Wrzesień 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2022
3.09.
Pan Tadeusz Irena Jun
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
6.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Aula Artis w Poznaniu
16-19.09. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
17.09. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
23.09. 
Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
„m-teatr” 2022, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
23.09. 
Sonata Księżycowa Irena Jun
Muzeum Śląskie, Katowice
24.09.  (monodram nowocyrkowy)
Geometria Propagandy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
25.09. 
Nawiskao: Sophie Scholl Alexandra Kienitz (Teatr im. Gerharda Hauptmanna z Zittau)
Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, Scena Kawiarniana Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Lipiec 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Lipiec 2022
1.07.  (wyspiarski performans ekofeministyczny)
Moja Siostra Wyspa / Sister Islander Alicja Korek
Muzeum Narodowe w Szczecinie
2.07. 
Za-Tem-Oceanem Mirosław Wasiewicz
Apetyt na Gombrowicza, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli
3.07. 
taniec o końcu świata Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Scena Wspólna, Poznań
5.07. 
My hrabiny nie płaczmy Magda Adamska
Wakacyjne Miasto Kobiet, Główny Namiot Festiwalu, Świnoujście
6-7.07. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
7.07. 
Nie dać sie sprowokować Krzysztof Daukszewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
9.07. 
Ginczanka. Sposób na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
10. Festiwal Media i Sztuka, Sala Kina Bajka, Darłowo
12.07. 
Pan Ząbek Marcin Połoniewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
12.07. 
Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
13.07. 
Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
14.07. 
O co biega kobietom Angelika Olszewska
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
15-16.07. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski
TEATR Wojtka Kowalskiego, Częstochowa
16.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Festiwalu „Śladami Singera”, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku
16.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Sala konferencyjna Urzędu Miasta w Lubartowie
16.07. 
Rajcula warzy Joanna Wawrzyńska-Gorzała
W ramach „Barbórka w środku lata 2022”, Muzeum w Tarnowskich Górach (Rynek 1)
17.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Sala konferencyjna Urzędu Miasta w Lubartowie
18.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach
19.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
19.07. 
Zapiki z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
20.07. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
20.07. 
Stara Panna z Kotem Malwina Tkaczyk
Mobilny Dom Kultury – Orunia Święty Wojciech – Lipce, Gdańsk
20.07. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Kalinowe Serce, Warszawa
20.07. 
Zrobię sobie lato Malwina Tkaczyk
GAK Stacja Orunia i Archipelag Kultury, Gdańsk
21.07. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
21.07. 
Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubryk Katarzyna Chlebny
Scena Monopolis, Łódź
22.07. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica Przy Krypcie, Zamek Ksiażąt Pomorskich, Szczecin
22.07.  (zapis spektaklu)
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.07. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
XII Miniatury Teatralne, Scena NCK, Kraków
23.07. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
23.07. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
24.07. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
24.07. 
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
24.07.  (taniec)
El Nino Joanna Janus
Węgajty. Wioska Teatralna 2022 – Symbioza, Węgajty
24.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
Biłgorajskie Centrum Kultury
24-25.07. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr w Chmurach w Olivia Star, Gdańsk
26.07.  (koncert)
Usłysz nasz głos! Willa Weber
Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
27.07. 
Heart Break Hotel Dariusz Skibiński
Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP, Hajnówka Centralna
28.07.  (etiuda pantomimiczna))
Trzeci wiersz – mim między słowem, a obrazem Mieczysław Giedroić
Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5), Bydgoszcz
29.07. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica Przy Krypcie, Zamek Ksiażąt Pomorskich, Szczecin
29.07.  (koncert)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
29.07. 
WATER CHILD | performance | live art Anna Paszek
Teatr Druga Strefa, Warszawa
31.07. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
31.07. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki, Kino na Zamku, Kazimierz Dolny
31.07. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków