Grudzień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Grudzień 2019 rok
1.12.
Sonata Księżycowa Irena Jun
Konferencja ARA ART, Chorzowskie Centrum Kultury
1.12.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polski, Bielsko-Biała
1.12.
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
1.12. 
Freedoomrun – ciałoopowieść Kuba Falk (performance)
Studium Teatralne S/T, Warszawa
1.12. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
1.12. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa
1.12. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
1.12. 
Belfer Wojciech Pszoniak
Teatr Mazowiecki, Warszawa
1.12. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
1.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Muzeum Susch, Susch (Szwajcaria) 
1.12.
Wienia  Łukasz Dąbrowski
Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019, Teatr BOTO
1.12.
Wyspa Kalina  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
2.12. 
Moskwa-Pietuszki Jacek Zawadzki
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
2.12. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
O co biega kobietom? Angelika Olszewska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
Jaskółka Julia Wasilewska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
2.12. 
Miałem wielkie szczęście Wojciech Gałziński
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Scheindl. Historia zapomnianego miasteczka Rozalia Forest (Łotwa)
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
3.12. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania (gościnnie)
Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie 
3.12. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 
3.12. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław
3-5.12.
Wyspa Kalina  Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
4.12. 
Nad Soplicowem słońce weszło Mirosław Wasiewicz
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
4.12. 
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski
Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury 
5.12. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Kawiarnia Artystyczna, Radom
5.12. 
Najkrótsza powieść Sławomir Kowalski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
5-6.12. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Sala na dworcu PKP, Starogard Gdański
5-8.12. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Mały, Szczecin
6.12. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak 
Boska Komedia 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
6.12. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
6.12. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk (Ukraina)
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
6.12. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
7.12
Anna Frank Monika Majewska 
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa
7.12
Jumpcore Paweł Sakowicz (performans choreograficzny)
Teatr Szkolny Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku
7.12
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Kaplica KChB , Rasbka-Zdrój
7.12. 
Wienia Łukasz Dąbrowski
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
8.12. PREMIERA
Rozmowy Artaksesa i Ewandra Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8.12. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
8.12.
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
8.12.
Normalka Jan Mierzyński
Sala Widowiskowa GOK w Wojcieszycach
8.12.
Konopielka Leszek Benke
Kameralna Scena Teatralna w Domu Zdrojowym, Jastrzębie-Zdrój
8.12.
Pewniak Sebastian Cybulski
Scena SPATiF, Warszawa
8.12. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
9.12 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
9-10.12. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa
10.12.
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Dom Kultury, Piaseczno 
10.12.
Ostatnia taśma Krappa Mieczysław Filipczyk
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu 
10-11.12.
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Piwnice CK, Lublin 
10-12.12. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
11.12.
V Monika Wachowicz
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
11.12.
Kim jest Wiera Gran Marta Andrzejczyk
WertepEXPO 2019, Ośrodek Kultury w Sejnach
11.12.
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Stara Rzeźnia, Szczecin
11.12. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalnyJoanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
11.12. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Gminny Ośrodek Kultury Promyk, Bystra
11.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. St. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
12.12. PREMIERA
Simone Anna Godowska (taniec)
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 
12.12.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
12.12.
Stopklatka  Michał Felczak
WertepEXPO 2019, WOAK Spodki, Białystok
12.12. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak 
Boska Komedia 2019, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków 
12.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
12.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Teatr Muzyczny, Lublin
12.12. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12.12. 
Zgaga Dorota Stalińska (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.12. PREMIERA
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
13.12.
6 sekund Beata Malczewska 
Loch Camelot, Kraków
13.12.
Słoń  Łukasz Staniszewski 
Gminny Ośrodek Kultury, Gietrzwałd
13.12.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej  Wojciech Tremiszewski 
WertepEXPO 2019, Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
13.12.
Złota Rybka przed 40-tką  Magdalena Bochan-Jachimek 
WertepEXPO 2019, Hajnowski Dom Kultury
13.12. 
Jak to się łatwo mówi Monika Roguszczak 
Projektornia GAK, Gdańsk 
13.12. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Szkoła Podstawowa w Rzykach
13.12. 
Obca Solomija Mardarovych 
Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Bielsku-Białej
13.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń
14.12. PREMIERA
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
14.11. 
V Monika Wachowicz
Sala Widowiskowa, Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kraków
14.12.
Mamy problem. Monodram macierzyński  Magdalena Bochan-Jachimek 
WertepEXPO 2019, Akademia Teatralna, Białystok
14.12.
Pan Trener  Wojciech Tremiszewski 
WertepEXPO 2019, Hajnowski Dom Kultury
14.12. 
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
14.12. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz
Wrocławska Offensywa Teatralna, Piekarnia, Wrocław
14.12. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Maria Zielińska-Jaworska
Zmianaklimatu, Ostrowiec Świętokrzyski
14.12
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
IV Zbór KChB Biblia i Misja, Krakow
14.12
To tylko sex Olga Bołądź 
KinoTeatr Adria, Bydgoszcz
14.12. 
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
14.12. 
Chamlet – Monolog parodysty Michał Zieliński
Teatr Och-Cafe, Warszawa
14.12. 
Monika Wachowicz
Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie
14.12. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
14.12. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź 
14-17.12. 
Miejsca #4 Proste momenty  Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
15.12. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, Wrocław
15.12. 
Kobieta, której nie ma Bartosz Bandura 
Teatr Kotłownia, Drezdenko
15.12. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
Teatr BOTO, Sopot
15.12. 
Raport Panika Arti Grabowski 
AST, Scena Klasyczna, Kraków
15.12. 
M. Zimińska  Magdalena Tomaszewska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
15.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
15-18.12. 
Boku Katarzyna Skręt (perfodram)
Teatr Szwalnia, Łódź 
16.12. 
Monika Wachowicz (taniec)
Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”, Kraków 
16-17.12.
Morfina 0,05  Marek Żerański
Stara Rzeźnia, Szczecin
17.12.
Nuż w słuhu  Paweł Siwiak (słuchowisko na żywo)
Wieża Ciśnień CKiS, Konin
17-18.11.
No właśnie co Krystyna Krotoska
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18.12.
Ewa Błachnio & Muzikanty Ewa Błachnio (Koncert na rzecz krakowskiego Hospicjum dla dzieci „Alma Spei”)
Teatr Zależny, Kraków 
18.12.
Simone Anna Godowska (taniec)
Krakowskie Centrum Choreograficzne 
18.12.
Listy z Moskwy Dorota Salomon 
Faktyczny Dom Kultury, Warszawa 
18-19.12.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
19.12
To tylko sex Olga Bołądź 
Scena Na Łasztowni Teatru Polskiego, Szczecin
19-20.12. 
Ostatnia taśma  Alessandro Curti
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
20.12. PREMIERA
Koda (a tribute) Janusz Orlik (taniec)
Stary Browar / Studio Słodownia +3, Poznań 
20.12.
PustoStan  Rafał Pietrzak
Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
20.12.
DIVA Show  Kamil Maćkowiak
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
20-21.12.
Singielka 2, czyli Matka Polka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
21-22.12. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21-22.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
23.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk24.12. 
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice 
26.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
28.12. PREMIERA
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
28.12. 
Ja, Mania Angelika Panas
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Dobra Zwrotka Paweł Ziegler
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Słodka Marta Pohrebny
„Wieczór z Monodramem” MOK, Mysłowice 
28.12. 
Kobiety Karamazow Kamila Kamińska 
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
28-29.12. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
28-29.12. 
Wszystko, co najlepsze Rafał Mohr
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 
28-29.12. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
29.12.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
29-30.12. 
Miejsca #4 Proste momenty Honorata Martin (instalacja site-specific)
Dom Handlowy Jantar, Gdańsk
31.12.
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Nowa Scena Teatru Nowego, Poznań
31.12. 
Like a DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *