Repertuar

Monodram w Polsce e-Informacje

 Monodram w Polsce
Pażdziernik 2017

1.10.
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
Centrum Kultury, Wodzisław Śląski 

1.10.
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

1.10.
Pewniak Sebastian Cybulski
Scena SPATiF, Warszawa

1.10.
10 przykazań dla Kaliny Monika Bolly
Scena Kameralna Teatru Polskiego, Wrocław

2.10.
Mój Molier Andrzj Seweryn 
Jesienny Festiwal Teatralny MOK, Nowy Sącz

2.10.
Belfer Wojciech Pszoniak
Scena Kina Etiuda, Ostrowiec Świętokrzyski

3.10.
Ucho, gardło, nóż Krystyna Janda
Klub DKF „Kinochłon”, Miejski Dom Kulytury, Augustów

3.10.
Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn
(premiera telewizyjna) TVP Kultura, Warszawa

3-5.10.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa

5.10. 
Solo lamentoso Sláva Daubnerová
Festiwal „Bez granic”, Scena Teatru im. Adama Mickiewicza, Cieszyn

5.10.
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
Miejski Dom Kultury, Rawa Mazowiecka 

5.10.
Performer Bartosz Martyna
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Teatr Dialog, Koszalin

6.10.
Lament Doctoris Faustierformer Przemysław Wasilkowski
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Teatr Dialog, Koszalin

6.10.
Być jak Młody W. James Malcolm
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Scena Kameralna Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Koszalin

6.10.
Różewiczogranie Wiesław Komasa 
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Teatr Dialog, Koszalin

6.10.
Jest jak jest Agnieszka Różańska
Fliharmonia, Częstochowa

6.10.  
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Centrum Kultury, Gdynia

7.10.
Mamusiu co to za ptaszek Iga Jambor-Skupniewicz
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Teatr Dialog, Koszalin

7.10.
O matko z córką! Angelika Olszewska
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Sala Teatralna Pałacu Młodzieży, Koszalin

7.10.
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
5. Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2017”, Teatr Dialog, Koszalin

7.10.
Diva Wioleta Komar 
Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

7.10.
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Klub Poznańska 38, Warszawa

7.10.
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
Sala Matecznika, Otrębusy 

7-8.10. 
ORFEO’70: monoperformance Kamil Adamus
Centrum Lubelska 30/32, Studium Teatralne, S/T Warszawa

7-8.10. 
Czarny Pistolet Krzysztof Bochenek
Teatr Bakarah, Kraków

8.10.
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Głogówek 

8.10.
This Is a Musical Karol Tymiński
Studio Słodownia +3, Poznań

8.10. 
Miłka Krzysztof Grabowski
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

9.10.
Shirley Valentine Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa

9.10.
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
TVP Studio 2,  Kraków

9.10.
Co modna pani wiedzieć powinna Katarzyna Kołeczek
Klub Komediowy, Warszawa

10.10.  
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Centrum Kultury, Gdynia

10-12.10.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos
Scena Studio Teatru Narodowego, Warszawa

10-12.10.
Gwiazda Maciej Tomaszewski
Teatr Współczesny, Wrocław

11.10.
Salome Anna Rakowska
Biblioteka i Forum Kultury, Oleśnica

11.10. 
Salieri Hubert Bronicki
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

12.10.
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek
Kino Polonez, Skierniewice

13.10.
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
Młodzieżowy Dom Kultury, Jaworzno 

13.10.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos
Teatr Stary, Lublin

13-14.10.
Papieżyca Teresa Budzisz-Krzyżanowska
Teatr Ateneum, Warszawa

13-15.10. 
Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Białystok

14.10. PREMIERA 
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin

14.10. PREMIERA 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

14.10.
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa

14.10.
Ćma. Marilyn Monroe jakiej nie znacie Magdalena Płaneta
Ratusz Kultury, Gdańsk

14.10.
Listy do Michaliny Izabela Noszczyk
Przegląd Małych Form Teatralnych „M3”, Dom Kultury „Borki”, Radom

14.10.
Spagetti Poloneze Monoika Mariotti
Teatr Syrena, Warszawa

14.10. 
Szał time Aleksandra Kowalczyk
Teatr Druga Strefa, Warszawa

14.10. 
Siedem nieb patriarchy Henocha Jerzy Łazewski
Muzeum Ikon, Supraśl

14-15.10.
Mój boski rozwód Krzystyna Podleska
Teatr Muzyczny, Toruń

15.10.
Belfer Wojciech Pszoniak
Klub Akcent, Grudziądz

15.10.
Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska
Scena SPATiF, Warszawa

15.10. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Trybunalski

15.10.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Margonin

15.10.
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała
Scena Supernova, Kraków

15.10.
Jak zjadłem psa Mateusz Załuska
Środowiskowy Dom Kultury, Skopań

15.10. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala
Instytut Grotowskiego, Sala Na Grobli, Wrocław

15.10.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

17.10. 
Ucho, gardła, nóż Krystyna Janda
Sala Kina Bajka, Kluczbork

17.10.
Matka Makryna Irena Jun
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

17.10.
Stara kobieta wysiaduje Lidia Danylczuk
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

17.10.
Różewiczogranie  Wiesław Komasa
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

17.10.
Heartbreak Hotel Dariusz Skibiński
Scena Na Pietrze, Poznań

17-18.10.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

17-19.10. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala
Instytut Grotowskiego, Sala Na Grobli, Wrocław

18.10.
Odejście głodomora Bogusław Kierc
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Biblioteka Miejska na Dworcu Głównym PKP, Wrocław

18.10.
Śmieszny Staruszek Krzysztof Gordon
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

18.10.
Śmieszny Staruszek Ara Asaturyan
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

18.10.
Diva show Kamil Maćkowiak
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź

18.10.
Tam i z powrotem Patryk Pawelec
Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin (premiera lubelska)

18-20.10.
Promieniowanie Ewa Wencel
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

18.10.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

18-20.10.
Porno Edyta Łukaszewska
Trzecia Scena Teatru Nowego, Poznań

19.10.
Satana Marcin Bortkiewicz
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

19.10.
Trumnovelle Albert Osik
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

19.10.
Matka mejra i jej dzieci Caryl Swift
Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, Instytut Jerzego Grotowskiego, Wrocław

19.10.
Moskwa- Pituszki Jacek Zawadzki 
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

19.10. 
MDLSX Silvia Calderoni
Festiwal Dialog,  Scena na Świbockim Teatru Polskiego, Wrocław

20.10.
Atrapa i Utopia. Esej teatralny  Iwona Konecka
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

20.10.
SAM  Przemysław Wasilkowski
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

20.10.
O matko z córką  Angelika Olszewska
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

20.10. 
Anioły Dostojewskiego Birutė Mar
Scena Na Piętrze, Poznań

20.10.
Belfer Wojciech Pszoniak
Pałac Kultury Zagłębia, Dabrowa Górnicza

20.10.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

20.10.
Novecento Dominik Nowak
Teatr na Plaży, Sopot

20.10. 
Hello. And Goodbye Paweł Malicki
Scena Dla Tańca, Ośrodek Kultury, Krotoszyn
(spektakl tańca)

20.10.
Wanda Wasilewska Kamila Banasik 
19. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2017 Czarna Sala Teatru Wybzerze, Gdańsk

20.10.
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

20-21-10. 
Supermenka Jowita Budnik
Teatr Kamienica, Warszawa

20-21.10.
Bar Pod Zdechłym Psem Dariusz Bereski
Scena na Świebockim, Wrocław

20-21.10. 
Lenòr Nunzia Antonino
Włoski Instytut Kultury, Kraków

21.10.
Motyl. Publiczna egzekucja z muzyką na żywo Albert Pyśk
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Zamiast,  Łódź

21.10.
Sen Małego Króla, który nigdy nie był księciem Paweł Głowaty
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

21.10.
Grop Iwo Bochat 
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

21.10.
Wojna to tylko kwiat Agnieszka Przepiórska
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

21.10.
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński
Och Teatr, Warszawa

21.10. 
Lady M. Agnieszka Skawińska
Ratusz Kultury, Gdańsk

21.10
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
SCENA ROBOCZA – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań

21.10. 
3x Tak Rudnicki WojtekKowalewski
19. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO 2017 Czarna Sala Teatru Wybzerze, Gdańsk

21.10. 
Jutro będzie za późno Aleksandra Lis
19. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO, Czarna Sala Teatru Wybrzeże, Gdańsk

22.10.
Schron Maciej Kowalczyk
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Zamiast,  Łódź

22.10.
Kamica79 Marta Grygier
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

22.10.
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

22.10.
Raw Light Anna Nowicka
5. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfes, Teatr Szwalnia,  Łódź

22.10.
Zopa rybna w Odessie Sebastian Ryś 
XVII Festiwal Sztuk Wszelkich „Zderzenia Działań Wrażliwych”, Dom Zdrojowy, Jastrzębie-Zdrój

22.10.
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała
Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, Ośrodek Promocji Kultury Gaudemater, Częstochowa

22.10.
Konopielka Leszek Benke
3. Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Jesień Teatralna Dim Kultury, Rawicz

22.10. 
Sam Przemysław Wasilkowski
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

25.10.
Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś
Jesień z Monodramem z Historią w Tle, Scena Klubu Dowództwa Garnizonu, Warszawa

25.10.
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Sośnicowice

26.10.
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Dom Środowisk Twórczych, Kielce

26.10.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Teatr Rondo, Słupsk

27.10. 
Billy Bloom – samotny jak Bóg Michał Axel Piotrowski
Teatr w Oknie, Gdańsk

27.10. 
Wiera Gran Justyna Sieńczyłło
Teatr Kamienica, Warszawa

27-28.10.
Hotel Babilon Aldona Jankowska
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

27-28.10.
Cień Kamila Samler
Teatr i. Stefana Jaracza, Łódź

27-29.10. 
Singielka Anna Guzik-Tylka
Teatr Polski Bielsko-Biała

27-29.10.
10 przykazań dla Kaliny Monika Bolly
Scena Kameralna Teatru Polskiego, Wrocław

28.10. 
Billy Bloom – samotny jak Bóg Michał Axel Piotrowski
Teatr Druga Strefa, Warszawa

28.10. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz
Ratusz Kultury, Gdańsk

28-29.10.
Koncert życzeń Danuta Stenka
Teat łaźnia Nowa, Kraków

28-29.10.
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Mała Scena im. Z. Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Przemyśl

28-29.10. 
Śmieszny staruszek Bernadr Krawczyk
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice

29.10. 
Billy Bloom – samotny jak Bóg Michał Axel Piotrowski
Teatr Bakarah, Kraków

29.10. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka
Teatr  Korez, Katowice

30.10. 
Billy Bloom – samotny jak Bóg Michał Axel Piotrowski
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Listopad 2017

3.11. 
Matka Makryna Irena Jun
Teatr Rondo, Słupsk

4.11. PREMIERA
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Ratusz Kultury, Gdańsk Oliwa

4.11.
Mariacka 5 Elżbieta Okupska
Teatr Roizrywki, Chorzów

4-5.11.
Singielka Anna Guzik-Tylka
Teatr Polski, Bielsko-Biała

8-10.11.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos
Scena Studio Teatru Narodowego, Warszawa

10.11.  
Mamy problem. Monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Centrum Kultury, Gdynia

10.11.
Hotel Babilon Aldona Jankowska
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, Warszawa

11.11.
Baczyński. Apokalipsa Edyta Janusz-Ehrlich
Ratusz Kultury, Gdańsk Oliwa

12.11.
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec

12.11.
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

13.11.
Frances Małgorzata Kowalska
Dzika Strona Wisły, Warszawa

14.11.
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin

14.11.
Chopin bez fortepianu Barbara Wysocka 
ICE Kraków Congress Centre, Kraków

15.11.
Pokuć Krzysztof Majchrzak 
Jesień z Monodramem z Historią w Tle, Scena Klubu Dowództwa Garnizonu, Warszawa

18.11.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

18.11.
Bóg jest kobietą o jednej piersi Anna Iwasiut-Dudek
Ratusz Kultury, Gdańsk Oliwa

19.11.
Seks Polski Rafał Rutkowski
3. Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Sala Widowiskowa Domu Kultury, Rawicz

19.11. 
Grubaska Grażyna Izabela Noszczyk
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

19-20.11.
Rachela Jowita Budnik
Teatr Studio, Warszawa

21.11.
I będą święta Agnieszka Przepiórska
Festiwal Teatralny, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce

21-22.11.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa

23-25.11.
Porno Edyta Łukaszewska
Trzecia Scena Teatru Nowego, Poznań

24.11. PREMIERA
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa

24.11. 
Grubaska Izabela Noszczyk
Centrum Kultury i Sztuki, Leszno

25.11.
W progu Marian Opania
Teatr Ateneum, Warszawa

25-26.11.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa

26.11.
Supermenka Jowita Budnik
Spotkania z Teatrem, Miejski Dom Kultury, Zgorzelec

26.11.
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska
Festiwal Teatralny, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce

29-30.11.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos
Scena Studio Teatru Narodowego, Warszawa

30.11.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

Monodram w Polsce e-Informacje

Monodram w Polsce
Grudzień  2017

1-2.12.
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

2.12.
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

2.12.
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumantalnego Jan Peszek
3. Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Sala Widowiskowa Domu Kultury, Rawicz

3.12.
Biała bluzka Krystyna Janda
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

3.12. 
MELT Helena Ganjalyan
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

11.12.
Ameryka przyjechała Veronika Korvin
Teatr Studio, Warszawa

15-17.11.
Singielka Anna Guzik-Tylka
Teatr Polski, Bielsko-Biała

16.12.
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Scena na Piętre, Poznań

17.12. 
Potok Wojciech Jaworski
1. Festiwal Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot