Sierpień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Sierpień 2021
1.08. 
Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. PRAPREMIERA
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
1.08. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
III Karkonoski Przegląd Monodramów i małych form monoKARK’2021, Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
1.08. 
Części ciała (solo) Ramona Nagabczyńska
XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA, NOWA SIEDZIBA Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
1.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
2.08. PREMIERA
O dwóch takich – puppets szoł Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
25. Festiwal Szekspirowski, Dziedziniec Teatru Szekspirowskigo, Gdańsk
2-5.08. 
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
3.08. 
Poor, poor Lear Nina Sallinen(USA/Finlandia)
25. Festiwal Szekspirowski, Stara Apteka, Gdańsk
4.08. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
4-5.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
6.08. PREMIERA
Kontrabasista Karol Trzcieliński
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Rawiczu
6.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieża
6.08. 
Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieża
6.08. 
Szekspir – reinkarnacja Adam Michał Pietrzak
SzekspirOFF, Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
6.08. 
Córko moja ogłoś to Magdalena Drab
Wioska Artystyczna Janowo, Klub Kultury w Karnicach
6-7.08. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
7.08. PREMIERA
Stracone lata Anna Andrzejewska
Festiwal Szekspirowski, SzekspirOFF Teatr w Oknie, Gdańsk
7.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park Synagoga, Orla
7.08. 
Wieczny tułacz Stanisław Górka
Festiwal Kultury Kresowej, Skwer Jana Pawła II, Mrągowo
7.08. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Sala Witrażowa Domu Kultury w Rawiczu
7.08. 
Pan Kot Iwo Bochat
Puck Rynek
7-8.08. 
Shirley Valetine Anna Kadulska
Sala Kameralna Teatru Żelaznego, Katowice
8.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park miejski Amfiteatr, Hajnówka
8.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Scena Supernova, Kraków
8.08. 
Don Kichot Adam Walny
Teatr W Stodole, Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
8.08.
Kot w butach…i kapeluszach Dawid Modrzejewski
III Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole, Plac Wolności, Opole
8-9.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.08. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
7. Ogólnopolski Festiwal Pociąg do Miasta, Plac Przedsiębiorstwa Handlowego SURTEX, ul. Bolesława Krzywoustego 8, Gdynia
10-12.08. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
11.08. PREMIERA (taniec, rezydencja KCC)
THE VESSEL Karolina Kraczkowska
Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Choreograficzne, Kraków
11.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Teatr Jaracza „Przestrzenie Kultury”, Kętrzyńskie Centrum Kultury
11.08. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Prepiórska-Frankiewicz
RembART FESTIWAL 2021 Dom Kultury Rembertów, Warszawa
12.08.  (spektakl odwołany)
LIKE A DIVA (One Women Opera Show) Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.08. 
Raport Panika Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Przedmieście (plener), Rzeszów
12.08.  (taniec)
Jumpcore Paweł Sakowicz
I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca, Nowohuckie Centrum Kultury, Biała Galeria Centrum Choreograficzne, Kraków
12.08. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Horyniec-Zdrój Art Festiwal, Gminny Ośrodek Kultury
13.08.  (taniec)
Tens Marta Wołowiec
I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca, Nowohuckie Centrum Kultury, Scena Centrum Choreograficzne, Kraków
13.08.  (taniec)
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandra Bożek-Muszyńska
Nowohuckie Centrum Kultury, Scena Centrum Choreograficzne, Kraków
13.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Scena Berlin, Kraków
13-15.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Wioska Artystyczna, Janowo
14.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Scena Amfiteatru Miejskiego, MOK Jeziorany
14.08. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
BOTO Fest, Sopot
14.08. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Maska, Rzeszów
15.08.  (wydarzenie online)
Cicha Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Facebook
15.08.  (spektakl tańca współczesnego)
Koda (a tribute) Janusz Orlik
Krakowski Festiwal Tańca, Centrum Kultury, Nowa Huta
16.08.  (One woman show)
Twoja Mać Karolina Piechota
Kawiarnia Zmianaklimatu, Ostrowiecki Browar Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski
16.08. 
Orfeo ’70 Kamil Adamus
Pałac, Sztynort Stary
16-17.08. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
17.08. 
Solo nowele Wojciech Tremiszewski
BOTO Fest, Sopot
18.08. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
20.08.(Czeska premiera)
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Klub Eden, Broumov
20.08. 
3x Tak Rudnicki Wojtek Kowalski
Wioska Artystyczna, Janowo
20.08.(Czeska premiera)
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Klub Eden, Broumov
20.08. 
Gwałt Dorota Landowska
Festiwal Literacki, Teatr BOTO, Sopot
20.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
20.08. 
Dziadak Adam Walny
Królewskie Arkady Sztuki 2021, Zamek Królewski, Warszawa
20-21.08. 
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego
21.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
Mobilny Dom Kultury, Gdańsk
21.08. 
Krawiec Niteczka Małgorzata Wolańska
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
21-22.08. 
Lekarz na telefon Dawid Dziarkowski
Scena Letnia – Dziedziniec Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie
22.08.
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH Teatr, Warszawa
22.08.
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Teatr Zdrojowy, Kudowa-Zdrój
23.08.
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Browar Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski
23.08.
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Kino Ostrovia, Ostrów Mazowiecka
23-27.08.
13. Gdański Festiwal Tańca / SOLO DANCE CONTEST 2021 / (aktualny program na każdy dzień)
Klub ŻAK, Gdańsk
24.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Piwnica pod Baranami, Kraków
25.08. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Festiwal Singera, Teatr Żydowski, Warszawa
25.08. 
Adam Mickiewicz – liryczna próba odnalezienia się w branży komediowej Wojciech Tremiszewsk
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
26.08. 
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski
Chorzowski Teatr Ogrodowy, Centrum Integracji Międzypokoleniowej
27.08. PREMIERA (spektakl odwołany)
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
27.08. 
Maraton/Tren Paweł Palcat
Festiwal Teatrów Podwórkowych, Podwórze Biblioteki Uniwersyteckiej, Poznań
27.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Muzyczno-Teatralna „Zygmunt”, Częstochowa
27-29.08. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
28.08.
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
28.08.
Flowers for Torgeir Roberta Carreri (Dania, Holstebro)
XXII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2021, Teatr Brama, Rampa Kultura, Goleniów
28-29.08. (spektakl odwołany)
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
29.08.
3XTAK RUDNICKI Wojtek Kowalski
XXII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2021, Teatr Brama, Rampa Kultura, Goleniów
29.08. 
FearLess Gosia Mielech
Kielecki Teatr Tańca / Duża Scena, Kielce
29.08. 
Diva show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
29.08. 
Don Kichote Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
29.08. 
Hamlet Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
29.08. 
Cicha Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE i Zbąszyńskie Centrum Kultury
30.08. PREMIERA
Woda w usta Edyta Janusz-Ehrlich
Klub Żak, Gdańsk
30.08. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk & Kazio Sponge
12. Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych SKWEREK, Teren Szkoły Podstawowej nr 7, Oleśnica
31.08. PREMIERA
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Klub Niebo, Warszawa

Lipiec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Lipiec 2021
1-2.07. 
Kobieta, która wpadła na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
1-2.07. 
Expiria | Poszerzanie pola Agnieszka Kryst
Nowy Teatr w Warszawie
2.07. 
Kolega Mela Gibsona  Mirosław Neinert
W ramach „Integracyjnych Spotkań z Kulturą, Miejski Dom Kultury Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich
2.07. 
Chamlet – monolog parodysty  Michał Zieliński
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Przecław
3-4.07. 
Diva show  Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
4.07. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Teatralne Lato w Mieście, Rynek Miejski, Jawor
5-6.07. 
Siedem sekund wieczności  Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
6.07. 
Nenávidím (Nienawidzę) Peter Čižmár
2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Polacy ROBIĄ TEATR, Teatr Druga Strefa, Warszawa
8.07. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski  Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
9.07.  (choreomondram)
Tanzanweisungen (it won’t be like this forever) (choreografia) Moritz Ostruschnjak (wykonanie) Daniel Conant (Niemcy)
Festiwal Zawirowania 2021, NOWA SIEDZIBA Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
9-10.07. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Plac Przedsiębiorstwa Handlowego SURTEX, ul. Bolesława Krzywoustego 8, Gdynia
9-11.07. 
Bóg, ja i pieniądze  Hanna Bieluszko
Teatr im. J. Słowackiego, Dom Rzemiosł Teatralnych – Sala Prób, Kraków
10.07. 
Kalamarapaksa, czyli rzecz o Witkacym  Caryl Swift
Chojnickie Centrum Kultury
11.07. 
Kolega Mela Gibsona  Adam Dzieciniak
Agencja Artystyczna „Dzidek”, Scena Letnia Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
11.07. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
11.07. 
MOMO Ewa Kubiak
Letni Ogród Teatralny, Plac Sejmu Śląskiego, Katowice
11.07. 
Grubaska  Izabela Noszczyk
Wioska Artystyczna, Janowo
11.07. 
Moja gra  Nastya Miedviedieva
Piwnica Teatru Kana, Szczecin
12.08. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
12.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Platforma nad Jeziorem Dywickim, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
12.08. 
Raport Panika Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Przedmieście (plener), Rzeszów
13.07.  (recital)
Wędrówka po świecie – „Wanoga pó swiece”  Paweł Ruszkowski
Teatr w Remizie Strażackiej, XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Hel
16.07. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Dom Kultury w Gołdapi
16-17.07. 
Twoja mać! One woman show Karolina Piechota
BOTO FEST’11, Teatr BOTO, Sopot
17.07. 
Biję na alarm! Eliasz Gramont
Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez kurtyny”, Stary Ratusz w Gnieźnie
18.07. 
Zapiski z wygnania  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
18.07. 
Hermenegilda K.  Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
20.08. 
Dziadek Adam Walny
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
21.08. 
Krawiec Niteczka Małgorzata Wolańska
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
20.07. 
Testament Szekspira  Maria Gładkowska
Krakowskie Miniatury Teatralne, Nowohuckie Centrum Kultury
22.07. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
Teatr w Remizie Strażackiej, XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Hel
22.07. 
Okruchy życia  Monika Wachowicz
Baza Instytutu Grotowskiego w Brzezince
23.07. 
NOE Adam Walny
Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie – Plac Gustkowicza, Gdańsk
23.07. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr Polonia, Plac Konstytucji, Warszawa
24.07. 
O Pryszczrycerzu i Królewnie Pięknotce Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie – Plac Gustkowicza, Gdańsk
24.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
BOTO FEST’11, Teatr BOTO, Sopot
24-25.07. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
24.07. 
Słodka Marta Pohrebny
Winnica Na Kawałku Ziemi, Trzebiechów
24.07. 
FearLess Gosia Mielech
Polski Teatr Tańca, Poznań
25.07.  (performance)
Ość Marta Wiśniewska
Scena Supernova, Kraków
25.07. 
Knopielka Leszek Benke
Trzebiatowski Ośrodek Kultury
25.07. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
29.07. 
Tresura Karolina Ziętak
Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, Bydgoszcz
30.07. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Stary Dwór, Zalew Siemianówka, gmina Narewka
30-31.07. 
Szekspir – reinkarnacja Adam Michał Pietrzak
Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
30-31.07. 
Agon Dominika Knapik
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
31.07. PREMIERA
Mój niepokój jest Twoim niepokojem Paweł Palcat
25. Festiwal Szekspirowski, SzekspirOFF Teatr Szekspirowski w Gdańsku
31.07. PREMIERA
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Pałac Gorzanów, Wrocław
31.07. PREMIERA (opera-monodram, polska premiera kompozycji i światowa premiera inscenizacji)
Comfort Starving Petr Nekoranec (tenor)
Hala Przemysłowa Fabryki Urządzeń Przemysłowych Śfup sp. z o.o., Świdnica
31.07. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie
31.07. 
B 612 Wiktor Malinowski
Gdański Archipelag Kultury – Wyspa Skarbów, Teren Szkoły Podstawowej nr 88 im. Farenheita, Świbno
31.07. 
FearLess Gosia Mielech
Wałeckie Centrum Kultury

Czerwiec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Czerwiec 2021
2.06.  (performance)
Landscape before catastrophe Hygin Delimat
MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Studio Na Grobli im. Instytutu Jerzego Grotowskiego, Wrocław
2.06.
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska
Teatr Współczesny, Szczecin
3.06. 
Device, Solo Ten Marcin Motyl
15. MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Centrum Na Przedmieściu, Wrocław
3.06.  (wydarzenie online)
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
4-5.06. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
5.06. 
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski, Scena Senatorska, Warszawa
5.06.  (performans)
l a n i e – eksperyment egoistyczny Anna Piotrowska
MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Centrum Na Przedmieściu, Wrocław
5-6.06. 
Sekretarka Barbara Misiun
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
6-7.06. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska
TVP Polonia, Warszawa
8.06. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
FB Centrum Kultury, Piaseczno
9.06. 
Expiria Agnieszka Kryst
Nowy Teatr i Art Stations Foundation, Warszawa
10.06. 
Beton Wojciech Stachura
34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Teatr Lalki i Aktora w Łomży
10.06. 
Sekretarka Barbara Misiun
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
11.06. 
Pieśń humbaka Marcin Fortuna
Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Kawiarnia Artystyczna, Radom
11.06. 
dzień: noc: Dzień (Faszystowska Mać i Być u siebie) Piotr Rogaliński, Aleksandra Kugacz-Semerci
MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej
11-12.06. 
Tożsamość Michał Zdeb
Galeria S, Toruń
11-13.06. 
Mariacka 5 Elżbieta Okupska
Teatr Rozrywki – Mała Scena, Chorzów
12.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Teatr Mały, Tychy
12.06. 
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr WARSawy, Warszawa
12.06. 
Niżynski Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
12-13.06. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Współczesny, Szczecin
12-13.06. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
13.06. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Mała Scena Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
13.06. 
9 sekwencji z życia matki Katarzyna Linke
Scena Muzyczno-Teatralna „Zygmunt”, Częstochowa
13.06. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
15-16.06. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Ośrodek Kultury i Sztuki, Sala Teatru Laboratorium we Wrocławiu
16-18.06. 
Aganemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
17.06. PREMIERA (online)
Bradipoteatar: Kropla Anna Suzzi Valli
Teatr Korez, International Performing Arts Festival A PART, Katowice FB
17.06. 
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.06. 
Romans Natalia Sakowicz
Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
18.06. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
International Performing Arts Festival A PART, Sala Teatralna Pałac Młodzieży, Katowice FB
18.06. 
Okruchy życia Monika Wachowicz (performens/instalacja)
International Performing Arts Festival A PART, Sala 211 Miasto Ogrodów, Katowice
18-19.06. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki (gościnnie)
Mała Scena Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
18-19.06. 
Ginczenka
Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz

Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
19.06.
PREMIERA

Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy, Toruń

19-20.06. 

Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Trzecia Scena, Poznań
20.06.

Ginczenka
 Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz

Centrum Współpracy Międzynarodowej,
 Grodno
21.06. 
Początek końca
 Iza Kała

Teatr KTO, Platforma Play Kraków
20-25.06.
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy, Toruń
24-25.06. 
Kalina Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Scena Nowa, Poznań
25.06. PREMIERA
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Teatr Maska, Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra
25.06. 
Beton Wojciech Stachura
Teatr Miniatura, Gdańsk
26.06. PREMIERA (taniec)
Miss Liberty Gosia Mielech
Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury
26.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Centrum Łowicka, Warszawa
26.06. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
26.06. 
Chamlet – monolog protagonisty Michał Zieliński
Och Teatr, Warszawa
27.06. 
Kalina Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Scena Nowa, Poznań
27.06.
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Teatr Maska, Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra
27.06.  (taniec)
FearLess Gosia Mielech
Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury
27.06.
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Metamorfozy Lalek, Białostocki Teatr Lalek

Marzec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Marzec 2021
2.03. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Betania”, Katowice
2.03.  (stand-up comedy)
Ojciec Polski Rafał Rutkowski
Teatr Polonia, Warszawa
4.03. 
Biała bluzka Krystyna Janda
OCH-Teatr, Warszawa
5.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
6.03. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu, Choroszcz
6.03. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Centrum Kultury Podgórza – Klub Kliny, Kraków
6-7.03. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
6-7.03. 
Iwanow. Człowiek, który śpi Piotr Mokrzycki
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
6-7.03. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
6-7.03.  (muzyczny monodram)
Ojej, kobieta Joanna Wąż
Lubuski Teatr, Zielona Góra
7.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
8.03. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
8.03. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Studyjne Kino SFINKS, Kraków
11.03. 
Cztery strony spojrzenia Malwina Tkaczyk
Klub Muzyczny CKiS, Tczew
12.03. PREMIERA (performance)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Teatr Korez, Katowice
12.03. PREMIERA (monodramat)
Rita Karolina Bruchnicka (ze specjalnym udziałem Marka Kality)
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
12-14.03.
Znikomość Konrad Michalak
Scena Kameralna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
13.03. 
Pacjent Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
13-14.03. (monodramat)
Rita Karolina Bruchnicka (ze specjalnym udziałem Marka Kality)
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
13-14.03. (wydarzenie online)
Ewa i ja Ewa Kaczmarek
Republika Tłusta Langusta, Poznań
16.03.  (spektakl odwołany)
Życiorys Wojciech Wysocki
Dom Kultury, Piaseczno
17-18.03. 
Kobieta, która wpadła na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
19.03. 
Koncert życzeń Danuta Stenka
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
19.03. 
O co biega kobietom Angelika Olszewska
Teatr im. Andreasa Gryphiusa, Głogów
19.03. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
MOK, Police
20.03.  (spektakl odwołany)
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
20.03.  (spektakl odwołany)
Dzienniki Mikołaj Grabowski
Stary Teatr, Lublin
20-21.03.  (spektakle odwołane)
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Mała Scena Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.03.  (spektakl odwołany)
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
20-21.03.  (spektakle odwołane)
Diva show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
20-21.03. (spektakl odwołany)
Kulminacja Mateusz Flis
Aula PWSZ, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21.03.  (spektakl odwołany)
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
22.03. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz
Teatr Telewizji TVP, Warszawa
22.03. (spektakl odwołany)
Imago Nikola Mierzejewska
Świetlica Domu Aktora w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
23.03. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska
TVP Kultura, Warszawa
23.03.  (spektakl odwołany)
Tancerka Barbara Lech
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
23.03.  (spektakl odwołany)
Tresura Karolina Ziętek
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
24.03.  (spektakl odwołany)
Chamlet Michał Zieliński
Och-Cafe, Warszawa
24-25.03.  (spektakle odwołane)
Mariacka 5 Elżbieta Okupska
Mała Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
25.03.  (spektakl odwołany)
Audiencja II Mikołaj Grabowski
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
25.03.  (spektakl odwołany)
Kolega Mela Gibsona Mirosław Nejnert
Teatr Korez, Katowice
25.03.  (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
25.03. (spektakl odwołany)
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
25.03.  (spektakl odwołany)
Tato nie wraca Agnieszka Przepiorska
Teatr WARSawy, Warszawa
25.03.  (wydarzenie online)
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, Tychy
26.03. PREMIERA (spektakl odwołany)
ORFI Irena Serakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
26.03.  (spektakl online)
Będzie ciasno Aneta Spirydowicz
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, na kanale YouTube (Teatr Mały, Tychy)
26.03.  (spektakl odwołany)
Matka Makryna Irena Jun
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
26-27.03.  (spektakle odwołane)
Porno Edyta Łukaszwska
Teatr Nowy, Poznań
26-28.03.  (spektakle odwołane)
Mój boski rozwód Cecylia Caban
Teatr Miejski, Leszno
27.03.  (spektakl odwołany)
Grubaska Izabela Noszczyk
Miejski Dom Kultury w Radomsku
27.03.  (spektakl odwołany)
Goła baba Joanna Szczepkowska
Teatr im. Andreasa Gryphiusa, Głogów
27.03.  (spektakl odwołany)
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
27.03.  (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
27.03.  (spektakl odwołany)
Wieczny tułacz Stanisław Górka
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
27.03.  (spektakl odwołany)
Goła baba Joanna Szczepkowska
Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie
27.03.  (spektakl odwołany)
Wyznanie Grzegorz Piekarski
Teatr Rondo, Słupsk
28.03. (spektakl odwołany)
ORFI Irena Serakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
27-28.03.  (spektakle odwołane)
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
27-28.03.  (spektakle odwołane)
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
28.03.  (spektakl odwołany)
FearLess Gosia Mielech
Kielecki Teatr Tańca – Polish Contemporary/Jazz Ballet
31.03.  (spektakl odwołany)
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Scena Kameralna Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa

Luty 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Luty 2021
02.02.  (wydarzenie online)
Początek końca Iza Kała
14. Katowicki Karnawał Komedii
04.02.  (wydarzenie online)
MaminSzymek Szymon Majewski
14. Katowicki Karnawał Komedii
05.02.  (wydarzenie online)
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska
1Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
5-7.02.  (wydarzenie online)
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
5-6.02. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
7.02.  (wydarzenie online)
Pewniak Sebastian Cybulski
You Tube Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa
8.02.  (wydarzenie online)
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
You Tube Promu Kultury, Warszawa
12.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
12.02. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
13.02. PREMIERA (wydarzenie online)
Expiria Agnieszka Kryst
vod.nowyteatr.org, Warszawa
13.02.
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
13-14.02.
Kulminacja Mateusz Flis
Aula PWSZ, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
14.02. (wydarzenie online)
Expiria Agnieszka Kryst
vod.nowyteatr.org, Warszawa
14.02. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
14-15.02.  (spektakl online)
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Teatr Muzyczny, Toruń
15.02. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
16-17.02. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polski, Bielsko-Bała
18.02. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
19.02. 
Europa, Europa Małgorzata Sokołowska
Teatr Rondo, Słupsk
19-20.02.
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
19-21.02. 
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (Mała Scena)
19-21.02. 
Aganemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura)
20-21.02. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
20-21.02. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Sala Kina Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
20-21.02. 
Pacjent Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21.02. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Scena Poczekalnia, Kościański Ośrodek Kultury
23.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
26.02. PREMIERA 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
26.02. 
Diva Show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
26.02.  (monodram baletowy)
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
26.02. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Sala Widowiskowa Domu Kultury, Łęczyca
26-28.02. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (Mała Scena)
27.02. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
w Teatrze „Za Dalekim” w Domu Sztuki, Warszawa
27-28.02. 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
27-28.02. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Maj 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Maj 2021

7.05.  (wydarzenie online)
Śmiszny staruszek Krzysztof Gordon
Spektakl w ramach 35. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, PPV Stream Teatr Baj Pomorski, Toruń
7.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
8.05.  (wydarzenie online)
Przyj dziewczyno przyj… Wioleta Komar
Spektakl w ramach 35. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, PPV Stream Teatr Baj Pomorski, Toruń
8.05.  (wydarzenie online)
Szekspir 7 pm Piotr Kondrat
Spektakl w ramach 35. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, PPV Stream Teatr Baj Pomorski, Toruń
8.05.  (wydarzenie online)
Maraton/Tren Paweł Palcat
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy
9.05. 
Klatka Mateusz Marcinkowski
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
13.05.
Taka umrę Nina Malinowska
Bielski Ośrodek Kultury, Warszawa
16.05.  (wydarzenie online)
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Reemisja spektaklu na platformie Play Kraków
17.05. 
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski
Teatr STU, Kraków
19.05.  (wydarzenie online)
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę, pokaz rejestracji spektaklu Kolektywu Kobietostan Agnieszka Bresler
Emisja spektaklu na Facebooku i YouTubie Instytutu Grotowskiego
20-23.05. 
Mariacka 5 Elżbieta Okupska
Mała Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
22.05. PRAPREMIERA 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
22.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Artkombinat Scena, Łódź
23.05. 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
25.05. 
Goła baba Joanna Szczepkowska
Kujawskie Centrum Kultury, Inowrocław
25-26.05. 
100 razy Lenz – próba Lisa Stiegler
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”, Residenztheater z Monachium, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
26.05. 
Czy modna pani rodzić powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy i Rakieta Klub, Warszawa
26.05. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Centrum Kultury Podgórza, Kraków
25-31.05. 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
28.05. 
100 razy Lenz – próba Lisa Stiegler
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”, Residenztheater z Monachium, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
29.05. PREMIERA
Lekarz na telefon

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
29.05.
Grubaska Izabela Noszczyk
MDK, Radomsko

29.05.
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
29.05. (wydarzenie online)
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Stowarzyszenia Kamera, FB
30.05. (wydarzenie online)
Mowa ciała Ireneusz Krosny
GOKSiR Przecław, FB
30.05.
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska
Teatr Współczesny, Szczecin
31.05. 
Monika Wachowicz
15. MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Studio Na Grobli im. Instytutu Jerzego Grotowskiego, Wrocław

Kwiecień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Kwiecień 2021
1.04.  (spektakl odwołany)
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Scena Kameralna Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
7-8.04.  (spektakle odwołane)
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
10.04. PREMIERA (wydarzenie online, monodram cyrkowy)
Mamałyga Sabina Drąg
Wydarzenie transmitowne na stronie www Instytutu Teatralnego, Warszawa
11.04.  (spektakl odwołany)
Rozmowy z diabłem Jerzy Trela
Teatr STU, Kraków
11.04.  (wydarzenie online)
Złota Rybka przed 40-stką Magdalena Bochan-Jachimek
Festiwal Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna Teatr Muzyczny, Łódź
11.04.  (wydarzenie online)
Iwanow. człowiek, który śpi Piotr Mokrzycki
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
16.04.  PREMIERA (performance, wydarzenie online)
Rozluźnienie Katarzyna Chmielewska
youtu.be, GAK Plama, Miasto Gdańsk
17.04.  (spektakl odwolany)
Święto wiosny Marlena Niestrój
Instytut Grotowskiego, Piekarnia, Wrocław
20.04. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn
Teatr Telewizji TVP, Warszawa
23-24.04.  (spektakl on-line)
FuDo – teraz robię butoh Yumi Umiumare
Butohpolis. International Butoh Art Festival
Teatr Akt, Warszawa 
24.04. PREMIERA (spektakl online)
Romans Natalia Sakowicz
Facebook, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Warszawa
24.04.  (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
27.04.  (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Och-Teatr, Warszawa


24.04. PREMIERA (spektakl online)
Romans Natalia Sakowicz
Facebook, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Warszawa
24.04.  (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
27.04.  (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Och-Teatr, Warszawa

24.04. PREMIERA (spektakl online)
Romans Natalia Sakowicz
Facebook, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Warszawa
24.04.  (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
27.04.  (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Och-Teatr, Warszawa

Styczeń 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Styczeń 2021
1.01.  (wydarzenie online)
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal
YouTube, Małopolskie Centrum Kultury Sokół, Nowy Sącz
6.01.  (wydarzenie online)
Matka Makryna Irena Jun
VOD/Teatr Studio, Warszawa
13.01.  (monodram czytany)
Radio Kultura Ernest Nita
WiMBP im. C. Norwida i Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”, Zielona Góra
17.01.  (wydarzenie online)
Kulminacja Mateusz Flis
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
22.01. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich (słuchowisko)
Fundacja Pomysłodalnia i Radio Gdańsk
22-24.01. 
Testament Szekspira Maria Gładkowska
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
24.01.  (stream on-line)
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
26.01.  (monodram muzyczny)
Kalina Anna Mierzwa
Teatr TVP, Transmisja z Teatru Nowego w Poznaniu
27.01.  (stream on-line)
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska (ze specjalnym udziałem Aleksandra Kalety)
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.01.  (wydarzenie online)
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal
Małopolskie Centrum Kultury, Nowy Sącz
29-31.01.  (wydarzenie online)
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz
w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
29-31.01. 
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Teatr Nowy, Poznań
31.01.  (wydarzenie online)
Seks, drags i kredyty Rafał Rutkowski
14. Katowicki Karnawał Komedii

Grudzień 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Grudzień 2020
3.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich (słuchowisko)
Radio Gdańsk, Fundacja Pomysłodalnia
4.12
Znikomość Konrad Michalak
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
5.12
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
6.12 (transmisja online)
Diva Wioleta Komar
Synagoga w Jeszywas Chachmej, Lublin
7.12 PREMIERA (choreomonodram on-line)
Agon Dominika Knapik
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
9.12. (wydarzenie online)
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
10 lat Fundacji Teatru BOTO, Sopot
10.12. (wydarzenie online)
Czytanie Poezji Marek Żerański
Salon Poezji, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
12-13.12
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
13.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Wenus z Osieka Aleksandra Bożek-Muszyńska
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
13.12 (transmisja online)
Hamlet Bartosz Budny
YouTube Domu Kultury „Włochy”, Warszawa
14.12. (wydarzenie online)
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
Online w Facebook Live/Teatr BOTO, Sopot
14.12. (wydarzenie online)
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
YouTube/DKŚ, Dom Kultury Świt, Warszawa
16.12. (wydarzenie online)
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda (recital)
Regionalne Centrum Kultury w Pile
17.12. (wydarzenie online)
Uwolnić słowo – Miłość Wojtek Kowalski
Bramat – Cyfrowe Spotkania Teatralne, Goleniów
18.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
18.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Transmisja LIVE Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
18.12. (wydarzenie online)
FearLess Gosia Mielech
Polska Sieć Tańca, Teatr Rozrywki, Chorzów
18-19.12 (spektakl odwołany)
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
19.12. (wydarzenie online)
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
20.12. PREMIERA (wydarzenie online)
Opowieści z pustyni : Blask kaganka Mandar Purandare (hindi)
Na kanale YouTube Baraku Kultury, Poznań
22.12. (wydarzenie online)
Słoń Dariusz Siastacz
Towarzystwo Miłośników Braniewa
27-29.12. (wydarzenie online)
Ewa i ja Ewa Kaczmarek (Laura Leish)
Republika Tłusta Langusta, Poznań
29.12. PREMIERA (pokaz Work in Progress, wydarzenie online)
Garaż Maciej Cempura
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Fillia w Białymstoku
30.12. (wydarzenie online)
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
Teatr Kotłownia, Drezdenko
30.12. (wydarzenie online)
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN, Lublin

Listopad 2020

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2020
2-3.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
3.11.  (spektakl także on-line)
Do Polski Sławomir Holland
Centrum Kultury w Piasecznie i Dom Kultury CK
5.11. 
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Cykl Inicjatywy Aktorskie Studio, Warszawa
5.11. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agniszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
5.11. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
5.11. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
5-6. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Teatr Polski, Bielsko-Biała
6.11. PREMIERA
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
6.11.
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
6.11.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
6.11. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Mała Scena Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
7-8.11. PREMIERA  (spektakl odwołany)
Głos Ludzki Joanna Woś, Dorota Wójcik (operowy monodram)
Sala Kameralna Teatru Wielkiego, Łódź
7-8.11. (spektakl odwołany)
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
8.11.  (spektakl odwołany)
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Cykl Inicjatywy Aktorskie Studio, Warszawa
7-8.11.  (spektakl odwołany)
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polski, Bielsko-Biała
8.11. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Festiwal MONOWschód, Teatr Kameralny, Wilno
8.11.  (spektakl odwołany)
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
TEATR WARSawy, Warszawa
8.11. 
MIT Viktoria Szopińska (spktakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
10.11. 
Pokuć Szymon Majchrzak (spektakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
10.11. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz (spektakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
11.11.  (spektakl odwołany)
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
12.11.  (spektakl odwołany)
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.11. 
Wojna Agnieszka Przepiórska (spektakl on-line)
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
12-13.11.  (spektakl odwołany)
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
13.11.  (spektakl on-line przeniesiony na 5 grudnia 2020)
Olga. Eine charmante Frau Monika Dąbrowska-Jarosz
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
13.11.  (spektakl odwołany)
Życiorys Wojciech Wysocki
Sala Kinowa ZOK, Złocieniec
13.11.  (spektakl taneczny on-line)
2 BROWN TO BE POLISH Magdalena Wójcik
Wieczór Małych Form CTiT, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
13.11.  (spektakl taneczny on-line)
Czerwone i czarne Amanda Nabiałczykk
Wieczór Małych Form CTiT, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
14.11.  (spektakl on-line)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Erlich
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
14.11.  (spektakl on-line)
Koba Aleksander Rubinovas
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
15.11.  (spektakl on-line)
Żertwa Mateusz Nowak
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
15.11.  (spekyakl on-line przeniesionyn na 5 grudnia 2020)
Zofia Małgorzata Pieńkowska
MONOTEATR: o wolności! – festiwal monodramu, Teatr w Oknie, Gdańsk
18.11.  (spektakl on-line)
Dziennik 1954 Piotr Fronczewski
XV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, Muzeum Powstania
18.11.  (spektakl odwołany)
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Teatr Mały, Tychy
20.11. PREMIERA (transmisja spektaklu na żywo)
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Scena Pod Sufitem Teatru Nowego w Łodzi
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
The Dance of Earth&Human&Universe Aleksandra Borys
Borys, Wydrowska, Wójcicki / Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
Sztuczne ciało Łukasz Wójcicki
Borys, Wydrowska, Wójcicki / Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
I am going to use this body to become you Bożna Wydrowska
Borys, Wydrowska, Wójcicki / Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
20.11. (performance on-line)
Rozbiórka Monika Błaszczak (z muzyką na żywo Mateusza Rosińskiego)
Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski
20-22.11. (spektakl odwołany)
Shirley Valentine Iwona Pieniążk
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
20.11. (transmisja spektaklu na żywo)
3 x TAK RUDNICKI Wojtek Kowalski
Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA, Teatr Edward Gramonta Terminus A Quo, Nowa Sól
20.11. (performance on-line)
Rozbiórka Monika Błaszczak (z muzyką na żywo Mateusza Rosińskiego)
Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski
20.11. (na żywo i on-line)
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
20-22.11. (spektakl odwołany)
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
21.11. PREMIERA (spektakl odwołany)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Galeria Teatru Korez w Katowicach
21.11.  (performance on-line))
Krew i księżyc Marta Ziółek
Warszawski Przegląd Tańca 2020 ONLINE
21.11. (transmisja spektaklu na żywo)
Ecce Homo Janusz Stolarski
Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA, Teatr Edward Gramonta Terminus A Quo, Nowa Sól
21.11. (transmisja spektaklu na żywo)
Słodka Marta Pohrebny
Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA, Teatr Edward Gramonta Terminus A Quo, Nowa Sól
21.11. PREMIERA (spektakl odwołany)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Galeria Teatru Korez w Katowicach
21.11. (spektakl odwołany)
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
21.11. (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
21-22.11.  (spektakl odwołany)
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała
22.11. (na żywo i on-line)
ANGEKOK. Opowieść arktyczna Bartosz Socha
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
22.11. (tryptyk video tańca on-line)
Szklana menażeria Marta Kosieradzka i in…
PREMIERA: na kanale Youtube, Scena Tańca AOIA i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
24.11.  (spektakl odwołny)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Galeria Teatru Korez w Katowicach
25.11. PREMIERA (spektakl on-line)
Beton Wojciech Stachura
Teatr Miniatura w Gdańsku
25.11. 
FearLess Gosia Mielech
ONLINE/Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Instytut Muzyki i Tańca, Polska Sieć Tańca, Warszawa
28.11.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
28.11. (na żywo i on-line)
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozywkowej Wojciech Tremiszewski
IV Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
28.11. (spektakl on-line)
Coz mi haw zostanie Krystyna Kachel
Klub Aktora SPATiF, Kraków
28-29.11. (spektakl on-line)
Historia księcia H. Błażej Piotrowski
Białostocki Teatr Lalek
29.11.
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Biblioteka Sopocka
30.11. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Artkombinat Scena, Łódź