmowa)
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Domek Kata, Koszalin
10.10.
Słoń Dariusz Siastacz
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Domek Kata, Koszalin
10.10.
Robert Marta Andrzejczyk
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA, MCK Gorzow
10.10.
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form BAMBERKA, MCK Gorzow
10.10.
Kredyt zaufania Iza Kała
Scena Krakowskiej Opery Kameralnej, Kraków
11.10.
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska (spektakl odwołany)
8. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020”, Domek Kata, Koszalin
11-12.10.
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
12.10. PREMIERA (spektakl on-line)
Jestem Bartosz Rułka
MONOTEATR #wdomu, Teatr w Oknie, Gdańsk
13.10 (spektakl on-line)
Cztery pokoje na opak wywrócone Jagoda Rall
MONOTEATR #wdomu, Teatr w Oknie, Gdańsk
13-15.10. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
14.10 (spektakl on-line)
Portret artysty współczesnego na motywach „Cierpień młodego Waltera” Goethego Szymon Majchrzak
MONOTEATR #wdomu, Teatr w Oknie, Gdańsk
14.10.
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
14.10.
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół św. Krzyża, Słupsk
15.10. 
Pan Tadeusz Irena Jun
17. SAM NA SCENIE Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 65. OKR, Teatr Rondo, Słupsk
15.10 (on-line)
Słowo ma moc – Warsztat głosowej interpretacji tekstu Mateusza Nowaka Szymon Majchrzak
MONOTEATR #wdomu, Teatr w Oknie, Gdańsk
15.10. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź
16.10. 
3xTAK. Rudnicki Wojtek Kowalski
XLI Sztama – Spotkania ze Sztuką, Sala Kina „Mazur”, Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”
16.10. 
Żertwa Mateusz Nowak
17. SAM NA SCENIE Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 65. OKR, Teatr Rondo, Słupsk
16.10. 
Bastyl/ja Piotr Rybak (spektakl on-line)
MoNoTEATR, Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
16.10. 
Rewolucja Balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska
Zmianaklimatu, Miejskie Centrum Kultury i Radio Ostrowiec, Ostrowiec Świętokrzyski
16-17.10. 
Macocha ojczyzna, czyli moja skradziona matka Wicki Kalaitzi
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
16-17.10. 
Przypadki warszawskiego amanta Grzegorz Jarek (one man show)
XL Teatr, Warszawa
16-18.10. 
Mój boski rozwód Cecylia Caban
Teatr Miejski, Leszno
16-18.10. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polski, Bielsko-Biała
17.10. 
Patrz na mnie Katarzyna Lewińska
MoNoTEATR, Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
18.10. 
Moskwa Pietuszki Marian Opania
Scena Konesera Teatru Małego, Tychy
18.10. 
„Purgatorium” na motywach „Króla Lera” Williama Szekspira Anna Rakowska
MoNoTEATR, Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
18.10. 
Pięć godzin z Mariem Jolanta Olszewska
MoNoTEATR, Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
18.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Nałęczowski Ośrodek Kultury
19.10. 
Ofelia. działanie (nie)będzie potępione Joanna Osyda
MoNoTEATR, Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
20.10. 
Kudoku Daniele Ninarello (taniec)
Festiwal Zawirowania 2020, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa
20-21.10. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
23.10. PREMIERA
Kulminacja Mateusz Flis
Inna Scena Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
23.10.  (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Aula Artis, Poznań
23.10. 
Diva Show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
23.10. 
Pieśń humbaka Marcin Fortuna
MOK „Amfiteatr” w Radomiu
23.10.  (one man show)
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski
Kino Helios, Bydgoszcz
23-25.10.
Mój boski rozwód Izabela Brejtkop
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
24.10. PREMIERA (spektakl live, on-line)
Pacjent 0 Wojciech Świeściak
Inna Scena Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
24.10. PREMIERA
Wyznania Grzegorz Piekarski
Teatr Rondo, Słupsk
24.10.
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
24.10.
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
OFMAT – Ogólnopolski Festiwal Młodych Alchemia Teatru, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków
24-25.10. 
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka
Teatr Polski, Bielsko-Biała
25.10. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Centrum Innowacji Literackich Big Book Cafe na Starym Mokotowie w Warszawie
25.10. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały Restauracja Mała i Teatr Współczesny w Szczecinie
25.10. 
Audeincja IV Piotr Krótki
Mała Scena Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
25.10.  (taniec)
MUTE Janusz Orlik
Sala Czerwona Narodowego Forum Muzyki, Wrocław
26-28.10. 
Zapiski z wygnania Kystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27.10. PREMIERA TV (spektakl TV)
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Scena Monodramu TVP Kultura, Warszawa
27.10. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki
27.10. 
Ecce Homo Janusz Stolarski
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
29. PREMIERA  (gościnnie)
Obrona Sokratesa Marian Dworakowski
Duża Scena Teatru Współczesnego, Szczecin
29.10. 
Puenty | Monodram baletowy Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
29-30.10. 
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
29-30.10. 
Przypadki warszawskiego amanta Grzegorz Jarek (one man show)
XL Teatr, Warszawa
30.10. PREMIERA 
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego, Łódź
30.10. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice/a>
30.10. 
Audeincja IV Piotr Krótki
Mała Scena Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
30.10. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra
30-31.10. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A Part w Katowicach
30-31.10. 
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Teatr Nowy, Poznań
31.10. 
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego, Łódź

Wrzesień 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2020
2.09. PREMIERA
Zwykła historia Paulina Grys
Teatr Przedmieście, Rzeszów
2.09. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Centrum Praskie Koneser, Warszawa
3.09. 
Moral insanity Peter Brajerčík
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
4.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Festiwal Czteryech Kultur, Fabryka Sztuki, Łódź
4.09. 
Baczyński Edyta Janusz-Ehrlich
Biblioteka Jednego Aktora, Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie
4.09. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska
Ogród Pałacyku Zielińskiego, Kielce
4.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
XIII Spotkania Teatralne, Innowica
6.09. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Chrześcijan Zielona Oliwka, Sala Konferencyjna, RCS Lubin
9.09. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Centrum Praskie Koneser, Warszawa
10.09.
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Druga Strefa, Warszawa
10.09. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
10.09. 
Moje fascynacje (Cohen Nohavica) Marian Opania (recital)
Kozzi Film Festiwal, Kino Norwid, Zielona Góra
11.09. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Kozzi Film Festiwal, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
11.09. 
Bal w Operze Irena Jun
Kozzi Film Festiwal, Miejska i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
11.09.
Zemsta Czerwonych Bucików Janusz Stolarski
Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Regionalne Centrum Kultury, Krosno
11.09. 
Bal w operze Irena Jun
6. Festiwal Filmu, Teatru i Książki Kozzi Kobiela Jędrusik, WiMBP Zielona Góra
11-12.09. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Teatr Polonia, Warszawa
12.09. 
Kim jest Wiera Gran? Marta Andrzejczyk
Teatr Rondo, Słupski Ośrodek Kultury
12.09.
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Duga Strefa, Warszawa
12.09. 
Słodka Marta Pohrebny
6. Festiwal Filmu, Teatru i Książki Kozzi Kobiela Jędrusik, WiMBP Zielona Góra
12.09. 
Słodka Marta Pohrebny
Kozzi Film Festiwal, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
12-13.09. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz
Teatr Mały Restauracja Mała, Szczecin
13.09. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Kozzi Film Festiwal, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
13.09. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaży, Sopot
16.09. PREMIERA
Szaman – Spektakl reporterski Monika Mariotti
Społeczna Scena Debiutów w Teatrze WARSawy, Warszawa
16.09. PREMIERA
Więcej grzechów nie pamiętam… Martyna Strychalska
XXVII Spotkania Teatralne Młodych „Czwarta Ściana”, Kino TUR, Turek
16.09. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Centrum Praskie Koneser, Warszawa
18.09. PREMIERA
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
18.09. 
Życiorys Wojciech Wysocki
Bibliotecka Publicznej, Pleszew
18.09. 
Własność znana jako Judy Garland Hanna Śleszyńska
XII Jesienne Spotkania z Teatrem, Jasielski Dom Kultury
18.09. 
Szekspir made in Poland Adam Walny
Międzynarodowyo Festiwaln Artystów Teatru Przedmiotu „Rzeczy Istność”, Park Oliwski, Gdańsk
18.09.  (pokaz przedpremierowy)
Szekspir-reinkarnacja Adam Michał Pietrzak (spektakl video-performatywny)
Teatr Układ Formalny, Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
18-19.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań
19.09. PREMIERA
Szekspir-reinkarnacja Adam Michał Pietrzak (spektakl video-performatywny)
Teatr Układ Formalny, Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
19.09. PREMIERA
Niejaki Piórko Piotr Boratyński
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
19.09. 
Mowa Ciała Ireneusz Krosny
Dom Kultury w Rawiczu
19.09. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
19.09. 
Jak się dziwnie wszystko plecie Wiesław Komasa
DDK „Węglin”, Lublin
19.09. 
Ksenia Joanna Troc
Trwa Festiwal Trzech Kultur, Muzeum Zespół Synagogalny, Włodawa
19.09. 
Dziadek Adam Walny
Międzynarodowyo Festiwaln Artystów Teatru Przedmiotu „Rzeczy Istność”, Park Oliwski, Gdańsk
19.09. 
Matka Jolanta Juszkiewicz
Fesiwal „Witkacy pod strzechy”, Teatr MOK, Słupsk
19.09. 
„dzień: noc: Dzień”, Faszystowska mać Piotr Rogaliński
Projekt Towarzystwa Kultury Czynnej „Jesteśmy częścią wielkiej sagi”, Gminne Centrum Biblioteczno-Kultralne w Starych Bogaczowicach
19.09. 
„dzień: noc: Dzień”, Być u siebie Aleksandra Kugacz-Semerci
Projekt Towarzystwa Kultury Czynnej „Jesteśmy częścią wielkiej sagi”, Gminne Centrum Biblioteczno-Kultralne w Starych Bogaczowicach
19.09. 
Uśmiech kretyna Mateusz Goławski
Wawerskie Centrum Kultury Filia Falenica
19-20.09. 
Twoja Mać Karolina Piechota
W urokliwym ogródku na Żoliborzu, Rymkiewicza 17/1, Warszawa
20.09. 
Don Kichote Adam Walny
Międzynarodowyo Festiwaln Artystów Teatru Przedmiotu „Rzeczy Istność”, Park Oliwski, Gdańsk
20.09. 
Jordan Zuzanna Bernat
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź
20.09.
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Muzeum Witolda Gombrowicza, Wsola
20.09.
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
20.09. 
Szekspir-reinkarnacja Adam Michał Pietrzak (spektakl video-performatywny)
Teatr Układ Formalny, Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
20.09. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Muzeum Miasta Gdyni
22.09. 
Kobiety bez znaczenia Halina Łabonarska, Małgorzata Niemirska
Teatr Dramatyczny, Warszawa
23.09.  (monodram baletowy)
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa
24.09. 
Czy modna pani rodzić powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
25.09. 
Słodka Marta Pohrebny
Sopoteka i Biblioteka Sopocka
25.09. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń
60. Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
25.09. 
Życie Jadzi według mnie Sławomir Holland
Centrum ŁOWICKA, Warszawa
25-27.09. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
25-27.09.
Niejaki Piórko Piotr Boratyński
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
26.09. PREMIERA
Wariat Ryszard Jaśniewicz
Dom Zarazy, Gdańsk – Oliwa
26.09. 
Homosovieticus Wojciech Kowalski
Sala Teatru Ecce Homo, Kielce
26.09. 
Matka Makryna Irena Jun
60. Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
26.09. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
Scena Teatralna NOT, Gdańsk
26-27.09. 
Mój boski rozwód Cecylia Caban
Teatr Miejski, Leszno
27.09. PREMIERA on-line
W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie Walentyna Sizonenko
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
27.09. PREMIERA
Sonata Kreutzerowska Artur Bocheński
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
27.09. 
Teatralność Mateusz Nowak
Baza Zbożowa. XX Przegląd Teatrów Alternatywnych, Kielce
27.09. 
Słoń Dariusz Siastacz
Gminny Ośodek Kultury i Promocji, Banie Mazurskie
27.09.
Wariat Ryszard Jaśniewicz
Dom Zarazy, Gdańsk – Oliwa
27.09. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
27.09. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Mysłowiecki Ośrodek Kultury
27.09. 
Aktor…To aktor… To aktor… Cezary Morawski
Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów
30.09.  (wykład perfomatywny)
Hell in process Renata Piotrowska
„Ciało/Umysł” Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu, Komuna Warszawa
30.09. 
Porno Edyta Łukaszwska
Teatr Nowy, Poznań
30.09. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Sierpień 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Sierpień 2020
1.08. 
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Duga Strefa, Warszawa
1-2.08. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Łaźnia Nowa, Kraków
2.08. PREMIERA
Pamiętnik z Powstania Warszawskiego Adam Woronowicz
Muzeum Powstania Wrszawaskiego
3.08. 
Pamiętnik z Powstania Warszawskiego Adam Woronowicz
Muzeum Powstania Wrszawaskiego
4.08. 
Faszystowska mać Piotr Rogaliński
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
4.08. 
Być u siebie Aleksandra Kugacz – Semerci
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
4.08. 
Nie lubę pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Festiwal Dwa Brzegi, Kazimierz Dolny-Janowiec nad Wisłą
4.08. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Biblioteka Sopocka
6.08. 
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
7-8.08. 
Las Angelika Pytel
Ogólnopolski Festiwal Pociąg do Miasta – Stacja Miasto, Gdynia
7-8.08. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Och-Teatr, Warszawa
7-8.08. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
7-8.08. 
Czułem się dobrze tylko w górnych sytuacjach Mirosław Samsel
Piwnice Hotelu „Sasanka” w Szklarskiej Porębie
8.08. (PREMIERA on-line)
Salon sukni ślubnych Andrzej Pieczyński
Kanał You Tube, we wsi Główna, gm. Pobiedziska
8.08. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Och-Teatr, Warszawa
8.08. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
9.08.
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
9.08.
3XTAK / Rudnicki Wojciech Kowalski
Teatr pod Lasem / Teatr Delikates, Mącze
11.08. 
SoloNowel Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
12.08. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Na Plaż, Sopot
13.08. 
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Druga Strefa, Warszawa
13-14.08. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14.08. 
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski
Chorzowski Teatr Ogrodowy CK, Chorzów
20.08. 
3x TAK Rudnicki Wojtek Kowalski
Muszla Koncertowa przy Promenadzie w Świnoujściu
21-23.08.  (spektakl muzyczny)
Bądź taka nie bądź taka Karolina Gibki
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
22.08. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
23.08. 
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Festiwal Warszawa Singera, Teatr Żydowski, Warszawa
23.08.  (nagranie spektaklu z publicznością)
W zawieszeniu Monika Wachowicz
Festiwal Retroperspektywy, Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
24.08. (online | projekcja)
W zawieszeniu Monika Wachowicz
Festiwal Retroperspektywy, Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
25.08. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Centrum Fala, Łazy
25.08. 
Hamlet Adam Walny
2. Jarosławskie Dni Sztuki, Ośrodek Kltury i Sztuki
26.08. 
Ginczenka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska
Festiwal Warszawa Singera, Teatr Żydowski, Warszawa
27-28.08.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Och Teatr , Warszawa
28.08.
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
Biblioteka Sopocka i Sopoteka