Październik 2018

Monodram w Polsce e-Informacje Monodarm w Polsce
Październik 2018 rok

5.10. 
multiude Wojciech Marek Kozak (choreomonodram) 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Centrum Kultury 105, Koszalin 

5.10. 
Tlen/ballady Jakub Mieszała 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin 

5.10. 
Sprzedam Małgorzata Szczerbowska 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin

6.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin

6.10.
Nameless Justyna Cwojdzińska 
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Teatr „Dialog” Domek Kata, Koszalin

06.10.
Winny Stanisław Brejdygant
Teatr Polonia, Warszawa

6-7.10.
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin

6.10. 
Witajcie/Welcome Aurora Lubos 
Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA „Scena dla Tańca 2018”, Kraków 

7.10. 
Ptasiek Volodymyr Ryga (choreomonodram)
6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Centrum Kultury 105, Koszalin

7.10.
Teatr jest kobietą Barbara Dziekan
Teatr „Dialog” Domek Kata, 6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2018”, Koszalin

7.10. 
Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Kino na Bursztynowym Szlaku i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim

8.10. 
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji Aleksandra Bożek-Muszyńska 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

9.10.
Ja, Maria Mirella Rogoza-Biel
Mała Sala Widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”, Lublin

9.10. 
Raport Panika Arti Grabowski
Raciborskie Centrum Kultury

09.10.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polski im.Hieronima Konieczki, Bydgoszcz

10.10. PREMIERA 
Diva Hanna Chojnacka 
Muzeum Żydów Mazowieckich, Płock

10-11.10.
One Mąż Show Szymon Majewski
Och-Cafe, Warszawa

11.10.
Danuta W. Krystyna Janda
Dom Kultury, Kutno

11.10. 
Żertwa Mateusz Nowak 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, Lublin

12-13.10. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
Teatr im Juliusza Słowackiego Scena Miniatura, Kraków

12-13.10.
Marzenie Nataszy Agnieszka Skrzypczak
Teatr im.Stefasna Jaracza, Łódź

12-14.10. 
Wanda Anita Jancia-Prokopowicz
Teatr Polski, Bielsko-Biała

13.10.
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa

13.10. 
6 sekund Beata Malczewska
Krakowskie Forum Kultury Cykl „Scena Monodramu” KFK

13.10.
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Dom Podcieniowym w Żuławkach, tzw. „Danziger Kopf”

13.10. 
Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
ATM Scena na Bielanach, Warszawa

13-14.10.
Winny Stanisław Brejdygant
Teatr Polonia, Warszawa

13-14.10.
Grubaska Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno

13-14.10. 
Novecento Błażej Wójcik
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław

14.10.
Homosovietikus Wojtek Kowalski
Dom Kultury „Włochy”, Warszawa 

14.10.
Chamlet – Monolog parodysty Michał Zieliński
Och-Cafe Teatr, Warszawa

14.10. 
Grając Maggie Pip Utton
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin

14.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Inny Festiwal, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim

15.10.
Kontrabasista Jerzy Stuhr
Teatr Polonia, Warszawa

15.10.
Hotel Babilon Aldona Jankowska
Teatr Kwadrat, Warszawa

15.10.
Stopklatka Miochał Felczak 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

16.10. 
Życie Jadzi według mnie Sławoimir Holland
Centrum Kultury, Piaseczno

17.10. 
Teatr Jest Kobietą Barbara Dziekan 
Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Warszawa

17.10.
Listy do Moskwy Dorota Salamon
Kiniteatr, Sulejówek 

18.10.
Kredyt zaufania Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

18-20.10.
Zapiski z wygnania Krystyna Janda
Teatr Polonia, Warszawa

19.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Sala Studio w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

19-20.10.
Shirley Valentine Izabela Noszczyk
Teatr Miejski, Leszno

20.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Białystok

20.10. 
Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko
Inny Festiwal Scena Robocza, Poznań

20.10. 
MELT Helena Ganjalyan 
Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA „Scena dla Tańca 2018”, Kraków 

20.10. 
Marzenka zagra nam na skrzypcach Cezary Molenda 
Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru, Zielona Góra

20.10. 
Cesarz-Redivivus Jolanta Olszewska 
6. Festiwal Czytania „ODKRYWCY WYOBRAŹNI Teatr Kameralny- Brama, Szczecin

20.10. 
Mowa ciała Ireneusz Krosny 
9. Konferencja Rodzinna Hotel Diament, Wrocław

20-21.10. 
Chodź ze mną do łóżka Sonia Bohosiewicz
Festiwal Aktorstwa Filmowego Teatr Polski, Wrocław

21.10. 
9 x John L. Anna Magalska
Teatr im. Wiliama Horzycy, Toruń

21.10.
Wyjścia Aleksandra Kugacz 
II Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto, Sopot

21.10. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa

21.10. 
Domówka Sonia Bohosiewicz 
Festiwal Aktorstwa Filmowego Centrum Technologii Audiowizualnych, Wrocław

23.10. 
Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam Ewa Błaszczyk
Teatr Studio, Warszawa

24.10. 
Zapis automatyczny Maciej Adamczyk
Teatr Porywacze Ciał na Scenie Teatru Ósmego Dnia, Poznań

25.10. 
Pięknie ładnie Katarzyna Pawłowska 
Teatr Porywacze Ciał na Scenie Teatru Ósmego Dnia, Poznań

25.10.
Ta cisza to ja Jacek Kawalec
Sala Widowiskowa RCK, Kołobrzeg

26.10. PREMIERA
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

26.10. PREMIERA 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra

26.10. 
6 sekund Beata Malczewska 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź

26.10.
Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn
Teatr Stary, Lublin

26.10.
Matka Makryna Irena Jun
Teatr Studio, Warszawa

26.10. 
Nie lubię pana Panie Fellini Małgorzata Bogdańska
Teatr Druga Strefa, Warszawa

26-27.10.
Kalifornia nieśmiertelni Maciej Litkowski
Teatr Mały, Szczecin

26-28.10. 
Czekam na telefon Kamila Salwerowicz
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Łódź

27.10.
Exceso de la nada – Obfitość nicości Maura Morales (Kuba) 
Tanztendenzen Festiwal Tańca Współczesnego Opera na Zamku, Szczecin

27.10. 
Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa Tomasz Boruszczak
Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna, Jelenia Góra

27.10. 
Bóg jest kobietą o jednej piersi Anna Iwasiuta-Dudek
Centrum Kultury, Starachowice

27.10.
Początek końca Iza Kała
Teatr KTO, Kraków

27.10. 
Curko moja, ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk Magdalena Drab 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź

27.10. 
Raport Panika Arti Grabowski 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź

27.10.
Dziennik Czeczeński Poliny Żerebcowej Andrzej Seweryn
Dom Kultury, Zamość

27.10. 
Homosovieticus Wojciech Kowalski 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kulturuy Węglin, Lublin

27.10. 
Koba StalinAleksandras Rubinovas 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kulturuy Węglin, Lublin

27.10.
Żertwa Mateusz Nowak 
W ramach projektu „T1A: HISTORIA” Dom Kultury Węglin, Lublin

28.10.
Matka Makryna Irena Jun
Teatr Studio, Warszawa

28.10. 
Bóg, ja i pieniądze Hanna Bieluszko
17. Spotkania Teatralne Teatr Sztuk, Jaworzno

28.10. 
St. Nicholas Szymon Kuśmider 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź

28.10. 
Trzy ćwierci do śmierci Karolina Martin 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź

28.10. 
Kiedy będę duży Hacena Sahraoui 
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest, Łódź

28.10. 
Obrona Sokratesa Witold Kopeć
Scena Teatralna Polskiego Radia, Rzeszów

28-29.10. 
Ostatnia taśma Alessandro Curti 
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Wrocław

29-30.10. 
Aleja Narodowa Dariusz Maj
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), Fundacja Teatr Polski – TP Dla Sztuki (Teatr Polski – w Podziemiu) oraz DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

29.10. 
Elizabeth Watson – Cichociemna Teresa Stępień-Nowicka
Kino Fenix, Łowicz