Wrzesień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2021
1.09. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Centrum Promocji Kultury w Warszawie
2.09. 
Satana Marcin Bortkiewicz
18. „Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk
2.09. 
Równowaga Mirosław Krom
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
3.09. PREMIERA
Pop Porn Magdalena Kolska
Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu / Sala 230
3.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski (Teatr Cinema)
XIV Spotkania Teatralne Innowica 2021, Innowica (Sarepta)
4-5.09. 
Ja, Feuerbach Zdzisław Kuźniar
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
3.09. 
Dzikie ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
18. „Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Teatr Rondo, Słupsk
3-5.09. 
Ikebana Matylda Baczyńska
Mała Scena, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
4.09. 
Miłość Wojtek Kowalski
XI Przegląd Teatralny, Dziedziniec Kamienicy Rynek 6, Jarosław
4.09.  (Instalacja/performance)
Cienie. Eurydyka mówi Katarzyna Borkowska (z udziałem Kamilli Baar)
Przed Galeria Katowicka przy Placu Szewczyka, Katowice
4-5.09. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu / Sala 230
5.09. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Teatr Współczesny w Szczecinie
7.09. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera, Sucha Beskidzka
9.09.  (taniec)
Fearless Gosia Mielech
Ełckie Centrum Kultury
9.09. 
O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, Gemini Park, Tychy
9.09. 
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
10.09. 
Opowieści z pustyni Mandar Purandare
Fundacja Barak Kultury, Poznań
10.09. 
Baśń o Piecuchu Najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, Gemini Park, Tychy
10.09. 
3xTak Rudnicki Wojtek Kowalski
Nocne Teatralia „Strachy” XIV edycja, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
10.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Festiwal Siódme Poty Teatru, Centrum Kultury, Kluczbork
10.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Filharmoniia, Koszalin
10.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
10.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Pałac Młodzieży, Szczecin
10.09. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
10-12.09. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
10-12.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
11.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie
11.09.  (solo)
INTROSPEKCJA. Przedmiot Nieocenionej Wartości Joanna M. Czajkowska
Teatr Tańca, Sopot
11.09. 
Basia Oblesia – standupowy dramat jednej aktorki Ewelina Gronowska
BOTO FEST, Teatr BOTO, Sopot
11.09. 
Zapiski z zamknięcia – sztuka handlu – handel sztuką Kamilla Baar
10. Noc Teatrów Metropolii, Teatr Mały w Tychach
11.09. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Aula Artis, Poznań
11-12.09. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
11-12.09. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin, Łódź
12.09. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
12.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
12.09. 
Okruchy Monika Wachowicz
VII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon, Miejska Galeria Sztuki „Obok”, Tychy
15.09. 
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura (Teatr Kotłownia)
Kozzi Film Festiwal Kino Norwid w Zielonej Górze
15-16.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Mała Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
16.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki z Białymstoku w Hali Kultury, Łomża
16.09. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź
16.09. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Kozzi Film Festiwal i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
16-18.09. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar (II piętro) Teatru Polskiego, Szczecin
17.09. PREMIERA
Brydkie kačenia (Brzydkie kaczątko) Joanna Troc
Bielski Dom Kultury
17.09. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
9. Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych „Sztukaterie”, Kino Drawa w Drawsku Pomorskim
18.09. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski
III Karkonoski Przegląd Monodramów i małych form monoKARK’2021, Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
18.09. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Sala Widowiskowa Wawerskiego Centrum Kultury Filia Radość, Warszawa
18.09. 
Początek końca Iza Kała
„Pociąg do Teatru 2021”, Stacja Rekreacja, Gorlickie Centrum Kultury
18.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Plac przy Galerii Kazimierz, Kraków
19.09. 
Z koparką wśród zwierząt Magdalena Kwaśny
Teatr Witrynowy, Rezerwat Dzikich Dzieci, Lublin
19.09.  (słuchowisko)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz Erlich
Polskie Radio Rzeszów
19.09. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
19.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Piwnica pod Baranami, Kraków
19.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała
RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne, Sala Widowiskowa Spóldzielczego Domu Kultury, Stalowa Wola
17.09. 
Ecce Homo Janusz Stolarski
9. Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych „Sztukaterie”, Kino Drawa w Drawsku Pomorskim
21.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Kaliskie Spotkania Teatralne 61. Festiwal Sztuki Aktorskiej, Scena Kameralna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
22.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program TEATR POLSKA, Ośrodek Kultury w Mirosławcu
22.09.  (muzodram)
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
22.09. 
Cicha Paulina Wycichowska
Szamotulski Ośrodek Kultury, Sala Kina Halszka
23.09. PREMIERA
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Lubuski Teatr, Zielona Góra
23.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Konfrontacje Młodych „m-teatr” XII edycja, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
23.09. 
Melduję Tobie Polsko – Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu
23-24.09. 
Odważyłam się zdjąć buty Karolina Słonka
Dni Kultury Żydowskiej Teatr Rondo, Słupsk
24.09. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
Festiwal OFF Sytuacje i Akademia Sztuk Scenicznych w Poznaniu/Poznań Academy of Performing Arts
24.09. 
3 x Rudnicki Wojciech Kowalski
XXI Przegląd Teatrów Alternatywnych, Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych „Baza Zbożowa”, Kielce
24.09. 
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Festiwal Miasto Gwiazd, Resusa w Żyrardowie
25.09. PREMIERA
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
26.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Sala Widowiskowa MOK-u, Jeziorany
25.09. 
INTROSPEKCJA. Przedmiot Nieocenionej Wartości Joanna M. Czajkowska
Sopocki Teatr Tańca
25.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
25.09.  (spektakl odwołany)
St. Nicholas Szymon Kuśmider
PiArt Studio, Warszawa
25-26.09.  PREMIERA (Studio)
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
25-26.09. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
26.09. PREMIERA
Nazywam się Szwejk Mirosław Bieliński
Teatr TeTaTeT na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury
26.09. PREMIERA
Budowniczy Ryszard Jaśniewicz
Teatr z Polski 6, Dom Zarazy Gdańsk-Oliwa
26.09. 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz
Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Polskie Radio Rzeszów
26.09. 
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
26.09.
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH Teatr, Warszawa
26.09. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
XXI Przegląd Teatrów Alternatywnych, Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych „Baza Zbożowa”, Kielce
27-28.09. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
27-28.09. 
Czy to serce pękło Paweł Drzewiecki
Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach
28-29.09. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
29.09. 
Pacjent 0 Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.09. 
Pamiętnik Klaudia Kąca-Jasic
Centrum Kultury i Edukacji Bakara, Wrocław
29-31.09. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Lubuski Teatr, Zielona Góra
30.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program TEATR POLSKA, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
30.09. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
30.09. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko ()
9. Inny Festiwal, Fundacja Barak Kultury, Poznań
30.09. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Teatr Układ Formalny Centrum na Przedmieściu, Wrocław