Listopad 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2021
3.11. 
Olga Boznańska – Sceny z życia artystki Małgorzata Trybalska
Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa
3-4.11. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
4.11. 
Spowiedź rozpustnika Artur Bocheński
TEATR XL, Warszawa
4.11.  (spektakl odwołany)
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
4.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
5.11. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
5-6.11.  (wrocławska premiera)
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
5-6.11. 
Café Luna Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym Teatr Polonia)
Teatr Stary, Lublin
6.11. PREMIERA
Takie tam. Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
6.11. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
6.11. 
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
6.11. 
Dom z kryształu Joanna Gądek
Teatr Maska, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Pałacyk Sokół
7.11. PREMIERA
„taniec o końcu świata” Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Gościnnie na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
7.11. 
Życie Jadzi według mnie Sławomir Holland
Dom Kultury Śródmieście, Scena Na Smolnej, Warszawa
7.11. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Klub Kultury w Józefosławiu
7.11. 
Takie tam. Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
7.11. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu
7.11. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Spotkania Teatralne, Teatr Mały, Tychy
7.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach
7.11. 
Judy Hanna Śleszyńska
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej (Scena Nowa) w Gdyni
9.11.  (próba spektaklu dla mediów)
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
10.11. 
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
10.11. 
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
10.11. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
11.11. PREMIERA (taniec)
Café Müller Dominik Więcek
25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Centrum Kultury w Lublinie
11.11. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
11.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Teatr Stary w Lublinie
12.11. PREMIERA (koncert ciała, performans)
LARVA Marta Ziółek
Komuna Warszawa
12.11.  (Premiera performansu/instalacji wideo)
Strefa szeptów Joanna Grabowiecka
W ramach projektu „Szczeliny” Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Piekarnia, Wrocław
12.11. 
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
„20 LAT ARTYSTYCZNEJ WSPÓLNOTY” Teatr Przedmieście, Rzeszów
12.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Klub Delta – Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie
12.11. 
Trener Wojciech Tremiszewski
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
12-13.11. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Scena Teatru Współczesnego w Szczecinie
12-13.11. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
13.11. PREMIERA
Prze-życie Edyta Łukaszewska
V Sopockie Konsekwencje Teatralne – Ogólnopolski Przegląd Małych Form Scenicznych, Teatr BOTO, Sopot
13.11. PREMIERA
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
13.11. 
Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk Mirosław Bieliński
​Teatr TeTaTeT, Kielce
13.11. 
Pani Sand Joanna Sobocińska
XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Teatr Miniatura, Gdańsk
13.11. 
Homo Sovieticus Wojtek Kowalski
XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Teatr Miniatura, Gdańsk
13.11. 
Twarza w twarz Cieszka Żółtko
Olsztyńskie Forum Kobiet, MOK Kamienica Naujacka, Olsztyn
13.11. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
13.11. 
Wyznanie Grzegorz Piekarski
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
13-14.11. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
13-14.11.  (koncert ciała, performans)
LARVA Marta Ziółek
Komuna Warszawa
13-14.11. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zielona Góra
13-14.11. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Centrum na Przedmieściu, Wrocław
13-14.11. 
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Waszawa
13-14.11. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
14.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
14.11.  (performance)
Akty Aurora Lubos
Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych, Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
14.11.  (taniec)
Fearless Gosia Mielech
Polska Sieć Tańca i Teatr Rozrywki, Chorzów
14.11.  (taniec)
Café Müller Dominik Więcek
Scena Robocza w Poznaniu
14.11. 
Więcej grzechów nie pamiętam Martyna Strychalska
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
14.11. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
15.11. 
Równowaga Mirosław Krom
Domek Kata, Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
16.11.  (monodram muzyczny)
Edith Piaf, ptak smutnego stulecia Joanna Rawik
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
16.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
16.11. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Festiwal Piotra Skrzyneckiego, MDK Mińsk Mazowiecki
18.11. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Budynek Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku
19.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie
19.11. 
Klepsydra Monika Wachowicz (Teatr A Part)
Spotkania Teatru Otwartego, Scena im. Ryszarda Cieślaka Teatru Terminus A Quo w Nowej Sol
19.11. 
Nigdy dość Magdaleny Bochan-Jachimek
Spotkania Teatru Otwartego, Scena im. Ryszarda Cieślaka Teatru Terminus A Quo w Nowej Soli
19.11. 
Supermenka Jowita Budnik (Teatr Gudejko)
I Nadmorski Festiwal Teatralny Sala Kina Rybka, Łeba
19.11. 
Orfi Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
19.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Teatr Maska, Rzeszów
19-20.11. 
Café Luna Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
20.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Kinoteatr Rialto, Katowice
20.11.  (instalacja/performance)
Królowa Maab Katarzyna Post
Scena Teatrlna StertaScen, Warszawa
20.11. 
Zupa Rybna w Odessie Sebastian Ryś
Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
20.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowskia-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
20.11. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Nie Teatr, Białystok
20-21.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
20.11.  (instalacja/performance)
Królowa Maab Katarzyna Post
Scena Teatralna StertaScen, Warszawa
21.11. PREMIERA (monodram operowy)
The Man with Night Sweats Alex Rosen
Festiwal Opera Rara, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
21.11. 
Kod Janusza Stolarski
Spotkania Teatru Otwartego, Scena im. Ryszarda Cieślaka Teatru Terminus A Quo w Nowej Soli
21.11. 
Klaun w balonie Andrzej Talkowski (Teatr Szczęście)
Teatr KTO, Kraków
22.11.  (monodram operowy)
The Man with Night Sweats Alex Rosen
Festiwal Opera Rara, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
22.11. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Archipelag Kultury”Plama”, Gdańsk
23.11. 
Stryjeńska. Let’s dance Zofia Dorota Landowska
TVP Kultura, Warszawa
23.11. 
SoloNowele Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
24.11. 
Mięso Tamara Yelchaninova (Spektakl Teatru Stajni Metamorficznej)
Sala Widowiskowa Strzelińskiego Ośrodka Kultury
24.11.  (performance)
Odległość Aurora Lubos
Pomorski Inkubator Kultury, Gdańsk
24.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Stary Maneż, Gdańsk
24-25.11. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiorska
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Dom Machin, Kraków
24-25.11. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar II piętro Teatru Polskiego w Szczecinie
25.11. PREMIERA
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg
25.11. 
Stara kobieta wysiaduje. Sama Irena Jun
DDK „Węglin”, Lublin
25.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Wyspa Kultury CKK Jordanki, Toruń
25-26.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
26.11. PREMIERA
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
26.11. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
26.11. 
Dwa razy dwa cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe czyli arytmetyka wyzwolonej duszy Jerzy Łazewski
BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna, Sala Gobelinowa Muzeum Historycznego w Sanoku
26.11. 
Siedem opowieści nie tylko dla dzieci Witold Dąbrowski
BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna, Sala Gobelinowa Muzeum Historycznego w Sanoku
26.11.  (recital)
Cicho Marta Andrzejczyk
Hol Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu
26.11. 
Odbicia Paweł Stachowczyk
Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu
26.11. 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
Teatr Lalki i Aktora – im. Alojzego Smolki w Opolu
26.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
26-28.11. 
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg
27.11. PREMIERA (spektakl odwołany)
Prze-życie Edyta Łukaszewska
Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
27.11. PREMIERA (monodram muzyczny)
Wiera G. Agnieszka Babicz
Stowarzyszenie Teatr Nieduży, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
27.11. PREMIERA
Hrabalu ty mój Wojciech Kowalski
Scena Klubu „Muzyczna Meta”, Częstochowa
27.11. PREMIERA
Dzika Magdalena Płaneta
W ramach 16. Festiwalu MIEJSCE KOBIET, Ośrodek Teatralny RONDO, Słupsk
27.11. 
Odbicia Paweł Stachowczyk
r”>Rampa Kultura i Twierdza Desig
27.11. 
FearLess Gosia Mielech
Polska Sieć Tańca, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Sopocki Teatr Tańca
27.11. 
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
27.11. 
Paramnezja Bogdan Koca
Centrum Kultury w Łomiankach
27.11. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
27-28.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
27-28.11. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar II piętro Teatru Polskiego w Szczecinie
28.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie
28.11. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Dworek Białoprądnicki, Kraków
28.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Sala Widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury, Kołobrzeg
28.11. 
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
28.11. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
Teatr BOTO, Sopot
28.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
29.11. 
Bar pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski
Teatr pod Regałem Kawiarnia Literatka, Wrocław
29.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Klub Studio, Kraków
29.11.  (monodram muzyczny)
Sarmatyja Palina Dabravoĺskaja
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
29.11.  (monodram/słuchowisko)
Jak to z tobą było Małgorzata Maślanka
„Radiowy Teatr Wyobraźni”, Program 1. Polskiego Radia
30.11. 
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
30.11. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock
30.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Muzeum Romantyzmu, Opinogóra