Listopad 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Listopad 2019 rok
1.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Malenowice (Czechy)
2.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Skoczów
2.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
3.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
3.11. 
Nikt nie czytał  Joanna Sobocińska
XII Dni Romana Wilhelmiego, Scena Na Piętrze, Poznań
5-6.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
6.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, Skarżysko-Kamienna
7.11. 
Żertwa Mateusz Nowak
Klub Wilkowyje, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
7.11. 
Momo Ewa Kubiak
Klub Studencki „Bakałarz”, Kraków
7.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Staszowski Ośrodek Kultury
7-9.11. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
Teatr Mały, Szczecin
8.11. PRAPREMIERA
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
8.11. 
To tylko sex  Olga Bołądź
Bałtycki Teatr Dramatyczny im Juliusza Słowackiego, Koszalin
8.11. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Ksiąznica Pomorska, Szczecin
8.11. 
Sekret Panny Kazimiery  Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
8.11. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!  Dorota Landowska
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
8.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
8.11. 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
TEATR WARSawy, Warszawa 
8.11. 
Lusia! Lusieńka! Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Kuźnia Bracka, Dom Kultury, Stargard Gdański
8.11. 
Kredyt zaufania Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
8.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Bielsko-Biała
8-9.11. 
Mariacka 5  Elżbieta Okupska
Maa Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
8-9.11. 
Rozmowy Artaksesa i Ewandra  Jolanta Juszkiewicz
Piwnice Marysieńki, Warszawa
8-9.11. 
Matka Makryna  Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
9.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Cieszyn
9.11. 
Mięso Paweł Hajncel (performance)
Teatr Ósmego Dnia, Poznań
9.11. 
Novecento Mateusz Olszewski
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
9.11. 
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
9.11. 
Like a DIVA Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9.11. 
Podróż do Buenos Aires  Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
9.11. 
Słodka  Marta Pohrebny
Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” 2019, Klub Delta, Szczecin
9.11. 
Początek końca Iza Kała
AST, Scena Klasyczna, Kraków
9.11. 
Like a Diva  Małgorzata Pawłowska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9-10.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
9-10.11. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.11. 
Amant na czerwonym dyewanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
10.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Ustroń
10.11
Melduję Tobie Polsko, Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Studio „Gram” Radia Kielce
10.11
MOMO Ewa Kubiak 
Teatr Gry i Ludzie, Katowice
10.11
To tylko sex Olga Bołądź 
Teatr Ludowy, Kraków
10.11. 
Przejrzystość pustki  Monika Wachowicz
Tyski Festiwal Performance, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
11.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
12.11. 
Solonowele Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
12.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
13.11. 
maria s. Ewelina Ciszewska
Teatr Rondo, Słupsk
13.11. 
Manifest Ziuta Zającówna
Festiwal Piotra Skrzyneckiego, MDK Mińsk Mazowiecki 
13.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak (gościnnie)
Teatr Mazowiecki, Warszawa 
13.11. 
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
36. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Duża Scena im. I. T. Byrskich Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
13.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Częstochowa
14.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Synagoga Poppera, Kraków
15.11. PREMIERA
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
15.11. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Monodramu KFK, Forum Kultury, Kraków
15.11. 
Normalka Jan Mierzyński
Gminny Ośrodek Kultury w Zwierzynie
15.11. 
V Monika Wachowicz 
Galeria SqArt Gallery, Bytom
15.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Teatr w Centrum Kultury w Witkowie
15.11. 
Usta Weroniki. Zupełnie Nieznane Modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11. 
Kalina Jagoda Rall 
„Noc z Teatrem”, BWA Galeria Sanocka
15.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztynyMikołaj Prynkiewicz
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
15.11. 
Dzisiaj wyjeżdżam Mateusz Paszkiewicz
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Scena Stara Apteka, Gdańsk
15.11. 
Pudełko zapałek Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
15-17.11. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
16.11. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11. 
Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolnościJoanna Pasternak 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Sala Prób Hebanowskiego, Gdańsk
16.11
Warunki zabudowy Arti Grabowski 
Scenia Robocza, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Wrocław
16.11. 
Kalina Jagoda Rall
Spotkania Teatralne „Na granicy …” Centrum Kultury, Cisna 
16.11. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (standupowy dramat jednej aktorki)
Teatr BOTO, Sopot
16.11. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
16.11. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Scena Robocza, Poznań
16.11. 
Exit. Fantazje Hamleta Figurentheater Wilde & Vogel (Niemcy)
Finał ANIMATUS, Kieleckie Centrum Kultury – Mała Scena
16.11. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
60-lecie Stowarzyszenia Teatru Propozycji „Dialog”, Koszalin
16.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 
16.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
16.11. 
Dreams Die Hard (Marzenia nie umierają)  Rachel Karafistan (Niemcy)
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań
16.11. 
Aleja narodowa  Dariusz Maj
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
16-17.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań
16.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Wrocław
17.11. 
Całe życie w dresach  Justyna Tomczak-Boczko
MDK w Kole
17.11. 
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
17.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok 
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa
17.11. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
17-18.11.
No właśnie co Krystyna Krotoska
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
17-18.12.
Singielka  Anna Guzik-Tylka
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
18.11.
Seks, prochy i rock & roll Hubert Jarczak
Listopadowe Spotkania z Teatrem, Centrum Kultury w Giżycku
18.11.
Obietnica Nikola Mierzejewska
Tydzień Kultury Niebanalnej 2019, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu
18.11.
Tato/dram Łukasz Chrzuszcz
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
18.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Gliwice
18.11.
Dziadek Adam Walny
Masska. Przegląd Teatralny, Teatr na Plaży, Sopot
18.11.
Płakać nie wolno/ Tam Kamila Winkler
„Monodram x 2 – Autunalia 2019”, HYDRO(ZA)GADKA, Zielonogórski Ośrodek Kultury
18-19.11.
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa 
19.11. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
19.11. 
Kalina® Anna Mierzwa
TVP Kultura, Warszawa
19-20.11. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti (Włochy)
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
20-21.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
21.11. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Wodzisławskie Centrum Kultury
21.11. 
Mamy problem. Monodram macierzyńskiMagdalena Bochan-Jachimek 
XXV Festiwal Zderzenie Teatrów, Kłodzki Ośrodek Kultury
21.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
XXV Festiwal Zderzenie Teatrów, Kłodzki Ośrodek Kultury
22.11. PREMIERA 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz 
2019-11-22 Wileński Teatr Kameralny (Vilniaus Kamerinis Teatras), Wilno (Litwa)/a> 
22.11. PREMIERA
Rajcula warzy na wilijo Joanna Gorzała
Teatr Fabryka Porcelany, Katowice 
22.11. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie
22.11. 
V Monika Wachowicz (taniec)
Spotkania z OFFTeatrem, Sala Widowiskowa MCK, Gorzów Wielkopolski 
22.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
22.11. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk 
22.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila,w której umarłam Ewa Błaszczyk
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
22.11. 
Matka Makryna Irena Jun
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Pojedynek Bartosz Rułka
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Adolf Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Koba/Stalin Aleksander Rubinkowas (Litwa)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
HOMOSOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zaoszczenki Wojciech Kowalski
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
23.11. 
Żywoty świętych osiedlowych Agata Kucińska
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
23.11. 
Sprzedam  Małgorzata Szczerbowska
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
23.11. 
Raport panika  Arti Grabowski
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
23.11
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko 
Dzięgielów
23-24.11. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin
24.11. PREMIERA
Równina wątłych mięśni Renata Piotrowska-Auffret (performans/taniec)
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
24.11. 
Pani Sand Joanna Sobocińska
Scena Supernova, Kraków
24.11. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
24.11. 
kamica79  Marta Grygier
PATIO ASP i Fundacja Pomysłodalnia, Teatr na Plaży, Sopot
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
Teatr BOTO, Sopot
24.11. 
Seks, drags i kredyty Rafał Rutkowski (stand up)
TEATR WARSawy, Warszawa
24.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków 
24.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Offensywa Teatralna, Centrum Sztuki Piekarnia, Wrocław
24.11. 
Jak się wszystko dziwnie plecie Wiesław Komasa
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Fal/Staff Krzysztof Gordon
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Grając Maggie Pip Utton (Anglia)
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
34. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski 
24.11. 
Siódemka Paweł Pabisiak
3. Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO
24.11. 
Kobieta Pierwotna Hanna Śleszyńska (gościnnie)
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
25.11. 
Performer Arti Grabowski
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
25.11. 
Normalka Jan Mierzyński
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
25.11. 
Bezimienna wyspa Atsushi Takenouchi (tancerz butoh)
Instytut Teatralny, Warszawa
25.11. 
Atrapa i Utopia Iwona Konecka 
Offensywa Teatralna i Instytut Grotowskiego, Wrocław
25.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Szkoła Podstawowa nr. 350 w Warszawie
26.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu
27.11.
Stara Kobieta wysiaduje Lidiya Danylchuk
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
27.11.
I zanim zapomnę, kocham cię, kocham cię Pip Utton
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
27.11. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa
27-28.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
27-29.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie
28.11.
Nienawidzę Peter Čižmár
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
28.11.
Medea – Czerwona Pustka  Despina Sarafidou
T1A: STREFA VIP, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
28.11. 
ANTROPOCO? Kuba Falk (performance)
Klub Ziemia, Gdańsk
28.11. 
Belfer Wojciech Pszoniak
20. Festiwal Teatralny – „Teatr pasja rodzinna”, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
28.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
IX Festiwal Teatralny Konteksty – Zjawiska, Teatr Animacji, Scena Witraż, Poznań
28.11. 
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Dom Środowisk Twórczych, Kielce 
28.11. 
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
29.11. PRAPREMIERA
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
29.11. PRAPREMIERA
Sybillewo Ewa Wycichowska (choreomonodram)
Scena Wspólna, Poznań
29.11. 
Do Polski  Sławomir Holland
Kino Kotłownia, Starachowice
29.11. 
Oriana. Utwór  Katarzyna Baraniecka
Centrum Kultury Agora, Wrocław
29.11. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Sala Widowiskowa Teatru Rondo, Słupski Ośrodek Kultury
29.11. 
Obca Solomija Mardarovych 
Teatr Propozycji DIALOG w Koszalinie
29.11. 
Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz
Teatr Gdynia Główna
29.11. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
29.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
29.11. 
Witajcie. Welcome Aurora Lubos
Gdańska Galeria Miejska, Dom Chodowieckiego i Grassa
30.11. PREMIERA
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
30.11. PREMIERA
Twoja Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr BOTO, Sopot
30.11. PREMIERA
Teach yourself to fly Victoria Kennett (taniec)
Krakowskie Centrum Choreograficzne
30.11. 
„Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań
30.11.
7 sekund wieczności Katarzyna Jamróz
Teatr Miejski, Leszno
30.11. 
Zgaga Dorota Stalińska
20. Festiwal Teatralny – „Teatr pasja rodzinna”, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
30.11. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Szczecin
30.11. 
Trzy ćwierci do śmierciKarolina Martin
Teatr Polska, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
30.11. 
Audiencja II  Mikołaj Grabowski
Oświęcimskime Centrum Kultury
30.11. 
NadbagażKarolina Miłkowska-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
30.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30.11. 
Zgaga  Dorota Stalińska
Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji, Piła
30.11. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka 
Piwnica na Wójtowskiej, Warszawa
30.11. 
Ćma – Marilyn Monroe jakiej nie znacieMagdalena Płaneta 
IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. R. Brandstaettera, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance
30.11. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski 
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *