Wrzesień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2021
1.09. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Centrum Promocji Kultury w Warszawie
2.09. 
Satana Marcin Bortkiewicz
18. „Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk
2.09. 
Równowaga Mirosław Krom
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
3.09. PREMIERA
Pop Porn Magdalena Kolska
Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu / Sala 230
3.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski (Teatr Cinema)
XIV Spotkania Teatralne Innowica 2021, Innowica (Sarepta)
3.09. 
Dzikie ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
18. „Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Teatr Rondo, Słupsk
3-5.09. 
Ikebana Matylda Baczyńska
Mała Scena, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
3-5.09.  (recial)
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Scena Nowa Teatru Nowego w Poznaniu
4.09. 
Miłość Wojtek Kowalski
XI Przegląd Teatralny, Dziedziniec Kamienicy Rynek 6, Jarosław
4.09.  (Instalacja/performance)
Cienie. Eurydyka mówi Katarzyna Borkowska (z udziałem Kamilli Baar)
Przed Galeria Katowicka przy Placu Szewczyka, Katowice
4-5.09. 
Ja, Feuerbach Zdzisław Kuźniar
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
4-5.09. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu / Sala 230
5.09. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Teatr Współczesny w Szczecinie
7.09. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera, Sucha Beskidzka
9.09.  (taniec)
Fearless Gosia Mielech
Ełckie Centrum Kultury
9.09. 
O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, Gemini Park, Tychy
9.09. 
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
10.09. 
Baśń o Piecuchu Najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, Gemini Park, Tychy
10.09. 
3xTak Rudnicki Wojtek Kowalski
Nocne Teatralia „Strachy” XIV edycja, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
10.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Festiwal Siódme Poty Teatru, Centrum Kultury, Kluczbork
10.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Filharmoniia, Koszalin
10.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
10.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Pałac Młodzieży, Szczecin
10.09. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
10-12.09. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
10-12.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
11.09. 
Kamień na kamieniu Andrzej Róg
Spotkania z Kulturą Żydowską, Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej
11.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie
11.09. 
Watt Aleksandra Kugacz-Semerci
Otwarta Przestrzeń Kultury, Park Szczytnicki, Wrocław
11.09.  (solo)
INTROSPEKCJA. Przedmiot Nieocenionej Wartości Joanna M. Czajkowska
Teatr Tańca, Sopot
11.09. 
Basia Oblesia – standupowy dramat jednej aktorki Ewelina Gronowska
BOTO FEST, Teatr BOTO, Sopot
11.09. 
Zapiski z zamknięcia – sztuka handlu – handel sztuką Kamilla Baar
10. Noc Teatrów Metropolii, Teatr Mały w Tychach
11.09. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Aula Artis, Poznań
11-12.09. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
11-12.09. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin, Łódź
12.09. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
12.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
12.09. 
Okruchy Monika Wachowicz
VII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon, Miejska Galeria Sztuki „Obok”, Tychy
15.09. 
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura (Teatr Kotłownia)
Kozzi Film Festiwal Kino Norwid w Zielonej Górze
15-16.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Mała Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
16.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki z Białymstoku w Hali Kultury, Łomża
16.09. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź
16.09. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Kozzi Film Festiwal i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
16-18.09. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar (II piętro) Teatru Polskiego, Szczecin
18.09. 
Palacz zwłok. Panoptikum Robert Konowalik
Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne, Sala Widowiskowa SDK, Stalowa Wola
18.09. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski
III Karkonoski Przegląd Monodramów i małych form monoKARK’2021, Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
18.09. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Sala Widowiskowa Wawerskiego Centrum Kultury Filia Radość, Warszawa
18.09. 
Początek końca Iza Kała
„Pociąg do Teatru 2021”, Stacja Rekreacja, Gorlickie Centrum Kultury
18.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Plac przy Galerii Kazimierz, Kraków
19.09. 
Z koparką wśród zwierząt Magdalena Kwaśny
Teatr Witrynowy, Rezerwat Dzikich Dzieci, Lublin
19.09.  (słuchowisko)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz Erlich
Polskie Radio Rzeszów
19.09. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
19.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Piwnica pod Baranami, Kraków
19.09. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała
Sala Widowiskowa Spóldzielczego Domu Kultury, Stalowa Wola
19.09. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała
RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne, Sala Widowiskowa Spóldzielczego Domu Kultury, Stalowa Wola
21.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Kaliskie Spotkania Teatralne 61. Festiwal Sztuki Aktorskiej, Scena Kameralna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
22.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program TEATR POLSKA, Ośrodek Kultury w Mirosławcu
22-23.09.  (muzodram)
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
23.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Konfrontacje Młodych „m-teatr” XII edycja, Bałtycki Teatr Dramatyczny im Juliusza Słowackiego,Koszalin
25.09. PREMIERA
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
25.09. 
Koncert życzeń Danuta Stenka
Duża Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
25.09.  (spektakl odwołany)
St. Nicholas Szymon Kuśmider
PiArt Studio, Warszawa
25-26.09.  PREMIERA (Studio)
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
26.09. PREMIERA
Nazywam się Szwejk Mirosław Bieliński
Teatr TeTaTeT na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury
26.09. 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz
Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Polskie Radio Rzeszów
26.09. 
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
26.09.
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH Teatr, Warszawa
27-28.09. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
28-29.09. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
29.09. 
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Festiwal Miasto Gwiazd, Resusa w Żyrardowie
30.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program TEATR POLSKA, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
30.09. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

Sierpień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Sierpień 2021
1.08. 
Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. PRAPREMIERA
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
1.08. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
III Karkonoski Przegląd Monodramów i małych form monoKARK’2021, Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
1.08. 
Części ciała (solo) Ramona Nagabczyńska
XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA, NOWA SIEDZIBA Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
1.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
2.08. PREMIERA
O dwóch takich – puppets szoł Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
25. Festiwal Szekspirowski, Dziedziniec Teatru Szekspirowskigo, Gdańsk
2-5.08. 
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
3.08. 
Poor, poor Lear Nina Sallinen(USA/Finlandia)
25. Festiwal Szekspirowski, Stara Apteka, Gdańsk
4.08. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
4-5.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
6.08. PREMIERA
Kontrabasista Karol Trzcieliński
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Rawiczu
6.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieża
6.08. 
Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieża
6.08. 
Szekspir – reinkarnacja Adam Michał Pietrzak
SzekspirOFF, Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
6.08. 
Córko moja ogłoś to Magdalena Drab
Wioska Artystyczna Janowo, Klub Kultury w Karnicach
6-7.08. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
7.08. PREMIERA
Stracone lata Anna Andrzejewska
Festiwal Szekspirowski, SzekspirOFF Teatr w Oknie, Gdańsk
7.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park Synagoga, Orla
7.08. 
Wieczny tułacz Stanisław Górka
Festiwal Kultury Kresowej, Skwer Jana Pawła II, Mrągowo
7.08. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Sala Witrażowa Domu Kultury w Rawiczu
7.08. 
Pan Kot Iwo Bochat
Puck Rynek
8.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park miejski Amfiteatr, Hajnówka
8.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Scena Supernova, Kraków
8.08. 
Don Kichot Adam Walny
Teatr W Stodole, Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
8.08.
Kot w butach…i kapeluszach Dawid Modrzejewski
III Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole, Plac Wolności, Opole
8-9.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.08. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
7. Ogólnopolski Festiwal Pociąg do Miasta, Plac Przedsiębiorstwa Handlowego SURTEX, ul. Bolesława Krzywoustego 8, Gdynia
10-12.08. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
11.08. PREMIERA (taniec, rezydencja KCC)
THE VESSEL Karolina Kraczkowska
Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Choreograficzne, Kraków
11.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Teatr Jaracza „Przestrzenie Kultury”, Kętrzyńskie Centrum Kultury
11.08. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Prepiórska-Frankiewicz
RembART FESTIWAL 2021 Dom Kultury Rembertów, Warszawa
12.08. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
12.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Platforma nad Jeziorem Dywickim, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
12.08.  (spektakl odwołany)
LIKE A DIVA (One Women Opera Show) Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.08. 
Raport Panika Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Przedmieście (plener), Rzeszów
12.08.  (taniec)
Jumpcore Paweł Sakowicz
I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca, Nowohuckie Centrum Kultury, Biała Galeria Centrum Choreograficzne, Kraków
12.08. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Horyniec-Zdrój Art Festiwal, Gminny Ośrodek Kultury
13.08.  (taniec)
Tens Marta Wołowiec
I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca, Nowohuckie Centrum Kultury, Scena Centrum Choreograficzne, Kraków
13.08.  (taniec)
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandra Bożek-Muszyńska
Nowohuckie Centrum Kultury, Scena Centrum Choreograficzne, Kraków
13.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Scena Berlin, Kraków
13-15.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Wioska Artystyczna, Janowo
14.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Scena Amfiteatru Miejskiego, MOK Jeziorany
14.08. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
BOTO Fest, Sopot
14.08. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Maska, Rzeszów
15.08.  (wydarzenie online)
Cicha Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Facebook
15.08.  (spektakl tańca współczesnego)
Koda (a tribute) Janusz Orlik
Krakowski Festiwal Tańca, Centrum Kultury, Nowa Huta
16.08.  (One woman show)
Twoja Mać Karolina Piechota
Kawiarnia Zmianaklimatu, Ostrowiecki Browar Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski
16.08. 
Orfeo ’70 Kamil Adamus
Pałac, Sztynort Stary
16-17.08. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
17.08. 
Solo nowele Wojciech Tremiszewski
BOTO Fest, Sopot
16-17.08. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
17.08. 
Solo nowele Wojciech Tremiszewski
BOTO Fest, Sopot
18.08. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
20.08.(Czeska premiera)
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Klub Eden, Broumov
20.08. 
3x Tak Rudnicki Wojtek Kowalski
Wioska Artystyczna, Janowo
20.08. 
Gwałt Dorota Landowska
Festiwal Literacki, Teatr BOTO, Sopot
20.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
20.08. 
Dziadek Adam Walny
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
20-21.08. 
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego
21.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
Mobilny Dom Kultury, Gdańsk
21.08. 
Krawiec Niteczka Małgorzata Wolańska
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
21-22.08. 
Lekarz na telefon Dawid Dziarkowski
Scena Letnia – Dziedziniec Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie
22.08.
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH Teatr, Warszawa
22.08.
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Teatr Zdrojowy, Kudowa-Zdrój
23.08.
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Browar Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski
23.08.
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Kino Ostrovia, Ostrów Mazowiecka
23-27.08.
13. Gdański Festiwal Tańca / SOLO DANCE CONTEST 2021 / (aktualny program na każdy dzień)
Klub ŻAK, Gdańsk
24.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Piwnica pod Baranami, Kraków
25.08. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Festiwal Singera, Teatr Żydowski, Warszawa
25.08. 
Adam Mickiewicz – liryczna próba odnalezienia się w branży komediowej Wojciech Tremiszewsk
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
26.08. 
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski
Chorzowski Teatr Ogrodowy, Centrum Integracji Międzypokoleniowej
27.08. PREMIERA (spektakl odwołany)
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
27.08. 
Maraton/Tren Paweł Palcat
Festiwal Teatrów Podwórkowych, Podwórze Biblioteki Uniwersyteckiej, Poznań
27.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Muzyczno-Teatralna „Zygmunt”, Częstochowa
27-29.08. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
28.08.
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
28.08.
Flowers for Torgeir Roberta Carreri (Dania, Holstebro)
XXII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2021, Teatr Brama, Rampa Kultura, Goleniów
28-29.08. (spektakle odwołane)
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
29.08.
3XTAK RUDNICKI Wojtek Kowalski
XXII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2021, Teatr Brama, Rampa Kultura, Goleniów
29.08. 
FearLess Gosia Mielech
Kielecki Teatr Tańca / Duża Scena, Kielce
29.08. 
Diva show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
29.08. 
Don Kichote Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
29.08. 
Hamlet Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
29.08. 
Cicha Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE i Zbąszyńskie Centrum Kultury
30.08. PREMIERA
Woda w usta Edyta Janusz-Ehrlich
Klub Żak, Gdańsk
30.08. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk & Kazio Sponge
12. Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych SKWEREK, Teren Szkoły Podstawowej nr 7, Oleśnica
31.08. PREMIERA
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Klub Niebo, Warszawa

Lipiec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Lipiec 2021
1-2.07. 
Kobieta, która wpadła na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
1-2.07. 
Expiria | Poszerzanie pola Agnieszka Kryst
Nowy Teatr w Warszawie
2.07. 
Kolega Mela Gibsona  Mirosław Neinert
W ramach „Integracyjnych Spotkań z Kulturą, Miejski Dom Kultury Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich
2.07. 
Chamlet – monolog parodysty  Michał Zieliński
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Przecław
3-4.07. 
Diva show  Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
4.07. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Teatralne Lato w Mieście, Rynek Miejski, Jawor
5-6.07. 
Siedem sekund wieczności  Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
6.07. 
Nenávidím (Nienawidzę) Peter Čižmár
2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Polacy ROBIĄ TEATR, Teatr Druga Strefa, Warszawa
8.07. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski  Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
9.07.  (choreomondram)
Tanzanweisungen (it won’t be like this forever) (choreografia) Moritz Ostruschnjak (wykonanie) Daniel Conant (Niemcy)
Festiwal Zawirowania 2021, NOWA SIEDZIBA Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
9-10.07. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Plac Przedsiębiorstwa Handlowego SURTEX, ul. Bolesława Krzywoustego 8, Gdynia
9-11.07. 
Bóg, ja i pieniądze  Hanna Bieluszko
Teatr im. J. Słowackiego, Dom Rzemiosł Teatralnych – Sala Prób, Kraków
10.07. 
Kalamarapaksa, czyli rzecz o Witkacym  Caryl Swift
Chojnickie Centrum Kultury
11.07. 
Kolega Mela Gibsona  Adam Dzieciniak
Agencja Artystyczna „Dzidek”, Scena Letnia Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
11.07. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
11.07. 
MOMO Ewa Kubiak
Letni Ogród Teatralny, Plac Sejmu Śląskiego, Katowice
11.07. 
Grubaska  Izabela Noszczyk
Wioska Artystyczna, Janowo
11.07. 
Moja gra  Nastya Miedviedieva
Piwnica Teatru Kana, Szczecin
12.08. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
12.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Platforma nad Jeziorem Dywickim, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
12.08. 
Raport Panika Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Przedmieście (plener), Rzeszów
13.07.  (recital)
Wędrówka po świecie – „Wanoga pó swiece”  Paweł Ruszkowski
Teatr w Remizie Strażackiej, XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Hel
16.07. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Dom Kultury w Gołdapi
16-17.07. 
Twoja mać! One woman show Karolina Piechota
BOTO FEST’11, Teatr BOTO, Sopot
17.07. 
Biję na alarm! Eliasz Gramont
Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez kurtyny”, Stary Ratusz w Gnieźnie
18.07. 
Zapiski z wygnania  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
18.07. 
Hermenegilda K.  Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
20.08. 
Dziadek Adam Walny
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
21.08. 
Krawiec Niteczka Małgorzata Wolańska
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
20.07. 
Testament Szekspira  Maria Gładkowska
Krakowskie Miniatury Teatralne, Nowohuckie Centrum Kultury
22.07. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
Teatr w Remizie Strażackiej, XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Hel
22.07. 
Okruchy życia  Monika Wachowicz
Baza Instytutu Grotowskiego w Brzezince
23.07. 
NOE Adam Walny
Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie – Plac Gustkowicza, Gdańsk
23.07. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr Polonia, Plac Konstytucji, Warszawa
24.07. 
O Pryszczrycerzu i Królewnie Pięknotce Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie – Plac Gustkowicza, Gdańsk
24.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
BOTO FEST’11, Teatr BOTO, Sopot
24-25.07. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
24.07. 
Słodka Marta Pohrebny
Winnica Na Kawałku Ziemi, Trzebiechów
24.07. 
FearLess Gosia Mielech
Polski Teatr Tańca, Poznań
25.07.  (performance)
Ość Marta Wiśniewska
Scena Supernova, Kraków
25.07. 
Knopielka Leszek Benke
Trzebiatowski Ośrodek Kultury
25.07. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
29.07. 
Tresura Karolina Ziętak
Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, Bydgoszcz
30.07. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Stary Dwór, Zalew Siemianówka, gmina Narewka
30-31.07. 
Szekspir – reinkarnacja Adam Michał Pietrzak
Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
30-31.07. 
Agon Dominika Knapik
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
31.07. PREMIERA
Mój niepokój jest Twoim niepokojem Paweł Palcat
25. Festiwal Szekspirowski, SzekspirOFF Teatr Szekspirowski w Gdańsku
31.07. PREMIERA
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Pałac Gorzanów, Wrocław
31.07. PREMIERA (opera-monodram, polska premiera kompozycji i światowa premiera inscenizacji)
Comfort Starving Petr Nekoranec (tenor)
Hala Przemysłowa Fabryki Urządzeń Przemysłowych Śfup sp. z o.o., Świdnica
31.07. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie
31.07. 
B 612 Wiktor Malinowski
Gdański Archipelag Kultury – Wyspa Skarbów, Teren Szkoły Podstawowej nr 88 im. Farenheita, Świbno
31.07. 
FearLess Gosia Mielech
Wałeckie Centrum Kultury