Marzec 2019

Monodram w Polsce e-Informacje Monodram w Polsce
Marzec 2019 rok

1.03.
Ikebana Matylda Anna Baczyńska 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

1.03.
Mistrzowie seksu Marek Bukowski
Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie

1-2.03.
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa

1-2.03. 
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

2.03.
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

2.03. 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień
Teatr Stary w Bolesławcu 

2.03. 
Pierwsza miłość Damian Kierek 
Ars Scaenica, Radom

2.03. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki
(spektakl muzyczny) Teatr na Plaży, Sopot

2-3.03. 
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot

3.03.
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze

3.03.  
Spowiedź chuligana Andrzej Grabowski
Teatr Polonia/TheMuBa, Warszawa

3.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

4.03.
Belfer Wojciech Pszoniak 
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej. i Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

4.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
CKE Stara Rzeźnia, Szczecin

4.03. 
Święto wiosny Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice (pokaz przedpremierowy)

4.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Klub Komediowy, Warszawa
(spektakl odwołany) 

4.03.
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku

5.03.
Mój boski rozwód Krystyna Podleska
Dom Kultury, Bartoszyce

5.03. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr im. Adama Mickiewicza, Cieszyn

5.03.
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
TVP Kultura, Warszawa

5-6.03. 
Ginczanka. Chodźmy stąd Ewa Dąbrowska 
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa

6.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa

6.03. 
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa

7.03.
Wychodząc od działania Maria Stokłosa
(performance) Austriackim Forum Kultury, Warszawa

8.03.
Mamy problem, monodram macierzyński Magdalena Bochan-Jachimek
Gdyńskie Centrum Kultury

8.03. 
Nieprzykładna mama One Woman Show Katarzyna Maria Zawadzka
Scena Supernova, Kraków

8.03. 
Kobieta Rakieta rzecz o Oli Szczerbińskiej Jagoda Siegień
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzyn-Koźle

8.03. 
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek 
Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku

8-10.03. 
To jest prawdziwa rzecz Anna Nowicka 
Nowy Teatr i Art Stations Foundation, Warszawa (teatr tańca)

9.03.
Żmija Dorota Stalińska
Teatr Miejski w Lesznie

9.03. 
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Magdalena Kostrubiec 
Forum Kultury, Kraków

9.03. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska
Dom Kultury, Ustka

9-10.03.
Kalina® Anna Mierzwa
Teatr Nowy, Poznań

9-10.03.
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź

9-10.03. 
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

9-10.03. 
Złota Rybka przed 40-tką Magdalena Bochan-Jachimek
Teatr BOTO, Sopot

9-10.03.
Wieża z klocków Magdalena Myszkiewicz
Transgraniczny Festiwal Kobiet Teatr Mały, Szczecin

9-10.03.
HanaUmeda/SadaYakko Sado Yakko 
Teatr Komuna/Warszawa 

10.03.
Wyjścia Aleksandra Kugacz-Semerci
Teatr Studio Czyczkowy „Monodram x 2” Scena Hydro(za)gadka, Zielona Góra

10.03. 
Być jak Charlie Chaplin Mateusz Deskiewicz 
„Monodram 2x” Scena Hydro(za)gadka, Zielona Góra

10.03.
Ja, Mania Angelika Sokólska
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa

10.03.
Calineczka Ania Polarusz
Scena SPATiF, Warszawa

10.03. 
Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
Przegląd spektakli offowych – „The Best OFF” Sala Teatru Laboratorium, Wrocław

11.03.
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska 
Klub Komediowy, Warszawa

11.03.
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Sala Kina Syrena, Wieluń

12.03.
Do Polski Sławomir Holland
Teatr Kępa, Warszawa

12.03.
Szkoła janczarów Stanisław Sparażyński
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

13.03.
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Na Dole, Warszawa

13.03.
Frida Martyna Kliszewska
Samorządowe Centrum Kultury, Mielec

14.03. PREMIERA 
Zmierzch opuszczonych miast  Sylwia Hanff / Teatr Limen Butoh (teatr tańca)
Centrum Sztuki Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa

14-15.03. 
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

15.03. 
Ja jestem Żyd z Wesela Zbigniew Waleryś 
XIX Festiwal Teatrów „Marcinek” Aula I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

15.03.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Sztuk w Jaworznie

15.03.
FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja Martyna Kliszewska
Cykl „Wolność 24/7” MOK Amfiteatr, Radom

15.03. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska 
Teatr Druga Strefa, Warszawa

15-17.03. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

16.03. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska 
Centrum Spotkania Kultur, Lublin 

16.03. 
Z kajetu Kelnera Maciej Jadowski 
Harry’s ART & CAFE, Sopot

16.03.
Kolega Mela Gibsona Mirosław Neinert
Teatr Sztuk w Jaworznie

16.03. 
Ćma – Marilyn Monroe jakiej nie znacie Magdalena Płaneta 
Ośrodek Kultury im. L. Tyrmanda, Darłowo 

16.03. 
Raw Light Anna Nowicka
(teatr tańca) Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, Siedlce

16.03.
Siódemka Paweł Pabisiak
Stowarzyszenie Teatralne, Badów Górny

16.03. 
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan
Teatr Druga Strefa, Warszawa

16.03.
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Centrum Promocji Kultur Praga-Południe, Warszawa

16-17.03.
Promieniowanie
Ewa Wencel Teatr Kwadrat, Warszawa

16-17.03.
Diva Show Kamil Maćkowiak
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych,  Łódź

18.03. PREMIERA 
Kolega Mela Gibsona Łukasz Kamiński
Vilniaus Kamerinis Teatras, Wilno (Litwa)

18.03. 
Opowieści małej Lupitiny González Dora Bouzková (Czech Republic) 
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 

19.03.
Letnie małżeństwo Marta Adamczyk
Młodzieżowy Dom Kultury Scena „i”, Kraków

19-20.03. PREMIERA 
Trociny Davit Baroyan 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław

20.03. 
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk 
Teatr im. St. I. Witkiewicza Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy, Zakopane

20.03. 
Moskwa Pietuszki Marian Opania 
XII Festiwal Monodramu MoTyF Teatr Mały, Tychy 
(spektakl odwołany)

20-21.03.
Dobry wieczór z Pakosińską
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa

21.03.
Jednocześnie Przemysław Stippa
„Przebudzenie wiosny” Teatr Soho, Lublin

21.03.
STRYJEŃSKA. Let’s dance Zofia! Dorota Landowska
„Przebudzenie wiosny” Teatr Soho, Lublin

21.03.
Pierwsza miłość Damian Kierek
XII Festiwal Monodramu MoTyF MCK, Tychy

21.03
Słodka  Marty Pohrebny 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy

21.03
Rozmaryn Marty Pohrebny 
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy

21.03. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka

21.03. 
Motyl, czyli publiczna egzekucja z muzyką na żywo Albert Pyśk 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka

22.03. 
Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli Monika Roguszczak
Projektownia GAK, Gdańsk (pokaz przedpremierowy)

22.03.
Dobra Zwrotka Paweł Ziegler
XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy

22.03.
Różewiczogranie Wiesław Komasa
(spektakl mistrzowski) XII Festiwal Monodramu Klub „Wilkowyje MCK”, Tychy

22.03. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków

22.03.
Między mną a tobą Laura Łącz
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa (spektakl muzyczny)

23.03. 
Baśń o rycerzu bez konia Marcin Marzec 
Spotkania Teatrów Niezależnych Klub GAK, Gdańsk (teatr lalek)

23.03. 
Kwiaty dla Algernona Tomasz Błasiak
„Przebudzenie wiosny” Centrum Spotkania Kultur, Lublin

23.03. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

23.03. 
Ja, Mania Angelika Sokólska 
XII Festiwal Monodramu MCK, Tychy

23.03.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
XII Festiwal Monodramu MCK, Tychy

23.03. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka

23.03.
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak
Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA Ośrodek Kultury, Białołęka

23.03. 
Nie lubię pana, Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Kujawskie Centrum Kultury, Inowrocław

23-24.03. 
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock

23-24.03. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

24.03.
Ida Kamińska Joanna Szczepkowska
(spektakl mistrzowski) XII Festiwal Monodramu MoTyF Teatr Mały, Tychy

24.03.
Mój boski rozwód Krystyna Podlaska
Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” Ośrodek Kultury, Września

24.03.
Pewniak Sebastian Cybulski 
Scena SPATiF, Warszawa

25.03.
Obrona Sokratesa Edward Sosna 
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, Warszawa

25.03.
Normalka Jan Mierzwiński
Cntrum Promocji Kultury, Drezdenko

25.03.
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński
Teatr Rondo, Słupsk

25.03.
Toż-samość Michał Zdeb
Teatr Polski, Bydgoszcz

25.03.
Pan trener Wojciech Tremiszewski
Teatr Miniatura, Gdańsk

26.03.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
Klubokawiarnia Kultura, Świecie

27.03. PREMIERA
Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba Caryl Swift 
Teatr Rondo, Słupsk

27.03.
Belfer Wojciech Pszoniak 
Teatr Mazowieckiego Instytutu Kultury, Warszawa

27.03.
Obsesje Anna Smołowik
Teatrze WARSawy, Warszawa (muzyczny stand-up)

28.03.
Atrapia i Utopia Iwona Konecka 
XVI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin

29.03. 
Curko Moja Ogłoś To Magdalena Drab 
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Poznań

29.03. 
Od przodu i od tyłu Mateusz Nowak 
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu, Choroszcz

29-30.03. 
Grubaska Izabela Noszczyk
GOK, Brzeźno

29-31.03. 
Medee. O przekraczaniu Simona Sala 
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, Wrocław

30.03. 
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
XVI Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Lublin

30.03. 
Szał Time 2 / Jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa

30.03.
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

30.03. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

31.03.
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze

31.03. 
Morfina 0,05 Marek Żerański
Scena Stara Rzeźnia, Szczecin