Grudzień 2016 roku.

Monodram w Polsce e-InformacjeMonodram w Polsce
Grudzień 2016

1.12. Kobieta pierwotna Hanna Śleszyńska 
Sala Koncertowa, Szczecin

1,7,12,13,14,15.12. Kolorowa, czyli biało-czerwona Dominik Rybiałek 
Zespół Szkół Gastronomicznych, Łódź 
Społeczne Gimnazjum (ul. Solec), Warszawa 
Centrum Kultury i Promocji, Kraśnik 
Gimnazjum nr 1 Społeczne Gimnazjum, Ostrowiec Świętokrzyski 
ZSP nr 2 i ZSP nr 3, Włoszczowa 
Collegium Gostomianum, Sandomierz

2.12. Zapiski oficera Armii Czerwonej Piotr Cyrwus 
Scena Old Timers Garage, Katowice

2.12. Zupa rybna w Odessie Sebastian Ryś 
Teatr Druga Strefa, Warszawa

2.12. Strategia. Mimowolna reaktywacja Leszek Bzdyl 
Scena Tańca Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa

02.12. Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa

2,3.12. PREMIERA 
Sam Przemysław Wasilkowski 
Studium Teatralne S/T na Scenie Lubelska 30/32, Warszawa

2-3.12. Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

2-3.12. Mój boski rozwód Krystyna Podleska 
Scena Pod Ratuszem Teatru Ludowego, Kraków

2-3.12. Rozkwaś Polaka Marcin Kwaśny 
Teatr Kwadrat, Warszawa 

2,3-4.12. PREMIERA 
Sól Maja Luxenberg-Łukowska 
(performance) Pracownia Duży Pokój, Warszawa

2-4,6-7.12. Plama Anna Kramarczyk 
Teatr Lalek, Wrocław

2-4.12. Ja i Beatrix Marek Sitarski 
Scena Kameralna Teatru Lubuskiego, Zielona Góra

3.12. Z domu niewoli Elżbieta Lewak 
Polski Teatr Ludowy z Lwowa na Scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana, Warszawa

3.12. Zapiski oficera Armii Czerwonej Edward Kiejzik 
Studio Teatralne z Wilna na Scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana, Warszawa

3.12. Hamlet Adam Walny 
Białostocki Teatr Lalek (gościnnie)

3.12. Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Magiel Kultura Fizyczna, Gniezno

3.12. PREMIERA 
Solarium Karolina Czarnecka 
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa

3,4.12. PREMIERA 
Grubaska Izabela Noszczyk 
Teatr Miejski, Leszno

3,10.12. Sekret Panny Kazimiery Beata Malczewska 
Teatr Loch Camelot, Kraków

3,11.12. One mąż show Szymon Majewski 
Och-Teatr, Warszawa

4.12. Wieczór w Teatrze Wielkim Anna Seniuk 
Centrum Kultury, Piaseczno

4.12. Lataj z Krystyną Krystyna Podleska
Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Dom Kultury, Rawicz

4.12. Całe życie w dresach Justyna Tomczak-Boczko 
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań

4.12. Seks polski Rafał Rutkowski 
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa

4,11.12. Smażone zielone pomidory Elżbieta Czerwińska 
ZASP, Warszawa 
(spektakl i warsztaty Szczęśliwa Kobieta 50 plus)

4,17.12. Chamlet Michał Zieliński 
Teatr Och-Cafe, Warszawa

5.12. PREMIERA 
Goła baba Joanna Szczepkowska 
Teatr Telewizji, 1 Program, Warszawa 
(premiera telewizyjna)

5.12. Kredyt zaufania Iza Kała 
Klub Muzyczny Browar Polski, Szczecin

6.12. PREMIERA 
Szatan show – pilot Rafał Rutkowski 
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa

7.12. To nie jest kraj dla wielkich ludzi Rafał Rutkowski 
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa

8.12. Żołnierz polski Rafał Rutkowski 
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa

8.12. Sam Przemysław Wasilkowski 
Sala Teatru Laboratorium, Wrocław

8.12. Moja mama Janis Jolanta Litwin-Sarzyńska 
Teatr Polonia, Warszawa 
(spektakl muzyczny)

8,19.12. Marzenie Nataszy Anna Dudziak 
Gimnazjum, Ruda-Huta 
Zespół Szkół nr 2, Lubartów

8,16.12. Nic nowego pod słońcem Sławomir Holland 
Teatr Ateneum, Warszawa

9.12. Wo(ja)czek Michał Karczewski 
10. Festiwal Plus Literatury, Dom Literatury, Łódź

9.12. Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz 
Barka Lemara, Bydgoszcz

9.12. Dr Janusz Fak: Miastoterapia Oskar Hamerski 
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa

9.12. Goła baba Joanna Szczepkowska 
Centrum Kultury, Węgorzewo

9.12. Duszpasterz Hipsterówr i Księża Wyklęci Andrzej Konopko
I Festiwal One Man Show PARANOJE 2016, Dzika Strona Wisły, Warszawa (stand-up)

9.10-11.12. PREMIERA 
Czerń – odsłony TO-EN Butoh Company 
Teatr w Oknie, Gdańsk 

(gdańska premiera spektaklu tańca butoh)9-11.12. Zapiski oficera Armii Czerwonej Krzysztof Ławniczak 
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok9,11,12. Smycz Bartosz Porczyk 
Scena Kameralna Teatru Polskiego, Wrocław

10.12. PREMIERA 
Per-sona Katarzyna Sitarz 
(teatr tańca) Studio Słodownia +3, Stary Browar, Poznań

10.12. Danuta W. Krystyna Janda 
Centrum Kultury, Tarnów

10.12. Goła baba Joanna Szczepkowska 
NCK Ratusz Staromiejski, Gdańsk

10.12. Pewniak Sebastian Cybulski 
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna, SOK, Suwałki

10.12. Skur-Wienia Łukasz Dąbrowski 
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna, SOK, Suwałki

10.12. Mamusiu, co to za ptaszek? Iga Jambor-Skupniewicz
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna, SOK, Suwałki

10.12. Z mroku ciszy Stanisław Bożek
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna, SOK, Suwałki

10.12. Matka Jolanta Juszkiewicz 
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala im. Andrzeja Wajdy SOK, Suwałki

11.12. Przeżyłem cud Jozef Bajnok (Słowacja)
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna SOK, Suwałki

11.12. Pamiętnik Wendy Katarzyna Pawłowicz
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna SOK, Suwałki

11.12. Lekarz ogólny Jaroslav Janiček (Słowacja)
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna SOK, Suwałki

11.12. Amor Omnia Vincit Rafał Domagała 
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala im. Andrzeja Wajdy SOK, Suwałki

11.12. Marina Olga Belowa (Łotwa) 
13. Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, Sala Kameralna SOK, Suwałki 

11.12. Madonny Polskie Krystyna Wolańska 
Teatr Scena Warszawa

11.12. Listy do Michaliny Izabela Noszczyk 
Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego, Dom Kultury, Rawic

12.12. Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek 
Centrum Kultury, Sieradz 
(pokaz przedpremierowy)

12,13,14,16.12. Istnieję tylko w lustrzanym odbiciu Maxi Blaha (Austria) 
Teatr Ochoty, Warszawa 
Scena na Piętrze, Poznań 
Uniwersytet Opole, Klub Studencki Kultury, Opole 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4, Rzeszów 

13.12. Shyrley Valentine Krystyna Janda 
Ośrodek Kultury, Suwałki

13.12. Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej Wojciech Tremiszewski 
Klub Łaźnia, Radom

13.12. Goła baba Joanna Szczepkowska 
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, Ciechanów

13.12. Istnieję tylko w lustrzanym odbiciu Maxi Blaha (Austria) 
Scena na Piętrze, Poznań

16.12. Spaghetti Poloneze Monika Mariotti 
Teatr Syrena, Warszawa
(monodram muzyczny)

16.12. Jedna kobieta w projekcie miłość Elżbieta Walczak 
Scena Kamienica, Wrocław

16.12. Danuta W. Krystyna Janda 
Centrum Kultury, Tarnów

16,17.12. PREMIERA 
Aszkenazy, menel z Łodzi Robert Latusek 
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

16-17.12. Solarium Karolina Czarnecka 
Dzika Strona Wisły, Warszawa 
(one women musical)

16-17.12. Supermenka Jowita Budnik 
Teatr Kamienica, Warszawa

17.12. Głodne dziecko Magdalena Dębicka 
Teatr Baza, Warszawa

17.12. Ojciec Polski Rafał Rutkowski 
Teatr Polonia, Warszawa

18.12. PREMIERA 
Być jak u siebie Aleksandra Kugacz 
Sala Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wrocław

18.12. PREMIERA 
Faszystowska mać Piotr Rogaliński
Sala Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wrocław

18.12. PREMIERA 
Rozmowy z diabłem Marek Wrona 
Teatr Witkacego na Scenie La Scandale Club, Zakopane

20-21.12. Papieżyca Teresa Budzisz-Krzyżanowska 
Teatr Ateneum, Warszawa

20,22.12. Porno Edyta Łukaszewska 
Teatr Nowy, Poznań

22.12. Zgaga Dorota Stalińska
Dom Kultury, Kozienice

24.12. PREMIERA 
W imię matki Viktorija Gorodeckaja 
Teatr Polskiego Radia, PR 1, Warszawa 
(słuchowisko)

26-27.12. Shirley Valentine Krystyna Janda 
Teatr Polonia, Warszawa

28-30.12. W progu Marian Opania 
Teatr Ateneum, Warszawa

29.12. W obronie jaskiniowca Emilian Kamiński 
Teatr Kamienica, Warszawa

29.12. Jedna kobieta w projekcie miłość Elżbieta Walczak
Klub Wilkowyje MCK, Tychy

29.12. Ojciec polski Rafał Rutkowski
Scena Domu Środowisk Twórczych – Pałac Tomasza Zielińskiego, Kielce

30.12. Mój Dzikus Justyna Sieńczyłło 
Teatr Kamienica, Warszawa

30.12. Cudzoziemka Joanna Stanecka 
Teatr Mały Manufaktura, Łódź

Dodaj komentarz