Październik 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Październik 2018 rok
1.10. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Dzierzgoński Ośrodek Kultury, Sala Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego
5.10. 
multiude Wojciech Marek Kozak (choreomonodram) 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Centrum Kultury 105, Koszalin 
5.10. 
Tlen/ballady Jakub Mieszała 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin 
5.10. 
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin
6.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin
6.10. 
Bądź taka nie bądź taka Karolina Gibki 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Centrum Kultury 105, Koszalin
6.10. 
Nameless Justyna Cwojdzińska 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin 
06.10. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
6.10. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Klub Pod Kolumnami, Wrocław
6.10. 
Witajcie/Welcome Aurora Lubos 
Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA „Scena dla Tańca 2018”, Kraków 
6.10. 
Ptasiek Volodymyr Ryga (choreomonodram) 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Centrum Kultury 105, Koszalin6.10. 
Jaskółka Julia Wasilewska/ Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz11. Ogólnopolski Festiwal Monodramów „42-200 MONODRAM”, SCENA TfP, Częstochowa6.10. 
Biały na białym Wioleta Komar
11. Ogólnopolski Festiwal Monodramów „42-200 MONODRAM”, SCENA TfP, Częstochowa
6-7.10. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin
7.10. PREMIERA 
Zakaz ironii i sarkazmu Izabela Warykiewicz 
Scena Teatralna Trójki (słuchowisko) Teatr Polskiego Radia, Warszawa7.10.PREMIERA Olga Boznańska. Sceny z życia artystki Blanka Konopka Scena na Smolnej Domu Kultury ŚródmieścieWarszawa
7.10. 
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan (spektakl mistrzowski) 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin
7.10. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Kino na Bursztynowym Szlaku i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim7.10. Dobra Zwrotka Paweł Ziegler11. Ogólnopolski Festiwal Monodramów „42-200 MONODRAM”, SCENA TfP, Częstochowa7.10. Ataraksja Eliasz Gramont11. Ogólnopolski Festiwal Monodramów „42-200 MONODRAM”, SCENA TfP, Częstochowa7.10. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski
11. Ogólnopolski Festiwal Monodramów „42-200 MONODRAM”, SCENA TfP, Częstochowa8.10.Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji Aleksandra Bożek-Muszyńska 2.Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot8.10. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
9.10. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel
Mała Sala Widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”, Lublin
9.10. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Raciborskie Centrum Kultury
10.10. PREMIERA 
Diva Hanna Chojnacka 
Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock
10-11.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Cafe, Warszawa
11.10. 
Żertwa Mateusz Nowak 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin
12-13.10. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im.Stefasna Jaracza, Łódź
12-13.10. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków
12-14.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
13.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
Krakowskie Forum Kultury Cykl „Scena Monodramu” KFK
13.10. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Teatr Polonia, Warszawa
13.10. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Dom Podcieniowym w Żuławkach, tzw. „Danziger Kopf”
13.10. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
ATM Scena na Bielanach, Warszawa
13-14.10. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
13-14.10. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno
13-14.10. 
Novecento Błażej Wójcik 
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław
14.10. 
Grając Maggie Pip Utton 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin
14.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Inny Festiwal, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim
15.10. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
Teatr Polonia, Warszawa
15.10. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Teatr Kwadrat, Warszawa
15.10. 
Stopklatka Miochał Felczak 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot
16.10. 
Życie Jadzi według mnie Sławoimir Holland 
Centrum Kultury, Piaseczno
16-17.10. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
17.10. 
Teatr Jest Kobietą Barbara Dziekan 
Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Warszawa
17.10. 
Listy do Moskwy Dorota Salamon 
Kiniteatr, Sulejówek 
18.10. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
18.10. 
Biję na alarm Eliasz Gramont 
Galeria BWA, Zielona Góra
18-20.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
19.10. 
Frida – życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska 
Teatr Kępa, Warszawa
19.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Sala Studio w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu 
19-20.10. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno
20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok
20.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Inny Festiwal Scena Robocza, Poznań
20.10.
MELT Helena Ganjalyan 
Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA „Scena dla Tańca 2018”, Kraków 
20.10. 
Marzenka zagra nam na skrzypcach Cezary Molenda 
Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru, Zielona Góra
20.10. 
Cesarz-Redivivus Jolanta Olszewska 
6. Festiwal Czytania „ODKRYWCY WYOBRAŹNI Teatr Kameralny- Brama, Szczecin
20.10. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
9. Konferencja Rodzinna Hotel Diament, Wrocław
20-21.10. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
Festiwal Aktorstwa Filmowego Teatr Polski, Wrocław
21.10. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń
21.10. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa
21.10. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot
21.10. 
Domówka Sonia Bohosiewicz 
Festiwal Aktorstwa Filmowego Centrum Technologii Audiowizualnych, Wrocław
23.10. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa
24.10. 
Zapis automatyczny Maciej Adamczyk 
Teatr Porywacze Ciał na Scenie Teatru Ósmego Dnia, Poznań
25.10. PREMIERA 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz 
Teatr „U Przyjaciół”, Poznań
25.10. 
Pięknie ładnie Katarzyna Pawłowska 
Teatr Porywacze Ciał na Scenie Teatru Ósmego Dnia, Poznań
25.10. 
Ta cisza to ja Jacek Kawalec 
Sala Widowiskowa RCK, Kołobrzeg
26.10. PREMIERA 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
26.10. PREMIERA 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak 
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra
26.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
6. MONOfest Teatr Szwalnia, Łódź
26.10. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
26.10. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
26.10. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź 
(spektakl odwołany) 
26.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź
26.10. 
Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn 
Teatr Stary, Lublin
26-28.10. 
Czekam na telefon Kamila Salwerowicz 
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź
26-27.10. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin
27.10. 
Exceso de la nada – Obfitość nicości Maura Morales (Kuba) 
Tanztendenzen Festiwal Tańca Współczesnego Opera na Zamku, Szczecin
27.10.
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak 
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra
27.10. 
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal 
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
27.10. 
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal 
Klub Aktora – SPATiF, Kraków
27.10. 
Bóg jest kobietą o jednej piersi Anna Iwasiuta-Dudek 
Centrum Kultury, Starachowice
27.10.
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
27.10. 
Curko moja, ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź
27.10. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź
27.10. 
Dziennik Czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn 
Dom Kultury, Zamość
27.10. 
Homosovieticus Wojciech Kowalski 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kulturuy Węglin, Lublin
27.10. 
Koba StalinAleksandras Rubinovas 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kulturuy Węglin, Lublin
27.10.
Żertwa Mateusz Nowak 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin
28.10. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
28.10. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
17. Spotkania Teatralne Teatr Sztuk, Jaworzno
28.10. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Centrum Łowicka, Warszawa
28.10. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź
28.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź
28.10. 
Kiedy będę duży Hacena Sahraoui 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź
28.10. 
Obrona Sokratesa Witold Kopeć 
Scena Teatralna Polskiego Radia, Rzeszów
28-29.10. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
29-30.10. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuki (Teatr Polski – w Podziemiu) oraz DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
29.10. 
Elizabeth Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka 
Kino Fenix, Łowicz
30.10. 
Camille Kamila Klamut 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław

Listopad 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce Listopad 2018 rok

2.11. 
Żertwa Mateusz Nowak 
18. Przegląd Teatrów Alternatywnych w Bazie Zbożowej w Kielcach 
2.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Wrzesiński Ośrodek Kultury 
2-3.11. 
Umarł mi – czytanie performatywne Barbara Prokopowicz 
Piwnica Pod Sceną Teatru Polskiego, Poznań 
3.11. PREMIERA 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
3.11. 
Listy do Moskwy Dorota Salamon 
Teatr Kępa, Warszawa
3-4.11. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa4.11. PREMIERA 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień Miejskim Domu Kultury, Lubań
4.11. 
Rachela Jowita Budnik
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Synagoga w Jeszywas Chachmej, Lublin
4.11. 
Frida – życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska 
Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
4.11. 
Sensualista Alisa Makarenko 
Studio Aktorskie STA, Poznań (teatr tańca)
5.11. PREMIERA 
Wiersza filozoficzna Gośka Bańka 
(monodram muzyczny) RISK Made in Warsaw, Warszawa
5.11. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
5.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
9. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE Teatr Rozrywki,Chorzów
5.11. 
Hamlet 24:00 Piotr Kondrat 
„Łaźnia” Klub Środowisk Twórczych, Radom
5.11. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Słupski Ośrodek Kultury
6.11. 
Elisabeth Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka 
Kinoteatr Rondo, Chełmno
6-7.11. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa
7-8.11. 
Cień Kamila Sammler 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
7.11. PREMIERA 
„this is the real thing”, czyli „to jest to/to jest prawdziwa rzecz” Anna Nowicka 
(choreomonodram) Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk / Nowy Teatr, Warszawa
8.11. 
Ego te absolvo Hubert Kułacz 
Teatr Oratorium, Warszawa
8-9.11. 
This Is the Real Thing Anna Nowicka 
Teatr Nowy, Warszawa
8-9.11. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
8-10.11. 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz 
Teatr „U Przyjaciół”, Poznań
8-11.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
9.11. 
Kolorowa czyli biało-czerwona Dominik Rybiałek 
Biblioteka Miejaka, Ustka
9.11. 
Kontrabasista Jerzy Stuhr 
40. Spotkania Teatralne Regionalne Centrum Kultury, Krosno
9.11. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków
9.11. 
Obserwator Izabela Chlewińska 
Centrum Sztuki Tańca, Nowy Teatr, Warszawa
9.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance 
9.11. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Nowe Przestrzenie, Kraków
9.11.
Der Krieg hat kein weibliches Gesicht (Wojna nie ma w sobie nic z kobiety) Joanna Stanecka 
Aula der Volkshochschule Gütersloh (Niemcy)
9-10.11. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń
9-11.11. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Teatr Mały, Szczecin
10.11. 
Ego Te Absolvo Hubert Kułacz 
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
10.11. 
Ewangelia według Mateusza (The Gospel of Matthew) George Dillon (Wielka Brytania) 
Scena w Galerii Teatru Śląskiego, Katowice
10.11. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
Klub Delta, Szczecin
11.11. 
Ostatnie tango z Herbertem Przemysław Tejkowski 
Polskie Radio, Lublin
12.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Gorzowskie Spotkania Teatralne Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
12.11. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
12.11. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Kościerski Dom Kultury im. Józefa Wybickiego
13.11. 
Z domu niewoli Elżbieta Lewak 
Teatr Miejski w Gliwicach
13.11. 
Stryjenska Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Istituto Polacco di Roma, Rzym
14.11. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń
14.11. 
LA LA LA LA LA Magdalena Widłak 
9. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE Mała Scena Teatru Rozrywki, Chorzów (teatr tańca)
15.11. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
9. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE Teatr Rozrywki, Chorzów
16.11. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak 
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra
16.11. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa
16.11. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu
16.11. 
Dokument. Jestem Ptakiem Victoria Herczek 
(chreomonodram premiera studencka) Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca, Bytom 
(spektakl odwołany)

16.11. 
Kim jest Wiera Gran Marta Andrzejczyk 
Spotkania z OFFTeatrem Sala Widowiskowa MCK, Gorzów Wielkopolski
16.11. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
26. Spotkania Teatru Otwartego Siedziba Teatru Terminus A Quo, Nowa Sól
17.11. 
Dokument. Jestem Ptakiem Victoria Herczek 
(chreomonodram premiera studencka) Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca, Bytom 
(spektakl odwołany)

17.11. PREMIERA 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk
16.12. PREMIERA 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski, Poznań 
17.11. 
St. Nicolas Szymon Kuśmider 
2. Spotkania Teatralne „Na granicy…” GCKIE, Cisna
17.11. 
Kocham Teatr! Małe historie Natalia Leszczyńska
Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa
17.11. 
Manifest Ziuta Zającówna 
Scena Monodramu KFK Forum Kultury, Kraków
17.11. 
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski 
26. Spotkania Teatru Otwartego Siedziba Teatru Terminus A Quo, Nowa Sól
17.11. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno
17.11. 
On Mateusz Smoliński 
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2018Scena Kameralna Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego, Katowice
17-18.11. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
17-18.11. 
Jednocześnie Przemysław Stippa 
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
18.11. 
PREMIERA Potestad Eduardo Misch 
(gościnnie) Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin
18.11. 
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa
18.11. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Konsekwencje Teatralne 2018 Teatr Boto, Sopot
18.11. 
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk
18.11. 
W zawieszeniu Moniki Wachowicz 
Teatr Rozbark, Bytom (pierwszy pokaz)
18-19.11. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Aula Artis, Poznań
19.11. 
Traktat anielski Mieczysław Giedrojć 
Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz
19.11. 
Homosovietikus Wojtek Kowalski 
Ośrodek Kultury, Sala Hydro(za)gadka, Zielona Góra
20.11. 
Amor omnia vincit Rafał Domagała 
Przegląd Finałowy „Entrée.8” Mała Scena Teatru Rozrywki w Chorzowie
20-21.11. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Teatr Miniatura, Gdańsk
21.11. 
Raw Light Anna Nowicka 
(taniec) Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca Centrum Kultury Sala Widowiskowa, Lublin
21.11. 
Per-Sona Katarzyna Sitarz 
(taniec) Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca Centrum Kultury Sala Widowiskowa, Lublin
22.11. 
Wienia Łukasz Dąbrowski 
Scena Supernova i Fundacja Rezonanse Kultury, Kraków
23.11. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
23.11. 
Raport Panika Arti Grabowski 
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Sala Prób im. Stanisława Hebanowskiego Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
23.11. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Dom Kultury w Rawiczu
23.11. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
„Pojedynek na Słowa” Sala Kameralna Fundacji PGE Energia Ciepła, Rybnik
23.11. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
23.11. 
Kaziuk Kirelejson Jerzy Kałduś 
MOK Amfiteatr, Radom
23-24.11. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza i Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
23-25.11. 
KALINA® Anna Mierzwa 
Teatr Nowy, Poznań
23-25.11. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Lublin
24.11. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska (pokaz przedpremierowy)
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Scena Stara Apteka Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
24.11. PREMIERA 
Niekończąca się historia Hubert Bronicki 
Teatr Rawa na Scenie Teatru Gry i Ludzie, Katowice
24.11. 
Kamica’79 Marta Grygier
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Sala Prób im. Stanisława Hebanowskiego Teatru Wybrzeże, Gdańsk 
24.11. 
Kazanie XXI Błażej Tachasiuk (Chojnickie Studio Rapsodyczne) 
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2018, Scena Stara Apteka Teatru Wybrzeże, Gdańsk
24.11. 
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
24.11. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
24.11. 
6 sekund Beata Malczewska 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
24.11. 
9 x John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń
24.11. 
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
24.11.
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
24.11. 
One Woman Show Nieprzykładna Katarzyna Maria Zawadzka 
Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet „Jestem”, GOK „Hutnik”, Gostyń
24.11. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
24-25.11. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj 
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuki (Teatr Polski – w Podziemiu) oraz DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
24-26.11. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala 
Teatr ZAR, Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
25.11. PREMIERA 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie25.11. 
Niekończąca się historia Hubert Bronicki 
Teatr Rawa na Scenie Teatru Gry i Ludzie, Katowice
25.11. 
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym 
Klub Oficyna, Zabrze
25.11. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
25.11. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
25.11. 
Cudzoziemka Joanna Stanecka 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
25.11. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
33. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora Teatr Baj Pomorski, Toruń
25.11. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
26.11. 
Mur Ewa Dąbrowska 
Festiwal Kultury Żydowskiej, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku
27-28.11. 
Ściana Damian Droszcz 
Galeria Dworu Artusa, Toruń
28.11. 
PREMIERA Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
28.11. 
Ściana Damian Droszcz 
Galeria Dworu Artusa, Toruń
28-29.11. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
29.11. 
Mały książę Tadeusz Kwinta 
Dom Środowisk Twórczych, Kielce
30.11. PREMIERA 
Stryjeńska. Let´s dance Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin
30.11. PREMIERA 
Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz 
Teatr Stacja Gdynia Główna, Gdynia
30.11. PREMIERA 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
30.11. 
Żertwa Mateusz Nowak 
Teatr Rondo, Słupsk
30.11. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
30.11. 
Dziady samemu Marcin Ciężki 
MCK, Gorzów
30.11. 
Słodka Marta Pohrebny 
15. Międzynarodowe Spotkania z Monodramem Sala Kameralna Ośrodka Kultury, Suwałki
30.11. 
I fought Piranha Monika Witkowska (solo)
Teatr Studio, Warszawa

Grudzień 2018

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w PolsceGrudzień 2018 rok
1.12. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław (pokaz przedpremierowy)
1.12. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
2. Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr BOTO, Sopot
1.12. 
Mamy problem Magdalena Bochan-Jachimek 
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
1.12. 
Majdnięty Jurij Chebotarov (Ukraina) 
Fundacja Ukraina, Wrocław
1.12. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
1.12. 
Stryjeńska. Let´s dance Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin
1.12.
Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny Mikołaj Prynkiewicz 
Teatr Stacja Gdynia Główna, Gdynia
1-2.12. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
1-2.12. 
Curko Moja Ogłoś To – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magda Drab 
Scena Na Strychu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy
2.12. 
Dziecinady Justyna Kulczycka 
(gościnnie) Teatr Wolandejski, Warszawa
2.12. 
Matka Mejra i jej dzieci Caryl Swift 
Emcek, Klub pARTer, Słupsk
2.12. 
TLEN / ballady Jakub Mieszała 
16. Fanaberie Teatralne Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
3.12. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
16. Fanaberie Teatralne Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
3.12. 
Ściana Damian Droszcz 
Galeria Dworu Artusa, Toruń
3.12. PREMIERA 
W promieniach Zina Kerste 
Teatr Kombinat i DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław (monodram czytany)
3.12. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich 
Miejski Dom Kultury w Człuchowie
4.12. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
16. Fanaberie Teatralne Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
5.12. 
Ziuk! Wspomnienia o Marszałku Edward Kiejzik 
Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
5-6.12. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa
6.12. 
Szekspir Forever! Andrzej Seweryn 
Teatr Polski, Warszawa
6.12. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
7.12. PREMIERA Deus Ex Running Machina Magda Tuka (performans) Studium Teatralne, Warszawa
7.12. 
Więzy Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice
7.12.
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
7-8.12. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
8.12. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz 
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, Sala Kinowa Centrum Rehabilitacji Rolników „KRUS” w Szklarskiej Porębie
8.12. 
Kamień na kamieniu Andrzej Róg 
„Scena Monodramu KFK” Krakowskie Forum Kultury
8.12. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Centrum Łowicka, Warszawa
8.12. 
Siedem nieb Henocha Jerzy Łazewski 
Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa
8-9.12. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
9.12. 
Toż-samość Michał Zdeb 
Teatr Polski, Bydgoszcz
9.12. 
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska 
Scena SPATiF, Warszawa 
10.12. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa11.12. PREMIERA 
Pustostan Rafał Pietrzak 
Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
12.12. 
Kalina® Anna Mierzwa 
„Wielki Teatr w Małym Mieście” Ośrodek Kultury, Jarocin
12.12. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
12.12. 
Szepty Pana Boga Maciej Gąsiorek 
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
13.12. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
13.12. 
Wycieka ze mnie samo złoto Renata Piotrowska-Auffret 
Mała Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków 
13.12. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
13-14.12. 
Ucho, gardło, nóż Krystyna Janda 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
14.12. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
Dom Kolejarza, Poznań
14.12. PREMIERA 
Ucho, gardło, nóż Krystyna Janda 
Teatr TheMuBa, Warszawa
14-16.12. 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz 
Teatr „U Przyjaciół”, Poznań
14-16.12.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
15.12. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
15-16.12. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia Narodowy Teatr Stary im Heleny Modrzejewskiej, Kraków
15-16.12. 
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel 
Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin
16.12. PREMIERA 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 

Teatr BOTO, Sopot 
16.12. PREMIERA 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski, Poznań 
16.12. 
Mała narracja Wojtek Ziemilski
Katowice. Cykl Teatr Spotkania w Teatrze Śląskim, Katowice
16.12. 
Ego te absolvo Hubert Kułacz 
Scena Studia im. Tadeusza Nalepy Polskiego Radia, Rzeszów
16.12. 
Morfina 0,5 Marek Żerański 
Stara Rzeźnia i Fundacja Kultury West&Art, Szczecin17.12. PREMIERA 
Słoń Marek Milczarczyk 
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg
17.12. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
17.12. 
4 tony podłogi Paweł Burczyk 
Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa
17-18.12. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
17-19.12. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
18.12. 
Momo Ewa Kubiak 
Fundacja Inqubator Teatralny/Teatr Rawa, w Centrum Edukacyjno – Kulturalnym im. ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Bytomiu
19.12.
MultitudeWojciech Marek Kozak 
Scena Tańca Teatru Studio, Warszawa 
(spektakl odwołany)

19.12. 
Hold on Marta Wołowiec (teatr tańca) 
Teatrgaleria, Teatru Studio, Warszawa
19.12. 
Body mantra Alexey Torgunakov (teatr tańca) 
Teatrgaleria, Teatru Studio, Warszawa
20.12. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Teatr Polski, Poznań 
26-27.12. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa
28.12. 
Być jak Shirley Valentine Agnieszka Kowalczyk 
Teatrinium, Gdańsk
29.12. 
Obsesje Anna Smołowik Teatr WARSawy, 
Warszawa (stand-up)

Marzec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Marzec 2019 rok
1.03. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
1.03. 
Ikebana Matylda Anna Baczyńska 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
1.03. 
Mistrzowie seksu Marek Bukowski 
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
1-2.03. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
1-2.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
2.03. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
2.03. 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień
Teatr Stary w Bolesławcu 
2.03. 
Pierwsza miłość Damian Kierek 
Ars Scaenica, Radom
2.03. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
(spektakl muzyczny) Teatr na Plaży, Sopot
2-3.03. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
3.03. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz 
Teatr Nowy, Zabrze
3.03.  
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski 
Teatr Polonia/TheMuBa, Warszawa
3.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli
4.03. 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin
4.03. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej. i Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
4.03. 
Święto wiosny Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice (pokaz przedpremierowy)
4.03.
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
(spektakl odwołany) 
4.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
5.03. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
TVP Kultura, Warszawa
5.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr im. Adama Mickiewicza,Cieszyn
5.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Dom Kultury, Bartoszyce
5-6.03. 
Ginczanka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
6.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
6-7.03. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
7.03. 
Wychodząc od działania Maria Stokłosa 
(performance) Austriackim Forum Kultury, Warszawa
8.03. 
Mamy problem, monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek 
Gdyńskie Centrum Kultury
8.03. 
Nieprzykładna mama One Woman Show Katarzyna Maria Zawadzka 
Scena Supernova, Kraków
8.03. 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień 
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzyn-Koźle
8.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku
8.03. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Mała Scena Teatru im. Stefana Żeromskiego, Kielce
8-10.03. 
To jest prawdziwa rzecz Anna Nowicka 
Nowy Teatr i Art Stations Foundation, Warszawa (teatr tańca)
9.03. 
Żmija Dorota Stalińska 
Teatr Miejski w Lesznie
9.03. 
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Forum Kultury, Kraków
9.03. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Dom Kultury, Ustka
9-10.03. 
Kalina® Anna Mierzwa 
Teatr Nowy, Poznań
9-10.03.
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź
9-10.03. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr BOTO, Sopot
9-10.03. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Transgraniczny Festiwal KobietTeatr Mały, Szczecin
9-10.03. 
HanaUmeda/SadaYakko SadoYakko 
Teatr Komuna/Warszawa 
10.03. 
Wyjścia Aleksandra Kugacz-Semerci 
Teatr Studio Czyczkowy „Monodram x 2” Scena Hydro(za)gadka, Zielona Góra
10.03. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
„Monodram x 2” Scena Hydro(za)gadka, Zielona Góra
10.03. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
10.03. 
Calineczka Ania Polarusz 
Scena SPATiF, Warszawa
10.03. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii WnękMagdalena Drab 
Przegląd spektakli offowych – „The Best OFF” Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
11.03.
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Klub Komediowy, Warszawa
11.03. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz 
Sala Kina Syrena, Wieluń
11.03. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
12.03. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa
12.03. 
Do Polski Sławomir Holland 
Teatr Kępa, Warszawa
12.03. 
Szkoła janczarów Stanisław Sparażyński 
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
13.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
13.03. 
Frida Martyna Kliszewska 
Samorządowe Centrum Kultury, Mielec
14.03. PREMIERA 
Zmierzch opuszczonych miast  Sylwia Hanff / Teatr Limen Butoh (teatr tańca)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
14-15.03. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
15.03. 
FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska 
Cykl „Wolność 24/7” MOK Amfiteatr, Radom
15.03. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
15.03. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Sztuk w Jaworznie
15.03. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
XIX Festiwal Teatrów „Marcinek” Aula I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
15-16.03. 
Patrzę, patrzę, patrzę… Marta Waldera 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
15-16.03.
Izolatka Konrada Agnieszka Kościelniak 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
15-16.03.
Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty Aleksandra Osowicz
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
15-17.03. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
16.03. 
Siódemka Paweł Pabisiak 
Stowarzyszenie Teatralne, Badów Górny
16.03. 
Siódemka Paweł Pabisiak 
Stowarzyszenie Teatralne, Badów Górny
16.03. 
Z kajetu Kelnera Maciej Jadowski 
Harry’s ART & CAFE, Sopot
16.03. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Sztuk w Jaworznie 
16.03. 
Ćma – Marilyn Monroe jakiej nie znacie Magdalena Płaneta 
Ośrodek Kultury im. L. Tyrmanda, Darłowo 
16.03. 
Raw Light Anna Nowicka 
(teatr tańca) Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, Siedlce
16.03. 
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
16.03. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Centrum Promocji Kultur Praga-Południe, Warszawa
16-17.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 
16-17.03. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
16-17.03. 
Diva Show Kamil Maćkowiak 
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź
18.03. PREMIERA 
Kolega Mela Gibsona Łukasz Kamiński 
Vilniaus Kamerinis Teatras, Wilno (Litwa)
18.03. 
Opowieści małej Lupitiny González Dora Bouzková (Czech Republic)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 
19.03. 
Letnie małżeństwo Marta Adamczyk 
Młodzieżowy Dom Kultury Scena „i”, Kraków
19-20.03. PREMIERA 
Trociny Davit Baroyan 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
20.03. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Teatr im. St. I. Witkiewicza Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy, Zakopane
20.03. 
Moskwa Pietuszki Marian Opania 
XII Festiwal Monodramu MoTyF Teatr Mały, Tychy
(spektakl odwołany)
20-21.03. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
21.03. 
Jednocześnie Przemysław Stippa 
„Przebudzenie wiosny” Teatr Soho, Lublin
21.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance Zofia! Dorota Landowska 
„Przebudzenie wiosny” Teatr Soho, Lublin
21.03. 
Pierwsza miłość Damian Kierek 
XII Festiwal Monodramu MoTyF MCK, Tychy
21.03 
Słodka  Marty Pohrebny 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy
21.03 
Rozmaryn Marty Pohrebny 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy
21.03. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
21.03. 
Motyl, czyli publiczna egzekucja z muzyką na żywo Albert Pyśk 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
22.03. 
Slowstepper – On The Edge of Survival Hygin Delimat 
Scena Tańca Teatru Studio, Warszawa
22.03. 
Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli Monika Roguszczak 
Projektownia GAK, Gdańsk (pokaz przedpremierowy)
22.03.
Dobra Zwrotka Paweł Ziegler 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy MCK, Tychy
22.03.
Różewiczogranie Wiesław Komasa
(spektakl mistrzowski) XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, TychyMCK, Tychy
22.03. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków
22.03. 
Między mną a tobą Laura Łącz 
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa (spektakl muzyczny)
22.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Miejska Biblioteka Publiczna, Nowogard
23.03. 
Love Tomasz Pisarek 
Świetlica Krytyki Politycznej „Na granicy”, Cieszyn
23.03. 
Baśń o rycerzu bez konia Marcin Marzec 
Spotkania Teatrów Niezależnych Klub GAK, Gdańsk (teatr lalek)
23.03. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Kujawskie Centrum Kultury, Inowrocław
23.03. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
XII Festiwal Monodramu MCK, Tychy
23.03. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
XII Festiwal Monodramu MCK, Tychy
23.03.
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
23.03. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
23.03. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka
23.03. 
The doubts and reflections of Eve Marta Kosieradzka 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu 2019 Dom Kultury, Nowa Sól
23-24.03. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
23-24.03. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
24.03. 
Usta Weroniki zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
Świetlica Krytyki Politycznej „Na granicy”, Cieszyn
24.03. 
Calineczka Marcin Marzec 
Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”
24.03. 
Mój boski rozwód Krystyna Podlaska 
Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” Ośrodek Kultury, Września
24.03. 
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
(spektakl mistrzowski) XII Festiwal Monodramu MoTyF Teatr Mały, Tychy
24.03. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Scena SPATiF, Warszawa
25.03. 
Obrona Sokratesa Edward Sosna 
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, Warszawa
25.03. 
Normalka Jan Mierzwiński 
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko
25.03. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
Teatr Rondo, Słupsk 
25.03. 
Toż-samość Michał Zdeb 
Teatr Polski, Bydgoszcz
26.03. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Klubokawiarnia Kultura, Świecie
27.03. PREMIERA 
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba Caryl Swift 
Teatr Rondo, Słupsk
27.03. 
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Mazowieckiego Instytutu Kultury, Warszawa
27.03. 
Obsesje Anna Smołowik 
Teatrze WARSawy, Warszawa (muzyczny stand-up)
28.03. 
Atrapia i Utopia Iwona Konecka 
XVI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin
29.03. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
29.03. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
Sala Widowiskowa MOK, Jarosław
29.03. 
Don Lis Radosław Lis 
Performans x 2 Teatr Druga Strefa, Warszawa
29.03. 
Curko Moja Ogłoś To Magdalena Drab 
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań
29.03. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu, Choroszcz
29-30.03. 
Grubaska Izabela Noszczyk 
GOK, Brzeźno
29-31.03. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala 
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
30.03. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk 
„VII Noc Teatru” Teatr Imaginarium i MOKSiR, Chrzanów
30.03. 
Płakać nie wolno Kamila Winkler 
„VII Noc Teatru” Teatr Imaginarium i MOKSiR, Chrzanów
30.03. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
XVI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin
30.03. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
30.03. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
30.03. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
30-31.03. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
31.03. 
Mistrzowie seksu Marek Bukowski 
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
31.03. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz 
Teatr Nowy, Zabrze
31.03. 
Morfina 0,05 Marek Żerański 
Scena Stara Rzeźnia, Szczecin
31.03. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
31.03. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
31.03. 
Untitled Alex Baczyński-Jenkins 
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (performans)


Link do Indeksu zagranicznych prezentacji monodramów pl 2013-2019


Przejdź do strony: Serwis „Monodram w Polsce”

Archiwa

Archiwa  Wybierz miesiąc   Styczeń 2018    Luty 2018    Marzec 2018    Kwiecień 2018    Maj 2018    Czerwiec 2018           Lipiec 2018           Sierpień 2018           Wrzesień 2018    Październik 2018    Listopad 2018    Grudzień 2018    Styczeń 2019    Luty 2019    Marzec 2019    Kwiecień 2019    Maj 2019    Czerwiec 2019      

Luty 2019

Luty 2019 rok
1.02. 
Danuta W. Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
1-3.02. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
2.02. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
2.02. 
Nic Nowego pod Słońcem Sławomir Holland 
Centrum Kultury, Starachowice
2.02. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
RCK, Rydułtowy (mimodram)
2-3.02. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków
2-3.02. 
Dziecinady Justyna Kulczycka 
Teatr Wolandejski, Warszawa
2-3.02.
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
3.02.
Olga Boznańska. Sceny z życia artystki Blanka Konopka 
Centrum Promocji Kultury Grochów, Warszawa
4.02. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
4.02. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
„MONODRAM x 3” Młody Monodram Męski Hydro(za)godka, Zielona Góra
4.02. 
Noc nie jest dziewicą Eliasz Garmont 
„MONODRAM x 3” Młody Monodram Męski Hydro(za)godka, Zielona Góra
4.02. 
Dobra zwrotka Paweł Ziegler 
„MONODRAM x 3” Młody Monodram Męski Hydro(za)godka, Zielona Góra
4-5.02. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Teatr Współczesny, Szczecin
4-5.02. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Teatr Współczesny, Szczecin
6.02. 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
5-7.02.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa
6.02. 
Calineczka Marcin Marzec 
OKSiR, Cieplewo Pruszcz Gdański (teatr lalek)
6-7.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda 
Och-Teatr, Warszawa
7.02. PREMIERA 
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź
7-8.02. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
8.02. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
8.02. 
Dreams Die Hard Rachel Karafistan 
Theaterhaus Berlin Mitte/ Teatr Ósmego Dnia, Poznań
8-9.02. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
8-9.02. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice
9.02. 
Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa
9.02. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
9.02. 
Szał Time 2 Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa
9.02. 
Supermenka Jowita Budnik 
Dom Kultury, Konstancin
9-10.02. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 
10.02. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
9-10.02. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Aula Artis, Poznań 
10.02. 
9 razy John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń 
11.02. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
12.02. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
TVP Kultura, Warszawa
12.02. 
Pewniak Sebastian Cybulski 
Dom Kultury, Piaseczno
13.02. PREMIERA 
HanaUmeda / SadaYakko Sada Yakko 
Komuna Warszawa, Warszawa (teatr tańca) 
13.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa
13.02. 
Morfina 0,05 Marek Żerański 
Scena Stara Rzeźnia, Szczecin
14.02. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Teatr im. St. I. Witkiewicza Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy, Zakopane
14.02. 
9 razy John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń 
14.02. 
Novecento Mateusz Olszewski 
Gminny Ośrodek Kultury, Ujazd
14-15.02. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
15.02. 
Kamica 79 Marta Grygier 
Teatr Kana, Szczecin
15.02. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
15.02. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
(pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych) Teatr BOTO, Sopot
15-16.02. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
15-16.02. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
15-17.02. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Scena Galeria Teatru Polskiego, Poznań
16.02. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
16.02. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
16.02. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Scena Supernova, Kraków
16.02. 
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji Ola Bożek-Muszyńska 
(pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych) Teatr BOTO, Sopot 
16.02. 
Do Polski Sławomir Holland 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
16-17.02. 
HanaUmeda / SadaYakko Sada Yakko 
Komuna Warszawa, Warszawa (teatr tańca) 
16-17.02. 
Pobudka Natalia Sakowicz 
Scena Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok (solowy spektakl lalkowy)
17.02. 
Ocalona Joanna Mogilnitskiy 
Scena SPATiF, Warszawa
17.02. 
Hamlet.Sen Borys Jaz´nicki 
(pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych) Teatr BOTO, Sopot 
17.02. 
Ocalona. Historia prawdziwa Joanna Mogilnitskiy 
Scena SPATiF, Warszawa
17.02. 
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
„Tu i Teraz! II Przegląd Teatralny na Scenie w Galerii” Teatr Śląski im Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
17.02. 
9 razy John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń 
17.02. 
Święto wiosny Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice (pokaz przedpremierowy)
17.02. 
Do Polski Sławomir Holland 
Willa Niespodzianka, Grodzisk Mazowiecki 
17.02. 
Homar z Biedronki Rafał Rutkowski (stand up)
Klub Graffiti, Lublin
18.02. PREMIERA 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Klub Komediowy, Warszawa
18.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Śląski, Katowice 
19-20.02.
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź
20.02. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
20.02. 
Moja Nina Monika Mariotti 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
20.02. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk
20-21.02. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
20-22.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
20-22.02. 
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Mała Scena im. Z. Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
21.02. 
Ta cisza to ja Jacek Kawalec 
Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
21.02. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz 
Teatr Nowy, Zabrze
22.02. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
22.02. 
Cynowa Obrączka Jane Arnfield 
Dom Literatury, Łódź
22-23.02. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa
22-24.02. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin
22-24.02. 
Spleen Hendrik Mannes 
Figurentheater Wilde & Vogel/Teatr Odwrócony, Kraków (teatr lalek)
23.02. PREMIERA 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka 
ZEITMAUL-Theater, Bochum (Niemcy)
23.02. 
Pobudka Natalia Sakowicz 
Teatr Dramatyczny, Warszawa (spektakl gościnny)
23-24.02. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
23-24.02. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot
23-24.02. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
24.02. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Stary, Lublin
24.02. 
Gdzie jest mój Homel? Tadeusz Kwinta 
„Dzień Kultury Żydowskiej” Ośrodek Kultury, Góra Kalwaria 
26-27.02. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
28.02. 
Ikebana Matylda Anna Baczyńska 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
28.02. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
28.02. 
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa

Styczeń 2019

Styczeń 2019 rok

2.01. 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
4.01. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
Amfiteatr, Radom
5.01. PREMIERA 
W zawieszeniu Monika Wachowicz 
Teatr Rozbark, Bytom
5.01. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
5.01. 
Siódemka Paweł Pabisiak 
Stowarzyszenie Teatralne Badów, Badów Górny
5.01. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak 
Sala Kina „Zamek”, Szczecin
5-6.01. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków
6.01. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa
8.01. 
Życiorys Wojciech Wysocki 
Muzeum Literatury Rynek Starego Miasta, Warszawa
8-9.01. 
Listy z Moskwy Dorota Salamon 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
10.01. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Klub Wilkowyje MCK, Tychy
10-11.01. 
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa
10-11.01. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Aula Artis, Poznań
11.01. 
Supermenka Jowita Budnik 
Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Nowa Iwiczna
12.01. PREMIERA 
Moja gra Nastia Miedviedieva 
Teatr Brama, Goleniów
12.01 
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź
12.01. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
12.01. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
Teatr Młyn, Warszawa
12.01. 
O matko z córką Angelika Olszewska 
Sala Widowiskowa Domu Kultury Włochy
12.01. 
Konopielka Leszek Benke 
Scena Monodramu KFK, Kraków
12-13.01. 
Shirley Valentine Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski w Lesznie
13.01. 
Gracz Michał Pustuła 
Teatr Ecce Homo, Kielce
13.01. 
Niekończąca się historia Hubert Bronicki 
Teatr Korez, Katowice
13-17.01. 
Baczyński Andrzej Czernik 
Teatr Ekostudio, Opole
16.01. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa
16.02. 
Do Polski Sławomir Holland 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
16-17.01. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa (spektakle odwołane)
16-17.01. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Teatr Współczesny, Szczecin
18.01. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków (spektakl odwołany)
18-19.01. 
Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań
18-20.01.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa
19.01. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Teatr Polonia, Warszawa
19-20.01. 
Dobry wieczór z Pakosińską 
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa
19-20.01. 
Rozmowy z diabłem Jerzy Trela 
Teatr STU, Kraków
20.01.
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Centrum Kultury, Kielce
20.01. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska – Jaworska 
Scena SPATiF, Warszawa
20.01. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Mały, Tychy
20.01. 
Mianujom mnie Hanka Grażyna Bułka 
Centrum Kultury Śląskiej, Świętochłowice
21.01. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
21.01. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
21-22.01.
Pan trener Wojciech Tremiszewski 
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
22.01. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice
23.03. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
„Przebudzenie wiosny” Centrum Spotkania Kultur, Lublin
22.01. 
Smaki i dotyki Krystyna Maksymowicz 
Teatr Mały, Szczecin
23.02. PREMIERA 
Normalka Jan Mierzyński 
Ogrzewalnia (dawna SP 2), Strzelce Krajeńskie
23-24.01. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak 
Scena Kameralna Teatru Polskiego, Warszawa
24.01. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa
24.01. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków

24.01. PREMIERA 
Patrzę, patrzę, patrzę… Magda Miklasz 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
24.01. PREMIERA
Izolatka Konrada Ewa Rucińska 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
24.01. PREMIERA
Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty Renata Piotrowska-Auffret
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
24-26.01. 
Pustostan Rafał Pietrzak 
Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok
25.01. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków
25.01. 
Z kajetu Kelnera Maciej Jadowski 
Harry’s ART & CAFE, Sopot
26.01. PREMIERA 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr Boto, Sopot
26.01. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Scena Supernova, Kraków
26.01. 
Atrapa i Utopia Iwona Konecka 
Teatr Soho, Warszawa
26.01. 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka 
Świetlica Krytyki Politycznej „Na granicy”, Cieszyn
26-27.01. 
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski 
Teatr STU, Kraków
26-27.01. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa
26-27.01. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Cykl”Monodram w Polskim” Scena Kameralna Teatru Polskiego, Warszawa
27.01. 
Egzamin z Zagłady Małgorzata Bańka 
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce/Klubokawiarnia Babel, Warszawa (monodram muzyczny)
27.01. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek 
Teatr Boto, Sopot
27.01. 
MOMO Ewa Kubiak 
Teatr Gry i Ludzie, Katowice
28.01.
Między mną a tobą Laura Łącz 
Hala Widowiskowo-Sportowa w Puszczykowie
30-31.01. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
31.01. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa
31.01. 
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś 
Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej, Lublin
31.01. 
Supermenka Jowita Budnik 
12. Karnawał Komedii, Teatr Korez, Katowice

Kwiecień 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Kwiecień 2019 rok
1.04.
Matka Makryna Irena Jun
Foyer Teatru Studio, Warszawa
1.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko
1,8.04.
Normalka Jan Mierzyński 
Ogrzewalnia (dawna SP 2), Strzelce Krajeńskie
2.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa 
2.04.
Jednocześnie Przemysław Stippa
TVP Kultura, Warszawa
2-3.04.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
3-4.04.
Leserka Katy Baird
Teatr Nowy, Warszawa
3-5.04. 
Moskwa Pietuszki Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa
4.04. 
Kolega Mela Gibsona Jerzy Pal 
Kino Zacisze MDK w Piekarach Śląskich
4.04.
Morfina 0,05 Marek Żerański 
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Szczecin
4-5.04. 
Cienie. Eurydyka mówi Kamila Sammler
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
5.04.
Marzenie Nataszy Emilia Goryl
Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych im. Powstania Zamojskiego w Zamościu
5.04. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
5-7.04.
Koncert życzeń Danuta Stenka
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
6.04.
Anna Frank Monoka Majewska
1 Brygada Pancerna Klub Kościuszkowca, Warszawa-Wesoła
6.04.
Siedem Nieb Patriarchy Henocha Jerzy Łazewski
Biblioteka Miejska, Wyszków
6.04.
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
Kino Sokolnia, Kępno
6.04. 
Kolorowa. Czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Fundacja Banina Festiwal Klamra 2019, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Toruń
6.04. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
(spektakl muzyczny) Aula Słupskiego Inkubatora Technologicznego
6.04.
6 sekund Beata Malczewska
Piwnica Na Wójtowskiej, Warszawa
6.04.
Medee. O przekraczaniu Simona Sala
Teatr ZAR Warszawskie Spotkania Teatralne ATM Studio, Hala E
6.04.
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
7.04. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki
Teatr WARSawy, Warszawa (spektakl muzyczny)
7.04. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
(one women show) XVI OFPA „Reflektor” Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
7.04.
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Festiwal FeTA Centrum Kultury Agora, Wrocław
7.04.
Msza wędrującego Anna Chodakowska
(monodram-recital) Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
8.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko
8.04.
Ta cisza to ja… Jacek Kawalec 
Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna, Siedlce
08.04.
Pan trener Wojciech Tremiszewski
Teatr Miniatura, Gdańsk
10.04. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz
XXVII Olsztyńskie Spotkania Teatralne Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn 
10.04. PREMIERA
Miałem wielkie szczęście   Wojciech Gałziński
Piwnica Pod Baranami, Kraków 
10-11.04.
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
11.04.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Fundacja Banina / Teatr Kana, Szczecin
11.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Zakład Karny w Wawrowie
11.04. 
7 nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Bazylika Św. Krzyża w Warszawie
11.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Zakład Karny, Wawrów
11.04.
Zapiski Oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
WOK, Wyszków
11.04.
Pan trener Wojciech Tremiszewski
Parter – Whisky Vodka Cocktail Bar, Toruń
11-12.04.
W zawieszeniu Monika Wachowicz
Teatr Rozbark, Katowice
12.04. PREMIERA
Almant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Scena Pod Sufitem Teatru im. Kazimierza Dejmka, Łódź
12.04. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań 
12.04.
Looking for Europe Bernard-Henri Lévy
Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk
12.04.
Dziecinady
Justyna Kulczycka Teatr Wolandejski,Warszawa (spektakl odwołany)
12.04.
Głodomór Kamil Suszczyk
Miejski Dom Kultury w Radomsku
12.04.
Frida – życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
12.04.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
XXVII Olsztyńskie Spotkania Teatralne Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
12.04.
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
12.04.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
12.04.
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński
Och Teatr, Warszawa
13.04. PREMIERA 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
13.04. PREMIERA
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
13.04. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Fundacja Banina/Wolskie Centrum Kultury, Warszawa
13.04. 
Rozmowy z diabłem Jerzy Trela 
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
13.04. 
Ściana Damian Droszcz 
VII Kingdom of Art: Festiwal Teatralno-Muzyczny Piwnica Teatru  Kana, Szczecin
13.04. 
7 nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski 
Bazylika Św. Krzyża w Warszawie
13.04.
Kobieta – Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej Jagoda Siegień 
Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, KulturaKoźlice-Zgorzelec
13.04.
Parasites Sebastian Abarbanel
11. Gdański Festiwal Tańca Klub Żak, Gdańsk? (teatr tańca)
13-14.04.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
14.04. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Scena SPATiF, Warszawa
14.04.
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
14.04. 
Rachela Jowita Budnik
Synagoga im. Małżonków Nożyków, Warszawa
14.04. 
Bardzo uważaj na… Barbara Dziekan 
Scena SPATiF, Warszawa
14.04. 
Byłam sekretarzem Marszałka Piłsudskiego Ewa Dałkowska 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
14.04. 
Saxofonista Wojciech Kowalski
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
14.04
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
14.04
Zofia Małgorrzata Pieńkowska
Gminny Ośrodek Kultury, Nieporęt
14.04.
Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Sławomir Holland
Wolskie Centrum Kultury, Warszawa.
15.04
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Ewangeliczny Kościół Metodystyczny, Kraków
15.04.
Kocham BałtykAgnieszka Przepiórska
Klub Komediowy, Warszawa
15.04.
Normalka Jan Mierzyński 
Ogrzewalnia (dawna SP 2), Strzelce Krajeńskie
16.04
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
18.04.
Twarza w twarz Cieszka Żółtko
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Malince
18-19.04.
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Teatr STU, Kraków
22.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa 
22.04
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
22-23.04.
Matka Makryna Irena Jun
Foyer Teatru Studio, Warszawa
23.04.
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński
Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra
24.04.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
24.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Gminny Ośrodek Kultury Jutrzenka w Zwierzynie
24.04. 
Lifting Jolanta Żółkowska 
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, Siedlce
24.04. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
25.04. PREMIERA
Almodovaria Anna Sroka-Hryń
Teatr Polonia, Warszawa
25.04.
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze
26.04. PREMIERA
Norwid. Ten, który widzi Zygmunt Józefczak
Polnische Akademie der Wissenschaften – Wien/Polska Akademia Nauk – Wiedeń
26.04.
Słoń Łukasz Staniszewski
Galeria Sztuki Synagoga w Barczewie
26.04.
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joanna Gruszka
Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” w Brennej
26.04.
Ryszard po Ryszardzie Lidia Danylczuk (ukraina)
VIII Spotkania Szekspirowskie Galeria Fotografii, MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim /a>
26.04.
Aleja narodowa Dariusz Maj
Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław
26.04.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.04.
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
26.04.
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
Teatr Klubokawiarnia Babel, Warszawa
26-28.04.
Koncert życzeń  Danuta Stenka
TR, Warszawa
29.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Myśliborski Ośrodek Kulturye
26-30.04.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń
Teatr Polonia, Warszawa
27.04.
Mały Książę Tadeusz Kwinta
WpółDrogi Festival, Dawna Synagoga w Kazimierzu Dolnym
27.04.
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
27.04. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Spotkania Teatrów Niezależnych GAK, Gdańsk
27.04.
Baczyński Andrzej Czernik
Teatr Ekostudio, Opole
27.04. 
Jan Peszek. Podwójne solo 
Teatr Polski, Bydgoszcz
27.04.
Konopielka Leszek Benke
Dom Kultury Sokolnia, Imielin
27-28.04. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa 
27-28.04. 
W progu Marian Opania
Teatr Atreneum, Warszawa 
28.04. PREMIERA
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
28.04
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Hotel Polonez, Kraków
28.04.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
28.04.
Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Sławomir Holland
Klubokawiarnia Babel, Warszawa
28.04.
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!Dorota Landowska
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
29.04. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
54. Festiwal Małych Form Teatralnych Kontrapunkt Teatr Współczesny, Szczecin
29.04. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
29.04.
Normalka Jan Mierzwiński
Myśliborski Ośrodek Kultury

Maj 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Maj 2019 rok
01.05.
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr Na Plaży, Sopot
02.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Krotoszyński Ośrodek Kultury
3.05. 
Monolog Oportunisty Grzegorz Nawrocki
Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych, Galeria Szklana, Sandomierz 
3.05. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Festiwal Pestka, Sala NOVA JCK, Teatr Polski w Podziemiu, Wrocław 
3.05. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
3 du TROIS TROIS C-L, Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois, Luksemburg 
4-5.05. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa 
4-5.05.
Patti S. Monika Markowska
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok
4-5.05.
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno
5.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
TeatrBOTO, Sopot 
7.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
7.05. 
Frida. Życie, Sztuka, Rewolucja Martyna Kliszewska
Teatr Ziemi Rybnickiej
6-7.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu
7.05.
Ziemia uderza o piłkę Redbad Klynstra-Komarnicki
Scena Monodramu TVP Kultura, Warszawa
8.05.
Z kajetu kelnera Maciej Jadowski 
Cafe Próżna, Warszawa
8.05.
Homosovieticus Wojtek Kowalski 
TEATR Wojtka Kowalskiego SCENA TfP, Częstochowa
9.05.
W zawieszeniu Monika Wachowicz 
54. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie
9-10.05.
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
10.04. PREMIERA
Miałem wielkie szczęście Wojciech Gałziński
Piwnica Pod Baranami, Kraków
10.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Przystań Lipowa 15, Gdynia
10.05.
Roxxy 2 Hot Paweł Palcat
Art Cafe Modjeska, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
10.05.
Trociny – próba otwarta Davit Baroyan
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
10.05.
Homosovieticus Wojtek Kowalski
Podwórko pomiędzy ul. Strzelecką a Pocztową 3 MCK, Gorzów Wielkopolski
10.05.
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard”, Tychy
10.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni
10.05. 
Usta Weroniki. Zupełnie nieznane modlitwy Zofii Kossak Joana Gruszka 
Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Warszawa
10.05.
Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
54. Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Galeria Sztuki Współczesnej, Świnoujście
10.05.
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra – Weber
MonoDuo – Spotkania Teatralne, „Plama” GAK Gdański Archipelag Kultury
10.05.
Szał Time 2 / jak zostałam lesbijką Aleksandra Krawczyk
Teatr Nowe Przestrzenie i Scena Supernova, Kraków
10.05. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
10.05. 
Monolog Oportunisty Grzegorz Nawrocki 
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
10-11.05.
Patrzę, patrzę, patrzę… Marta Walder
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
10-11.05.
Izolatka Konrada Agnieszka Kościelniak 
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
10-11.05.
Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty Aleksandra Osowicz
„Trzy kobiety o Wyspiańskim” Scena Miniatura Teatru im. Słowackiego, Kraków (performance)
11.05.
Złota rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
MonoDuo – Spotkania Teatralne, „Plama” GAK Gdański Archipelag Kultury
11.05.
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk
MonoDuo – Spotkania Teatralne, „Plama” GAK Gdański Archipelag Kultury
11.05.
In-between Adina Bar-On (performance)
Instytut Kultury Ośrodek Nowej Awangardy, Warszawa
11.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Akademia Sztuki w Szczecinie
11.05.
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
11.05. 
Hermenegilda Dorota Kaczor
Krakowskie Forum Kultury 
11.05. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Teatr PidGin i Dom Literatury w Łodzi
11.05. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor 
Scena Monodramu #KFK, Krakowskie Forum Kultury
11-12.05. 
KALINA® Anna Mierzwa 
54. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Świnoujście
12.05.
Olga Boznańska. Sceny z życia artystki Małgorzata Trybalska
Teatr Scena, Warszawa
12.05.
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Sala ToTu BECEK, Bytom
12.05.
One mąż show Szymon Majewski
Teatr Och-Cafe, Warszawa
12-13.05.
Matka Makryna Irena Jun
Foyer Teatru Studio, Warszawa
12.05.
Homosovieticus Wojtek Kowalski
Sala Teatralna Domu Kultury, Świnoujście
13.05.
Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
59. Kaliskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
13.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Klub 13 Muz, Szczecin
13.05.
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska
Klub Komediowy, Warszawa
14.05. 
FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Centrum Kultury, Kwidzyń
14.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
Festiwal Between.Pomiędzy, Teatr BOTO, Sopot
16.05.
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu
16.05.
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
16.05.
Rachela Jowita Budnik
Żydowski Instytut Historyczny i Gmina Żydowska w Warszawie
16.05.
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa
16.05.
Lusia! Lusieńka! Monika Jeneczek-Toporowska
Miejski Ośrodek Kultury, Pelplin
16.05. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska 
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
16-18.05.
Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Poznań
17.05. PREMIERA
Mać! Karolina Piechota (one women show)
Teatr WARSawy (gościnnie), Warszawa
17.05.
Aparat, który dała mi matka Anna Maksym
Amfiteatr Buk, Katowice
17.05.
Happy New Day Agnieszka Kołodyńska
Dom Kultury Kadr, Warszawa
17.05.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
59. Kaliskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
17.05.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
XX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych Centrum Kultury, Ostrów Wielkopolski
17.05. 
Happy New Day Agnieszka Kołodyńska Iglesias
Dom Kultury KADR, Warszawa
17.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.05.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń
Teatr Polonia, Warszawa
17.05.
Być jak Charlie Chaplin  Mateusz Deskiewicz
Teatr Rondo, Słupsk
18.05.
Co modna Pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Rypińska Wiosna Teatralna, Dom Kultury, Rypin
18.05.
Lusia! Lusieńka! Monika Jeneczek-Toporowska
Miejski Ośrodek Kultury, Pelplin
18-19.05.
Patti S. Monika Markowska
Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
18.05.
Jutro będzie za późno Aleksandra Lis
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
19.05. 
Mute Janusz Orlik (taniec)
Polska Sieć Tańca 2019, Centrum Kultury w Lublinie
19.05.
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki
Teatr Korez, Katowice
19.05.
Przypadki Ambrożego Skarżyńskiego Robert Gonera
Pałac w Gawłowie
19.05.
Calineczka Ania Polarusz (spektakl lalkowy)
Scena SPATiF i Klub SPATiF, Warszawa
19.05.
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński
Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra
19.05.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
20.05.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych, Teatr Miejski, Gdynia
20.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Dom Kultury Kadr w Warszawie
21.05.
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński
Och Teatr, Warszawa
21.05.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
21.05.
Rozterki wewnętrzne kobietyMalwina Tkaczyk
Akademicki Centrum Kultury UG, Gdańsk
22.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej
22.05.
Kobieta. Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
23.05.
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel
Teatr Kwadrat, Warszawa
23.05.
Rachela Jowita Budnik
Klub Wilkowyje MCK, Tychy
23.05.
Moskwa-Pietuszki Jacek Zawadzki
Instytut Grotowskiego, Wrocław (spektakl odwołany)
23.05.
Spowiedź chuligana. Jesienin Andrzej Grabowski
Teatr Polonia, Warszawa
23.05.
Grubaska Izabela Naszczyk
Sala Widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury
23.05.
Mamy Problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie
24.05. PREMIERA
Gracz Krzysztof Jędrysek 
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
24.05. PREMIERA
Aktor – reaktor Cezary Żołyński
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski
24.05.
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
24.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
24.05. 
Lataj z Krystyną Aldona Jankowska 
Osiedlowy Dom Kultury Zasole, Oświęcim
25.05.
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba Caryl Swift
Festiwal Poetycki „Furmanka 2019” Klub Kultury MCK Jedynka, Gorzów Wielkopolski
25.05.
Supermenka Jowita Budnik
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy, Suchy Las
25.05.
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
25.05. 
Głodne Joanna Gałdecka 
Krakowskie Forum Kultury
25.05. 
Parasol Oliwia Urbanowska 
Festiwal Kultury Żydowskiej „Kugel” Zamek Piastowski w Raciborzu
25-26.05.
Gracz Krzysztof Jędrysek 
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
25-26.05.
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
26.05. 
Pod stopami niebo i nad głową niebo Barbara Kurzaj
(słuchowisko) 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot
26.05. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewab Błaszczyk
19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot
26.05. 
Ziemia uderzyła o piłkę Redbad Klystra-Komarnicki
19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot
26.05. 
Od serca Wojciech Trela
Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem
26.05.
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Kino Zamek, Szczecin
26.05.
Aktor – reaktor Cezary Żołyński
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski
26.05.
Supermenka Jowita Budnik
13. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola Negrii Inni”, Kino Nawojka, Lipno
26.05. 
Mamy problem – Monodram macierzyński Magdaleny Bochan-Jachimek
Sala Kina Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
26.05. 
Lifting Jolanta Żółkowska
Dom Kultury, Sulejówek
26.05. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler 
Impart, Wrocław
26.05. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab
5. Festiwal Debiutantów – Pierwszy Kontakt, Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
27.05. 
Jednocześnie Przemysław Stippa
19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” Multikino, Sopot
27.05. 
Jan Peszek. Podwójne Solo Jan Peszek 
Sala Widowiskowa JCK, Jelenia Góra
28-29.05. 
Ta cisza to ja Jacek Kawalec 
Scena Teatralna Miasta Siedlce
29.05. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Scena Na Dole, Warszawa
29.05. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Jazz Cafe, Łomianki
29.05. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki (spektakl muzyczny)
5. Festiwal Debiutantów – Pierwszy Kontakt, Klub „Od Nowa”, Toruń
29.05. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
30.05.
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Centrum Zarządzania Światem, Warszawa
30.05.
Pan trener Wojciech Tremiszewski
Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
30.05.
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
30.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku
30-31.05.
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl 
Miejskie Gimnazjum w Darłowie
30-31.05.
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
31.05.
Supermenka  Jowita Budnik 
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
31.05.
Listy z Moskwy  Dorota Salamon
Collegium Nobilium. Centrum Kultury Wilanów, Warszawa
31.05.
Frida. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Noc Kultury w Teatrze Ekostudio, Opole
31.05. PREMIERA
Michaś Piotr Nerlewski
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań

Czerwiec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce 
Czerwiec 2019 rok
1.06. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka 
Teatr Kombinat i Policealne Studium Animatorów Kultury „SKIBA” we Wrocławiu
1.06. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa
1.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Centrala Artystyczna, Koszalin
1-3.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Foyer Teatru Studio, Warszawa
2.06. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Stowarzyszenie Siatka, Sopot
2.06. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
2-3.06 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 
3.06. 
Nie lubię Pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
3.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Gminny Óśrodek Kultury w Zwierzynie
4.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Pracownia Duży Pokój, Warszawa
4.06. 
Raport Panika Arti Grabowski
Instytut Grotowskiego, Wrocław
6.06. 
Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, Wałbrzych
6.06. 
The doubts and reflections of Eve Marta Kosieradzka (teatr tańca)
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
6.06. 
Marzenie Nataszy Anna Dudziak (spektakl odwołany)
Staszowski Ośrodek Kultury 
06.06. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk 
Teatr Studio, Warszawa 
6.06. 
Być jak Charlie Chaplin  Mateusz Deskiewicz 
Żuławski Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Gdański 
07.06. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice 
7.06. 
Kolorowa, czyli biało-czerwona Hubert Dyl
Szkoła Podstawowa w Ruszczy (woj. świętokrzyskie)
7.06. PREMIERA
Shirley Valentine Iwona Pieniążek 
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom
7-8.06. 
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat, Warszawa
8.06. 
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa
8.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
8.06. 
Supermenka Jowita Budnik (spektakl odwołany)
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Warszawa
8-9.06. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek 
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego, Radom
8-9.06. 
Trociny Davit Baroyan  
Instytut Grotowskiego, Wrocław
8-9.06. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
09.06. 
Bar pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski 
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław 
09.06. 
Raport Panika Arti Grabowski 
4. Festiwal Teatralny Buda Jarmarczna Teatr Przedmieście, Rzeszów 
09.06. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
(spektakl muzyczny) Wolskie Centrum Kultury, Warszawa
09.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
10.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Była Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich
10.06. 
Camille Kamila Klamut 
Teatr Polski, Bydgoszcz
11.06. 
Raport Panika (Festiwal A PART) Arti Grabowski 
Teatr Korez, Katowice 
11.06. 
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 
11-12.06. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 
13.06. PREMIERA  
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A PART 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Katowice 
13.06. 
Gra czasu David Zuazola
32 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Teatr Lalki i Aktora w Łomży
13.06. 
W Zawieszeniu Monika Wachowicz
Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark
13.06. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin
13.06. 
Basia Oblesia Ewelina Gronowska (monodram/stand up)
Ogródek Czerwonego Fortepianu, Kielce
13-14.06. 
W progu Marian Opania
Teatr Atreneum, Warszawa 
13-14.06. 
Camille Kamila Klamut
Instytut Grotowskiego, Wrocław 
14.06. PREMIERA  
Studium (Przypadku) Strachu S.(P.)S. Magdalena Widłak (choreomonodam)
Teatr Rozrywki, Chorzów
14.06. 
Psychoteatr. Las Angelika Pytel 
Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław
14.06. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Księgarnia Skład Główny, Koluszki
14.06.
Podróż do Buenos AiresGabriela Muskała 
Kozzi Film Festiwal 5. Festiwal Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski, Żary
14.06. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
14.06. 
Oriana. Utwór Katarzyna Baraniecka (spektakl odwołany)
Teatr PAPA, Poznań 
14-16.06. 
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
14-16.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
15.06. 
Donna Kamelia Jacek Zienkiewicz 
Dom Kultury, Żory
15.06. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
Teatr Korez, Katowice
15.06. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
15-16.06. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz 
Teatr Mały, Szczecin
16.06. 
Frida. Życie Sztuka Rewolucja. Martyna Kliszewska 
Śląskie Centrum Kultury, Swiętochłowice
16.06. 
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków
16.06. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
(spektakl muzyczny) Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
16.06. 
Aktor – reaktor Cezary Żołyński 
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkpolski 
16.06. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński (spektakl odwołany)
Teatr Rondo, Słupsk 
18.06. 
Cudzołożnice Adrian Tatrocki 
Zamojski Dom Kultury
19.06. 
Katechizm Białego Człowieka Hubert Bronicki 
Teatr Korez, Katowice
19-20.06. PREMIERA 
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram)
20.06. 
Słodka Marta Pohrebny 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
21.06. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Malta Festiwal, Barak Kultury, Poznań
21.06. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert 
eatr Korez, Katowice
21.06. 
Samospalenie Przemysław Bluszcz 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
21.06. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa
21.06. 
Lullaby for the Restless Aleksandra Krajewska (taniec)
Akademia Tańca Zawirowania, Warszawa Aleksandra Krajewska „Lullaby for the Restless” 
21-22.06. 
Almodovaria Anna Sroka-Hryń 
Teatr Polonia, Warszawa
21-22.06. 
Gracz Krzysztof Jędrysek  
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Scena Miniatura, Kraków
22.06. 
This Is the Real Thing Anna Nowicka
Malta Festiwal, Galeria na Dziedzińcu Sztuk, Poznań
22.06. 
NOE Adam Walny 
„Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
22.06. 
Baczyński Andrzej Czernik 
Teatr Ekostudio, Opole
22.06. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Teatr Polski, Bielsko-Biała
22.06. PRAPREMIERA
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
22-23.06. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber
Teatr BOTO, Sopot
23.06. 
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
23.06. 
multitude Wojciech Marek Kozak 
XIII Mandala Performance Festival 2019, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wroclaw 
24.06. 
Kalifornia Nieśmiertelni Maciej Litkowski
Malta Festiwal, Plac Wolności, Poznań
25.06. 
Matka Makryna Irena Jun 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury 
26.06. 
Pan Tadeusz Irena Jun 
Dom Kultury Węglin, Lublin
26.06. 
Kiedy będę duży Hacen Sahraoui 
Malta Festiwal, Barak Kultury, Poznań
26.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig Nástio Mosquito 
Malta Festiwal, Dragon, Poznań
26-27.06. 
It’s going to get worse and worse and worse, my friend Lisbeth Gruwez 
Malta Festiwal, Centrum Kultury Zamek, Poznań
27.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig Nástio Mosquito 
Malta Festiwal, Scena pod Minogą, Poznań
27.06. 
Ziemia Aurora Lubos (spektakl/performance) 
Galeria WL-4, Gdańsk
28.06. 
No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig Nástio Mosquito 
Malta Festiwal, Centrum Kultury Zamek, Poznań
28.06. 
Gentle Unicorn Chiara Bersani (taniec) 
Malta Festiwal, Stary Browar, Słodownia +3 M, Poznań
28.06. 
Girls&Boys Katarzyna Krzanowska
Teatr Nowy, Kraków
28.06. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa
29.06. 
Normalka Jan Mierzyński 
Miejski Ośrodek Kultury w Rzepinie
29.06. 
Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska 
Oranżeria, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
30.06. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski 
Zamojskie Lato Teatralne, Zamojski Dom Kultury