Luty 2023

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Luty 2023
2.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.02. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Lim8 i Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
18.02. PREMIERA
Mężczyzna z różowym trójkątem Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, Łódź
19.02. 
Mężczyzna z różowym trójkątem Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, Łódź
26.02. 
Siedem sekund wieczności Kobieta – Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa

Grudzień 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Grudzień 2022
1.12. 
Trociny Davit Baroyan
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium. Wrocław
1.12.  (livestreaming)
HAMLET I SONETY Piotr Kondrat
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
2.12. 
Biała bluzka Krystyna Janda
OCH-Teatr, Warszawa
2.12.  (livestreaming)
WŁÓŻ CZAPKĘ BŁAZEŃSKĄ Wiesław Komasa
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
2.12. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
2.12. 
Głos ludzki / Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
2.12. 
Dzika Magdalena Płaneta
Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk
2.12. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
2-3.12. 
Dzienniki wg Witolda Gombrowicza Mikołaj Grabowski
Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
3.12. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Pałac, Chęstne
3.11.
Hrabalu Ty mój Wojtek Kowalski
MOK Kędzierzyn-Koźle – Twierdza
3.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Kieleckie Centrum Kultury
3.12. PREMIERA (monodram muzyczny o Ewie Demarczyk)
Milczenie Marta Gzowska-Sawicka
Mała Scena Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
3-4.12. PREMIERA (performance/instalacja)
Kairos/καιρός Monika Wachowicz
w ramach Cyklu SZTUKA W SŁUŻBIE DUCHA I CIAŁA „CZAS TERAZ ZAWSZE”, Fundacji Sztuka Dla Życia im. Marty Paradeckiej i Monika Wachowicz Studio Ciała i Emocji, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
3.12. 
CamilleKamila Klamut
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
3.12.  (livestreaming)
Ryszard po Ryszardzie Lidia Danylczuk (Teatr w Koszyku – Ukraina)
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
3.12. 
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
3.12. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Scena Teatru Kępa, Warszawa
4.12.  (monodram muzyczny o Ewie Demarczyk)
MilczenieMarta Gzowska-Sawicka
Mała Scena Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
3-4.12.
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska, z (udziałem Kuby Fiszera – gościnnie)
Teatr Mały, Szczecin
4.12.  (livestreaming)
I, Malvolio Tim Crouch (Tim Crouch Theatre / Wielka Brytania)
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
4.12.  (livestreaming)
AT HOME WITH WILL SHAKESPEARE Pip Utton (Wielka Brytania)
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
4.12. 
Takie tam Magdalena Bochan-Jachimek
Konsulat Kultury Gdynia
4.12. 
Wyznania Grzegorz Piekarski / Teatr RONDO, Słupsk
Teatr BOTO i Sopockie Konsekwencje Teatralne, Sopot
4.11. (taniec)
Expiria Agnieszka Kryst
Nowy Teatr, Warszawa
5.12. 
Obca Solomija Mardarovych
GAK Plama, Gdański Archipelag Kultury
6-7.12.  (monodram muzyczny o Ewie Demarczyk)
Milczenie Marta Gzowska-Sawicka
Mała Scena Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
7.12. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
8.12. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
XVIII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Suwalski Ośrodek Kultury
8.12. 
Stopklatka Michał Felek Felczak
Teatr Nowy Proxima, Kraków
9.12. 
Siedem sekund wieczności Kobieta – Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
9.12. 
Beton Wojciech Stachura
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
9.12. PREMIERA (performance)
CÓRECZKA Halina Ryba (Teatr Oko – Ukraina)
Teatr Druga Strefa, Warszawa
10.12. PREMIERA
Niecierpki Bibianna Chimiak
Teatr Kana, Szczecin
10.12.  (performance)
CÓRECZKA Halina Ryba (Teatr Oko – Ukraina)
Teatr Druga Strefa, Warszawa
10.12. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska Jaworska
Browar Popiel w Kurozwękach
10.12. 
Dzika Magdalena Płaneta
Klub Kwadrat SM „Kolejarz” , Słupsk
11.12. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
11.12. 
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk – Perchuć
Kreatywne Centrum Kultury, Bielsk Podlaski
11.12. 
Niecierpki Bibianna Chimiak
Teatr Kana, Szczecin
11.12. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin (z zespołem)
Fabryka Sztuki, Łódź
11.12. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
DK Śródmieście, Warszawa
15.12.  (muzodram)
Moja Nina. Mariotti śpiewa Simone Monika Mariotti
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” sala teatralno-koncertowa „Szekspir”, Warszawa
16-17.12. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
TEATR XL im. Artystów Zaangażowanych, Warszawa
17.12. 
Dzienniki Gombrowicza Mikołaj Grabowski
Nie Teatr, Białystok
17.12. 
Dzika Magdalena Płaneta
Biblioteka Publiczna w Drezdenku, Teatr Kotłownia
17-18.12. 
Niecierpki Bibianna Chimiak
Teatr Kana, Szczecin
18.12.  (koncert chanukowy)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu
18.12. 
Akty Aurora Lubos
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu
19.11.
W zawieszeniu Monika Wachowicz
Zamknieńcie Cyklu SZTUKA W SŁUŻBIE DUCHA I CIAŁA „CZAS TERAZ ZAWSZE”, Fundacji Sztuka Dla Życia im. Marty Paradeckiej i Monika Wachowicz Studio Ciała i Emocji, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
26.12. 
Beton Wojciech Stachura
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
27-28.12.
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek (gościnnie)
Teatr Polonia, Warszawa
28.12.
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa

Listopad 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2022
3.11. (spektakl solowy)
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz
Otwarcie Cyklu SZTUKA W SŁUŻBIE DUCHA I CIAŁA „CZAS TERAZ ZAWSZE”, Fundacja Sztuka Dla Życia im. Marty Paradeckiej i Monika Wachowicz Studio Ciała i Emocji, Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
3.11.
Limbo Adam Dela
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa
4.11.
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.11.
Hamlet Adam Walny
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Scena Teatru Letniego i Dworca Kolejowego w Ciechocinku
4.11. (koncert)
Maria jest z nami Maria Peszek
Gdański Teatr Szekspirowski | GTS
4-6.11.
Czarny papież Andrzej Konopka jako Anatolij Kaszpirowski
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków (Spektakl realizowany w koprodukcji z Teatrem Rampa na Targówku)
5.11. PREMIERA (autorski spektakl wizualno-taneczny)
Pieśń Ćmy Marlena Niestrój
W ramach „Metavera Art Festival”, Fundacja Paryż Miasto Ogrodów, Katowice
5.11.
Sonata Księżycowa Irena Jun
Muzeum Śląskie w Katowicach
5.11.
Cień Kamila Sammler
Gościnnie w Teatrze Bez Sceny w ramach Katowickiego Przeglądu Monodramów MONO_LOG 2022
5-6.11.
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
Studio Korczak Głogowska 36/15a, Poznań
6.11. PREMIERA
Lotta Urszula Szydlik-Zielonka
Teatr Władca Lalek, Słupsk
6.11.
Odejścia głodomora Kamil Suszczyk
Gościnnie w Teatrze Bez Sceny w ramach Katowickiego Przeglądu Monodramów MONO_LOG 2022
6.11.
Fizyka kwantowa,czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
Cykl „Mono w Instytucie”, Instytut Teatralny, Warszawa
6.11.
Pop Porn Magdalena Kolska
Scena Nowa Teatru Nowego, Poznań
6.11.
Romans Natalia Sakowicz
Konin, Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard, Epicentrum Kultury
6.11.
BallaDina (drag muzykał) Dina
Konin, Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard, Epicentrum Kultury
7.11. PRAPREMIERA
Ciotka Wieża Ewa Lubacz
Teatru Centrum Kultury, Kielce
7.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
8.11. 
Ciotka Wieża Ewa Lubacz
Teatru Centrum Kultury, Kielce
8.11. 
Dzikie ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
8.11.
Romans Natalia Sakowicz
Ośrodek Kultury Środa Wlkp.
9.11.
Nadbagaż Karolina Miłkowska-Prorok
Zbąszynecki Ośrodek Kultury
10.11.
Romans Natalia Sakowicz
Krotoszyński Ośrodek Kultury
10-11.11. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
11.11. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
12.11.
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek (Teatr Kwadrat, Warszawa)
38. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
12.11.
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały Restauracja Mała, Szczecin
12.11.
Romans Natalia Sakowicz
Nowosolski Dom Kultury
12-13.11.
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszawa
13.11.
Kobieta z wydm Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, W ramach projektu Teatr Polska, Suwalski Ośrodek Kultury
13.11.
Kamień na kamieniu Andrzej Róg (z udziałem akordeonisty Jacka Hołubowskiego)
Teatr Szczęście i Klub Komediowy Charlie, Kraków
13.11. 
Hop w kosmos! Zuzanna Łuczak Wiśniewska
GAK Plama w Gdańsku
13.11.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod RatuszemTeatru Ludowego, Kraków
13.11. (improwizowany performance)
Królowa jest tylko jedna Agnieszka Kołodyńska Iglesias
Kolejowa 11 / Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce
13.11. (dramaturgiczny debiut Anny Podczaszy)
Zapowiada się ładny dzień Joanna Gonschorek
Scena Na Strychu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
14.11.
Biała bluzka Krystyna Janda (Teatr Polonia, Warszawa)
38. Gorzowskie Spotkania Teatralne, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
14-17.11.
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
15.11. (taniec)
Café Müller Dominik Więcek
Przestrzenie Sztuki, Katowice Miasto Ogrodów
16.11.
Obca Solomija Mardarovych
w Zespole Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawa
16.11.
Mężczyzna z różowym trójkątem Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, Łódź
16.11.
„Wyjaśnienie” nieKoncert i nieMonodram muzyczny Monika Adamiec
Najmniejsza Scena Świata, Tarnów
16.11.
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Przestrzeni Sztuki, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
17.11.
Biała radość w Harrison Bartosz Rułka
Scena Supernova – Kosmiczna Energia Teatru, Kraków
17.11.
108 kostek cukru Irena Sierakowska
W Brzeskim Centrum Kultury
17.11.
Te sprawy Sara Lech
Teatr Polska, Ślężański Ośrodek Kultury
17.11. 
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
17.11.  (performance)
Marta Ziółek / Sis! Marta Ziółek
Galeria Sztuki LETO, Warszawa
17.11. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyński
Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, Jelenia Góra
17-18.11. 
Porno Edyta Łukaszewska
Scena Trzecia Teatru Nowego, Poznań
18.11.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Sala pod Amfiteatrem, MOK Olsztyn
18.11.
Te sprawy Sara Lech
Teatr Polska, Ośrodek Kultury w Miliczu
18.11.
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska
Teatr 4 Peron, Miejski Ośrodek Kultury w Szklarskiej Porębie
18.10.
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz (A Part, Katowice)
30. Spotkania Teatru Otwartego, Teatr Terminus A Quo Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA sala Teatralna im. R. Cieślaka
18.10.
La malcastree” Magdalena Budzyniak (Terminus A Quo, Nowa Sól)
30. Spotkania Teatru Otwartego, Teatr Terminus A Quo Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA sala Teatralna im. R. Cieślaka
18.10.
Dzień Świra Michał Wielewicki
Teatr Miejski, Świdnicki Ośrodek Kultury
18.11.
Ż(sz)ycie bez miary Dorota Reszke
II Nadmorski Festiwal Teatralny, Biblioteka Miejska w Łebie
18-19.11.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Scena Miniatura Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
18-19.11.
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
18.11. (recital)
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska (z udziałem Kuby Fiszera – gościnnie)
Teatr Mały, Szczecin
18.11.
Normalka Jan Mierzyński
Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich
18.11.
Słodka Marta Pohrebny
Galimatias – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów Dom Kultury Świt, Warszawa
19.10.
Funerabilia Rafała Paśko (Teatr S.A.N. z Przemyśla)
30. Spotkania Teatru Otwartego, Teatr Terminus A Quo Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA sala Teatralna im. R. Cieślaka
19.11. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
MGOK, Biała Rawska
19.11.  (taniec)
CONSTANT ENDING Joanna Nadrowska
Gdański Festiwal Tańca, Klub Żak Miejska Instytucja Kultury, Gdańsk
19.11.  (taniec)
Tens Marta Wołowiec
Krakowskie Centrum Choreograficzne i Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego, Dom Kultury SCK w Mielcu
19.11. 
Fiszki Psychowienia Krzysztof Swered
30. Spotkanie Teatru Otwartego w Nowej Soli
19-20.11. 
Intruder | Intruz Remi Rachuba
Teatr Druga Strefa, Warszawa
20.10.
Usuwanie Alehandry Kinga Kaczmarek (Terminus A Quo, Nowa Sól)
30. Spotkania Teatru Otwartego, Teatr Terminus A Quo Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA sala Teatralna im. R. Cieślaka
20.10.
„Wyjaśnienie” nieKoncert i nieMonodram muzyczny Monika Adamiec (Rzeszów)
30. Spotkania Teatru Otwartego, Teatr Terminus A Quo Nowosolskie Alternatywne Stowarzyszenie Artystów – NASA sala Teatralna im. R. Cieślaka
20.11. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Lim8, Jakub Przebindowski i Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
20.11. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Rydlówka / Muzeum Krakowa
20-21.11. 
GINCZANKA. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr Łaźnia Nowa, Kaków
21.11. 
Akompaniator Aleksander Różanek
Willa Lentza – Szczecińska Instytucja Kultury
21.11. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Scena Monopolis, Łódź
21.11. 
Stryjeńska. Let’s dance Zofia Dorota Landowska
FESTIWAL RZECZPOSPOLITA B. Miejski Dom Kultury w Bełżycach
21.11.  (performance)
Święte rozproszenie Dana Chmielewska
Gdański Festiwal Tańca, Klub Żak Miejska Instytucja Kultury, Gdańsk
21.11. 
Kobieta z wydm Adam Walny
Cykl Teatr Polska, Redłutowskie Centrum Kultruy „Feniks”
21-22.11. 
Smutek & Melancholia Mikołaj Bańdo
Gdański Archipelag Kultury, GAK Plama, Gdańsk-Zaspa
22.11. 
ADHD i inne cudowne zjawiska, wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
23.11. 
Kobiety, strasznie śmiać się! Poemat dokumentalny Rity Jankowskiej i Mai MiroRita Jankowska
Fundacja Sztuka Dla Życia im. Marty Paradeckiej, Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
24.11. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
24-26.11. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura)
25.11. PREMIERA (monodram muzyczny)
Krople nasercowe Marta Andrzejczyk
Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych w Olsztynie
25.11.  (performance)
Okruchy Monika Wachowicz
Cykl Sztuka w Służbie Ducha i Ciała „CZAS TERAZ ZAWSZE, Teatr A Part, Katowice
25.11. 
Kobietostan: Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Kolektyw Kobietostan, Impart i Strefa Kultury, Wrocław
25.11. 
Woda w usta Ksenia Witek
Teatralna Scena Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków
25.11. 
Marzyciel Milena Piejko
Podkarpackie Konfrontacje Teatralne, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Mała Scena
25.11. 
Cicha jest noc Kornelia Kozioł
Podkarpackie Konfrontacje Teatralne, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Mała Scena
26.11. PREMIERA
Sonata Kreutzerowska Daniel Salman
Mała Scena Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie
26.11.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Ogólnopolskie Spotkania Teatralny MOST, Centrum Kultury i Edukacji, Malbork
26.11.
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
26.11.
Matka Mejra i jej dzieci Caryl Swift
W ramach programu RONDO. 50 lat. Wieczór 15, Teatr Rondo, Słupsk
26.11.
Różewiczogranie Wiesław Komsa
Festiwal 3 x Różewicz, Miejski Dom Kultury w Radomsku
26.11. 
INTRUDER | INTRUZ Remi Rachuba
Teatr Druga Strefa, Warszawa
26.11.
GEOMETRIA PROPAGANDY | spektakl nowocyrkowy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
26.11.
Adama Mickiewicza próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
25-26.11.
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
26-27.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
26-27.11.
Czarny papież Andrzej Konopka jako Anatolij Kaszpirowski
Teatr Rampa na Targówku, Warszawa
27.11. PREMIERA
Hrabalu ty mój Wojtek Kowalski
Muzyczna Meta (ul. Jasnogórska 13), CGK Częstochowa
27.11.
Jordan Zuzanna Bernat
Dom Kultury Orion, SBM „Ateńska”, Warszawa
27.11.
Jordan Zuzanna Bernat
Dom Kultury Orion, SBM „Ateńska”, Warszawa
27.11.
Czechło Paulina Stolarczuk
4women MONODRAMY w Hydro(za)gadce, Zielonogórski Ośrodek Kultury
27.11.
Odważyłam się zdjąć buty Karolina Słonka
4women MONODRAMY w Hydro(za)gadce, Zielonogórski Ośrodek Kultury
27.11.
Dystrofia Faustyna Baran
4women MONODRAMY w Hydro(za)gadce, Zielonogórski Ośrodek Kultury
27.11.
Być u siebie Aleksandra Kugacz-Semerci
4women MONODRAMY w Hydro(za)gadce, Zielonogórski Ośrodek Kultury
27.11.
Lotta Urszula Szydlik-Zielonka
Teatr Władca Lalek, Słupsk
27.11. 
Sonata Kreutzerowska Daniel Salman
Mała Scena Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie
27.11. 
Ostatanie 300 metrów Lidia Olszak
Spektakl Teatru Bagatela w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków
27.11. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Centrum Kultury w Chojnie28.11. 
Manifest Ziuta Zającówna
MONO W INSTYTUCIE Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Warszawa
28.11. 
(Nie)Cierpienia Młodego Wertera James Malcolm
Gdański Archipelag Kultury i GAK Plama
29.11. 
Ciotka Wieża Ewa Lubacz
Mała Scena Centrum Kultury, Kielce
29.11. PREMIERA
Wiem, że mapy nie ma Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska
Teatr RAZY DWA Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Bystrzyca Kłodzka
30.11. 
Sonata Kreutzerowska Daniel Salman
Mała Scena Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Październik 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2022
1.10. PREMIERA (drag muzykał)
BallaDina Dina
Teatr Nieduży w Teatrze Atelier w Sopocie
1-2.10. 
Rewolucja Balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska
Zmianie Klimatu, Ostrowiec Świętokrzyski
1.10.
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska ( z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
1.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Jesień Teatralna 2022, Centrum Kultury „Muza” w Lubinie
1.10. 
Raport panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
1-2.10. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zilona Góra
1-2.10. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
1-2.10.
Byk Robert Talarczyk
Teatr Studio, Warszawa
2.10.
Stryjeńska. Let’s Dance Zofia Dorota Landowska
Dom Kultury „Orion”, Warszawa
2.10. (drag muzykał)
BallaDina Dina
Teatr Nieduży w Teatrze Atelier w Sopocie
2.10. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10 w Krakowie
2.10. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zielona Góra
2.10.
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
3.10.  (spektakl odwołany)
Belfer Wojciech Pszoniak
Centrum Kultury „Muza” w Lubinie
4.10.
Te sprawy Sara Lech
Czaplinecki Ośrodek Kultury
4.10.
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Kłodzki Ośrodek Kultury
5.10.
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Kameralna BTD, Koszalin
5.10.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Koszalin
5.10.
Zapiski więzienne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa Piotr Piecha
Prudnicki Ośrodek Kultury
5.10. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Teatr ŚwiętochłOFFice, Klub Podróżników – Namaste, Katowice
6.10.
Te sprawy Sara Lech
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Klubu 105, Zwycięstwa 105, Koszalin
6.10.
Jordan Zuzanna Bernat
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
6.10.
Obca Solomija Mardarovych
Szkoła Podstawowa nr 12, Kielce
6.10.
Obca Solomija Mardarovych
I LO, Kielce
7.10. PRAPREMIERA
Comfort Zone Helena Ganjalyan
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa
7.10.
Fizyka kwantowa,czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Kameralna BTD, Plac Teatralny 1, Koszalin,
7.10.
Letnie małżeństwo Marta Andrzejczyk
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
7.10.
Wiera Agnieszka Babicz
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
7.10.
Paryż, Warszawa i… Hanna Chojnacka-Gośniniak
Mediateka eMka Książnicy Płockiej
7.10.
Romans Natalia Sakowicz
Dom Kultury, Stare Babice
7.10.
Obca Solomija Mardarovych
Szkoła Podstawowa nr 18, Kielce
7.10.
Obca Solomija Mardarovych
Szkoła Podstawowa nr 12, Kielce
7-9.10.
Ostatnie 300 metrów. Historia inspirowana życiem Wandy Rutkiewicz Lidia Olszak
Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
8.10. PREMIERA
Rozplątanie tęczy Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
8.10. PREMIERA
Biała radość w Harrison Bartosz Rułka
Scena Supernova, Kraków
8.10.
Pop porn Magdalena Kolska
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
8.10.
Mamałyga Sabina Drąg
Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Sala Klubu 105, Zwycięstwa 105, Koszalin
8.10.
Biała bluzka Krystyna Janda
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków
8.10.
Hamer Karolina Hamer
Białostocki Ośrodek Kultury
8.10.
Błogo Ramona Nagabczyńska
Muzeum Narodowe w Warszawie
8.10. (koncert)
Ballady Lech Dyblik
w ramach Zakrzewo Palace Festival, Pałac w Zakrzewie
8.10. PREMIERA
Rozplątanie tęczy Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
8.10. (taniec)
Art Weekend: Misspiece Dominika Wiak
Białostocki Ośrodek Kultury, Uniwersyteckie Centrum Kultury
8.10.
Mowa ciałą Dominika Wiak
W Amfiteatrze Kościoła na Poczekajce, Lublin
8-9.10.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
8-9.10.
Klaus – obsesja miłości Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
8-9.10.
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszawa
9.10.
Rozplątanie tęczy Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
9.10.
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska
W ramach Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2022”, Teatr Dialog, Grodzka 3, Koszalin
9.10.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod RatuszemTeatru Ludowego, Kraków
9.10. (recital)
Zol zajn pieśni żydowskie Beata Czernecka
Beata Czernecka Art, Piwnica pod Baranami, Kraków
9.10.
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa
9.10.
Romans Natalia Sakowicz
Borderland – Pogranicze, Sejny
10.10. (spektakl Akademii Teatralnej)
Stand up Aleksandra Gosławska
TEATR W BLOKOWISKU: Gdański Archipelag Kultury i GAK Plama
11.10.
Noszę w kieszeni szminkę Joanna Świtała
W ramach projektu “Od serca do słowa”, Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie
11.10.
Romans Natalia Sakowicz
Suwalski Ośrodek Kultury
11-12.10.
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
11-14.10.
Rozplątanie tęczy Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
13.10. PREMIERA
Prime Time Sławomir Grzymkowski
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
13.10. PREMIERA
Uteri Migrantes Renata Piotrowska-Auffret/ Aleksandra Bożek-Muszyńska
Festiwal Ciało/Umysł, Teatr Studio teatrgalria, Warszawa
13.10.
Dzienniki Mikołaj Grabowski
W ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, Teatr Powszechny w Radomiu
13.10.
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Kłodzki Ośrodek Kultury
13.10.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
TEATR XL im. Artystów Zaangażowanych, Warszawa
13.10. (koncert/spektakl)
Tu płynie Jazz Anna Maria Jopek
Koniński Dom Kultury
13.10.
Romans Natalia Sakowicz
Ełckie Centrum Kultury y
14.10.
Café Müller Dominik Więcek
Festiwal Ciało/Umysł w ramach Europe Beyond Access, Studio teargaleria, Warszawa
14.10. (Premiera polska)
Anda, Diana Diana Niepce
Festiwal Ciało/Umysł w ramach Europe Beyond Access, Studio teargaleria, Warszawa
14.10.
Bomba wybuchnie w barze 13:20 Irena Jun
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
14.10.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod RatuszemTeatru Ludowego, Kraków
14.10.
Czarny to mój szczęśliwy kolor Michał Przybyła
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
14.10.
Pani Sand Joanna Sobocińska – Korczak
Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in Poznań
15.10. PREMIERA (taniec)
Odbicia Anna Steller
Festiwal Ciało/Umysł w ramach Europe Beyond Access, Studio teargaleria, Warszawa
15.10. (taniec)
Tens Marta Wołowiec r
International Festival on Mon – To The Moon, Krakowskie Centrum Choreograficzne
15.10.
Adam Mickiewicz w oczy zagląda wam i głośno gada Bogusław Kierc
MONOTEATR: Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
15.10.
MOMO Ewa Kubiak (Spektakl Teatru Rawa z Katowic i Evine Divadlo z Ostrawy)
Teatr Druga Strefa, Warszawa
15.10.
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Centrum Kultury, Teatr Maska, Jelenia Góra
15.10.
Uwolnić słowa – Miłość Wojtek Kowalski
Sala Strażnicy OSP, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście
16.10.
Jordan Zuzanna Bernat
VI Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
16.10.
Romans Natalia Sakowicz
XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, Teatr Baj Pomorski, Toruń
16.10.
Orfeusz i Eurydyka Janusz Stolarski
MONOTEATR: Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
16.10.
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Dom Kultury, Bielszowice
16.10. (teatr marionetkowy)
Baśń o rycerzu bez konia Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Teatr KTO, Kraków
17.10. PREMIERA (kantata performatywna)
Kobieta, w którą wpisane jest koło Rita Jankowska
Fundacja Zróbmy Sztukę, Gdański Teatr Szekspirowski
17.10.
Byk Robert Talarczyk (Spektakl Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza z Warszawy)
Konfrontacje Teatralne, Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie
17.10.
Prime Time Sławomir Grzymkowski
Prom Kultury Saska Kępa, Warszawa
18.10.
Teruyuki Nagamori. Performance butoh Teruyuki Nagamori
LIMEN BUTOH, Elektra Art Cafe i Galeria Elektra, Warszawa
18-19.10.
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
19.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
19.10.  (spktakl odwołany z powodu choroby aktora)
Prime Time Sławomir Grzymkowski
Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, Biłgorajskie Centrum Kultury
20.10. PREMIERA
Lear Andrzej Seweryn
Jubileusz 200-lecia Teatru Starego, Lublin
20.10.
Te sprawy Sara Lech
XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, Teatr Baj Pomorski, Toruń
20.10.
LIMBO /spektakl OFF Polska/ Sebastian Dela
Oksymoron Klub Muzyczny, Teatr Szwalnia, Wrocław
20.10.
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
21.10. 
Stopklatka Michał Felczak
Miejski Dom Kultury w Turku
21.10. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Scena Kameralna im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
21.10.  (z muzyką Sławomira Wierzcholskiego)
Profesjonalistka Lidia Stanisławska
Dwór Artusa w Toruniu
21.10. 
Normalka Jan Mierzyński
Miejski Ośrodek Kultury w Rzepinie
21.10. 
Byk Robert Talarczyk
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
21.10. 
Dzikie ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
W ramach XVI Europejskich Spotkań Artystycznych (ESA 2022), w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy
21.10. 
Przejrzystość pustki Monika Wachowicz
Ogólnopolskie Spotkania Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka, Miejskie Centrum Kultury , Gorzów Wielkopolski
21.10. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Wieczór 10 – SCENA MONODRAMU TEATRU RONDO, Słupski Ośrodek Kultury i Teatr Rondo
21.10.
Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej Katarzyna Faszczewska
FORUM KOBIET PODLASIA, Nie Teatr, Białystok
21.10.
Następną do raju Justyna Król
MGDK w Głogowie Małopolskim
21-24.10.
Lear Andrzej Seweryn
Teatr Stary, Lublin
22.10. PREMIERA
Zapowiada się ładny dzień Joanna Gonschorek
Scena na strychu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
22.10. 
Diva Wioleta Komar
Scena MONODRAMU Teatru RONDO, Słupski Ośrodek Kultury i Teatr Rondo
22.10. 
Hrabalu ty mój Wojtek Kowalski
Ogólnopolskie Spotkania Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka, Miejskie Centrum Kultury , Gorzów Wielkopolski
22.10.
Następną do raju Justyna Król
MGDK w Sędziszowie Małopolskim
23.10. PREMIERA
Smutek & Melancholia Mikołaj Bańdo
Teatr w Blokowisku, Gdańsk
23.10. 
Zapowiada się ładny dzień Joanna Gonschorek
Scena na strychu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
23.10. 
Następna do raju Justyna Król
Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie
23.10.
Obca Solomija Mardarovych
Restauracja Niebostan, Łódź
23.10. (taniec)
Czarny to mój szczęśliwy kolor Michał Przybyła
Krakowskie Centrum Choreograficzne
23.10.
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti
Scena Relax, Warszawa
23.10.
Następną do raju Justyna Król
MDK w Lubaczowie
24-25.10. 
Smutek & Melancholia Mikołaj Bańdo
Teatr w Blokowisku, Gdańsk
25.10. 
Nazywam sie Tamara Biakow i jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
26.10.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
26.10.
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Sala Widowiskowa Nyskiego Domu Kultury
26.10. (taniec)
Tens. The Vessel. Marta Wołowiec
Sopocki Teatr Tańca, Polska Sieć Tańca i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Teatr Wybrzeże Scena Kameralna, Sopot
27.10. PREMIERA
Koniec półświni. Rewitalizacja Zbigniew Konopka
Teatr Druga Strefa, Warszawa
27.10.
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Z artystą przy kawie: Czarna Sala, Kwidzyńskie Centrum Kultury
27.10.
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Sala im. Lecha Kaczyńskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu
27.10. (performance)
Burning Method – cztery wykłady o miłości warunkowe Magda Tuka
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1, Dolne Miasto, Gdańsk
28.10. PREMIERA
Czarny papież Andrzej Konopka jako Anatolij Kaszpirowski
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków (Spektakl realizowany w koprodukcji z Teatrem Rampa na Targówku)
28.10.
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Prudnicki Ośrodek Kultury
28-29.10. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
28-31.10.
Koniec półświni. Rewitalizacja Zbigniew Konopka
Teatr Druga Strefa, Warszawa
29.10. 
Normalka Jan Mierzyński
Strzelecki Ośrodek Kultury
29.10. 
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Teatr, Warszawa
29.10.  (performance)
Obsiew #2 Katarzyna Pastuszak
Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląg
30.10. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
30.10.  [PJM]
W tłumaczeniu (Wrocławski Teatr Współczesny) Adam Stoyanov
Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie

Sierpień 2022

Monodram w Polsce
Sierpień 2022
3.08. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Centrum Kultury i Centrum Fala 1, Mielno
3-4.08. 
Obca Solomiia Mardarovych
Poland Rock Festival 2022, Namiot w Wiosce Różnorodności, Czaplinek
5.08. 
Simona K. Wołająca w puszczy Agnieszka Przepiórska
13. Festiwal Królewskie Arkady Sztuk, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego, Warszawa
5.08. 
Scenariusz dla nie istniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki, Kino Na Zamku, Kazimierz Dolny
6.08. 
Mamałyga Sabina Drąg
Off Festival 2022, Katowice
6.08. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Fundacja Pałac, Gorzanów
6.08. 
Słoń Dariusz Siastacz
Karkonoski Przegląd Monodramów i Małych Form Teatralnych, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
7.08. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
21.Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA, Dom Kultury, Rawicz
7.08.  (monodram cyrkowy)
Mamałyga Sabina Drąg (fot. Bartosz Piotrowski)
W ramach Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego, Sztygarka
7.08.  (solo)
Części ciała Ramona Nagabczyńska
Krakowski Festiwal Tańca 2022, Scena NCK, Kraków
7.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk (Teatr Malowany Piosenkami)
Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką, Park Dom Kultury, Żary
8-9.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
12.08. 
Camille Kamila Klamut
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor”, Instytut im. Jerzego Grotowskiego /Teatr Przedmieście/, Wrocław
12.08.  (recital)
Pozytywka Agnieszka Różańska
Wioska Artystyczna, Janowo
13-14.08. 
The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy John Malkovich
Sala Główna Narodowego Forum Muzyki, Wrocław
13.08.
Głos ludzki/Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
13.08.
Adama Mickiewicz próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Na scenie w podwórku Impartu, Wrocław
14.08. PREMIERA
Zrozumieć Annę… Agnieszka Przepiórska
S6 – Dok Kultury, (róg ulicy Odlewników i Krótkiej), Stocznia Cesarska, Gdańsk
14.08.
Życiorys Wojciech Wysocki
Muzeum Wsi Radomskiej
16.08.
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Jacek Paruszyńsk
Karkonoski Przegląd Monodramów i Małych Form Teatralnych, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
17.08.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Horyniec-Zdrój Art Festiwal 2022, Gminny Ośrodek Kultury
18-19.08.
Biała Bluzka Krystyna Janda
Duża Scena Och-Teatru, Warszawa
19.08.
Głodomór Kamil Suszczyk
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
19.08.
Kamień na kamieniu Andrzej Róg
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni
20.08.
Shirley Valentine Anna Kadulska
Teatr Żelazny, Katowice
20.08.
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
20.08.
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Stowarzyszenie KAMERA, Szczecin
21.08.
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Retroperspektywy, Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21.08.
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
21.08.
Boży Lew Michał Kosela
Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju
25.08.
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Artkombinat Scena Monopolis, Łódź
25.08.
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
25.08. (recital)
Kobieta do zjedzenia Magda Smalara
Kalinowe Serce, Warszawa
26.08. 
Pamiętnik Wariata Stelian Radev
Teatr im. Wandy Siemaszkowej/ Mała Scena im. Z. Kozienia, Rzeszów
27.08. 
Wiedźma Anna Lenczewska
Ogród Muzeum Archeologicznego w Krakowie
27.08. 
Ryszard po Ryszardzie Lidia Danylczuk
19. Urodziny Instytutu Teatralnego. Solidarnie z Ukrainą i Białorusią, Warszawa
27.08. 
3xTak Rudnicki Wojtek Kowalski
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, Ziębickie Centrum Kultury i Fundacja Studio 27, Teatr Stajnia Metamorficzna, Nowina
27.08. 
Mięso Tamara Yelchaninova
Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, Ziębickie Centrum Kultury i Fundacja Studio 27, Teatr Stajnia Metamorficzna, Nowina
27.08. 
Nadbagaż Karolina Miłkowska – Prorok
Dziedziniec Różany CK Zamek, Poznań
27.08. 
WATER CHILD | performance | live art Anna Paszek
Teatr Druga Strefa, Warszawa
27-28.08.  (spektakle odwołane)
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
29.08. 
Hamlet Adam Walny
II Festiwal Teatrów Podwórkowych, Dziedziniec Różany CK Zamek, Poznań
29.08. 
WOOW! Bianka Kęstowicz
W ramach obchodów 30-lecia Teatru Porywacze Ciał, Teatr Ósmego Dnia, Poznań
30.08. PRAPREMIERA
WERTER.pl Konrad Pruszyński (Teatr MostóW)
XX Międzynarodowy Festiwal Pro Contra w Szczecinie
30.08. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
XX Międzynarodowy Festiwal Pro Contra w Szczecinie
31.08.  (projekcja filmu)
Very Maciej Adamczyk
Kino Nocne z Porywaczami, 30-lecia Teatru Porywacze Ciał, Teatr Ósmego Dnia, Poznań

Wrzesień 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2022
1.09. PREMIERA (spektakl performatywny, taneczny i multimedialny)
Buntownik, czyli rzecz o narodzie Marek Szajnar
Lubuski Teatr, Zielona Góra
2.09. (spektakl performatywny, taneczny i multimedialny)
Buntownik, czyli rzecz o narodzie Marek Szajnar
Lubuski Teatr, Zielona Góra
2.09. (koncert)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Obiecana Cafe, Łódź
2.09.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński (Teatr Rondo)
Jarosławski Przegląd Teatralny „Na Dziedzińcu”, Na dziedzińcu kamienicy Rynek 6 w Jarosławiu
3.09.
Pan Tadeusz Irena Jun
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
3.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Siedlisko Kultury Solniki 44
3.09. (recital)
Paryska Dama Sylwia Różycka
Jazzment Klub, Szczecin
3.09.
Następna do Raju/Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie Justyna Król
Dziedziniec Biblioteki Uniwersyteckiej, Poznań
4.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, Teatr w stodole w Teremiskach
4.09. (performans)
Błogo Ramona Nagabczyńska
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie
6.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Aula Artis w Poznaniu
7.09. 
ECHA. Spotkanie w pieśni Prowadząca grupę: Daria Fedde
Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
8.09. 
Inka Justyna Piechota
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
9.09. PREMIERA
Werter.pl Konrad Pruszyński
Teatr Mostów, Gorzów Wielkopolski
9.09.
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu
9.09.
Historia Ksiecia H. – Białostocki Teatr Lalek Błażej Piotrowski
Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
9.09.
Odbicia – Fundacja Orbis Tertius, Trzeci Teatr Lecha Raczaka z Poznania Paweł Stachowczyk
Spektakl w ramach Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
9.09. (koncert)
Żydowska ulica/Jewish street Izabela Szafrańska
Na deskach przy Domu Zdrojowym, Tężnia Busko-Zdrój
9-10.09.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
9-10.09.
O czym myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa
10.09.
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
IX Wodzisławska Noc Teatrów, Plac za pałacem Dietrichsteinów, Wodzisław Śląski
10.09.
Te sprawy Sara Lech (spektakl przeniesiony na 26 listopada)
W ramach programu Teatr Polska, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
10.09.
Dziadek Adam Walny
W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Przedmiotu „RZECZY ISTNOŚĆ 2022”, Kartuzy Rynek, Kartuzy
10.09.
Pasterz Tomasz Kujawski
W ramach Festiwalu Słowa, Sala Kominkowa Starego Ratusza, Gniezno
10.09.
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska
Festiwal Krzemienia Pasiastego, Hotel Sarmata, Sandomierz
10-11.09.
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
11.09.
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
11.09.
Te sprawy Sara Lech
W ramach programu Teatr Polska, Dom Kultury Stare Babice
11.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
11.09. 
Kobiety Karamazow Jolanta Juszkiewicz
W ramach jubileuszu 25 lat działania, Teatr Kropka Theatre, ul. Dembińskiego 2, Marymont, Warszawa
12.09.
Wielkanoc Dawid Żłobiński
Dom Środowisk Twórczych – Pałacyk Zielińskiego w Kielcach
13.09.
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
14.09.
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Park Przed Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
14.09.
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
15.09. 
Pop porn Magdalena Kolska
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu i Układ Formalny, Wrocław
15-16.09. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
Scena Kameralna im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
16.09. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
Mono w Instytucie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
16.09. 
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
16.09. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
Ogólnopolski Festiwal „Brodnicka Uczta Teatralna”, Dom Kultury, Brodnica
16.09.  (spektakl przedpremierowy)
Matecznik Krzysztof Zemło
Instytut Teatru Przedmiotu w Policznej (Policzna 48, Kleszczele)
16-19.09. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
16.09. 
Życiorys Wojciech Wysocki
Monoteatr: Mistrzowie Słowa, Teatr w Oknie, Gdńsk
17.09. 
Różewiczogranie Wiesław Komasa
Monoteatr: Mistrzowie Słowa, Teatr w Oknie, Gdńsk
17.09. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
17.09. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
17.09.  (recital)
Pieśni duszy Beata Czernecka
Synagoga w Orli
17.09. 
Viva la Diva Drag Show Zicola Zicola Drag Queen
Pub Poza Space, Olsztyn
17.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Edward Kiejzik (Polski Teatr Studio z Wilna)
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk
18.09. PREMIERA
Matecznik Krzysztof Zemło
Teatr Łątek w Supraślu
18.09.  (Warszawska premiera)
Baszert. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Żydowski Instytut Historyczny, Warszawa
18.09. 
Matka Jolanta Juszkiewicz
Monoteatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk (autor fotografii – Alen Mukhamejanov)
19.09. 
Kobieta przebiegła Malwina Tkaczyk
Teatr W Blokowisku GAK Plama, Gdańsk
19.09. 
Lot Karolina Sadowska (Olsztynski Teatr Lalek)
W ramach Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk – Ustka 2022
20.09. 
Powrót Norwida Marek Probosz
eatr Marka Pobosza w Hotelu Złoty Groń Resort & Spa., Istebna
21.09.
Rap Magister ft. Tomasz Kot Olek Talkowski
13.KKM „m-teatr” 2022, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
21.09. (seans teatralny)
SZEOL / שאול Monika Wachowicz
Teatr St. I. Witkiewicza, Scena Atanazego Bazakbala – Kawiarnia Witkacy, Zakopane
22.09. PREMIERA
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
22.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Krasnostawski Dom Kultury
22.09.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
TEATR XL – Kawiarnia Tu Mi Wolno, Warszawa
22.09.
Cień Kamila Sammler
Akcelerator Kultury, Kalisz
22.09.
GOULD (Walny Teatr) Adam Walny
Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka, Centrum Kultury, Racibórz
22.09.
Obca Solomija Mardarovych
Dzisiaj w Klub Seniora + Wawer, Fundacja Banina, Warszawa
22-23.09.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
23.09. PREMIERA
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
23.09. (koncert plenerowy)
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Stanisława Celińska
Mono w Instytucie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.09.
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Gala artNoble 2022, 14. Festiwal Sztuk, Centrum Kultury, Żyrardów
23.09.
Curko moja ogłoś to Magdalena Drab
Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka, Centrum Kultury, Racibórz
23.09.
Romans Nataia Sakowicz
W ramach programu Teatr Polska, Chełmski Dom Kultury
23.09. 
Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
„m-teatr” 2022, Mała Scena Na Zapleczu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
23.09. 
Sonata Księżycowa Irena Jun
Muzeum Śląskie, Katowice
23.09.  (impreza zamknięta)
BASZERT. Dziewczyna z Nowolipek Karolina Miłkowska-Prorok
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
23.09.
Latarnia morska Łukasz Przetocki
TEATR NA LEWĄ, Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Pieszycach
23-26.09.
Życie pani Pomsel Anna Seniuk
Teatr Polonia, Warszaway
24.09. PREMIERA
Teatr mnie woła, więc jestem! Ryszard Jaśniewicz
Na oliwskiej scenie Domu Zarazy, Gdańsk
24.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Mazowiecki
24.09.  (monodram nowocyrkowy)
Geometria Propagandy JTomasz Piotrowski
W ramach Mokotowskiego Trójdzionka Teatralnego, Teatr Druga Strefa, Warszawa
24.09. 
Gracz Michał Pustuła (z Teatru ECCE HOMO)
Browarze Kultury, Festiwal Sztuk w Ostrowcu Świętokrzyskim
24-25.09. 
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
25.09. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10 w Krakowie
25.09. 
Nawiskao: Sophie Scholl Alexandra Kienitz (Teatr im. Gerharda Hauptmanna z Zittau)
Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, Scena Kawiarniana Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
25.09. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
25.09. PREMIERA
HOP W KOSMOS! Zuzanna Łuczak Wiśniewska
GAK Plama w Gdańsku
26.09. 
Jordan Zuzanna Bernat
Scena Młodzieżowego Domu Kultury Łazienkowska 7, Warszawa
27.09. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27-28.09. 
Byk Robert Talarczyk
Teatr Studio, Warszawa
29.09.  (spektakl bez słów)
Angekok. Opowieść arktyczna Bartosz Socha (Teatr Rawa)
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice Dzieciom”, Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, Katowice
29-30.09. 
Diva show Kamil Maćkowiak
Fundacja Kamila Maćkowiaka, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana, Łódź
30.09. 
Agamemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
30.09. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kino za Rogiem Cafe, Rzeszów
30.09. 
Frida – życie, sztuka, rewolucja Martyna Kliszewska
Teatr Kępa, Prom Kultury, Warszawa

Lipiec 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Lipiec 2022
1.07.  (wyspiarski performans ekofeministyczny)
Moja Siostra Wyspa / Sister Islander Alicja Korek
Muzeum Narodowe w Szczecinie
2.07. 
Za-Tem-Oceanem Mirosław Wasiewicz
Apetyt na Gombrowicza, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli
3.07. 
taniec o końcu świata Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Scena Wspólna, Poznań
5.07. 
My hrabiny nie płaczmy Magda Adamska
Wakacyjne Miasto Kobiet, Główny Namiot Festiwalu, Świnoujście
6-7.07. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
7.07. 
Nie dać sie sprowokować Krzysztof Daukszewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
9.07. 
Ginczanka. Sposób na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
10. Festiwal Media i Sztuka, Sala Kina Bajka, Darłowo
12.07. 
Pan Ząbek Marcin Połoniewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
12.07. 
Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
13.07. 
Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
14.07. 
O co biega kobietom Angelika Olszewska
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
15-16.07. 
Homosovieticus Wojtek Kowalski
TEATR Wojtka Kowalskiego, Częstochowa
16.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Festiwalu „Śladami Singera”, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku
16.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Sala konferencyjna Urzędu Miasta w Lubartowie
16.07. 
Rajcula warzy Joanna Wawrzyńska-Gorzała
W ramach „Barbórka w środku lata 2022”, Muzeum w Tarnowskich Górach (Rynek 1)
17.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Sala konferencyjna Urzędu Miasta w Lubartowie
18.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
W ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach
19.07. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
19.07. 
Zapiki z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
20.07. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
20.07. 
Stara Panna z Kotem Malwina Tkaczyk
Mobilny Dom Kultury – Orunia Święty Wojciech – Lipce, Gdańsk
20.07. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Kalinowe Serce, Warszawa
20.07. 
Zrobię sobie lato Malwina Tkaczyk
GAK Stacja Orunia i Archipelag Kultury, Gdańsk
21.07. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr w Remizie, Scena Na Bulwarze Nadmorskim, Hel
21.07. 
Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubryk Katarzyna Chlebny
Scena Monopolis, Łódź
22.07. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica Przy Krypcie, Zamek Ksiażąt Pomorskich, Szczecin
22.07.  (zapis spektaklu)
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.07. 
Nieostrość widzenia Ewa Ziętek
XII Miniatury Teatralne, Scena NCK, Kraków
23.07. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
23.07. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
24.07. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
MONOTEATR: Teatr w Oknie / TwO Windows Theatre, Gdańsk
24.07. 
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
24.07.  (taniec)
El Nino Joanna Janus
Węgajty. Wioska Teatralna 2022 – Symbioza, Węgajty
24.07. 
Ostatni Demon Witold Dąbrowski
Biłgorajskie Centrum Kultury
24-25.07. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr w Chmurach w Olivia Star, Gdańsk
26.07.  (koncert)
Usłysz nasz głos! Willa Weber
Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
27.07. 
Heart Break Hotel Dariusz Skibiński
Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP, Hajnówka Centralna
28.07.  (etiuda pantomimiczna))
Trzeci wiersz – mim między słowem, a obrazem Mieczysław Giedroić
Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5), Bydgoszcz
29.07. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica Przy Krypcie, Zamek Ksiażąt Pomorskich, Szczecin
29.07.  (koncert)
Żydowska ulica Izabela Szafrańska
Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
29.07. 
WATER CHILD | performance | live art Anna Paszek
Teatr Druga Strefa, Warszawa
31.07. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków
31.07. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nie przeprowadzone Julia Wyszyńska
Dwa Brzegi — 16. Festiwal Filmu i Sztuki, Kino na Zamku, Kazimierz Dolny
31.07. 
6 Sekund Beata Malczewska
Loch Camelot, Kraków

Czerwiec 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Czerwiec 2022
1-2.06. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
2-3.06. 
Matka Makryna Irena Jun
Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
2-3.06. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia Teatru Studio, Warszawa
3.06. PREMIERA
Kontrabasista Niko Niakas
Scena w Piwnicy Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu
3.06.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
3-4.06.
Almodovaria Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
4.06.
Kontrabasista Niko Niakas
Scena w Piwnicy Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu
4.06. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Och-Teatr, Warszawa
5.06. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
5.06. 
Convict Women (Zesłane) Jolanta Juszkiewicz
Kropka Theatre & Jolanta Juszkiewicz, ul. Gdańska 6A, Warszawa Marymont
6.06. 
Zemsta Czerwonych Bucików Janusz Stolarski
Akcelerator Kultury, Kalisz
7-8.06.
Szeol | שאול Monika Wachowicz
28. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Miasto Ogrodów, Sala Koncertowa, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
9.06.
Biała Bluzka Krystyna Janda
Duża Scena Och-Teatru, Wrszawa
10.06.  (taniec)
Tens Marta Wołowiec
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
10.06.  (taniec)
The Vessel Karolina Kraczkowska
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
10.06. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
10.06. 
Takie tam Magdalena Bochan-Jachimek
Konsulat Kultury, Gdyńskie Centrum Kultury
10.06.
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
10-11.06.
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
11-12.06. 
Matka Makryna Irena Jun
„Scena Foyer Teatru Studio, Warszawa
10-12.06.
Ikebana Matylda Baczyńska
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
11-12.06. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia Teatru Studio, Warszawa
12.06. 
Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
12.06. 
Stryjeńska. Let’s dance Zofia Dorota Landowska
„Dwa Teatry” Konkurs spektakli Teatru Telewizji, Ratusz Miejski, Sala Consolatus, Rynek Miejski 13 , Zamość
13.06. 
Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
14-15.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
15.06. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
14-16.06. 
Byk Robert Talarczyk
Scena Malarnia Teatru Studio, Warszawa
16.06. 
Księga ziół, czyli jak uleczyć dusze i ciało… Anna Seniuk
Wieczór Mistrzowski, „Sam na Scenie”, Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
17.06. 
Wyznania Grzegorz Piekarski
Wieczór Mistrzowski, „Sam na Scenie”, Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Teatr Rondo, Słupsk
17.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Mrągowskie Centrum Kultury
17.06.  (solo)
This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing Michał Przybyła
Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”​, Akademickie Centrum Kultury – Klub Politechnik, Częstochowa
18.06.  (taniec)(odwołany)
illusions of shameless abundance Katarzyna Leszek
W ramach cyklu TANIEC Z BLISKA, Miejska Strefa Kultury w Łodzi Filia Ośrodek Sztuk
18.06.  (taniec)(odwołany)
Electronic mermaid Marta Kosieradzka
W ramach cyklu TANIEC Z BLISKA, Miejska Strefa Kultury w Łodzi Filia Ośrodek Sztuk
18.06. 
Dziadek Adam Walny
„Sam na Bulwarach”, Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, Scena Plenerowa na Bulwarach pod Basztą Czarownic, Słupsk
18-19.05. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im. Juliusza Słowackiego (Scenowidownia – Duża Scena), Kraków
19.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
MDK Mińsk Mazowiecki
19.06. 
TWOJA MAĆ! One Woman Show Karolina Piechota
Teatr BOTO, Sopot
20.06. 
Mi Estas Lidia Paula Czarnecka
X Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, Akademia Teatralna, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Białystok
20.06. 
Utopia Monika Wachowicz
Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, Wrocław
21.06. 
Murem za kobietą Katarzyna Chlebny
ArtKombinat, Scena Monopolis, Łódź
21.06. 
Romans Natalia Sakowicz
X Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, Akademia Teatralna, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, Białystok
22.06. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
23.06. 
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Stanisława Celińska
W ramach cyklu „Mono w Instytucie”, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
23.06. 
Opowieści z szafy/Teatr Malowany Piosenkami Marta Andrzejczyk
Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
24.06. 
Tancerka Barbara Lech
Noc Kultury, Scena na Piętrze, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
24.06. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
25.06. 
Sekret panny Kazimiery Beata Malczewska
CAFE Camelot, Kraków
25.06. 
Café Müller Dominik Więcek
Zakład Kulturalny i Stowarzyszenie Córy Kultury, Gdańsk
25.06. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
26.06. PREMIERA Pantomina Show
Retro Circus Tetiana Voroniuk (z udziałem Rose de Noir)
Schizofrenia Cafe Garden, Teatr VIS a VIS, Ogródek Teatralny, Kraków
26.06. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
Na Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
26.06. 
Obca Solomija Mardarovych
W ramach „Układu Otwartego”, Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
27.06. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Białostocki Ośrodek Kultury
27.06.  (taniec)
There was no room for food Seo Jeong-bin
Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa
28-29.06. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
29.06. 
Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego Sanisława Celińska
W ramach Cyklu „T1A” (Teatr Jednego Aktora), Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, Lublin
29.06. 
…syn Natalia Krystowska
Scena przy stoliku, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym

Maj 2022

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Maj 2022
1.05. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
6.05. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze
6.05. 
Geometria ROPAGANDY monodram nowocyrkowy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
6-7.05. 
Raz dokoła. Kobiety Wesela Kinga Kowalska
Scena Dekerta 10, Kraków
6-8.05. 
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
7-8.05. 
O czym myślą psy? Ignacy Martusewicz – Popryszczyn
Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
7.05. 
Odbicia Paweł Stachowczyk
Fundacja Orbis Tertius, Trzeci Teatr Lecha Raczaka, Scena Robocza, Poznań
7-8.05. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
7-8.05. 
Gorzko, gorzko Marika Kornacka
Studio Aktorskie STA, Poznań
7-8.05. 
Obca Solomija Mardarovych
Fundacji Banina, Centrum Kultury w Zwierzyńcu
8.05. PREMIERA
Dialog Śmierci Jolanta Juszkiewicz
W ramach programu 25 lat Teatru Kropka Theatre ‘2022, Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, Warszawa
8.05.  (monodram z piosenkami)
Profesjonalistka Lidia Sanisławska
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa
9.05.  (projekcja teatru TV)
Nadludzka medycyna Maja Komorowska
Z cyklu „MONO w Instytucie”, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
11-13.05. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
Scena Mała Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
11-13.05. 
Byk Robert Talarczyk
Teatr Korez. Katowice
12.05. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr KTO, Kraków
13.05. 
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Otwarcie Festiwalu, Teatr Baj Pomorski
13.05. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
13.05. 
Dzikie Ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
13.05. 
Pewniak Sebastian Cybulski
X Edycja „Wiosny Muz”, Dworek w Wolinie
13.05. 
Calineczka Anna Kramarczyk
XXVI Dziecięcy Festiwal Teatralny, Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach
13.05. 
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze
13-14.05. 
Diva Kamil Maćkowiak
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Łódź
13-15.05. 
Co będzie ze mną? Małgorzata Walenda
Scdna Nowa Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
13-15.05. 
Balkon Goldy? Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa
14.05. 
Sex, prochy i rock’n’roll Hubert Jarczak
Nie Teatr, Białystok
14.05. 
Nawrócenie Karol Wnuk
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Nienawidzę Peter Čižmár
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
14.05. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
X Edycja „Wiosny Muz”, Dworek w Wolinie
14.05. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez. Katowice
14-15.05. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
Studio Korczak Głogowska 36/15a, Poznań
15.05. PREMIERA
Dzień świra Michał Wielewicki
Nie Teatr, Białystok
15.05. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Mała Scena Teatru im. Wilama Horzycy
15.05. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
15.05. 
Dwa dni z synem Zdzisław Kuźniar
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
15.05. 
Supermenka Jowita Budnik
36. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Teatr Baj Pomorski
15.05. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez. Katowice
16.05. 
Jordan Zuzanna Bernat
Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
17.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
17-19.05. 
Marlene Dietrich. Błękitny Anioł Mariola Łabno-Flaumenhaft
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Hotelu Bristol – Scena Bristol, Rzeszów
19.05. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Kętrzyńskie Centrum Kultury, Sala Kina GWIAZDA
19-20.05. 
Promieniowanie Ewa Wencel
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
19-22.05. 
Te sprawy Sara Lech
Mała Scena Teatru Kameralnego w Bydgoszczy
20.05. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Sala Widowiskowa CKiS, Tczew
20-22.05. 
Następna do raju Justyna Król
Teatr im. W. Siemaszkowej – Mała Scena, Rzeszów
21.05. 
Więcej grzechów nie pamiętam Martyna Strychalska
Studencka Wiosna Teatralna, Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Lublin
21.05. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
21.05. 
Jak to było naprawdę Sławomir Holland
Dzielnicowy Dom Kultury „Ursynów”, Warszawa
21.05. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
21.05. 
Słoń Dariusz Siastacz
Teatr BOTO, Sopot
21.05.  (monodram muzyczny)
Wiera G. Agnieszka Babicz
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Sopot
21.05.  (recital)
Nie tylko o miłości Zbigniew Zamachowski (oraz Roman Hudaszek – piano)
Duża Scena Teatru Polonia w Warszawie
21-22.05. 
Nieostrożność widzenia Ewa Ziętek
Scena im. Jana Kobuszewskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa
22.05. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska
Teatr Polonia, Warszawa
22.05. 
Co modna pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek
Gminny Ośrodek Kultury, Otwock
23.05. 
Romans Natalia Sakowicz
XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
24.05. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
24.05. 
Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone Julia Wyszyńska
W ramach Dni Sztuki Współczesnej, Białostocki Ośrodek Kultury w Teatrze Szkolnym Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza – Filia w Białymstoku
24.05. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Teatr KTO, Kraków
24.05. 
Hrabalu Ty mój Wojtek Kowalski
Czeski Film Restauracja & Pub, Częstochowa
25.05. 
Wokół Szekspira Andrzej Seweryn
W Auli Artis Collegium Da Vinci w Poznaniu
26.05. 
Matka Polka Terrorystka Aneta Todorczuk
Nie Teatr, Białystok
26.05. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków
27.05. PRAPREMIERA
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
27.05. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
27-29.05. 
Porno Edyta Łukaszewska
Trzecia Scena Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
26-27.05. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
28.05. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
Teatr BOTO, Sopot
28.05. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
28-29.05. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
28-29.04. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Mała Scena Teatru Polskiego, Bielsko-Biała
28-29.05. 
Meneliada Marian Opania
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
28-29.05. 
Burmistrz Adam Dzieciniak
Teatr Piwnica przy Krypcie, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
28-29.05. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (Jerzy Kluzowicz)
Duża Scena Teatru Polonia, Warszawa
29.05. PREMIERA
Mensch Czesław Skwarek
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.05.  (recital)
Piosenki o miłości Justyna Szafran
Kino LOT, Jelenia Góra
30.05. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa