Grudzień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Grudzień 2021
1.12. PREMIERA (butoh)
Kwiaty Atsushi Takenouchi
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
2.12. (butoh)
Kwiaty Atsushi Takenouchi
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa
2.12. PREMIERA
Tyran w pełni Aleks Joński
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej, Białystok
2.12.
Dwudziestolatki Karina Maria Giemza
XVII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza, SOK Suwałki
2.12.
LOT Karolina Sadowska
XVII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza, SOK Suwałki
2.12. PREMIERA
Tyran w pełni Aleks Joński
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej, Białystok
3.12. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
3.12. 
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
4.12. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa
4.12. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
4.12.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Aula Artis, Poznań
4-5.12. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki
Mała Scena Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
5.12. 
Być jak Meryl cz. 2 Weronika Wierzbowska
Klub Kultury w Józefosławiu
5.12. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach
5.12.  (performance)
Przemieszczenie Anna Steller
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
5.12. 
Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk Mirosław Bieliński
Teatr TeTaTeT, Kieleckie Centrum KulturyKielce, MAŁA SCENA
5.12. 
Takie tam Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
5.12. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
5.12.  (koncert)
Piosenki o miłości Justyna Szafran
Fundacja Media i Sztuka, Centrum na Przedmieściu, Wrocław
5.12. 
Być u siebie Aleksandra Kugacz- Semerci
Towarzystwo Kultury Czynnej, Wrocław
7.12. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
7.12.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Scena Monopolis, Łódź
8-9.12. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
10.12.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Dom Kultury Fabryka Lloyda, Bydgoszcz
10-16.12. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zielona Góra
11-12.12.
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
11-12.12. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
12.12. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Hydro(za)Gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
12.12. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
12-13.12. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
15.12.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Praga Centrum, Warszawa
18.12. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
18-19.12. 
Orfi Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
19.12.
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
19.12. (performance)
LARVA Marta Ziółek
Komuna Warszawa, Warszawa
20.12.
Biała bluzka Krystyna Janda
Miejski Ośrodek Kultury, Głogów
28-29.12. 
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
31.12. 
W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński
Scena Elitarna Teatru Kamienica, Warszawa
31.12. 
Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło
Scena Piwnica Teatru Kamienica, Warszawa

Październik 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Październik 2021
1.10. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Teatr Układ Formalny Centrum na Przedmieściu, Wrocław
1.10. 
Ojciec Polski Rafał Rutkowski
Teatr KTO, Kraków
1.10. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Horyzont
2.10. PREMIERA
Kobiety, strasznie śmiać się Rita Jankowska (& Muzyka: Maja Miro)
Pomorski Inkubator Kultury, Zakład Kulturalny, Gdańsk
2.10. 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
XXX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek, Opolski Teatr Lalki i Aktora
3.10. PREMIERA
SalvadorGali Ewa Anna Mrówczyńska
Gminy Ośrodek Kultury w Żołyni
3.10. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Kasia Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
3-4.10. 
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach
3-4.10. 
9 x John L. Anna Magalska
Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość, Warszawa
4.10. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez granic”, COK Dom Narodowy | Cieszyński Ośrodek Kultury
4.10. 
Ginczanka. Sposób na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
26. Konfrontacje Teatralne – Centrum Kultury w Lublinie
4.10. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka! (w ramach projektu „Teatr Polska”), Wejherowskie Centrum Kultury
5.10. 
Raport Panika Arti Grabowski
29. Alternatywne Spotkania Teatralne “Klamra”, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Toruń
5-6.10. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
7.10. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Centrum Kultury „Wisła” w Wyszogrodzie
7-8.10. 
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
8.10. PREMIERA (performance)
Złe ziele Magda Jędra
20. Ciało/Umysł Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa
8.10. PREMIERA
Belfer/Odcinek Grzegorz Cinkowski
Scena Kameralna Teatru Nowego, Zabrze
8.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Centrum Aktywności Lokalnej w Kluczborku (Kino Bajka), Kluczbork
8.10. 
Mięso Tamara Yelchaninowa
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Kameralna Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
8.10. 
Siedem nieb patriarchy Hanocha Jerzy Łazewski
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Teatru „Dialog”, Koszalin
8.10. 
Ba! Łukasz Borkowski (słuchowisko)
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Teatru „Dialog”, Koszalin
8.10. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Gminne Centrum Kultury w Cewicach
8.10. 
Śmieszny staruszek Krzysztof Gordon
MONOTEATR: Okna na Różewicza /okna TwO + online/
8-10.10. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
8-10.10. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar (II piętro) Teatru Polskiego, Szczecin
9.10. PREMIERA 
Nigdy dość Magdalena Bochan-Jachimek
Grupa Teatralna Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, w Teatrze Kana, Szczecin
9.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Nowosolski Dom Kultury
9.10. 
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
MONOTEATR: Okna na Różewicza /okna TwO + online/
9.10.  (performance)
Złe ziele Magda Jędra
20. Ciało/Umysł Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa
9.10. 
Rewolucja balonowa Katarzyna Zielińska-Jaworska
Nie Teatr, Białystok
9.10. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój
9.10. 
Projekt iMi Szymon Bujak
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Teatru „Dialog”, Koszalin
9.10. 
Wilk stepowy Urszula Gołdowska
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Centrum Kultury, Koszalin
9.10. 
Dwudziestolatki Karina Maria Giemza
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Teatru „Dialog”, Koszalin
9.10. 
Wyznanie Grzegorz Piekarski
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Centrum Kultury, Koszalin
10.10. 
Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk Mirosław Bieliński
Teatr TeTaTeT, Kieleckie Centrum Kultury
10.10. 
Powroty do odejścia głodomora Bogusław Kierc
MONOTEATR: Okna na Różewicza /okna TwO + online/
10.10. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
9. Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2021”, Scena Teatru „Dialog”, Koszalin
11.10. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Miejski Dom Kultury w Mławie
11.10. 
CICHA!/S!LENT Paulina Wycichowska (& Malwina Paszek)
Scena Wspólna, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
11.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Centrum Kultury i Filmu, Sucha Beskidzka
14.10.  (performance/instalacja)
O K R U C H Y Monika Wachowicz
Fundacja Sztuka Dla Życia im. Marty Paradeckiej, Galeria Szyb Wilson, Katowice
14.10.  (spektakl odwołany)
Stryjeńska. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska
Artkombinat Scena, Łódź
14.10. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
w ramach projektu „Z M. Zimińską po Mazowszu”Miejski Ośrodek Kultury w Drobinie
15.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Gminny Ośrodek Kultury w Narewce
15.10. 
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Centrum Kultury, Izabelin
15.10. 
Życie Jadzi według mnie Stanisław Holland
Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz, W Starym Kinie Domu Kultury w Rawiczu
15.10. 
Beton Wojciech Stachura
Miejski Teatr Miniatura, Gdansk
15-16.10. 
Frida. Życie sztuka rewolucja Martyna Kliszewska
Teatr IMKA, Warszawa
15-16.10. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
15-17.10. 
Porno Edyta Łukaszewska
Scena Nowa Teatru Nowego w Poznaniu
16.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Gminne Centrum Kultury w Gródku
16.10. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Monodramu Krakowskiego Forum Kultury
16.10. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
V Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr BOTO, Sopot
16.10. 
Domówka Sonia Bohosiewicz
Nie Teatr, Białystok
17.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Ełckie Centrum Kultury
17.10. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
GAK Plama i Gdański Archipelag Kultury
17.10. 
Pamiętnik Klaudia Kąca-Jasic
Dom Sztuki, Wrocław
17.10. 
6 sekund Beata Malczewska
Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
17.10. 
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
17.10. 
Ecce Homo Janusz Stolarski
Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień, Kalisz
18.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Ośrodek Kultury w Sejnach
19.10. 
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
19.10. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
19-20.10. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Plac przy Galerii Kazimierz, Kraków
20.10. 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
XXX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek, Opolski Teatr Lalki i Aktora
19-21.10. 
Tancerka Barbara Lach
XXX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek, Opolski Teatr Lalki i Aktora
20.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi
21.10. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Szkoła Podstawowa w Nowym Duninowie
21.10. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
21.10. 
Pamiętnik Klaudia Kąca-Jasic
Pięknie i Twórczo – Koło Gospodyń Wiejskich, Świetlica Wiejska, Nadolice Wielkie
21-22.10. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
21-24.10. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
22.10. 
Nigdy Dość Grupa Pomarańcze & Magdalena Bochan-Jachimek
Festiwal OFMAT 2021, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków
22.10. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
„Rzeczywistość Przedstawiona” Festiwal Dramaturgii Współczesnej 2021, Scena Kameralna w Parku Hutniczym Teatru Nowego, Zabrze
22.10. 
Beton Wojciech Stachura
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
22.10. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
XIII Ogólnopolskie Spotkania Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka”, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie
22-23.10. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
23.10. PREMIERA
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Lubuskiego Teatru, Zielona Góra
23.10. 
Mięso Tamara Yelchaninowa
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form KARBIDKA, Siemianowickie Centrum Kultury
23.10. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form KARBIDKA, Siemianowickie Centrum Kultury
23.10. 
Shirley Valentine Anna Kadulska
Sala Kameralna Teatru Żelaznego, Katowice
23.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Tarnogórskie Centrum Kultury
23.10. 
Nigdy dość Magdalena Bochan-Jachinmek
XIII Ogólnopolskie Spotkania Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka”, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie
23.10. 
Raport Panika Arti Grabowski
XIII Ogólnopolskie Spotkania Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka”, Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie
23.10. 
Sex, prochy i rock’n’roll Hubert Jarczak
Nie Teatr, Białystok
23-24.10. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
23-24.10. 
Maraton/Tren Paweł Palcat
Scena Gadzickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
24.10.
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Lubuskiego Teatru, Zielona Góra
24.10. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program Teatr Polska, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
24.10. 
Bar pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski
Teatr pod Regałem, Kawiarnia Literatka, Wrocław
24.10. 
Tancerka Barbara Lech
Teatr Mały, Tychy
24.10. 
Winterreise Marta Kosieradzka
Teatr Scena Współczesna, Warszawa
24.10. 
NIECH PRAWO BĘDZIE Z WAMI (albo co warto wiedzieć o konstytucji na wypadek rządów złodziei, furiatów i fundamentalistów) Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
25.10. 
Matka Żona Kochanka Aneta Todorczuk
Zmianaklimatu, Ostrowiec Świętokrzyski
26.10. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
27-28.10. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
29.10. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja. Agnieszka Bresler
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
29.10. 
Kobietostan. Chór na jedną aktorkę Agnieszka Bresler
Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, Wrocław
29.10. 
Judy Hanna Śleszyńska
Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz, Dom Kultury Sala Widowiskowa
29.10. 
Beton Wojciech Stachura
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
29.10. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Scena Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Augustowie
29-31.10. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Lubuskiego Teatru, Zielona Góra
29-31.09.  (performance)
Ustowanie Marta Ziółek
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa
30.10. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Nie Teatr, Białystok
30.10. 
Geometria Propagandy | Spektakl nowocyrkowy Tomasz Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa
30.10. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
30-31.10. 
Stopklatka Łukasz Chrzuszcz
Scena Wspólna, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
31.10. 
Moja mama Janis Jolanta Litwin-Sarzyńska
Nie Teatr, Białystok

Listopad 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2021
3.11. 
Olga Boznańska – Sceny z życia artystki Małgorzata Trybalska
Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa
3-4.11. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
4.11. 
Spowiedź rozpustnika Artur Bocheński
TEATR XL, Warszawa
4.11.  (spektakl odwołany)
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
4.11. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
5.11. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
5-6.11.  (wrocławska premiera)
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław
5-6.11. 
Café Luna Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym Teatr Polonia)
Teatr Stary, Lublin
6.11. PREMIERA
Takie tam. Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
6.11. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
6.11. 
Moja droga B. Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
6.11. 
Dom z kryształu Joanna Gądek
Teatr Maska, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Pałacyk Sokół
7.11. PREMIERA
„taniec o końcu świata” Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Gościnnie na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
7.11. 
Życie Jadzi według mnie Sławomir Holland
Dom Kultury Śródmieście, Scena Na Smolnej, Warszawa
7.11. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Klub Kultury w Józefosławiu
7.11. 
Takie tam. Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot
7.11. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu
7.11. 
Audiencja II Mikołaj Grabowski
Spotkania Teatralne, Teatr Mały, Tychy
7.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach
7.11. 
Judy Hanna Śleszyńska
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej (Scena Nowa) w Gdyni
9.11.  (próba spektaklu dla mediów)
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
10.11. 
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
10.11. 
Niech prawo będzie z wami Filip Perkowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
10.11. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
11.11. PREMIERA (taniec)
Café Müller Dominik Więcek
25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Centrum Kultury w Lublinie
11.11. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
11.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Teatr Stary w Lublinie
12.11. PREMIERA (koncert ciała, performans)
LARVA Marta Ziółek
Komuna Warszawa
12.11.  (Premiera performansu/instalacji wideo)
Strefa szeptów Joanna Grabowiecka
W ramach projektu „Szczeliny” Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Piekarnia, Wrocław
12.11. 
Stara kobieta wysiaduje Irena Jun
„20 LAT ARTYSTYCZNEJ WSPÓLNOTY” Teatr Przedmieście, Rzeszów
12.11. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
Klub Delta – Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie
12.11. 
Trener Wojciech Tremiszewski
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
12-13.11. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Mały, Scena Teatru Współczesnego w Szczecinie
12-13.11. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
13.11. PREMIERA
Prze-życie Edyta Łukaszewska
V Sopockie Konsekwencje Teatralne – Ogólnopolski Przegląd Małych Form Scenicznych, Teatr BOTO, Sopot
13.11. PREMIERA
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
13.11. 
Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk Mirosław Bieliński
​Teatr TeTaTeT, Kielce
13.11. 
Pani Sand Joanna Sobocińska
XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Teatr Miniatura, Gdańsk
13.11. 
Homo Sovieticus Wojtek Kowalski
XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko, Teatr Miniatura, Gdańsk
13.11. 
Twarza w twarz Cieszka Żółtko
Olsztyńskie Forum Kobiet, MOK Kamienica Naujacka, Olsztyn
13.11. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
13.11. 
Wyznanie Grzegorz Piekarski
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
13-14.11. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
13-14.11.  (koncert ciała, performans)
LARVA Marta Ziółek
Komuna Warszawa
13-14.11. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zielona Góra
13-14.11. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Centrum na Przedmieściu, Wrocław
13-14.11. 
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Waszawa
13-14.11. 
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Warszawa
14.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
14.11.  (performance)
Akty Aurora Lubos
Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych, Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
14.11.  (taniec)
Fearless Gosia Mielech
Polska Sieć Tańca i Teatr Rozrywki, Chorzów
14.11.  (taniec)
Café Müller Dominik Więcek
Scena Robocza w Poznaniu
14.11. 
Więcej grzechów nie pamiętam Martyna Strychalska
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
14.11. 
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
16. Festiwal Teatrów Niewielkich, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
15.11. 
Równowaga Mirosław Krom
Domek Kata, Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
16.11.  (monodram muzyczny)
Edith Piaf, ptak smutnego stulecia Joanna Rawik
Kawiarnia Kalinowe Serce, Warszawa
16.11. 
Słoń Dariusz Siastacz
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
16.11. 
Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska
Festiwal Piotra Skrzyneckiego, MDK Mińsk Mazowiecki
18.11. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Budynek Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku
19.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie
19.11. 
Klepsydra Monika Wachowicz (Teatr A Part)
Spotkania Teatru Otwartego, Scena im. Ryszarda Cieślaka Teatru Terminus A Quo w Nowej Sol
19.11. 
Nigdy dość Magdaleny Bochan-Jachimek
Spotkania Teatru Otwartego, Scena im. Ryszarda Cieślaka Teatru Terminus A Quo w Nowej Soli
19.11. 
Supermenka Jowita Budnik (Teatr Gudejko)
I Nadmorski Festiwal Teatralny Sala Kina Rybka, Łeba
19.11. 
Orfi Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
19.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Teatr Maska, Rzeszów
19-20.11. 
Café Luna Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
20.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Kinoteatr Rialto, Katowice
20.11.  (instalacja/performance)
Królowa Maab Katarzyna Post
Scena Teatrlna StertaScen, Warszawa
20.11. 
Zupa Rybna w Odessie Sebastian Ryś
Teatr w Oknie/TwO Windows Theatre, Gdańsk
20.11. 
Nadbagaż Karolina Miłkowskia-Prorok
Scena Kameralna Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
20.11. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Nie Teatr, Białystok
20-21.11. 
ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
20.11.  (instalacja/performance)
Królowa Maab Katarzyna Post
Scena Teatralna StertaScen, Warszawa
21.11. PREMIERA (monodram operowy)
The Man with Night Sweats Alex Rosen
Festiwal Opera Rara, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
21.11. 
Kod Janusza Stolarski
Spotkania Teatru Otwartego, Scena im. Ryszarda Cieślaka Teatru Terminus A Quo w Nowej Soli
21.11. 
Klaun w balonie Andrzej Talkowski (Teatr Szczęście)
Teatr KTO, Kraków
22.11.  (monodram operowy)
The Man with Night Sweats Alex Rosen
Festiwal Opera Rara, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
22.11. 
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski
Archipelag Kultury”Plama”, Gdańsk
23.11. 
Stryjeńska. Let’s dance Zofia Dorota Landowska
TVP Kultura, Warszawa
23.11. 
SoloNowele Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
24.11. 
Mięso Tamara Yelchaninova (Spektakl Teatru Stajni Metamorficznej)
Sala Widowiskowa Strzelińskiego Ośrodka Kultury
24.11.  (performance)
Odległość Aurora Lubos
Pomorski Inkubator Kultury, Gdańsk
24.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Stary Maneż, Gdańsk
24-25.11. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiorska
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Dom Machin, Kraków
24-25.11. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar II piętro Teatru Polskiego w Szczecinie
25.11. PREMIERA
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg
25.11. 
Stara kobieta wysiaduje. Sama Irena Jun
DDK „Węglin”, Lublin
25.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Wyspa Kultury CKK Jordanki, Toruń
25-26.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
26.11. PREMIERA
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
26.11. 
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
26.11. 
Dwa razy dwa cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe czyli arytmetyka wyzwolonej duszy Jerzy Łazewski
BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna, Sala Gobelinowa Muzeum Historycznego w Sanoku
26.11. 
Siedem opowieści nie tylko dla dzieci Witold Dąbrowski
BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna, Sala Gobelinowa Muzeum Historycznego w Sanoku
26.11.  (recital)
Cicho Marta Andrzejczyk
Hol Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu
26.11. 
Odbicia Paweł Stachowczyk
Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu
26.11. 
Uciec od rozpaczy. Życie romantyczne zamknięte w monodramie Anna Wieczorek
Teatr Lalki i Aktora – im. Alojzego Smolki w Opolu
26.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
26-28.11. 
Mój boski rozwód Teresa Suchodolska
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg
27.11. PREMIERA (spektakl odwołany)
Prze-życie Edyta Łukaszewska
Sopockie Konsekwencje Teatralne, Teatr BOTO, Sopot
27.11. PREMIERA (monodram muzyczny)
Wiera G. Agnieszka Babicz
Stowarzyszenie Teatr Nieduży, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
27.11. PREMIERA
Hrabalu ty mój Wojciech Kowalski
Scena Klubu „Muzyczna Meta”, Częstochowa
27.11. PREMIERA
Dzika Magdalena Płaneta
W ramach 16. Festiwalu MIEJSCE KOBIET, Ośrodek Teatralny RONDO, Słupsk
27.11. 
Odbicia Paweł Stachowczyk
r”>Rampa Kultura i Twierdza Desig
27.11. 
FearLess Gosia Mielech
Polska Sieć Tańca, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Sopocki Teatr Tańca
27.11. 
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
27.11. 
Paramnezja Bogdan Koca
Centrum Kultury w Łomiankach
27.11. 
MaminSzymek Szymon Majewski
OCH-CAFE, Warszawa
27-28.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
27-28.11. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar II piętro Teatru Polskiego w Szczecinie
28.11. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska
Projekt „Z M. Zimińską po Mazowszu”, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie
28.11. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Dworek Białoprądnicki, Kraków
28.11. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Sala Widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury, Kołobrzeg
28.11. 
Hamer Karolina Hamer
Studio TeatrGaleria Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
28.11. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
Teatr BOTO, Sopot
28.11. 
6 sekund Beata Malczewska
Teatr Loch Camelot, Kraków
29.11. 
Bar pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski
Teatr pod Regałem Kawiarnia Literatka, Wrocław
29.11.  (live act)
Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj Mery Spolsky
Klub Studio, Kraków
29.11.  (monodram muzyczny)
Sarmatyja Palina Dabravoĺskaja
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław
29.11.  (monodram/słuchowisko)
Jak to z tobą było Małgorzata Maślanka
„Radiowy Teatr Wyobraźni”, Program 1. Polskiego Radia
30.11. 
Te sprawy Sara Lech
Teatr Kameralny, Bydgoszcz
30.11. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock
30.11. 
Skowronek Barbara Misiun
Muzeum Romantyzmu, Opinogóra

Wrzesień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Wrzesień 2021
1.09. 
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Centrum Promocji Kultury w Warszawie
2.09. 
Satana Marcin Bortkiewicz
18. „Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk
2.09. 
Równowaga Mirosław Krom
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
3.09. PREMIERA
Pop Porn Magdalena Kolska
Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu / Sala 230
3.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski (Teatr Cinema)
XIV Spotkania Teatralne Innowica 2021, Innowica (Sarepta)
4-5.09. 
Ja, Feuerbach Zdzisław Kuźniar
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
3.09. 
Dzikie ballady Adama M. Joanna Szczepkowska
18. „Sam na scenie” Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Teatr Rondo, Słupsk
3-5.09. 
Ikebana Matylda Baczyńska
Mała Scena, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
4.09. 
Miłość Wojtek Kowalski
XI Przegląd Teatralny, Dziedziniec Kamienicy Rynek 6, Jarosław
4.09.  (Instalacja/performance)
Cienie. Eurydyka mówi Katarzyna Borkowska (z udziałem Kamilli Baar)
Przed Galeria Katowicka przy Placu Szewczyka, Katowice
4-5.09. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu / Sala 230
5.09. 
Królowa Maab Katarzyna Post
„Laba” Festiwal Czasu Wolnego, Towarzystwo Polska-Finlandia, Warszawa
5.09. 
Zabić prezydenta Arkadiusz Buszko
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Teatr Współczesny w Szczecinie
7.09. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera, Sucha Beskidzka
9.09.  (taniec)
Fearless Gosia Mielech
Ełckie Centrum Kultury
9.09. 
O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, Gemini Park, Tychy
9.09. 
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
10.09. 
Opowieści z pustyni Mandar Purandare
Fundacja Barak Kultury, Poznań
10.09. 
Baśń o Piecuchu Najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON, Gemini Park, Tychy
10.09. 
3xTak Rudnicki Wojtek Kowalski
Nocne Teatralia „Strachy” XIV edycja, Scena Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Krosno
10.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Festiwal Siódme Poty Teatru, Centrum Kultury, Kluczbork
10.09. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Filharmoniia, Koszalin
10.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
10.09. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Pałac Młodzieży, Szczecin
10.09. 
Czy mnie lubisz doktorze Michał Przybyszewski
„Prolog 55. Kontrapunktu” Przegląd Teatrów Małych Form, Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
10-12.09. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
10-12.09. 
Shirley Valentine Iwona Pieniążek
Scena Kameralna Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, Radom
11.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie
11.09.  (solo)
INTROSPEKCJA. Przedmiot Nieocenionej Wartości Joanna M. Czajkowska
Teatr Tańca, Sopot
11.09. 
Basia Oblesia – standupowy dramat jednej aktorki Ewelina Gronowska
BOTO FEST, Teatr BOTO, Sopot
11.09. 
Zapiski z zamknięcia – sztuka handlu – handel sztuką Kamilla Baar
10. Noc Teatrów Metropolii, Teatr Mały w Tychach
11.09. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Aula Artis, Poznań
11-12.09. 
Niżyński Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
11-12.09. 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin, Łódź
12.09. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa
12.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
12.09. 
Okruchy Monika Wachowicz
VII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon, Miejska Galeria Sztuki „Obok”, Tychy
15.09. 
Pogodzić się ze światem Bartosz Bandura (Teatr Kotłownia)
Kozzi Film Festiwal Kino Norwid w Zielonej Górze
15-16.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Mała Scena Teatru Łaźnia Nowa, Kraków
16.09. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki z Białymstoku w Hali Kultury, Łomża
16.09. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek
Scena Mała Teatru im. Stefana Jaracza, Łódź
16.09. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
Kozzi Film Festiwal i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
16-18.09. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Scena Kameralna Nowy Browar (II piętro) Teatru Polskiego, Szczecin
17.09. PREMIERA
Brydkie kačenia (Brzydkie kaczątko) Joanna Troc
Bielski Dom Kultury
17.09. 
Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek
9. Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych „Sztukaterie”, Kino Drawa w Drawsku Pomorskim
18.09. 
Bar pod zdechłym psem Dariusz Bereski
III Karkonoski Przegląd Monodramów i małych form monoKARK’2021, Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
18.09. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Sala Widowiskowa Wawerskiego Centrum Kultury Filia Radość, Warszawa
18.09. 
Początek końca Iza Kała
„Pociąg do Teatru 2021”, Stacja Rekreacja, Gorlickie Centrum Kultury
18.09. 
Raport Panika Arti Grabowski
Teatr KTO, Plac przy Galerii Kazimierz, Kraków
19.09. 
Z koparką wśród zwierząt Magdalena Kwaśny
Teatr Witrynowy, Rezerwat Dzikich Dzieci, Lublin
19.09.  (słuchowisko)
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz Erlich
Polskie Radio Rzeszów
19.09. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
19.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Piwnica pod Baranami, Kraków
19.09. 
Audiencja IV Piotr Krótki
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
19.09. 
Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała
RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne, Sala Widowiskowa Spóldzielczego Domu Kultury, Stalowa Wola
17.09. 
Ecce Homo Janusz Stolarski
9. Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych „Sztukaterie”, Kino Drawa w Drawsku Pomorskim
21.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Kaliskie Spotkania Teatralne 61. Festiwal Sztuki Aktorskiej, Scena Kameralna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
22.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program TEATR POLSKA, Ośrodek Kultury w Mirosławcu
22.09.  (muzodram)
Kobieta, która wpadała na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
22.09. 
Cicha Paulina Wycichowska
Szamotulski Ośrodek Kultury, Sala Kina Halszka
23.09. PREMIERA
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Lubuski Teatr, Zielona Góra
23.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Konfrontacje Młodych „m-teatr” XII edycja, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
23.09. 
Melduję Tobie Polsko – Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu
23-24.09. 
Odważyłam się zdjąć buty Karolina Słonka
Dni Kultury Żydowskiej Teatr Rondo, Słupsk
24.09. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
Festiwal OFF Sytuacje i Akademia Sztuk Scenicznych w Poznaniu/Poznań Academy of Performing Arts
24.09. 
3 x Rudnicki Wojciech Kowalski
XXI Przegląd Teatrów Alternatywnych, Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych „Baza Zbożowa”, Kielce
24.09. 
Zwierzenia bezrobotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego Marcin Zarzeczny
Festiwal Miasto Gwiazd, Resusa w Żyrardowie
25.09. PREMIERA
Głos ludzki/ Piaf Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
25.09. 
Pani Sand Joanna Sobocińska-Korczak
Międzynarodowe Spotkania Teatrów OFF Sytuacje w Poznaniu
26.09. 
Stopklatka Michał Felczak
Sala Widowiskowa MOK-u, Jeziorany
25.09. 
INTROSPEKCJA. Przedmiot Nieocenionej Wartości Joanna M. Czajkowska
Sopocki Teatr Tańca
25.09. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
25.09.  (spektakl odwołany)
St. Nicholas Szymon Kuśmider
PiArt Studio, Warszawa
25-26.09.  PREMIERA (Studio)
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
25-26.09. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
26.09. PREMIERA
Nazywam się Szwejk Mirosław Bieliński
Teatr TeTaTeT na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury
26.09. PREMIERA
Budowniczy Ryszard Jaśniewicz
Teatr z Polski 6, Dom Zarazy Gdańsk-Oliwa
26.09. 
(Nie)znana Justyna Stankiewicz
Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Polskie Radio Rzeszów
26.09. 
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków
26.09.
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH Teatr, Warszawa
26.09. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak
XXI Przegląd Teatrów Alternatywnych, Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych „Baza Zbożowa”, Kielce
27-28.09. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
27-28.09. 
Czy to serce pękło Paweł Drzewiecki
Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach
28-29.09. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura), Kraków
28-30.10.  (stand up/kabaret/recital)
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska (z udziałem Kuby Fiszera – gościnnie)
Teatr Mały, Scena Propozycji Aktorskich Teatru Współczesnego w Szczecinie
29.09. 
Pacjent 0 Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
29.09. 
Pamiętnik Klaudia Kąca-Jasic
Centrum Kultury i Edukacji Bakara, Wrocław
29-31.09. 
Marzenie Nataszy Alicja Stasiewicz
Lubuski Teatr, Zielona Góra
30.09. 
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Program TEATR POLSKA, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
30.09. 
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków
30.09. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko ()
9. Inny Festiwal, Fundacja Barak Kultury, Poznań
30.09. 
Pop Porn Magdalena Kolska
Teatr Układ Formalny Centrum na Przedmieściu, Wrocław

Sierpień 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Sierpień 2021
1.08. 
Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Przystań kajakowa nad rzeką Narew
1.08. PRAPREMIERA
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
1.08. 
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
III Karkonoski Przegląd Monodramów i małych form monoKARK’2021, Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie
1.08. 
Części ciała (solo) Ramona Nagabczyńska
XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA, NOWA SIEDZIBA Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
1.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
2.08. PREMIERA
O dwóch takich – puppets szoł Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
25. Festiwal Szekspirowski, Dziedziniec Teatru Szekspirowskigo, Gdańsk
2-5.08. 
Nazywam się Tamara Biakow, jestem legendą Ewa Błaszczyk
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego
3.08. 
Poor, poor Lear Nina Sallinen(USA/Finlandia)
25. Festiwal Szekspirowski, Stara Apteka, Gdańsk
4.08. 
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
4-5.08. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk
Scena Propozycji Aktorskich, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Zakopane
6.08. PREMIERA
Kontrabasista Karol Trzcieliński
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Rawiczu
6.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieża
6.08. 
Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego, Białowieża
6.08. 
Szekspir – reinkarnacja Adam Michał Pietrzak
SzekspirOFF, Teatr Miniatura, Gdańsk-Wrzeszcz
6.08. 
Córko moja ogłoś to Magdalena Drab
Wioska Artystyczna Janowo, Klub Kultury w Karnicach
6-7.08. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
7.08. PREMIERA
Stracone lata Anna Andrzejewska
Festiwal Szekspirowski, SzekspirOFF Teatr w Oknie, Gdańsk
7.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park Synagoga, Orla
7.08. 
Wieczny tułacz Stanisław Górka
Festiwal Kultury Kresowej, Skwer Jana Pawła II, Mrągowo
7.08. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Sala Witrażowa Domu Kultury w Rawiczu
7.08. 
Pan Kot Iwo Bochat
Puck Rynek
7-8.08. 
Shirley Valetine Anna Kadulska
Sala Kameralna Teatru Żelaznego, Katowice
8.08. 
Gęsiareczka Magdalena Kwaśna
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Park miejski Amfiteatr, Hajnówka
8.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Scena Supernova, Kraków
8.08. 
Don Kichot Adam Walny
Teatr W Stodole, Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
8.08.
Kot w butach…i kapeluszach Dawid Modrzejewski
III Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole, Plac Wolności, Opole
8-9.08. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
9-10.08. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
7. Ogólnopolski Festiwal Pociąg do Miasta, Plac Przedsiębiorstwa Handlowego SURTEX, ul. Bolesława Krzywoustego 8, Gdynia
10-12.08. 
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
11.08. PREMIERA (taniec, rezydencja KCC)
THE VESSEL Karolina Kraczkowska
Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Choreograficzne, Kraków
11.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Teatr Jaracza „Przestrzenie Kultury”, Kętrzyńskie Centrum Kultury
11.08. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Prepiórska-Frankiewicz
RembART FESTIWAL 2021 Dom Kultury Rembertów, Warszawa
12.08.  (spektakl odwołany)
LIKE A DIVA (One Women Opera Show) Małgorzata Pawłowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
12.08. 
Raport Panika Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Przedmieście (plener), Rzeszów
12.08.  (taniec)
Jumpcore Paweł Sakowicz
I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca, Nowohuckie Centrum Kultury, Biała Galeria Centrum Choreograficzne, Kraków
12.08. 
Goła Baba Joanna Szczepkowska
Horyniec-Zdrój Art Festiwal, Gminny Ośrodek Kultury
13.08.  (taniec)
Tens Marta Wołowiec
I edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca, Nowohuckie Centrum Kultury, Scena Centrum Choreograficzne, Kraków
13.08.  (taniec)
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandra Bożek-Muszyńska
Nowohuckie Centrum Kultury, Scena Centrum Choreograficzne, Kraków
13.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Scena Berlin, Kraków
13-15.08. 
Kontrabasista Krzysztof Rogacewicz
Wioska Artystyczna, Janowo
14.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Scena Amfiteatru Miejskiego, MOK Jeziorany
14.08. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra
BOTO Fest, Sopot
14.08. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Maska, Rzeszów
15.08.  (wydarzenie online)
Cicha Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE, Facebook
15.08.  (spektakl tańca współczesnego)
Koda (a tribute) Janusz Orlik
Krakowski Festiwal Tańca, Centrum Kultury, Nowa Huta
16.08.  (One woman show)
Twoja Mać Karolina Piechota
Kawiarnia Zmianaklimatu, Ostrowiecki Browar Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski
16.08. 
Orfeo ’70 Kamil Adamus
Pałac, Sztynort Stary
16-17.08. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
17.08. 
Solo nowele Wojciech Tremiszewski
BOTO Fest, Sopot
18.08. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
20.08.(Czeska premiera)
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Klub Eden, Broumov
20.08. 
3x Tak Rudnicki Wojtek Kowalski
Wioska Artystyczna, Janowo
20.08.(Czeska premiera)
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Klub Eden, Broumov
20.08. 
Gwałt Dorota Landowska
Festiwal Literacki, Teatr BOTO, Sopot
20.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
20.08. 
Dziadak Adam Walny
Królewskie Arkady Sztuki 2021, Zamek Królewski, Warszawa
20-21.08. 
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego
21.08. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
Mobilny Dom Kultury, Gdańsk
21.08. 
Krawiec Niteczka Małgorzata Wolańska
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
21-22.08. 
Lekarz na telefon Dawid Dziarkowski
Scena Letnia – Dziedziniec Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie
22.08.
One Mąż Show Szymon Majewski
OCH Teatr, Warszawa
22.08.
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Teatr Zdrojowy, Kudowa-Zdrój
23.08.
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Browar Kultury, Ostrowiec Świętokrzyski
23.08.
Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki Przemysław Tejkowski
Kino Ostrovia, Ostrów Mazowiecka
23-27.08.
13. Gdański Festiwal Tańca / SOLO DANCE CONTEST 2021 / (aktualny program na każdy dzień)
Klub ŻAK, Gdańsk
24.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Piwnica pod Baranami, Kraków
25.08. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
Festiwal Singera, Teatr Żydowski, Warszawa
25.08. 
Adam Mickiewicz – liryczna próba odnalezienia się w branży komediowej Wojciech Tremiszewsk
Scena Letnia Łazy 2021, Hala Namiotowa (przy ulicy Słonecznej), Łazy
26.08. 
To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski
Chorzowski Teatr Ogrodowy, Centrum Integracji Międzypokoleniowej
27.08. PREMIERA (spektakl odwołany)
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
27.08. 
Maraton/Tren Paweł Palcat
Festiwal Teatrów Podwórkowych, Podwórze Biblioteki Uniwersyteckiej, Poznań
27.08. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Scena Muzyczno-Teatralna „Zygmunt”, Częstochowa
27-29.08. 
Siedem sekund wieczności Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
28.08.
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
28.08.
Flowers for Torgeir Roberta Carreri (Dania, Holstebro)
XXII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2021, Teatr Brama, Rampa Kultura, Goleniów
28-29.08. (spektakl odwołany)
Głos ludzki Małgorzata Krzysica
Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem, Kraków
29.08.
3XTAK RUDNICKI Wojtek Kowalski
XXII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2021, Teatr Brama, Rampa Kultura, Goleniów
29.08. 
FearLess Gosia Mielech
Kielecki Teatr Tańca / Duża Scena, Kielce
29.08. 
Diva show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
29.08. 
Don Kichote Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
29.08. 
Hamlet Adam Walny
Instytut Teatru Przedmiotu, Policzna
29.08. 
Cicha Paulina Wycichowska
Fundacja NA MARGINESIE i Zbąszyńskie Centrum Kultury
30.08. PREMIERA
Woda w usta Edyta Janusz-Ehrlich
Klub Żak, Gdańsk
30.08. 
Kazio Sponge Show Anna Makowska-Kowalczyk & Kazio Sponge
12. Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych SKWEREK, Teren Szkoły Podstawowej nr 7, Oleśnica
31.08. PREMIERA
Przypadki Warszawskiego Amanta Grzegorz Jarek
Teatr XL, Klub Niebo, Warszawa

Lipiec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Lipiec 2021
1-2.07. 
Kobieta, która wpadła na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
1-2.07. 
Expiria | Poszerzanie pola Agnieszka Kryst
Nowy Teatr w Warszawie
2.07. 
Kolega Mela Gibsona  Mirosław Neinert
W ramach „Integracyjnych Spotkań z Kulturą, Miejski Dom Kultury Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich
2.07. 
Chamlet – monolog parodysty  Michał Zieliński
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Przecław
3-4.07. 
Diva show  Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
4.07. 
Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja Martyna Kliszewska
Teatralne Lato w Mieście, Rynek Miejski, Jawor
5-6.07. 
Siedem sekund wieczności  Joanna Liszowska (z udziałem Jerzego Kluzowicza)
Teatr Polonia, Warszawa
6.07. 
Nenávidím (Nienawidzę) Peter Čižmár
2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Polacy ROBIĄ TEATR, Teatr Druga Strefa, Warszawa
8.07. 
Spaghetti Poloneze czyli niezbędnik polsko-włoski  Monika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa
9.07.  (choreomondram)
Tanzanweisungen (it won’t be like this forever) (choreografia) Moritz Ostruschnjak (wykonanie) Daniel Conant (Niemcy)
Festiwal Zawirowania 2021, NOWA SIEDZIBA Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
9-10.07. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
Plac Przedsiębiorstwa Handlowego SURTEX, ul. Bolesława Krzywoustego 8, Gdynia
9-11.07. 
Bóg, ja i pieniądze  Hanna Bieluszko
Teatr im. J. Słowackiego, Dom Rzemiosł Teatralnych – Sala Prób, Kraków
10.07. 
Kalamarapaksa, czyli rzecz o Witkacym  Caryl Swift
Chojnickie Centrum Kultury
11.07. 
Kolega Mela Gibsona  Adam Dzieciniak
Agencja Artystyczna „Dzidek”, Scena Letnia Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
11.07. 
Lot Karolina Sadowska
Olsztyński Teatr Lalek
11.07. 
MOMO Ewa Kubiak
Letni Ogród Teatralny, Plac Sejmu Śląskiego, Katowice
11.07. 
Grubaska  Izabela Noszczyk
Wioska Artystyczna, Janowo
11.07. 
Moja gra  Nastya Miedviedieva
Piwnica Teatru Kana, Szczecin
12.08. 
Kalina Patrycja Zywert-Szypka
Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
12.08. 
Stopklatka Michał Felczak
Platforma nad Jeziorem Dywickim, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
12.08. 
Raport Panika Arti Grabowski
Festiwal „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor 2021″, Teatr Przedmieście (plener), Rzeszów
13.07.  (recital)
Wędrówka po świecie – „Wanoga pó swiece”  Paweł Ruszkowski
Teatr w Remizie Strażackiej, XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Hel
16.07. 
Słoń  Dariusz Siastacz
Dom Kultury w Gołdapi
16-17.07. 
Twoja mać! One woman show Karolina Piechota
BOTO FEST’11, Teatr BOTO, Sopot
17.07. 
Biję na alarm! Eliasz Gramont
Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez kurtyny”, Stary Ratusz w Gnieźnie
18.07. 
Zapiski z wygnania  Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
18.07. 
Hermenegilda K.  Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
20.08. 
Dziadek Adam Walny
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
21.08. 
Krawiec Niteczka Małgorzata Wolańska
Królewskie Arkady Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie
20.07. 
Testament Szekspira  Maria Gładkowska
Krakowskie Miniatury Teatralne, Nowohuckie Centrum Kultury
22.07. 
Powroty do Odejścia Głodomora Bogusław Kierc
Teatr w Remizie Strażackiej, XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Hel
22.07. 
Okruchy życia  Monika Wachowicz
Baza Instytutu Grotowskiego w Brzezince
23.07. 
NOE Adam Walny
Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie – Plac Gustkowicza, Gdańsk
23.07. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska
Teatr Polonia, Plac Konstytucji, Warszawa
24.07. 
O Pryszczrycerzu i Królewnie Pięknotce Marcin Marzec (Teatr Barnaby)
Mobilny Dom Kultury w Nowym Porcie – Plac Gustkowicza, Gdańsk
24.07. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
BOTO FEST’11, Teatr BOTO, Sopot
24-25.07. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
24.07. 
Słodka Marta Pohrebny
Winnica Na Kawałku Ziemi, Trzebiechów
24.07. 
FearLess Gosia Mielech
Polski Teatr Tańca, Poznań
25.07.  (performance)
Ość Marta Wiśniewska
Scena Supernova, Kraków
25.07. 
Knopielka Leszek Benke
Trzebiatowski Ośrodek Kultury
25.07. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Letnia Scena Komedii, Fundacja Sztukarnia i Klub RE, Kraków
29.07. 
Tresura Karolina Ziętak
Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, Bydgoszcz
30.07. 
Opowieści z szafy Marta Andrzejczyk
XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep, Stary Dwór, Zalew Siemianówka, gmina Narewka
30-31.07. 
Szekspir – reinkarnacja Adam Michał Pietrzak
Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, Wrocław
30-31.07. 
Agon Dominika Knapik
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
31.07. PREMIERA
Mój niepokój jest Twoim niepokojem Paweł Palcat
25. Festiwal Szekspirowski, SzekspirOFF Teatr Szekspirowski w Gdańsku
31.07. PREMIERA
Home Beyond the Borders? (Dom ponad granicami?) Ewa Żurakowska
Pałac Gorzanów, Wrocław
31.07. PREMIERA (opera-monodram, polska premiera kompozycji i światowa premiera inscenizacji)
Comfort Starving Petr Nekoranec (tenor)
Hala Przemysłowa Fabryki Urządzeń Przemysłowych Śfup sp. z o.o., Świdnica
31.07. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie
31.07. 
B 612 Wiktor Malinowski
Gdański Archipelag Kultury – Wyspa Skarbów, Teren Szkoły Podstawowej nr 88 im. Farenheita, Świbno
31.07. 
FearLess Gosia Mielech
Wałeckie Centrum Kultury

Czerwiec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Czerwiec 2021
2.06.  (performance)
Landscape before catastrophe Hygin Delimat
MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Studio Na Grobli im. Instytutu Jerzego Grotowskiego, Wrocław
2.06.
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi Maria Dąbrowska
Teatr Współczesny, Szczecin
3.06. 
Device, Solo Ten Marcin Motyl
15. MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Centrum Na Przedmieściu, Wrocław
3.06.  (wydarzenie online)
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
4-5.06. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
5.06. 
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Teatr Żydowski, Scena Senatorska, Warszawa
5.06.  (performans)
l a n i e – eksperyment egoistyczny Anna Piotrowska
MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, Centrum Na Przedmieściu, Wrocław
5-6.06. 
Sekretarka Barbara Misiun
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
6-7.06. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska
TVP Polonia, Warszawa
8.06. 
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
FB Centrum Kultury, Piaseczno
9.06. 
Expiria Agnieszka Kryst
Nowy Teatr i Art Stations Foundation, Warszawa
10.06. 
Beton Wojciech Stachura
34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Teatr Lalki i Aktora w Łomży
10.06. 
Sekretarka Barbara Misiun
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
11.06. 
Pieśń humbaka Marcin Fortuna
Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr, Kawiarnia Artystyczna, Radom
11.06. 
dzień: noc: Dzień (Faszystowska Mać i Być u siebie) Piotr Rogaliński, Aleksandra Kugacz-Semerci
MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej
11-12.06. 
Tożsamość Michał Zdeb
Galeria S, Toruń
11-13.06. 
Mariacka 5 Elżbieta Okupska
Teatr Rozrywki – Mała Scena, Chorzów
12.06. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Teatr Mały, Tychy
12.06. 
Ludobójcy Pranay Pawlicki
Teatr WARSawy, Warszawa
12.06. 
Niżynski Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
12-13.06. 
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Teatr Współczesny, Szczecin
12-13.06. 
Materiały do Medei Sandra Korzeniak
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
13.06. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Mała Scena Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
13.06. 
9 sekwencji z życia matki Katarzyna Linke
Scena Muzyczno-Teatralna „Zygmunt”, Częstochowa
13.06. 
Święto wiosny Marlena Niestrój
Teatr A Part. Scena/Atelier, Katowice
15-16.06. 
Aleja narodowa Dariusz Maj
Ośrodek Kultury i Sztuki, Sala Teatru Laboratorium we Wrocławiu
16-18.06. 
Aganemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
17.06. PREMIERA (online)
Bradipoteatar: Kropla Anna Suzzi Valli
Teatr Korez, International Performing Arts Festival A PART, Katowice FB
17.06. 
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
17.06. 
Romans Natalia Sakowicz
Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
18.06. 
Warunki zabudowy Arti Grabowski
International Performing Arts Festival A PART, Sala Teatralna Pałac Młodzieży, Katowice FB
18.06. 
Okruchy życia Monika Wachowicz (performens/instalacja)
International Performing Arts Festival A PART, Sala 211 Miasto Ogrodów, Katowice
18-19.06. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki (gościnnie)
Mała Scena Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
18-19.06. 
Ginczenka
Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz

Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
19.06.
PREMIERA

Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy, Toruń

19-20.06. 

Porno Edyta Łukaszewska
Teatr Nowy, Trzecia Scena, Poznań
20.06.

Ginczenka
 Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz

Centrum Współpracy Międzynarodowej,
 Grodno
21.06. 
Początek końca
 Iza Kała

Teatr KTO, Platforma Play Kraków
20-25.06.
Testament Marii Agnieszka Wawrzkiewicz
Scena Na Zapleczu Teatru im. Wilama Horzycy, Toruń
24-25.06. 
Kalina Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Scena Nowa, Poznań
25.06. PREMIERA
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Teatr Maska, Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra
25.06. 
Beton Wojciech Stachura
Teatr Miniatura, Gdańsk
26.06. PREMIERA (taniec)
Miss Liberty Gosia Mielech
Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury
26.06. 
Simona K. Wołająca na puszczy Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz
Centrum Łowicka, Warszawa
26.06. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski
Teatr BOTO, Sopot
26.06. 
Chamlet – monolog protagonisty Michał Zieliński
Och Teatr, Warszawa
27.06. 
Kalina Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Scena Nowa, Poznań
27.06.
Paradox Krzysztof Rogacewicz
Teatr Maska, Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra
27.06.  (taniec)
FearLess Gosia Mielech
Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury
27.06.
Romans Natalia Sakowicz
Festiwal Metamorfozy Lalek, Białostocki Teatr Lalek

Marzec 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Marzec 2021
2.03. 
Twarzą w twarz Cieszka Żółtko
Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Betania”, Katowice
2.03.  (stand-up comedy)
Ojciec Polski Rafał Rutkowski
Teatr Polonia, Warszawa
4.03. 
Biała bluzka Krystyna Janda
OCH-Teatr, Warszawa
5.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
6.03. 
Być jak Meryl Weronika Wierzbowska
Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu, Choroszcz
6.03. 
Hermenegilda K. Dorota Kaczor
Centrum Kultury Podgórza – Klub Kliny, Kraków
6-7.03. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
6-7.03. 
Iwanow. Człowiek, który śpi Piotr Mokrzycki
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
6-7.03. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
6-7.03.  (muzyczny monodram)
Ojej, kobieta Joanna Wąż
Lubuski Teatr, Zielona Góra
7.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa
8.03. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
8.03. 
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk
Studyjne Kino SFINKS, Kraków
11.03. 
Cztery strony spojrzenia Malwina Tkaczyk
Klub Muzyczny CKiS, Tczew
12.03. PREMIERA (performance)
Okruchy życia Monika Wachowicz
Teatr Korez, Katowice
12.03. PREMIERA (monodramat)
Rita Karolina Bruchnicka (ze specjalnym udziałem Marka Kality)
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
12-14.03.
Znikomość Konrad Michalak
Scena Kameralna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
13.03. 
Pacjent Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
13-14.03. (monodramat)
Rita Karolina Bruchnicka (ze specjalnym udziałem Marka Kality)
Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
13-14.03. (wydarzenie online)
Ewa i ja Ewa Kaczmarek
Republika Tłusta Langusta, Poznań
16.03.  (spektakl odwołany)
Życiorys Wojciech Wysocki
Dom Kultury, Piaseczno
17-18.03. 
Kobieta, która wpadła na drzwi Aneta Todorczuk
Teatr WARSawy, Warszawa
19.03. 
Koncert życzeń Danuta Stenka
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
19.03. 
O co biega kobietom Angelika Olszewska
Teatr im. Andreasa Gryphiusa, Głogów
19.03. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
MOK, Police
20.03.  (spektakl odwołany)
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
20.03.  (spektakl odwołany)
Dzienniki Mikołaj Grabowski
Stary Teatr, Lublin
20-21.03.  (spektakle odwołane)
Jeszcze słowo Dariusz Kowalski
Mała Scena Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20.03.  (spektakl odwołany)
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
20-21.03.  (spektakle odwołane)
Diva show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
20-21.03. (spektakl odwołany)
Kulminacja Mateusz Flis
Aula PWSZ, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21.03.  (spektakl odwołany)
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
22.03. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz
Teatr Telewizji TVP, Warszawa
22.03. (spektakl odwołany)
Imago Nikola Mierzejewska
Świetlica Domu Aktora w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
23.03. 
Nie lubię pana, panie Fellini Małgorzata Bogdańska
TVP Kultura, Warszawa
23.03.  (spektakl odwołany)
Tancerka Barbara Lech
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
23.03.  (spektakl odwołany)
Tresura Karolina Ziętek
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
24.03.  (spektakl odwołany)
Chamlet Michał Zieliński
Och-Cafe, Warszawa
24-25.03.  (spektakle odwołane)
Mariacka 5 Elżbieta Okupska
Mała Scena Teatru Rozrywki, Chorzów
25.03.  (spektakl odwołany)
Audiencja II Mikołaj Grabowski
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
25.03.  (spektakl odwołany)
Kolega Mela Gibsona Mirosław Nejnert
Teatr Korez, Katowice
25.03.  (spektakl odwołany)
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
25.03. (spektakl odwołany)
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin
25.03.  (spektakl odwołany)
Tato nie wraca Agnieszka Przepiorska
Teatr WARSawy, Warszawa
25.03.  (wydarzenie online)
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, Tychy
26.03. PREMIERA (spektakl odwołany)
ORFI Irena Serakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
26.03.  (spektakl online)
Będzie ciasno Aneta Spirydowicz
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, na kanale YouTube (Teatr Mały, Tychy)
26.03.  (spektakl odwołany)
Matka Makryna Irena Jun
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
26-27.03.  (spektakle odwołane)
Porno Edyta Łukaszwska
Teatr Nowy, Poznań
26-28.03.  (spektakle odwołane)
Mój boski rozwód Cecylia Caban
Teatr Miejski, Leszno
27.03.  (spektakl odwołany)
Grubaska Izabela Noszczyk
Miejski Dom Kultury w Radomsku
27.03.  (spektakl odwołany)
Goła baba Joanna Szczepkowska
Teatr im. Andreasa Gryphiusa, Głogów
27.03.  (spektakl odwołany)
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF (spektakl mistrzowski), Teatr Mały, Tychy
27.03.  (spektakl odwołany)
MaminSzymek Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa
27.03.  (spektakl odwołany)
Wieczny tułacz Stanisław Górka
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
27.03.  (spektakl odwołany)
Goła baba Joanna Szczepkowska
Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie
27.03.  (spektakl odwołany)
Wyznanie Grzegorz Piekarski
Teatr Rondo, Słupsk
28.03. (spektakl odwołany)
ORFI Irena Serakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
27-28.03.  (spektakle odwołane)
Oriana Fallaci Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa
27-28.03.  (spektakle odwołane)
Moskwa-Pietuszki Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa
28.03.  (spektakl odwołany)
FearLess Gosia Mielech
Kielecki Teatr Tańca – Polish Contemporary/Jazz Ballet
31.03.  (spektakl odwołany)
Balkon Goldy Ernestyna Winnicka
Scena Kameralna Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa

Luty 2021

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Luty 2021
02.02.  (wydarzenie online)
Początek końca Iza Kała
14. Katowicki Karnawał Komedii
04.02.  (wydarzenie online)
MaminSzymek Szymon Majewski
14. Katowicki Karnawał Komedii
05.02.  (wydarzenie online)
Cudowne i pożyteczne. O seksie Angelika Cegielska
1Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
5-7.02.  (wydarzenie online)
Ginczanka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
5-6.02. 
CAFÉ LUNA Anna Sroka-Hryń (z zespołem muzycznym)
Teatr Polonia, Warszawa
7.02.  (wydarzenie online)
Pewniak Sebastian Cybulski
You Tube Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa
8.02.  (wydarzenie online)
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland
You Tube Promu Kultury, Warszawa
12.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Teatr WARSawy, Warszawa
12.02. 
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
13.02. PREMIERA (wydarzenie online)
Expiria Agnieszka Kryst
vod.nowyteatr.org, Warszawa
13.02.
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
13-14.02.
Kulminacja Mateusz Flis
Aula PWSZ, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
14.02. (wydarzenie online)
Expiria Agnieszka Kryst
vod.nowyteatr.org, Warszawa
14.02. 
My hrabiny nie płaczemy Olga Adamska
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
14-15.02.  (spektakl online)
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Teatr Muzyczny, Toruń
15.02. 
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Korez, Katowice
16-17.02. 
Wyspa Kalina Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Teatr Polski, Bielsko-Bała
18.02. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr Korez, Katowice
19.02. 
Europa, Europa Małgorzata Sokołowska
Teatr Rondo, Słupsk
19-20.02.
Czy mnie lubisz doktorze? Michał Przybyszewski
Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, Szczecin
19-21.02. 
Bogom nocy równi Wojciech Bartoszek
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (Mała Scena)
19-21.02. 
Aganemnon Marcin Kalisz
Teatr im. Juliusza Słowackiego – Dom Machin (Scena Miniatura)
20-21.02. 
Ginczenka. Przepis na prostotę życia Agnieszka Przepiórska
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
20-21.02. 
Kolega Mela Gibsona Adam Dzieciniak
Sala Kina Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
20-21.02. 
Pacjent Wojciech Świeściak
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
21.02. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Scena Poczekalnia, Kościański Ośrodek Kultury
23.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa
26.02. PREMIERA 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
26.02. 
Diva Show Kamil Maćkowiak
Scena Monopolis, Łódź
26.02.  (monodram baletowy)
Puenty Natalia Maria Wojciechowska
Teatr Druga Strefa, Warszawa
26.02. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek
Sala Widowiskowa Domu Kultury, Łęczyca
26-28.02. 
Amant na czerwonym dywanie Wojciech Oleksiewicz
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (Mała Scena)
27.02. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus
w Teatrze „Za Dalekim” w Domu Sztuki, Warszawa
27-28.02. 
Niżyński Marek Kossakowski
Method Studio, Warszawa
27-28.02. 
108 kostek cukru Irena Sierakowska
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu