Wrzesień 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2022
1.09. PREMIERA (spektakl performatywny, taneczny i multimedialny)
Buntownik, czyli rzecz o narodzie Marek Szajnar
Lubuski Teatr, Zielona Góra
2.09. (spektakl performatywny, taneczny i multimedialny)
Buntownik, czyli rzecz o narodzie Marek Szajnar
Lubuski Teatr, Zielona Góra
2.09. (koncert)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Obiecana Cafe, Łódź
2.09.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński (Teatr Rondo)
Jarosławski Przegląd Teatralny „Na Dziedzińcu”, Na dziedzińcu kamienicy Rynek 6 w Jarosławiu
3.09.
Pan Tadeusz Irena Jun
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
3.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Siedlisko Kultury Solniki 44
4.09. PREMIERA (performans)
Błogo Ramona Nagabczyńska
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
3.09.
Następna do Raju/Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie Justyna Król
Dziedziniec Biblioteki Uniwersyteckiej, Poznań
4.09.
Romans Natalia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, Teatr w stodole w Teremiskach
4.09. PREMIERA (performance)
Błogo Ramona Nagabczyńska
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
6.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Aula Artis w Poznaniu
7.09. 
ECHA. Spotkanie w pieśni Prowadząca grupę: Daria Fedde
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
8.09. 
Inka Justyna Piechota
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
9.09. PREMIERA
Werter.pl Konrad Pruszyński
Teatr Mostów, Gorzów Wielkopolski
9.09.
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu
9.09.
Historia Ksiecia H. – Białostocki Teatr Lalek Błażej Piotrowski
Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
9.09.
Odbicia – Fundacja Orbis Tertius, Trzeci Teatr Lecha Raczaka z Poznania Paweł Stachowczyk
Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
9.09. (koncert)
Żydowska ulica/Jewish street Izabela Szafrańska
Na deskach przy Domu Zdrojowym, Tężnia Busko-Zdrój
9-10.09.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
9-10.09.
O czym myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa
10.09.
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
IX Wodzisławska Noc Teatrów, Plac za pałacem Dietrichsteinów, Wodzisław Śląski
10.09. (spektakl przeniesiony na 26 listopada 2022)
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
10.09.
Dziadek Adam Walny
W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Przedmiotu „RZECZY ISTNOŚĆ 2022”, Kartuzy Rynek, Kartuzy
10.09.
Pasterz Tomasz Kujawski
W ramach Festiwalu Słowa, Sala Kominkowa Starego Ratusza, Gniezno
10.09.
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska
Festiwal Krzemienia Pasiastego, Hotel Sarmata, Sandomierz
10-13.09.
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
11.09.
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
11.09. (spektakl przeniesiony na 26 listipada 2022)
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Dom Kultury Stare Babice
11.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
11.09. 
Kobiety Karamazow Jolanta Juszkiewicz
W ramach jubileuszu 25 lat działania, Teatr Kropka Theatre, ul. Dembińskiego 2, Marymont, Warszawa
12.09.
Wielkanoc Dawid Żłobiński
Dom Środowisk Twórczych – Pałacyk Zielińskiego w Kielcach
13.09.
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
14.09.
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Park Przed Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
14.09.
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
15.09. 
Pop porn Magdalena Kolska
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu i Układ Formalny, Wrocław
15-16.09. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Scena Kameralna im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
16.09. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Mono w Instytucie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
16.09. 
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
16.09. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
Ogólnopolski Festiwal „Brodnicka Uczta Teatralna”, Dom Kultury, Brodnica
16.09.  (spektakl przedpremierowy)
Matecznik Krzysztof Zemło
Instytut Teatru Przedmiotu w Policznej (Policzna 48, Kleszczele)
16-19.09. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
16.09. 
Życiorys Wojciech Wysocki
Monoteatr: Mistrzowie Słowa, Teatr w Oknie, Gdńsk
17.09. 
Różewiczogranie Wiesław Komasa
Monoteatr: Mistrzowie Słowa, Teatr w Oknie, Gdńsk
17.09. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
17.09. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
17.09.  (recital)
Pieśni duszy Beata Czernecka
Synagoga w Orli
17.09. 
Viva la Diva Drag Show Zicola Zicola Drag Queen
Pub Poza Space, Olsztyn
17.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Edward Kiejzik (Polski Teatr Studio z Wilna)
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk
18.09. PREMIERA
Matecznik Krzysztof Zemło
Teatr Łątek w Supraślu
18.09.  (Warszawska premiera)
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Żydowski Instytut Historyczny, Warszawa
18.09. 
Matka Jolanta Juszkiewicz
W ramach projektu „MONOTEATR: Mistrzowie słowa”/ TwO Windows Theatre, Gdańsk (autor fotografii – Alen Mukhamejanov)
19.09. 
Kobieta przebiegła Malwina Tkaczyk
Teatr W Blokowisku GAK Plama, Gdańsk
20.09. 
Powrót Norwida Marek Probosz
eatr Marka Pobosza w Hotelu Złoty Groń Resort & Spa., Istebna
21.09.
Rap Magister ft. Tomasz Kot Olek Talkowski
13.KKM „m-teatr” 2022, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
21.09. (seans teatralny)
SZEOL / שאול Monika Wachowicz
Teatr St. I. Witkiewicza, Scena Atanazego Bazakbala – Kawiarnia Witkacy, Zakopane
22.09. PREMIERA
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
22.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
22.09.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
TEATR XL – Kawiarnia Tu Mi Wolno, Warszawa
22.09.
Cień Kamila Sammler
Akcelerator Kultury, Kalisz
22.09.
Mów za siebie – Heart break hotel Dariusz Skibiński
Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka, Centrum Kultury, Racibórz
22-23.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
23.09. PREMIERA
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
23.09. (koncert plenerowy)
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Stanisława Celińska
Mono w Instytucie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.09.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Gala artNoble 2022, 14. Festiwal Sztuk, Centrum Kultury, Żyrardów
23.09.
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab
Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka, Centrum Kultury, Racibórz
23.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Chełmski Dom Kultury
23.09. 
Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
„m-teatr” 2022, Maął Scena Na Zapleczu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
23.09. 
Sonata Księżycowa Irena Jun
Muzeum Śląskie, Katowice
23.09.  (impreza zamknięta)
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
23.09.
Latarnia morska Łukasz Przetocki
TEATR NA LEWĄ, Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Pieszycach
24-26.09.
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
24.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Mazowiecki
24.09.  (monodram nowocyrkowy)
Geometria Propagandy JTomasz Piotrowski
W ramach Mokotowskiego Trójdzionka Teatralnego, Teatr Druga Strefa, Warszawa
24-25.09. 
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
25.09. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10 w Krakowie
25.09. 
Nawiskao: Sophie Scholl Alexandra Kienitz (Teatr im. Gerharda Hauptmanna z Zittau)
Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, Scena Kawiarniana Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
25.09. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
26.09. 
Jordan Zuzanna Bernat
Scena Młodzieżowego Domu Kultury Łazienkowska 7, Warszawa
27.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27-28.09. 
Byk Robert Talaczyk
Teatr Studio, Warszawa
29-30.09. 
Diva show Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, Łódź
30.09. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
30.09. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kino za Rogiem Cafe, Rzeszów