Luty 2019

Monodram w Polsce e-Informacje Monodram w Polsce
Luty 2019 rok

1.02.
Danuta W. Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa

1-2.02. 
Dzisiaj wyjeżdżam. Poezokoncert pożegnalny Mateusz Paszkiewicz
Teatr „U Przyjaciół”, Poznań

1-3.02.  
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 

2.02. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
RCK, Rydułtowy (mimodram) 

2.02. 
One Mąż Show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa 

2.02. 
Nic Nowego pod Słońcem Sławomir Holland 
Centrum Kultury, Starachowice

2-3.02. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko 
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków 

2-3.02. 
Dziecinady Justyna Kulczycka 
Teatr Wolandejski, Warszawa 

2-3.02.  
Singielka 2, czyli Matka Polka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała 

3.02.
Olga Boznańska. Sceny z życia artystki Blanka Konopka 
Centrum Promocji Kultury Grochów, Warszawa

4.02. 
Winny Stanisław Brejdygant 
Mała Scena Teatru Polonia, Warszawa 

4.02. 
Iwan Karamazow zwraca bilet Michał Studziński 
„MONODRAM x 3” Młody Monodram Męski Hydro(za)godka, Zielona Góra

4.02.  
Noc nie jest dziewicą Eliasz Garmont  
„MONODRAM x 3” Młody Monodram Męski Hydro(za)godka, Zielona Góra 

4.02.  
Dobra zwrotka Paweł Ziegler 
„MONODRAM x 3” Młody Monodram Męski Hydro(za)godka, Zielona Góra 

4-5.02. 
Słowo jest ogień Marian Dworakowski 
Teatr Współczesny, Szczecin 

5-7.02.
Msza za miasto Arras Janusz Gajos
Scena Kameralna Teatru Narodowego, Warszawa

6.02.
Goła baba Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa

6.02. 
Calineczka Marcin Marzec  
OKSiR, Cieplewo Pruszcz Gdański (teatr lalek) 

6-7.02. 
Biała bluzka Krystyna Janda 
Och-Teatr, Warszawa 

7.02. PREMIERA 
Testament Szekspira Maria Gładkowska 
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź 

7-8.02.  
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz 
Teatr Polski, Bielsko-Biała 

8.02.  
Dreams Die Hard Rachel Karafistan  
Theaterhaus Berlin Mitte/ Teatr Ósmego Dnia, Poznań 

8.02.  
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 

8-9.02. 
Hotel Babilon Aldona Jankowska 
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa 

8-9.02. 
Mianujom mie Hanka Grażyna Bułka 
Teatr Korez, Katowice 

9.02.  
Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek  
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa 

9.02.
Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa 

9.02. 
Szał Time 2 Aleksandra Kowalczyk 
Teatr Druga Strefa, Warszawa 

9.02. 
Supermenka Jowita Budnik 
Dom Kultury, Konstancin 

9-10.02. 
Shirley Valentine Krystyna Janda 
Aula Artis, Poznań 

9-10.02. 
STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia! Dorota Landowska  
Centrum Spotkania Kultur, Lublin  

10.02.  
9 razy John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń  

10.02.  
M. Zimińska Magdalena Tomaszewska 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock 

11.02.  
Co modna pani wiedzieć powinna? Katarzyna Kołeczek  
Klub KomediowyWarszawa 

12.02. 
Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Jan Peszek 
TVP Kultura, Warszawa 

12.02. 
Pewniak Sebastian Cybulski  
Dom Kultury, Piaseczno 

12.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa 

13.02. PREMIERA   
HanaUmeda / SadaYakko Sada Yakko  
Komuna Warszawa, Warszawa (teatr tańca) 

13.02. 
Tato nie wraca Agnieszka Przepiórska 
Teatr WARSawy, Warszawa

13.02. 
Morfina 0,05 Marek Żerański  
Scena Stara Rzeźnia, Szczecin 

14.02.  
Kobieta.Istnienia poszczególne Katarzyna Pietrzyk  
Teatr im. St. I. Witkiewicza Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy, Zakopane 

14.02.  
9 razy John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń  

14.02. 
Novecento Mateusz Olszewski  
Gminny Ośrodek Kultury, Ujazd 

14-15.02. 
Aszkenazy menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź 

15.02. 
Kamica 79 Marta Grygier 
Teatr Kana, Szczecin 

15.02.  
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 

15.02.  
Wanda Wasilewska Kamila Banasiak 
(pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych) Teatr BOTO, Sopot 

15-16.02.  
Bądź taka, nie bądź taka Karolina Gibki 
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów 

15-16.02. 
Promieniowanie Ewa Wencel 
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Warszawa 

15-17.02. 
Ravensbrück. Miasto kobiet Barbara Prokopowicz 
Scena Galeria Teatru Polskiego, Poznań

16.02. 
Kredyt zaufania Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 

16.02. 
Chamlet – monolog parodysty Michał Zieliński 
Och Teatr, Warszawa 

16.02.  
Szał Time 2, czyli jak zostałam lesbijką Aleksandra Kowalczyk 
Scena Supernova, Kraków

16.02.  
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji Ola Bożek-Muszyńska  
(pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych) Teatr BOTO, Sopot 

16.02.  
Do Polski Sławomir Holland  
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 

16-17.02.  
HanaUmeda / SadaYakko Sada Yakko  
Komuna Warszawa, Warszawa (teatr tańca) 

16-17.02.
Pobudka Natalia Sakowicz
(solowy spektakl lalkowy) Akademia Teatralna Wydział Lalkarski, Scena im. Jana Wilkowskiego, Białystok

17.02.  
Hamlet.Sen Borys Jaźnicki  
(pokaz spektakli nagrodzonych podczas II Sopockich Konsekwencji Teatralnych) Teatr BOTO, Sopot  

17.02.  
Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
„Tu i Teraz! II Przegląd Teatralny na Scenie w Galerii” Teatr Śląski im Stanisława Wyspiańskiego, Katowice 

17.02. 
Ocalona Joanna Mogilnitskiy  
Scena SPATiF, Warszawa 

17.02.  
9 razy John L. Anna Magalska 
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń  

17.02.  
Święto wiosny Marlena Niestrój 
Teatr APART, Katowice (pokaz przedpremierowy)

17.02. 
Do Polski Sławomir Holland  
Willa Niespodzianka, Grodzisk Mazowiecki  

18.02. PREMIERA  
Kocham Bałtyk Agnieszka Przepiórska  
Klub Komediowy, Warszawa 

18.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Śląski, Katowice

19-20.02. 
Testament Szekspira Maria Gładkowska  
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Łódź 

20.02. 
Moja Nina Monika Mariotti 
Teatr WARSawy, Warszawa (muzodram) 

20.02. 
Pan Trener Wojciech Tremiszewski 
Teatr Miniatura, Gdańsk 

20.02.
ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa

20-21.02.
Dobry wieczór z Pakosińską
Katarzyna Pakosińska Teatr Kamienica, Warszawa

20-22.02.  
Mój boski rozwód Anna Demczuk 
Mała Scena im. Z. Kozienia Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów 

20-22.02. 
Zapiski z wygnania Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa 

21.02.
Mój boski rozwód Jolanta Niestrój-Malisz
Teatr Nowy, Zabrze

21.02.
Trociny Davit Baroyan  
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław 

21.02.  
Ta cisza to ja Jacek Kawalec 
Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz, Koszalin 

22.02.  
Początek końca Iza Kała 
Teatr KTO, Kraków 

22.02. 
Cynowa Obrączka Jane Arnfield
Dom Literatury, Łódź

22-23.02. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa

22-24.02.  
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski 
Teatr Mały, Szczecin 

22-24.02. 
Spleen Hendrik Mannes  
Figurentheater Wilde & Vogel/Teatr Odwrócony, Kraków (teatr lalek) 

23.02. PREMIERA 
Aktorka prowincjonalna Joanna Stanecka  
ZEITMAUL-Theater, Bochum (Niemcy) 

23.02. PREMIERA 
Normalka Jan Mierzyński  
Ogrzewalnia (dawna SP 2), Strzelce Krajeńskie 

23.02. 
Pobudka Natalia Sakowicz  
Teatr Dramatyczny, Warszawa (spektakl gościnny)

23-24.02.
Matka Makryna Irena Jun 
Teatr Studio, Warszawa 

23-24.02.  
Podróż do Buenos Aires Sylwia Góra Weber 
Teatr BOTO, Sopot 

23-24.02. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała 

24.02. 
Msza za miasto Arras Janusz Gajos 
Teatr Stary, Lublin 

24.02. 
Gdzie jest mój Homel? Tadeusz Kwinta 
„Dzień Kultury Żydowskiej” Ośrodek Kultury, Góra Kalwaria  

26-27.02. 
Singielka Anna Guzik-Tylka 
Teatr Polski, Bielsko-Biała

28.02. 
ADHD i inne cudowne zjawiska Joanna Szczepkowska
Teatr Na Dole, Warszawa

28.02. 
Ikebana Matylda Anna Baczyńska  
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów 

28.02.
Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”